SkyscraperCity Forum banner

[Tabriz] General Projects and Developments

193829 Views 599 Replies 50 Participants Last post by  Batista12

‪ ۱۲‬پروژه مشاركتي در طرح جنگل كاري عينالي اجرا خواهد شد

تبريز ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۰۲/۱۴‬
داخلي.اجتماعي.شهري.گردشگري
‪ ۱۲‬پروژه مشاركتي با ‪ ۵۲‬ميليارد و ‪ ۶۹۰‬ميليون ريال سرمايه‌گذاري در طرح جنگل كاري عينالي تبريز اجرا خواهد شد.

اين تصميم سه‌شنبه‌شب در شوراي سازمان توسعه و عمران عينالي به تصويب رسيد و مقرر شد نحوه واگذاري و اداره كردن پروژه‌هاي فوق در نشست‌هاي بعدي بررسي شود.

ايجاد محورهاي گردشگري ( باغ رستوران و باغ ويلا )، ايجاد مجتمع‌هاي ورزشي روباز، هتل آپارتمان، باغ وحش، باغ پرندگان و رستوران سنتي به ترتيب با سرمايه‌گذاري‌هاي دو، يك، چهار، پنج و دو ميليارد ريالي از جمله پروژه‌هايي است كه به تصويب رسيد.

همچنين ساخت قهوه‌خانه سنتي با يك ميليارد ريال، مجتمع شهربازي با ‪۱۰‬ ميليارد ريال، مجتمع خدماتي با دو ميليارد ريال، هتل مرتفع شهر با ‪۱۲‬ ميليارد ريال و احداث تله كابين با مشاركت شركت‌هاي خارجي با ‪ ۲۰‬ميليارد ريال اعتبار از ديگر پروژه‌هاي مشاركتي در عينالي مي‌باشد.

استاندار آذربايجان شرقي در اين نشست با تاكيد بر لزوم تدوين و تصويب طرح تفصيلي پروژه عينالي گفت: با تدوين اين طرح كليه پروژه‌ها و برنامه‌هاي مورد نظر با طراحي مناسب و حساب شده اجرا خواهد شد.

محمدعلي سبحان‌الهي افزود: براي اجراي پروژه‌هاي مشاركتي بايد رايزني و مذاكرات مطلوبي با سرمايه‌گذاران بخش خصوصي صورت بگيرد.

سازمان عمران و توسعه عينالي و پارك طبيعت تبريز چندي پيش توسط وزارت كشور در چهار فصل، ‪ ۳۸‬ماده، ‪ ۳۵‬تبصره و‪ ۹۰‬بند تصويب شد كه حفاظت از منابع طبيعي و چشم‌اندازهاي طبيعت، مطالعه، طراحي و احداث و بهره‌برداري از گردش- گاه‌هاي كلان شهر تبريز را برعهده دارد.

پروژه ايجاد مجتمع تفريحي جنگل كاري عون بن علي در ارتفاعات يكهزار و ‪ ۸۰۰‬متري شمال تبريز شامل دو هزار هكتار جنگل كاري است.

همچنين در سطح ‪ ۶۰۰‬هكتار از اين اراضي عمليات تقويت پوشش مرتعي صورت گرفته و قرار است با شيوه آبياري قطره‌اي تحت پوشش كاشت درختان جنگلي قرار گيرد.

در ارتفاعات كوه‌هاي عون بن علي تبريز دو مقبره قرار دارد كه گفته مي‌شود از نوادگان و بازماندگان امام اول شيعيان هستند.

(‪(۵۸۷/۲۵۴۳‬
See less See more
1 - 20 of 600 Posts
آغاز مراحل احداث اولین خط ترن هوایی در تبریز
پروژه ترن هوایی در مسیر میدان آذربایجان(خیابان آزادی ) تاانتهای یوسف آباد به عنوان اولین خط ترن هوایی در تبریز آغاز می شود .
به گزارش روابط عمومی سازمان ترافیک ، براساس اولویت هایی که شهرداری در افزایش توان حمل ونقل عمومی مد نظر دارد ، حمل ونقل ریلی به غیر از مترو نیز جزو پروژه های شهرداری قرار گرفته است که هم هزینه پایین تری دارد وهم می تواند بخشی از مشکلات ترافیکی شهر را برطرف کند ودر این راستا مقدمات راه اندازی اولین خط پروژه ترن هوایی در مسیر میدان آذربایجان تاانتهای یوسف آباد به طول 17 کیلومتر آغاز می شود . البته به غیر از این مسیر اولویت های دیگری هم مطرح است ، ازجمله میدان راه آهن تا میدان بسیج که در این مسیر تلاش برآن است که بتوانیم سطح سواره رو را برای خودروهای سواره آزاد بگذاریم وخط ترن هوایی بتواند کار خطوط BRT را برای شهروندان ومسافران درون شهری انجام دهد . سومین خط ، خط مرکزی شهر از میدان دانشسرا تا میدان قونقا است.
سه مسیر ذکر شده برای راه اندازی ترن هوایی مدنظر شهرداری است وبا مصوبات شورای اسلامی شهر ، این طرح در حال مطالعه است وبعد از اعلام نتایج مطالعات کارهای اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد وبرای اولویت اول مسیر میدان آذربایجان تاانتهای یوسف آباد به طول 17 کیلومتر مدنظر است وپیش بینی می شود بتواند روزانه بیش از 150 هزار نفر توسط این خط جابجا شود .
تراموای مدرن که صاحب آخرین تکنولوژی وسیستم های حمل ونقل شهری است ضمن حفظ تمام مزیت های سیستم های حمل ونقل پیشین دارای مزیت های فوق العاده بیشتری است این سیستم به طور کلی به علت سرعت حرکت ، حجم بالای جابجایی مسافر ،تولید کمترین آلودگی صوتی ، زیبایی ظاهری واگن ها وپایه ها، ارزان بودن تاسیس وراه اندازی در مقایسه با سایر سیستم ها به ویژه مترو ، مصرف کم انرژی وایمنی بالا نسبت به سایر سیستم های مشابه ارجحیت دارد .​
http://traffic.tabriz.ir/?MID=21&Type=News&TypeID=2&id=48
See less See more
نخستين ساختمان 56 طبقه در تبريز مجوز دريافت كرد؛
نوين: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلندمرتبه سازي در كشور است
خبرگزاري فارس: شهردار تبريز با اشاره به اينكه نخستين ساختمان 56 طبقه در تبريز مجوز دريافت كرده است، گفت: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلندمرتبه *سازي در كشور پس از تهران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، عليرضا نوين ظهر امروز در مراسم افتتاحيه شصتمين نشست ادواري شهرداران كلان شهرهاي كشور با اشاره به برگزاري اين نشست در تبريز اظهار داشت: دو سال قبل نيز افتخار ميزباني اين نشست را در تبريز داشته*ايم.
وي همچنين با اشاره به پيوستن دو شهر رشت و اروميه به مجموعه كلان شهرهاي كشور تاكيد كرد: 10 شهر ايران اسلامي به عنوان كلان شهرها داراي مشكلاتي مشابه هستند كه اميدواريم در سايه اين نشست*ها به راه حل*هاي اساسي در راستاي خدمتگزاري و مسابقه خدمات*رساني به مردم دست پيدا كنيم.
نوين تاكيد كرد: شهرداري*ها نزديك*ترين لايه براي خدمت*رساني به جامعه است و بيش از 50 نوع خدمت*رساني را انجام مي*دهد.
.
وي با تاكيد بر اهميت همكاري كلان شهرهاي كشور در راستاي هم*افزايي فعاليت*ها و تجارب اظهار داشت: در مدت پنج سال گذشته شهرداران كلان شهرهاي كشور اقدامات متنوعي در اين شهرها انجام داده*اند و همكاري و خدمات متقابل بسيار خوبي با همديگر داشته*اند.
نوين اظهار داشت: در سايه همت و تلاش و استفاده از تجارب همديگر اقدامات بسياري در حوزه*هاي مختلف ميان كلان شهرها صورت گرفته است.
شهردار تبريز حوزه فعاليت*هاي فرهنگي را از بخش*هاي مهم و برجسته در كشور دانست و اظهار داشت: در بحث فرهنگي ارتباط و تعامل خوبي صورت گرفته است و كلان شهرها در جشنواره عكس فيروزه تبريز براي سومين سال پياپي و جشنواره شعر تبريز حضور خوبي داشته*اند.

