SkyscraperCity Forum banner
21 - 40 of 600 Posts

· Registered
Joined
·
82 Posts
Tabriz City Muncipality (2)
Tabriz City Hall


 

· Registered
Joined
·
82 Posts

برج زمرد
Tabriz Trad Centre


Mehr residential Building
 

· Registered
Joined
·
82 Posts
Atig project

شهردار تبريز خبر داد:
اجراي بيش از 600 پروژه عمراني در تبريز


خبرگزاري فارس: شهردار تبريز گفت: اجراي بيش از 600 پروژه و طرح عمراني بزرگ و كوچك با مجموع 3 هزار و 440ميليارد ريال اعتبار عمراني در دستور كار شهرداري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي شهرداري تبريز، عليرضا نوين امروز با حضور در صحن علني شوراي اسلامي شهر، طي گزارشي جامع عملكرد و برنامه*هاي عمراني و مالي شهرداري در سه ماهه اول سال*جاري و نيز برنامه*هاي آتي شهرداري را تشريح كرد.
وي با اعلام اينكه ابلاغ ديرهنگام بودجه سال*جاري از سوي فرمانداري عملا موجب ركود و بلاتكليفي برخي برنامه*هاي عمراني شهرداري به ويژه پروژه*هاي در دست اجرا شد، گفت: مجموع درآمد تحقق يافته سازمان*هاي تابعه شهرداري در سه ماهه اول سال جاري 19 درصد و ميانگين درآمد محقق شده مناطق 10گانه افزون بر 36 درصد بوده با اين حال از نظر كمي و كيفي، اجراي افزون بر 600 پروژه و طرح عمراني بزرگ و كوچك با مجموع 3 هزار و 440 ميليارد ريال اعتبار عمراني در دستور كار شهرداري است.
شهردار تبريز اظهار داشت: تلاش براي اتمام و بهره*برداري از پروژه*ها و طرح*هاي عمراني خدماتي نيمه تمام شهرداري در سال*جاري را اولويت اصلي شهرداري برشمرد و افزود: پروژه*هايي چون مسيرگشايي ايده*لو، بازار سوغات تبريز، رستوران و پارك شادي پارك مسافر بلوار استاد شهريار، تالار اجتماعات 29 بهمن طبقه فوقاني بازار سوغات، سه سالن اجتماعات جديد، ادامه توانير به افلاك*نما، سه پارك شادي در مناطق سه، شش و هفت، قطعه آخر طرح ساماندهي مهرانه*رود، طرح توسعه استخر باشگاه شهرداري، مسيرگشايي درب گجيل، حسينيه گلزار شهدا، پاركينگ مجموعه بلوك گلستان، آماده*سازي كوي فرشته، مركز همايش*هاي شهرداري در باغ گلستان، پاركينگ و المان، آغاز عمليات اجرايي پروژه*هاي مسكن مهر مشاركتي شهرداري با دولت، پروژه دفع آب*هاي سطحي دامنه*هاي عون*بن*علي، پارك و بوستان رسالت، فاز اول طرح تبادل شرق تبريز، كمپينگ ورودي شرق تبريز، ادامه نهضت آسفالت، تسريع در طرح پارك كوهستان، اتمام پل ارتباطي به پارك فجر، خيابان رودكي، تله*كابين عون*بن*علي، فرهنگسراي الغدير، ساختمان جديد مركز علمي كاربردي شهرداري، نصب 40 دوربين جديد در تقاطع*هاي شهري، نردبان 52 متري آتش*نشاني، راه*اندازي سه ايستگاه سيار آتش*نشاني، شش سالن چند منظوره، فروشگاه و مركز خريد پل كابلي، احداث 50 واحد براي انتقال و استقرار مشاغل مزاحم در منطقه مايان، اتمام چند مسيرگشايي و شش پل عابرگذر از جمله مهم*ترين پروژه*هاي در دست اجراي شهرداري است كه تلاش مي*شود تا پايان سال*جاري و به ترتيب نسبت به اتمام آنها اقدام شود.
شهردار تبريز در ادامه همچنين برنامه*ريزي براي اجراي سريع پروژه*هاي جديد در سال*جاري را از ديگر اولويت*هاي شهرداري برشمرد و افزود: آماده*سازي شهرك خاوران، احداث پارك بانوان منطقه 4، پايانه اتوبوسراني شرق تبريز، ايستگاه شفت مترو قراملك، طرح پايدارسازي كنارگذر شمالي، احداث پل ارتباطي در انتهاي راسته كوچه، عقد قرارداد احداث 25 زمين چمن مصنوعي ورزش در مناطق و محلات مختلف، آبرساني از ميدان چايي به پارك كوهستان، طرح كاشت يك ميليون درخت در سطح شهر، ادامه ده*ها مسيرگشايي در نقاط مختلف شهر، احداث سه باب كتابخانه جديد و ايجاد باند ويژه دوچرخه به طول پنج كيلومتر از اهم طرح*ها و پروژه*هاي سال*جاري شهرداري است.
نوين در ادامه به عملكرد شهرداري در حوزه جذب سرمايه*گذاري اشاره و تصريح كرد: تاكنون افزون بر 2 هزار و 40 ميليارد ريال پروژه مشاركتي در سطح شهر تبريز به بهره*برداري رسيده و علاوه بر آن 11 پروژه به ارزش تقريبي 1720 ميليارد ريال بين 50 تا 90 درصد پيشرفت فيزيكي دارند.
وي افزود: همچنين شش پروژه مشاركتي به ارزش 3 هزار و 460 ميليارد ريال بين 10 تا 50 درصد و 46 پروژه به ارزش 2 هزار و 770 ميليارد تومان با 10 درصد پيشرفت فيزيكي در دست اجراست ضمن اينكه 19 هزار ميليارد ريال پروژه مشاركتي نيز در مرحله تفاهم هستند.
شهردار تبريز در ادامه گفت: اگرچه بودجه سال*جاري در سه ماهه اول به دليل مسائلي كه قبلا اشاره شد، كمتر از پيش*بيني محقق شده، اما بر خلاف برخي ادعاها همين بودجه تحقق يافته در بخش جاري هزينه نشده و روند اجراي پروژه*ها گوياي فعاليت شهرداري در پيشبرد برنامه*هاي عمراني است.
شهردار تبريز، تلاش براي تداوم نهضت آسفالت معابر، اتمام پروژه*هاي نيمه تمام، تسريع در اجراي پروژه*هاي جديد، تداوم روند جذب سرمايه*گذاري بخش خصوصي، جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز و تحقق كلي اهداف و برنامه*هاي توسعه تبريز را از اهم برنامه*ها و اولويت*هاي كاري شهرداري برشمرد.​
 

· Registered
Joined
·
3,149 Posts
I have seen a pre-construction activities in yağchian district,the name was mojtameye maskuniye baran.the pic on the banner was sth nice and big,if the pic shows the real project it must be sth great but i cant find anyth refering to it on the web.anyone knows anyth?
 

· Registered
Joined
·
1,043 Posts
آغاز مراحل احداث اولین خط ترن هوایی در تبریز
پروژه ترن هوایی در مسیر میدان آذربایجان(خیابان آزادی ) تاانتهای یوسف آباد به عنوان اولین خط ترن هوایی در تبریز آغاز می شود .
به گزارش روابط عمومی سازمان ترافیک ، براساس اولویت هایی که شهرداری در افزایش توان حمل ونقل عمومی مد نظر دارد ، حمل ونقل ریلی به غیر از مترو نیز جزو پروژه های شهرداری قرار گرفته است که هم هزینه پایین تری دارد وهم می تواند بخشی از مشکلات ترافیکی شهر را برطرف کند ودر این راستا مقدمات راه اندازی اولین خط پروژه ترن هوایی در مسیر میدان آذربایجان تاانتهای یوسف آباد به طول 17 کیلومتر آغاز می شود . البته به غیر از این مسیر اولویت های دیگری هم مطرح است ، ازجمله میدان راه آهن تا میدان بسیج که در این مسیر تلاش برآن است که بتوانیم سطح سواره رو را برای خودروهای سواره آزاد بگذاریم وخط ترن هوایی بتواند کار خطوط BRT را برای شهروندان ومسافران درون شهری انجام دهد . سومین خط ، خط مرکزی شهر از میدان دانشسرا تا میدان قونقا است.
سه مسیر ذکر شده برای راه اندازی ترن هوایی مدنظر شهرداری است وبا مصوبات شورای اسلامی شهر ، این طرح در حال مطالعه است وبعد از اعلام نتایج مطالعات کارهای اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد وبرای اولویت اول مسیر میدان آذربایجان تاانتهای یوسف آباد به طول 17 کیلومتر مدنظر است وپیش بینی می شود بتواند روزانه بیش از 150 هزار نفر توسط این خط جابجا شود .
تراموای مدرن که صاحب آخرین تکنولوژی وسیستم های حمل ونقل شهری است ضمن حفظ تمام مزیت های سیستم های حمل ونقل پیشین دارای مزیت های فوق العاده بیشتری است این سیستم به طور کلی به علت سرعت حرکت ، حجم بالای جابجایی مسافر ،تولید کمترین آلودگی صوتی ، زیبایی ظاهری واگن ها وپایه ها، ارزان بودن تاسیس وراه اندازی در مقایسه با سایر سیستم ها به ویژه مترو ، مصرف کم انرژی وایمنی بالا نسبت به سایر سیستم های مشابه ارجحیت دارد .​
http://traffic.tabriz.ir/?MID=21&Type=News&TypeID=2&id=48
 