* گسترش تعاملات فرهنگي ميان كلانشهرها
نوين از گسترش تعاملات فرهنگي ميان كلانشهرها خبر داد و تصريح كرد: در راستاي تقويت همكاري*ها موضوع هفته*هاي فرهنگي در كلانشهرها دنبال مي*شود.
شهردار تبريز همچنين با اشاره به وضعيت ساختمان*سازي در تبريز گفت: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلند مرتبه*سازي در كشور پس از تهران بوده و نخستين ساختمان 56 طبقه در اين شهر مجوز دريافت كرده است.
وي افزود: برج سازي در تبريز با رعايت معماري اسلامي صورت مي*گيرد و در حال حاضر چندين ساختمان بالاي 30 طبقه در تبريز احداث شده و يا در حال ساخت هستند.​
See less See more

خبرگزاری شهریار:همزمان با هفته بسیج و با حضور شهردار تبریز بهره برداری آزمایشی از فاز اول تله کابین عون بن علی تبریز آغاز شد.

خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد:در مراسم بهره برداری آزمایشی از این پروژه رفاهی تفریحی مهندس نوین شهردار تبریز طی سخنانی از اتمام پیش از موعد فاز اول تله کابین عون بن علی تبریز توسط پیمانکار طرح خبرداد و گفت: فاز اول تله کابین عون بن علی به طول یک و نیم کیلومتر با 6 دکل طراحی و اجرا گردیده و با وجود زمان بندی 17 ماهه این پروژه در مدت 9 ماه به اتمام رسیده است.

شهردار تبریز در ادامه با اعلام این که تمامی بخش ها و جزئیات طرح تله کابین مطابق استانداردهای روز اروپا و توسط شرکت دوپل مایر اتریش اجرا گردیده ، از راه اندازی قطعی فاز اول تله کابین تبریز تا یک ماه آینده به منظور استفاده عموم شهروندان خبر داد.

مهندس نوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت جذب گردشگر در توسعه شهری ، احداث تله کابین عون بن علی را در راستای ایجاد زیرساخت های گردشگری شهری و نیز نشاط و رفاه اجتماعی شهروندان ارزیابی و خاطرنشان کرد: طی چهارسال گذشته اقدامات بسیاری از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز برای ایجاد و توسعه زیرساخت های گردشگری و رفاه شهروندان انجام گرفته و این دو مجموعه بیش از دیگر دستگاه ها در این بخش سرمایه گذاری کرده اند که از آن جمله می توان به ساماندهی مهرانه رود ، برپایی جشن های یکصدمین سال تأسیس شهرداری تبریز ، برگزاری یادمان های بزرگان و مفاخر تبریز ، برگزاری جشنواره های تابستانی و فرهنگی هنری و صدها برنامه دیگر اشاره کرد.

وی در عین حال افزود: نتیجه این اقدامات سبب شده است شهر تبریز طی سه سال گذشته بعد از شهر مشهد مقدس به عنوان گردشگرپذیرترین شهر ایران انتخاب و معرفی شود
شهردار تبریز همچنین تبریز را به لحاظ وجود جاذبه های گردشگری و نیز زیرساخت هایی چون فرودگاه بین المللی ، اتوبان تبریز زنجان ، جاذبه های رفاهی تفریحی چون تفرجگاه عون بن علی ، تفرجگاه ائل گولی ، پارک جنگلی کوهستان ، آثار و اماکن تاریخی و ده ها ظرفیت دیگر مناسب ترین شهر برای جذب گردشگر دانست و از تمام نهادها و سازمان ها خواست شهرداری تبریز را در این راه یاری کنند.

شهردار تبریز در پایان مجموع اعتبارات هرینه شده برای راه اندازی فاز اول تله کابین عون بن علی را بالغ بر 80 میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: از این میزان بالغ بر 65 میلیارد ریال برای احداث خود تله کابین و 15 میلیارد ریال برای امکانات و زیرساخت های جانبی شامل بوفه ، نمازخانه ، خدمات اداری ، محوطه سازی و پارک شادی هزینه شده است.

خاطرنشان می شود طرح تله کابین عون بن علی به عنوان یکی از پروژه های مشارکتی شهرداری تبریز از جمله طرح های پیش بینی شده و مصوب شورای اسلامی شهر در قالب برنامه پنج ساله توسعه و عمران شهری موسوم به تبریز 90 به شمار می رود که تنها به فاصله ای کوتاه از برپایی همایش فرصت های سرمایه گذاری و با حضور وزیر کشور کلنگ زنی و مراحل اجرایی آن آغاز شد.

تله کابین عون بن علی که با مشارکت شهرداری تبریز به عنوان کارفرما ، اتاق بازرگانی اسکاندیناوی و ایران به عنوان مجری و شرکت مهندسین مشاور سبزاندیش پایش به عنوان مشاور طرح در حال اجراست ، بالغ بر 80 میلیارد ریال هزینه در بر خواهد داشت و کلیه تجهیزات و امکانات فنی آن از شرکت دوپل مایر اتریش خریداری شده است.

بر اساس مطالعات انجام گرفته ، طول افقی تله کابین در فاز اول 1450 متر و طول شیب دار آن 1480 متر خواهد بود و میانگین تغییر ارتفاع پروژه نیز 261 متر پیش بینی شده است.