· Registered
Joined
·
82 Posts

شهريور ماه امسال؛
فاز نخست تله*كابين تبريز به بهره*برداري مي*رسد

خبرگزاري فارس: شهردار تبريز گفت: فاز نخست تله*كابين تبريز شهريور ماه امسال در ارتفاعات كوه عون بن علي به بهره*برداري مي*رسد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي شهرداري تبريز، عليرضا نوين با اعلام اين مطلب اظهار داشت: براي فاز اول اين پروژه كه 90 درصد پيشرفت فيزيكي دارد، بيش از 67 ميليارد ريال هزينه شده است.
شهردار تبريز با اشاره به اينكه ارتفاع دكل*هاي نصب شده براي تله*كابين عون*بن*علي به تعداد شش عدد كابين هشت تا 34 متر متغير است، تاكيد كرد: اين پروژه از پشت پاركينگ عون بن علي و از دامنه كوه آغاز و در ارتفاعات آن پس از رد شدن از دره مشرف به رستوران به پايان مي*رسد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با عنوان اين مطلب كه يك*هزار نفر در يك ساعت مي*توانند توسط اين تله*كابين جابه*جا شوند، گفت: با حركت تله*كابين از دكل دوم به سوم، مسافران با عبور از صخره*ها ديد كاملي از شهر خواهند داشت، عبور از دكل چهارم و پنجم نيز از كنار مسجد عون*بن*علي و يادمان شهداي گمنام خواهد بود و نقطه زيباي اين مسير عبور از دره مقابل رستوران به عمق 200 متر و به طرف انتهاي مسير است.
نوين در ادامه سخنان خود تاكيد كرد: براي آسايش خانواده*ها در كنار ايستگاه اول اين پروژه امكاناتي نظير پاركينگ اتومبيل ،سرويس بهداشتي، رستوران، نمازخانه و ديگر زيرساخت*هاي رفاهي احداث مي*شود.
شهردار تبريز همچنين گفت: فاز دوم تله كابين تبريز در آينده نزديك از ارتفاعات عون*بن*علي تا سد شهيد مدني و فاز سوم آن از سد شهيد مدني تا ارتفاعات كوه «دند» به عنوان طولاني*ترين تله*كابين كشور ادامه خواهد يافت.
اضافه مي*شود، طرح تله*كابين عون*بن*علي به عنوان يكي از پروژه*هاي مشاركتي شهرداري تبريز از جمله طرح*هاي پيش*بيني شده و مصوب شوراي اسلامي شهر در قالب برنامه پنج ساله توسعه و عمران شهري موسوم به تبريز 90 به شمار مي*رود كه تنها به فاصله*اي كوتاه از برپايي همايش فرصت*هاي سرمايه*گذاري و با حضور وزير كشور كلنگ زني و مراحل اجرايي آن آغاز شد.
كلانشهر تبريز كه در حال حاضر و در سايه آينده*نگري مديران شهري به ويژه شهرداري، با جذب ده*ها هزار ميليارد ريال سرمايه*گذاري بخش خصوصي، گوي سبقت را از ديگر كلانشهرها ربوده و به مهد سرمايه*گذاري ايران بدل شده است، چندي پيش و با آغاز مراحل ساخت تله*كابين در فاصله چهار كيلومتري ارتفاعات عون*بن*علي تا ارتفاعات بالادست سد شهيد مدني، يك گام ديگر به سمت تحقق اهداف توسعه كوتاه مدت خود برداشت تا با اجراي اين پروژه رفاهي تفريحي، جاذبه*هاي گردشگري مركز شمال غرب كشور بيش از پيش افزايش يابد.
تله*كابين عون*بن*علي كه با مشاركت شهرداري تبريز به عنوان كارفرما، اتاق بازرگاني اسكانديناوي و ايران به عنوان مجري و شركت مهندسان مشاور سبزانديش پايش به عنوان مشاور طرح در حال اجراست، افزون بر 70 ميليارد ريال هزينه در بر خواهد داشت و تمام تجهيزات و امكانات فني آن از شركت دوپل ماير اتريش خريداري شده است.
بر اساس مطالعات انجام گرفته، طول افقي تله*كابين در فاز اول يك*هزار و 450 متر و طول شيب*دار آن يك*هزار و 480 متر خواهد بود، ميانگين تغيير ارتفاع پروژه نيز 261 متر پيش*بيني شده است.
طرح تله*كابين عون*بن*علي با ميانگين حداقل 12 و حداكثر 24 كابين طراحي شده و با پيش بيني شش دكل يا برج، كار جابه جايي كابين*ها انجام خواهد گرفت.
همچنين براساس محاسبات انجام يافته كل زمان سفر در هر مسير رفت و برگشت از طريق تله*كابين در فاصله چهار كيلومتري عون*بن*علي تا ارتفاعات بالادست سد شهيد مدني شش دقيقه و 24 ثانيه است و در هر شش ثانيه نيز يك كابين در رفت و برگشت خواهد بود.

علاوه بر اين تله*كابين مذكور با ظرفيت جابه*جايي يك*هزار مسافر در ساعت طراحي شده و سيستم هدايت آن با قدرت 191 كيلو وات عمل خواهد كرد.
با احداث تله*كابين عون بن علي، اين منطقه به يكي از نقاط توريستي و تفريحي تبريز تبديل و سالانه پذيراي صدها هزار نفر از شهروندان، ميهمانان و گردشگران داخلي و خارجي خواهد بود.
علاوه بر اين وجود طبيعت بكر دامنه*هاي عون بن علي و طرح*هاي جنگلكاري اين ارتفاعات با امكانات تفريحي و رفاهي چون رستوران، پارك*هاي تفريحي، شهر بازي و ديگر امكانات، بر جاذبه*هاي اين پروژه خواهد افزود.​
 

· Registered
Joined
·
1,043 Posts
نخستين ساختمان 56 طبقه در تبريز مجوز دريافت كرد؛
نوين: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلندمرتبه سازي در كشور است
خبرگزاري فارس: شهردار تبريز با اشاره به اينكه نخستين ساختمان 56 طبقه در تبريز مجوز دريافت كرده است، گفت: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلندمرتبه *سازي در كشور پس از تهران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، عليرضا نوين ظهر امروز در مراسم افتتاحيه شصتمين نشست ادواري شهرداران كلان شهرهاي كشور با اشاره به برگزاري اين نشست در تبريز اظهار داشت: دو سال قبل نيز افتخار ميزباني اين نشست را در تبريز داشته*ايم.
وي همچنين با اشاره به پيوستن دو شهر رشت و اروميه به مجموعه كلان شهرهاي كشور تاكيد كرد: 10 شهر ايران اسلامي به عنوان كلان شهرها داراي مشكلاتي مشابه هستند كه اميدواريم در سايه اين نشست*ها به راه حل*هاي اساسي در راستاي خدمتگزاري و مسابقه خدمات*رساني به مردم دست پيدا كنيم.
نوين تاكيد كرد: شهرداري*ها نزديك*ترين لايه براي خدمت*رساني به جامعه است و بيش از 50 نوع خدمت*رساني را انجام مي*دهد.
.
وي با تاكيد بر اهميت همكاري كلان شهرهاي كشور در راستاي هم*افزايي فعاليت*ها و تجارب اظهار داشت: در مدت پنج سال گذشته شهرداران كلان شهرهاي كشور اقدامات متنوعي در اين شهرها انجام داده*اند و همكاري و خدمات متقابل بسيار خوبي با همديگر داشته*اند.
نوين اظهار داشت: در سايه همت و تلاش و استفاده از تجارب همديگر اقدامات بسياري در حوزه*هاي مختلف ميان كلان شهرها صورت گرفته است.
شهردار تبريز حوزه فعاليت*هاي فرهنگي را از بخش*هاي مهم و برجسته در كشور دانست و اظهار داشت: در بحث فرهنگي ارتباط و تعامل خوبي صورت گرفته است و كلان شهرها در جشنواره عكس فيروزه تبريز براي سومين سال پياپي و جشنواره شعر تبريز حضور خوبي داشته*اند.