طرح تله کابین عون بن علی با میانگین حداقل 12 و حداکثر 24 کابین طراحی شده و با پیش بینی 6 دکل یا برج ، کار جابجایی کابین ها انجام خواهد گرفت.

همچنین براساس محاسبات انجام یافته کل زمان سفر در هر مسیر رفت و برگشت از طریق تله کابین در فاصله 4 کیلومتری عون بن علی تا ارتفاعات بالادست سد شهید مدنی 6 دقیقه و 24 ثانیه می باشد و در هر 6 ثانیه نیز یک کابین در رفت و برگشت خواهد بود.

علاوه بر این تله کابین مذکور با ظرفیت جابجایی یک هزار مسافر در ساعت طراحی شده و سیستم هدایت آن با قدرت 191 کیلو وات عمل خواهد کرد.

لازم به ذکر است که با احداث تله کابین عون بن علی ، این منطقه به یکی از نقاط توریستی و تفریحی تبریز تبدیل و سالانه پذیرای صدها هزار نفر از شهروندان و میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.

علاوه بر این وجود طبیعت بکر دامنه های عون بن علی و طرح های جنگل کاری این ارتفاعات با امکانات تفریحی و رفاهی چون رستوران ، پارک های تفریحی ، شهر بازی و دیگر امکانات ، بر جاذبه های این پروژه خواهد افزود.​
http://www.shahryarnews.net/?MID=21&Type=News&TypeID=1&id=3243
See less See more
2
:)), khoobe. Choon felan yekami zeshte, adam fekr mikone ke haminjoori vasate biaboon yemogheyy sakhte shode amma estefade nemishe...amma ba fazaye sabz khoob mishe.
sakhte majmue olampik tabriz az sale 76 shuru shode bood!!! ke chandin sal maskut munde bud vali ba soudo do tim az tabriz ba sorat dar hale kare chon felan dar hale takmil karaye sakhtemanish hastan ziyad be fazaye sabzesh naresidan vali omidavaram ba takmil shodan bishtar stadiumhaye mokhtalef va etmam rahsaziha bishtar beresan
See less See more
آغاز ساخت و ساز در شهرك خاوران تبريز
به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، شهردار منطقه 9 تبريز گفت: مراسم آغاز ساخت و ساز در شهرك خاوران تبريز با حضور مسئولان ارشد شهري و استاني روز پانزدهم آذرماه سال*جاري برگزار مي*شود.
باقر خوشنواز افزود: شهرداري منطقه 9 تبريز با توجه به ضرورت آغاز و توسعه ساخت و ساز در اين منطقه عزم و اراده جدي برگسترش فعاليت*هاي عمراني دارد.
وي اظهار داشت: نهضت خدمات*رساني شهرداري تبريز تحت تاثيرات اهداف عاليه دولت كريمه مبني بر تامين مسكن اقشار مختلف مردم شاهد تحولات چشمگيري در راستاي عملياتي شدن بزرگ*ترين پروژه شهرك*سازي كشور در خاوران تبريز با محوريت ايجاد شهركي مدرن مبتني بر اصول شهرسازي نوين است.
شهردار منطقه 9 تبريز، طرح شهرك خاوران تبريز را با اسكان قريب به 200 هزار نفر براي سكونت*پذيري نفوس و تامين نيازهاي عمومي شهروندان اين منطقه حائز اهميت دانست و افزود: طرح توسعه شهري خاوران تبريز چه در مقياس كمي و چه از منظر كيفي كليه ويژگي*ها و مشخصه*هاي اصلي يك شهر جديد مسكوني را داراست.
خوشنواز با اشاره به اينكه مجموعه اقدامات شهري به عنوان نهادي خدمتگزار در سطح منطقه نشانگر تحقق منويات دولت در جمعيت*پذيري شهرك*هاست، خاطرنشان كرد: شهرداري منطقه 9 تبريز با الهام از رهنمودهاي مقام معظم رهبري مبني بر همت مضاعف كار مضاعف توانسته است پس از 20 سال انتظار آرزوي ديرينه شهروندان را با واگذاري قطعات و صدور پروانه*هاي ساختماني همچنين انجام 60 درصد از عمليات آماده*سازي تحقق بخشد.

*احداث 144 واحد مسكوني توسط خيران مسكن*ساز در تبريز
مديرعامل انجمن خيران مسكن*ساز شهرستان تبريز از احداث 144 واحد مسكوني در قالب پروژه 32 واحدي سهند و 112 واحدي اسكو توسط اين انجمن خبر داد.
علي كيهان گفت: كار ساخت و تكميل پروژه سهند يا پيشرفت فيزيكي مطلوب ادامه دارد و تا طبقه دوم پيشرفت فيزيكي داشته است.
وي افزود: پروژه 112 واحدي شهر اسكو در محل مسكن مهر اين شهر در حال احداث است كه در مرحله فونداسيون قرار دارد و در آينده به بهره*برداري مي*رسد.
كيهان با قدرداني از مشاركت خيران در ساخت اين پروژه*ها اظهار داشت: موفقيت انجمن در ساخت مسكن ارزانقيمت براي افراد بي*بضاعت در گرو مشاركت خيران است.
وي مسكن را از نيازهاي اساسي هر انسان دانست و اضافه كرد: اين انجمن با مشاركت خيران شرايط را براي تامين اين نياز براي افراد بي*بضاعت فراهم كرده است و اميدواريم بتوانيم در اين هدف مقدس موفق باشيم.‏

* ارائه بسته*هاي سرمايه*گذاري در منطقه آزاد ارس به سرمايه*گذاران مديرعامل منطقه آزاد ارس اعلام كرد: همزمان با نمايشگاه و همايش فرصت*هاي سرمايه*گذاري در كيش، 39 بسته سرمايه*گذاري در اين منطقه آزاد به سرمايه*گذاران ارائه مي*شود.
عباس رنجبر افزود: اين بسته*هاي سرمايه*گذاري در حوزه*هاي ترانزيت و صادرات مجدد كالا، كشاورزي، صنعت و معدن، گردشگري، سرمايه*گذاري و تامين مالي، زيست محيطي و ‏ICT طراحي شده و بيش از 10هزار ميليارد ريال سرمايه*گذاري را در برمي*گيرد.
وي، در تبيين اين بسته*ها گفت: در حوزه ترانزيت و صادرات مجدد كالا شامل چهار بسته با حجم سرمايه*گذاري 272 ميليارد ريال، 10 فرصت در حوزه صنعت و معدن با حجم سرمايه*گذاري 328 ميليارد ريال، 12 فرصت در حوزه گردشگري با حجم هزار و 456 ميليارد ريال، طرح احداث فرودگاه بين*المللي، خط آهن جلفا - اصلاندوز و احداث پايانه محصولات كشاورزي با حجم 5 هزار و 52 ميليارد ريال، هفت فرصت سرمايه*گذاري در حوزه كشاورزي با حجم 215 ميليارد ريال و سه فرصت سرمايه*گذاري در حوزه زيست محيطي و ICT با حجم سرمايه*گذاري 79 ميليارد ريال هستند.
مديرعامل منطقه آزاد ارس افزود: در صورت تحقق اين سرمايه*گذاري*ها، هزار و 274 فرصت شغلي مستقيم و 7*هزار و 254 فرصت شغلي غيرمستقيم در منطقه ارس ايجاد مي*شود.
رنجبر ادامه داد: همچنين دهكده سلامت منطقه آزاد ارس با حجم سرمايه*گذاري 2 هزار و 600 ميليارد ريال نيز به عنوان يك فرصت سرمايه*گذاري مهم در حوزه گردشگري به سرمايه*گذاران معرفي مي*شود.​
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8909131351
See less See more
مدير امور سرمايه*گذاري و مشاركت شهرداري تبريز خبر داد:
تله*كابين آلماني*ها در ائل*گلي تبريزخبرگزاري فارس: مدير امور سرمايه*گذاري و مشاركت شهرداري تبريز گفت:* بر اساس توافق شهرداري با سرمايه*گذار آلماني، *آلماني*ها در ائل*گلي تبريز تله*كابين مي*سازند و در حال مذاكرات اوليه هستيم.

داود نديم امروز در گفت*و*گو با خبرنگار فارس در تبريز نتايج سفر هيئت آذربايجاني در سفر به آلمان را براي توسعه سرمايه*گذاري در تبريز موثر قلمداد كرد.
وي با اشاره به اهميت و جايگاه توجه به سرمايه*گذاري داخلي اظهار داشت: *بر اساس فرمايش رهبري حمايت از سرمايه*گذار داخلي در اولويت قرار دارد و شهرداري تبريز نيز در اين زمينه گام*هاي مثبتي برداشته است.
مدير امور سرمايه*گذاري و مشاركت شهرداري تبريز افزود: *اگر نتوانيم با سرمايه*گذاران بومي و داخلي ارتباط داشته باشيم نخواهيم توانست در زمينه جذب سرمايه*گذار خارجي موفق باشيم.
نديم تصريح كرد: *با سرمايه*گذاران داخلي مذاكرات خوبي صورت گرفته و در حال حاضر شهرداري تبريز با فاصله بسيار زيادي رتبه نخست جذب سرمايه*گذاري داخلي را در كشور دارد.
وي با اشاره به سفر هيئت آذربايجاني به آلمان گفت: *اين سفر براي توسعه سرمايه*گذاري در تبريز موثر بود و از همان روز اول همايش مذاكرات دو جانبه و اوليه خوبي صورت گرفت.
نديم گفت:* با مجمع ايرانيان در روز دوم نيز جلسات خوبي داشتيم و در مدت 10 روز پس از برگزاري همايش ايميل*هاي متعددي از خارج از كشور داشته*ايم كه تمايل خود به سرمايه*گذاري را اعلام كرده*اند.
مدير امور سرمايه*گذاري و مشاركت شهرداري تبريز گفت:* بر اساس توافق شهرداري با سرمايه*گذار آلماني، *آلماني*ها در ائل*گلي تبريز تله*كابين مي*سازند و در حال طي مذاكرات اوليه هستيم.
وي افزود: *ايجاد شهربازي منطبق با استانداردهاي خارجي براي نخستين بار در ايران نيز از جمله موضوع*هاي مورد مذاكره است.
نديم گفت: *علاوه بر طرف*هاي آلماني با 9 شركت ايراني مقيم آلمان نيز در حال مبادله اطلاعات هستيم كه اين شركت*ها مايل به حضور موثر در ايران و تبريز هستند.​
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8909270119
See less See more
گزارش تصویری/ افتتاح تله کابین تبریز تبریز- خبرگزاری مهر: تله کابین عینالی تبریز با مشارکت شهرداری این شهر صبح امروز چهارشنبه افتتاح شد.​http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1220766
See less See more
7
خبرگزاری شهریار؛ شهردار تبريز با ابراز خرسندي از راه*اندازي تله*كابين تبريز ، از بهره*برداري فاز دوم اين طرح رفاهي ، تفريحي و گردشگري در سال آينده خبرداد.

خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومي شهرداري تبريز گزارش داد، مهندس نوين در مراسم بهره*برداري از تله*كابين عون*بن*علي با اعلام اين مطلب راه*اندازي تله*كابين تبريز را زمينه*ساز تسريع روند ايجاد زيرساخت*هاي گردشگري و تفريحي در ارتفاعات عون*بن*علي برشمرد و ابراز اميدواري كرد در آينده نزديك برنامه*هاي در دست اجراي شهرداري در اين بخش عملياتي شود.

وي افزود: فاز دوم تله*كابين تبريز از ايستگاه سوم تا سد شهيد مدني به طول 4 كيلومتر و با اعتباري بالغ بر 120 ميليارد ريال سال آينده و با مشاركت بخش خصوصي به مرحله اجرا درخواهد آمد.
شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنان خود تلاش براي دستيابي به شهر امن ، آرام و توسعه يافته را هدف اصلي شهرداري تبريز اعلام و خاطرنشان كرد: براي تحقق اين هدف بسترها و زيرساخت*هاي لازم براي جذب سرمايه*گذاري داخلي و خارجي در اجراي طرح**ها و پروژه*هاي عمراني خدماتي در شهر تبريز از سوي شوراي اسلامي شهر ، شهرداري و مديريت استان فراهم شده و در سال*هاي آينده آثار و نشانه*هاي توسعه زيربنايي تبريز نمايان خواهد شد.

مهندس نوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت جذب گردشگر در توسعه شهری ، احداث تله کابین عون بن علی را در راستای ایجاد زیرساخت های گردشگری شهری و نیز نشاط و رفاه اجتماعی شهروندان ارزیابی و خاطرنشان کرد: طی چهارسال گذشته اقدامات بسیاری از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز برای ایجاد و توسعه زیرساخت های گردشگری و رفاه شهروندان انجام گرفته و این دو مجموعه بیش از دیگر دستگاه ها در این بخش سرمایه گذاری کرده اند که از آن جمله می توان به ساماندهی مهرانه رود ، برپایی جشن های یکصدمین سال تأسیس شهرداری تبریز ، برگزاری یادمان های بزرگان و مفاخر تبریز ، برگزاری جشنواره های تابستانی و فرهنگی هنری و صدها برنامه دیگر اشاره کرد.

وی افزود: نتیجه این اقدامات سبب شده است شهر تبریز طی سه سال گذشته بعد از شهر مشهد مقدس به عنوان گردشگرپذیرترین شهر ایران انتخاب و معرفی شود.

شهردار تبریز همچنین تبریز را به لحاظ وجود جاذبه های گردشگری و نیز زیرساخت هایی چون فرودگاه بین المللی ، اتوبان تبریز زنجان ، جاذبه های رفاهی تفریحی چون تفرجگاه عون بن علی ، تفرجگاه ائل گولی ، پارک جنگلی کوهستان ، آثار و اماکن تاریخی و ده ها ظرفیت دیگر مناسب ترین شهر برای جذب گردشگر دانست و از تمام نهادها و سازمان ها خواست شهرداری تبریز را در این راه یاری کنند.

مهندس نوين در ادامه با اشاره به اجراي سريع و پيش از موعد تله*كابين عون*بن*علي تصريح كرد: شركت دوپل ماير اتريش به عنوان مجري تله*كابين تبريز با تلاش مضاعف در كمترين زمان ممكن و حتي 4 روز زودتر از تمامي طرح*هاي تله*كابين احداثي اين شركت در جهان ، تله*كابين تبريز را به اتمام رسانده و از اين حيث ركورد قابل توجهي براي تبريز و خود به ثبت رسانده است.

شهردار تبريز در عين حال از تلاش شهرداري تبريز براي احداث دهكده توريستي تبريز ، كمپ*هاي اقامتي و گردشگري ، زمين*هاي ورزش و بازي ، رستوران ، كافي شاپ ، آبشار مصنوعي و ديگر زيرساخت*هاي گردشگري و تفريحي در عون*بن*علي در آينده نزديك خبرداد.
http://www.shahryarnews.net/?MID=21&Type=News&TypeID=1&id=3387
See less See more
شهردار منطقه 9 تبريز:
شهرك خاوران با استانداردهاي مدرن شهرسازي ساخته مي شود
تبريز- شهردار منطقه 9 تبريز گفت: استانداردهاي شهرسازي مدرن در شهرك خاوران رعايت شده و بر اساس طرح هاي مهندسي و ضابطه مند اجرا مي شود
.


' باقر خوشنواز ' روز يك شنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا، موقعيت مناسب آب و هوايي اين شهرك، دوري از خط گسل زلزله، خطوط هوايي و واحدهاي آلاينده زيست محيطي را از مزاياي اين شهرك اعلام كرد.
وي گفت: الگوي ساخت شهرك خاوران متفاوت ازبافت كلي شهر تبريز است و واحد هاي مسكوني در آن به صورت ويلايي در متراژهاي بالاي 320 متر احداث مي شود.
شهردار منطقه 9 تبريز، به قرار گرفتن آزاد راه تبريز- زنجان و راه آهن تبريز- ميانه در جوار اين شهرك اشاره كرد و افزود: سهولت دسترسي به زيرساختهاي حمل و نقل ظرفيت خوبي را براي اين شهرك مدرن فراهم ساخته است.
' خوشنواز ' خاطرنشان كرد: علاوه بر مراكز اداري، بهداشتي، آموزشي و تفريحي، مراكز تجاري، گردشگري و همچنين ورزشي در سطح فرامنطقه اي براي اين شهرك و ساكنان آن در نظر گرفته شده است.
وي، فروش كاربريهاي عمومي اين شهرك را در شمالغرب كشور قابل توجه دانست و گفت: تاكنون 22 قطعه زمين با كاربري عمومي به متقاضيان واگذار شده است.
شهردار منطقه 9 تبريز، مساحت شهرك خاوران را بر اساس طرح تفصيلي 810 هكتار اعلام كرد و افزود: ظرفيت جمعيت پذيري 160 هزار نفري در اين شهرك پيش بيني شده است.
' خوشنواز ' اظهار اميدواري كرد: اين شهرك به عنوان ظرفيت مناسبي براي سر ريز جمعيت تبريز، بخش عمده اي ازمشكلات اداري، اجتماعي و زيست محيطي اين شهر را حل كند.
شهردار منطقه 9 تبريز از طراحي مجموعه فرهنگي بزرگ براي شهرك خاوران توسط اين شهرداري خبر داد و گفت: عمليات اجرايي آن بزودي شروع مي شود.
وي با اشاره به انجام 80 درصد مطالعات تاسيسات زيربنايي اين شهرك اضافه كرد: مشاوران اجرايي شبكه هاي خدمات شهري انتخاب و شبكه گذاري از سال آينده شروع مي شود.
' خوشنواز ' با اشاره به اينكه انديشه شكل گيري و تملك زمين هاي شهرك خاوران به سال 68 برمي گردد، گفت: پس از واگذاري قطعات، صدور پروانه ساختماني و انجام عمليات آماده سازي زمين، از آذر ماه امسال ساخت و ساز در اين شهرك شروع شده است.
وي، از اتمام 60 درصد از مراحل آماده سازي زمينهاي اين شهرك شامل خاكبرداري، خاكريزي، جدول كشي و اجراي معابر خبر داد و افزود: تاكنون 100 مجور ساخت صادر شده است.
' خوشنواز ' خاطرنشان كرد: عوارض صدور پروانه ساختماني در شهرك خاوران با موافقت شوراي شهر در صورت پرداخت تا آخر اسفندماه مشمول 30 درصد تخفيف مي شود.
شهردار منطقه 9 تبريز، همكاري خبرگزاري جمهوري اسلامي ' ايرنا ' در خصوص معرفي ظرفيتهاي شهرك خاوران و انعكاس فعاليتهاي شهرداري اين منطقه شد و گفت: ارايه اخبار درست و به موقع، موجب تسهيل مشاركت سرمايه گذاران در طرح هاي توسعه اين شهرك مي شود.​
http://irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30190384
See less See more
خبرگزاری شهریار؛ شهردار تبریز گفت: تا پایان سال شاهد بهره برداری از 280 میلیارد تومان پروژه عمرانی خواهیم بود.
خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، مهندس نوین در مراسم افتتاح خیابان پرورش با اعلام اینکه تا پایان بهمن ماه شاهد افتتاح پروژه های متعددی با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان خواهیم بود، ادامه داد: افتتاح خیابان های پرورش ، افلاک نما و امیرخیزی، بهره برداری از پارکینگ والمان، سالن های چند منظوره ، فاز اول پارک کوهستان ، فاز دوم ایل گؤلی وفاز دوم طرح تبادل،از مهمترین طرح هایی است که به مناسبت سی و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه سخنان خود همچنین با تبریک ایام دهه فجر گفت: بعداز پیروزی انقلاب اسلامی، ایران اسلامی در مسیر رشد و شکوفایی قرار گرفت،بطوریکه شاهد موفقیت های چشمگیردر عرصه های مختلف هستیم.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به برپایی نمایشگاه دستاوردهای تبریز 90 اشاره کرد وگفت: در این نمایشگاه بخوبی پروژه ها و طرح هایی که در طول 5 سال گذشته با حمایت شورای سوم شهر مورد بهره برداری قرار گرفته ، جهت اطلاع شهروندان عزیز به نمایش گذاشته شده است.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با عنوان اینکه مسیرگشایی های متعددی در شهر تبریز انجام گرفته گفت: در 4 سال اخیر شاهد110 کیلومتر مسیر گشایی و تعریض خیابان ها بودیم ،که در 30 سال گذشته بی سابقه بود که این نشانگر توجه شورای شهر و شهرداری تبریز برای رفاه و آسایش شهروندان است.

مهندس نوین با اشاره به تملک 624 هکتار توسط شهرداری تبریز در چند سال اخیر، این اقدامات را در طول 30 سال گذشته در شهر تبریز بی نظیر اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به موفقیت های کسب شده توسط شهرداری تبریز گفت:کسب مقام دوم در بخش رعایت مقررات های ساختمانی انتخاب تبریز به عنوان شهر پاک در بین هزار شهر جهان از مهمترین دستاوردهای شهر تبریز است.

شهردار تبریز با اشاره به پروژه ساماندهی مهرانه رود گفت: تاکنون بیش از 30 میلیارد تومان از سوی شهرداری تبریز برای اجرای این پروژه عظیم شهری هزینه شده است که امیدواریم با آبگیری سد شهید مدنی وحمایت های دولت تا پایان سال 90 شاهد جاری شدن آب تمیز در طول 16 کیلومتر و تبدیل مهرانه رود به نگین تبریز باشیم

مهندس نوین ادامه داد: همچنین در مسیر مهرانه رود شاهد احداث 5 فواره بطول 128 متر ،پیست دوچرخه سواری، چمن مصنوعی و نورپردازی خواهیم بود.

وی همچنین بااشاره به اقدامات انجام یافته در توسعه فضای سبز شهری گفت: بیش از 250 هکتار در عینالی جنگل کاری انجام شده و همچنین هزار هکتار در پارک کوهستان حصار کشی صورت گرفته است که شاهد افتتاح 200 هکتار از این مجموعه در دهه فجر خواهیم بودکه با اجرای این پروژه ها سرانه فضای سبز از5/12 متر به 15 متر افزایش خواهد یافت.

مهندس نوین در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت های شهرداری تبریز در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های شهری گفت: تاکنون بیش از 3 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در پروژه های شهری صورت گرفته است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط شهرداری تبریز در خصوص قطار شهری گفت: خط دوم مترو تبریز تصویب شده و برای اجرای آن نیازمند حمایت های جدی مسوولان هستیم.

شهردار تبریز ادامه داد: همچنین در صورت ورود واگن ها، شاهد بهره برداری از فاز اول قطار شهری در مسیر ایل گلی تا میدان ساعت خواهیم بود.
http://www.shahryarnews.net/?MID=21&Type=News&TypeID=15&id=3487
See less See more
ساخت ورزشگاه چهل هزار نفری گسترش فولاد در تبریز

باشگاه گسترش فولاد تبریز قصد دارد در یکی از مناطق تازه تاسیس و مدرن شهر تبریز، ورزشگاه چهل هزار نفری را احداث کند.

بسیاری از تیم های تبریزی در تلاش هستند تا در منطقه خاوران این شهر که ساخت و سازهای مدرن در آن انجام می شود، ورزشگاه ها و زمین های تمرینی خود را احداث کنند. از همین رو باشگاه گسترش فولاد تبریز قصد دارد ورزشگاه چهل هزاری نفری را درهمین منطقه بسازد و برای این کار همه مراحل پیش ساخت را طی کرده است.

نقشه این ورزشگاه به شکلی تهیه شده که بسیار شباهت به ورزشگاه های اروپایی دارد و قرار است با پیشرفته ترین امکانات احداث شود.

همچنین باشگاه شهرداری تبریز می خواهد چندین زمین تمرینی برای برگزاری بازی های دوستانه و تمرینات این تیم در همین منطقه ایجاد کند.​
http://www.azarbaijansport.com/
See less See more
خبرگزاري شهريار؛ شهردار تبریز از تلاش همه جانبه شهرداری و شورای اسلامی شهر برای توسعه همکاری های متقابل با سرمایه گذاران ترک در طرح ها و پروژه های عمران شهری خبر داد.

خبرگزاري شهريار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، مهندس نوین با اعلام این مطلب از توافقات انجام گرفته با هیأت تجاری ، اقتصادی ترکیه ای در سفر اخیر عبدالله گل به تبریز برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران بزرگ ترکیه ای در طرح ها و پروژه های عمران شهری خبر داد و گفت: در سفر اخیر رییس جمهور ترکیه و هیأت تجاری اقتصادی همراه به تبریز ، دیدارهایی به اتفاق رییس شورای اسلامی شهر با برخی سرمایه گذاران ترک از جمله ابراهیم جواهر یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاران این کشور و صاحب ده ها پروژه بزرگ در کشورهای مختلف جهان انجام گرفت و توافقات مثبت و سازنده ای در راستای حضور این سرمایه گذاران در طرح ها و پروژه های شهری تبریز حاصل گردید.

شهردار تبریز حضور هیأت عالی رتبه تجاری اقتصادی ترکیه در سفر اخیر عبدالله گل به تبریز را نشان دهنده روابط و مناسبات محکم و عمیق دو کشور و نیز اشتراکات فرهنگی تجاری تبریز و ترکیه اعلام و خاطرنشان کرد: در دیدار با ابراهیم جواهر و دیگر سرمایه گذاران ترک که علی پولاد سرمایه گذار تبریزی الاصل ترکیه و شریک شهرداری تبریز در احداث هتل پنج ستاره لاله نیز حضور داشت از چندین محل مناسب برای سرمایه گذاری بازدید به عمل آمد و توافقات اولیه برای سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری این سرمایه گذار و احداث یک مجموعه تجاری ، رفاهی و تفریحی در فضایی به وسعت 200 هزار متر مربع حاصل شد.

شهردار تبریز در پایان گفت: بر اساس توافق حاصله مقرر گردید تا پس از انجام مراحل آزادسازی زمینی واقع در جنب ترمینال بزرگ تبریز و در حاشیه اتوبان شهید کسایی مقدمات عقد قرارداد سرمایه گذاری میان طرفین به انجام برسد​
.
http://www.shahryarnews.net/?MID=21&Type=News&TypeID=1&id=3625
See less See more
^^ Are khob omidvaram bishtar betunim bekeshunimeshun iran ta pulashunu inja kharj konan:)
in linkam niga kon male hamun ebrahim cavahere ke tu aksam hast
http://www.cevahirholding.com.tr/EN/home.html
omidvaram be zudi khabre projeyi ke gharare ejra beshe ro az in site bardarim
تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار برای آبدار سازی مهرانه رود
تبریز - خبرگزاری مهر: نماینده مردم تبریز در مجلس از تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی برای آغاز مراحل اجرای طرح آبدار سازی مهرانه رود خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، علیرضا منادی در گفتگو با خبرنگاران تخصیص این اعتبار را گامی برای آغاز مراحل اجرایی انتقال آب از سد شهید مدنی به بستر ساماندهی شده مهرانه رود اعلام و تصریح کرد: هر چند اجرای کامل طرح آبدار سازی مهرانه رود به اعتبارات کلان ملی نیازمند است با این حال اعتبار مذکور می تواند زمینه کافی برای تسریع فازهای بعدی این را طرح فراهم کند.

منادی ساماندهی و اتمام طرح بهسازی بستر مهرانه رود را زمینه ساز افزایش ضریب بهداشت و سلامت محیطی و زیباسازی شهر ارزیابی کرد و از عزم نمایندگان استان در مجلس برای جذب و تخصیص اعتبارها و ردیف های بودجه ای ویژه برای اجرای طرح های کلان ملی و بسترسازی برای توسعه زیربنایی استان خبر داد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: شهر تبریز با وجود افتتاح های پی در پی طرح ها و پرو**ژه های عمرانی به شهری توسعه یافته و شاخص در کشور تبدیل شده است.

نماینده مردم تبریز همچنین افزود: ورودی هر شهر به منزله ویترین و نشان دهنده فرهنگ و هویت کالبدی همان شهر است و اقدام شهرداری در ساماندهی ورودی اصلی شهر نشان می دهد که مدیران شهری توجه ویژه ای به زیباسازی شهر دارند.

دکتر منادی در خاتمه ابراز امیدواری کرد سال 90 ، سال تسریع روند عمران و توسعه استان و شهر تبریز باشد.
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1259851
See less See more

خبرگزاري شهريار؛ همزمان با 25 اسفند ماه، روز شهردار و با حضور مهندس نوین شهردار تبریز، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران استانی و شهری، کلنگ بزرگترین پارکینگ مکانیزه کشور در تبریز به زمین زده شد.

خبرگزاري شهريار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، مهندس نوین در این مراسم، در سخنانی با اشاره به اهمیت احداث پارکینگ در نقاط مختلف شهر برای رفع معضلات ترافیکی گفت: متاسفانه در سالهای اخیر،توسعه خیابانها متناسب با افزایش تولید خودروها نبوده و این امر باعش افزایش ترافیک در شهرها مخصوصا کلانشهرها شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت پارکینگ های موجود در شهر به 10 هزار خودرو افزایش یافته است، این درحالی است که 5 سال قبل این ظرفیت 2 هزارو 500 خودرو بود.

شهردار تبریز همچنین با تاکید براینکه تاپایان سال آینده ظرفیت پارکینگ های شهر به 20 هزار خودرو افزایش خواهد یافت، گفت: شهرداری تبریز در چند ساله گذشته عملکرد قابل قبولی در احداث پارکینگ در نقاط مختلف شهر داشته است.

مهندس نوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به احداث پارکینگ های مکانیزه در نقاط مختلف شهر تبریزگفت:امروز شاهد کلنگ زنی دومین پارکینگ مکانیزه در تبریز هستیم و اولین پارکینگ مکانیزه با 200 دستگاه خودرو در حال احداث است.

شهردار تبریز در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد عملیات احداث این پارکینگ در عرض یکسال اتمام و مورد بهره برداری قرار گیرد.

گفتنی است ، بزرگترین پارکینگ مکانیزه کشور و مجتمع تجاری، خدماتی و بهداشتی امام رضا (ع) با اعتباری بالغ بر 180 میلیارد ریال در زیربنای 24هزارو120 مترمربع با ظرفیت 432 دستگاه حودرو در 12 طبقه با مشارکت شهرداری تبریز و سرمایه گذاری بخش خصوصی در پشت کلینیک امام رضا (ع) شهرداری تبریز احداث خواهدشد
http://www.shahryarnews.net/Default.aspx?MID=21&Type=News&TypeID=14&id=3712
See less See more
شهردار تبریز خبرداد: آماده سازی 200 بسته سرمایه گذاری در پروژه های عمران شهری تبریز

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز مهندس نوین با اعلام این خبر افزود: برپایی موفق دومین همایش سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال 88 که منجر به جذب و عقد قرارداد سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد ریالی در طرح ها و پروژه های عمران شهری تبریز گردید ، زمینه را برای پیشگامی شهرداری تبریز در حوزه سرمایه گذاری بخش خصوصی کشور فراهم کرده و ما تلاش می کنیم از رهگذر برپایی همایش سوم نیز فرصت های جدیدی را در حوزه جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی پیش روی روند توسعه پایدار تبریز بگشاییم.

شهردار تبریز در ادامه از عقد قرارداد بزرگ مطالعاتی به منظور شناسایی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصي و مشارکتی شهر و شهرداری تبریز خبر داد و گفت: بر اساس این قرارداد تلاش خواهد شد ضمن شناسایی فرصت ها و ظرفیت های بالقوه و ویژه سرمایه گذاری در تبریز ، روند جذب سرمایه گذاری ها بر اساس نیازهای توسعه ای شهر هدایت شود و به موازات آن بالغ بر 200 بسته مشارکتی و سرمایه گذاری برای ارایه و پیشنهاد به سرمایه گذاران در همایش سوم آماده و تدوین شده است.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از تلاش شهرداری تبریز و کارشناسان حوزه مشارکت و سرمایه گذاری برای بررسی و شناسایی نقاط ضعف و قوت و نیز چالش های فرا روی سرمایه گذاری بخش خصوصی در تبریز و استان خبر داد و گفت: با این کار تلاش خواهد شد ضمن شتاب بخشیدن به روند جذب سرمایه گذاری ها نسبت به افزایش اعتماد سرمایه گذاران اقدام شود.

مهندس نوین در عین حال از برنامه ریزی برای برپایی همایش فرصت های سرمایه گذاری تبریز و آذربایجان در کشور آلمان در سال جاری نیز خبر داد.

شهردار تبریز در پایان ابراز امیدواری کرد: در سایه برپایی این قبیل همایش ها زمینه برای توسعه و عمران زیربنایی تبریز از طریق جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی فراهم شود.​
http://shahryarnews.net/?MID=21&Type=News&TypeID=1&id=3753
See less See more
فرمانده لشگر 21 حمزه:
پادگان هاي ارتش تا پايان سال 92 به خارج از شهر تبريز منتقل مي شوند
تبريز- فرمانده لشگر 21 حمزه آذربايجان گفت: پادگان هاي اين لشگر در داخل شهر تبريز تا پايان سال 1392 به خارج از شهر منتقل مي شوند.


به گزارش ايرنا، امير سرتيپ دوم حبيب ميربيرنگ روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: قانون خروج پادگان هاي نظامي از داخل شهرها با مصوبه مجلس شوراي اسلامي و تاييد مقام عظماي ولايت و فرماندهي كل قوا قابليت اجرايي داشته و بر اين اساس تمامي پادگان هاي موجود در هسته مركزي تبريز به خارج از شهر منتقل مي شوند.
وي اظهارداشت: در اين زمينه تمامي توافقات لازم با استانداري و شهرداري به عمل آمده است كه بر اين اساس تشكيلات و پادگان هاي نظامي ارتش جمهوري اسلامي در تبريز به نقطه اي در مسير جاده تبريز- مرند نقل مكان خواهد كرد.
ميربيرنگ ادامه داد: از مجموع چهار پادگان موجود در تبريز، به جز مقر فرماندهي فعلي ، تبديل به كاربري هاي مسكوني، تجاري، فضاي سبز و آموزشي خواهند شد.
وي با اشاره به روند مطلوب عمليات اجرايي ساخت و ساز در پادگان جديد لشگر 21 حمزه در بيرون از شهر، گفت: فرآيند آماده سازي تاسيسات مربوطه كه بايد براساس متدهاي خاص فني ساخته و تجهيز شوند، رضايت بخش است و اگر مشكل خاصي در اين زمينه به وجود نيايد، به طور قطع تا پايان سال 92 تمامي پادگان هاي موجود در داخل شهر به اين محل منتقل مي شوند.
ميربيرنگ، خروج پادگان هاي نظامي از هسته هاي مركزي شهرها و به خصوص كلانشهرها را لازمه جامعه امروزي دانست و اظهارداشت: هرچند در زمان ساخت اين مراكز، محوطه هاي بيروني شهرها در نظر گرفته شده بود، اما با توجه به توسعه روز افزون شهرها و افزايش جمعيت هم اكنون انتقال اين پادگان ها به بيرون شهرها اجتناب ناپذير مي باشد.
فرمانده لشگر 21 حمزه آذربايجان ابراز اطمينان داد كه به محض آماده شدن پادگان جديد ، يگان هاي موجود در هسته مركزي شهر تبريز به اين محل نقل مكان خواهند كرد​
http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30339260
See less See more
بزرگ*ترین تله کابین کشور در کلیبر تا شهریورماه راه اندازی می شود
نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس با بیان اینکه پروژه تله کابین کلیبر تا پایان شهریور امسال به پایان می*رسد، گفت: این پروژه در نوع خود در کشور بی*نظیر است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، ارسلان فتحی*پور در تشریح پروژه تله کابین کلیبر، گفت: این پروژه با اعتباری بالغ*بر چهارده میلیارد تومان درمسافتی حدود پنج کیلومترساخته می*شود.
نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای ساخت پروژه تله کابین کلیبر برخلاف نظر کارشناسان حدود هیجده ماه وقت می*خواست اما خوشبختانه با سعی و تلاش مسئولان این پروژه تا پایان شهریور نود به پایان می*رسد.
این نماینده تاکید کرد: مجموعه کلیبر از بخش*های متنوعی مانند مجموعه تله*کابین گردشگری، مجموعه رستوران*های سنتی و مدرن، مجموعه تفریحی و شهربازی، مجموعه خدمات عمومی و تجاری و فضاهای عمومی تشکیل شده است که در فازهای مجزا و زمان*بندی*های تعیین شده، اجرا خواهند شد.
فتحی‎پور با بیان پیشرفت سی درصدی مراحل ساخت تله کابین کلیبر، افزود: با توجه به گردشگرپذیر بودن و ظرفیت بالای شهرستان، انتظارات مردم در زمینه سرمایه گذاری در امر گردشگری بالا رفته و باید با اجرای پروژه های توریستی در توسعه منطقه نقش داشته باشیم.
رییس کمیسیون اقتصادی در مجلس، گفت: الان حدود 25 هزار خودرو در هفته از مناطق منطقه دیدن می*کنند و با راه*اندازی پروژه تل کابین کلیبر این جمعیت به پنجاه هزار خودرو در هفته می*رسد.
شهرستان کلیبر در 148 کیلومتری شمال*شرقی تبریز و 45 کیلومتری اهر قرار گرفته است، این منطقه تحت تاثیر آب* وهوای خزری است و اغلب اوقات کوهستان*های مرتفع آن را مه غلیظی می*پوشاند.​
http://tabriz.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=18736
See less See more
نخستین سینمای خودرویی کشور در تبریز ساخته می شود
تبریز - خبرگزاری مهر: مدیرعامل یک شرکت خدماتی اعلام کرد: نخستین سینمای خودرویی کشور با مشارکت شهرداری تبریز در این کلانشهر ساخته می شود.
به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، امین امرالهی ظهر سه شنبه در نشست خبری به خبرنگاران گفت: سینماموبیل و یا سینمای خودرویی با اعتباری افزون بر 10 میلیارد ریال به همراه پیست کارتینگ و جامپینگ در زمینی به وسعت پنج هزار مترمربع ایجاد می شود.

وی گفت: تکنولوژی ساخت این سینمای خورویی متعلق به کشور انگلستان بوده و با اجرای آن شهروندان می توانند صدای فیلم پخش شده از مانیتور غول پیکر پیش بینی شده را از طریق فرکانس های رادیویی از داخل خودرو دریافت کنند.

وی اظهار امیدواری کرد، طرح های عمرانی- ورزشی- فرهنگی شرکت تحت مدیریتش با همکاری مسئولان شهری تا چهارماه آینده آماده افتتاح و بهره برداری شوند.

به گفته این سرمایه گذار، پروژه های یادشده با مشارکت شهرداری تبریز و در قالب عقد قرارداد موسوم به "ساخت، بهره برداری، انتقال"(B.O.T) عملیاتی می شود.

صنعت خدمات کشور دست نخورده باقی مانده است

این سرمایه گذار ساکن انگلیس در بخش دیگری از این گفتگوی خبری اظهار عقیده کرد که صنعت خدمات در ایران هنوز با کم ترین بهره برداری دست نخورده باقی مانده است.

وی اظهار داشت: امروزه خدمات به یکی از خواسته های مردم تبدیل شده و روز به روز به سطح توقعات مردم در این حوزه افزوده می شود.

امراللهی افزود: دو مشکل عمده برای عدم سرمایه گذاری در صنعت خدماتی در کشور وجود دارد که اولین آن ضعف در عرضه و تقاضای دانش مورد نیاز و مشکل دوم نیز نبود توجیه اقتصادی برای سرمایه گذار است.​
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1303739
See less See more
1 - 20 of 600 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top