* گسترش تعاملات فرهنگي ميان كلانشهرها
نوين از گسترش تعاملات فرهنگي ميان كلانشهرها خبر داد و تصريح كرد: در راستاي تقويت همكاري*ها موضوع هفته*هاي فرهنگي در كلانشهرها دنبال مي*شود.
شهردار تبريز همچنين با اشاره به وضعيت ساختمان*سازي در تبريز گفت: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلند مرتبه*سازي در كشور پس از تهران بوده و نخستين ساختمان 56 طبقه در اين شهر مجوز دريافت كرده است.
وي افزود: برج سازي در تبريز با رعايت معماري اسلامي صورت مي*گيرد و در حال حاضر چندين ساختمان بالاي 30 طبقه در تبريز احداث شده و يا در حال ساخت هستند.​
 

· Registered
Joined
·
108 Posts
Barış;63794999 said:
نخستين ساختمان 56 طبقه در تبريز مجوز دريافت كرد؛
نوين: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلندمرتبه سازي در كشور است
خبرگزاري فارس: شهردار تبريز با اشاره به اينكه نخستين ساختمان 56 طبقه در تبريز مجوز دريافت كرده است، گفت: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلندمرتبه *سازي در كشور پس از تهران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، عليرضا نوين ظهر امروز در مراسم افتتاحيه شصتمين نشست ادواري شهرداران كلان شهرهاي كشور با اشاره به برگزاري اين نشست در تبريز اظهار داشت: دو سال قبل نيز افتخار ميزباني اين نشست را در تبريز داشته*ايم.
وي همچنين با اشاره به پيوستن دو شهر رشت و اروميه به مجموعه كلان شهرهاي كشور تاكيد كرد: 10 شهر ايران اسلامي به عنوان كلان شهرها داراي مشكلاتي مشابه هستند كه اميدواريم در سايه اين نشست*ها به راه حل*هاي اساسي در راستاي خدمتگزاري و مسابقه خدمات*رساني به مردم دست پيدا كنيم.
نوين تاكيد كرد: شهرداري*ها نزديك*ترين لايه براي خدمت*رساني به جامعه است و بيش از 50 نوع خدمت*رساني را انجام مي*دهد.
.
وي با تاكيد بر اهميت همكاري كلان شهرهاي كشور در راستاي هم*افزايي فعاليت*ها و تجارب اظهار داشت: در مدت پنج سال گذشته شهرداران كلان شهرهاي كشور اقدامات متنوعي در اين شهرها انجام داده*اند و همكاري و خدمات متقابل بسيار خوبي با همديگر داشته*اند.
نوين اظهار داشت: در سايه همت و تلاش و استفاده از تجارب همديگر اقدامات بسياري در حوزه*هاي مختلف ميان كلان شهرها صورت گرفته است.
شهردار تبريز حوزه فعاليت*هاي فرهنگي را از بخش*هاي مهم و برجسته در كشور دانست و اظهار داشت: در بحث فرهنگي ارتباط و تعامل خوبي صورت گرفته است و كلان شهرها در جشنواره عكس فيروزه تبريز براي سومين سال پياپي و جشنواره شعر تبريز حضور خوبي داشته*اند.

* گسترش تعاملات فرهنگي ميان كلانشهرها
نوين از گسترش تعاملات فرهنگي ميان كلانشهرها خبر داد و تصريح كرد: در راستاي تقويت همكاري*ها موضوع هفته*هاي فرهنگي در كلانشهرها دنبال مي*شود.
شهردار تبريز همچنين با اشاره به وضعيت ساختمان*سازي در تبريز گفت: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلند مرتبه*سازي در كشور پس از تهران بوده و نخستين ساختمان 56 طبقه در اين شهر مجوز دريافت كرده است.
وي افزود: برج سازي در تبريز با رعايت معماري اسلامي صورت مي*گيرد و در حال حاضر چندين ساختمان بالاي 30 طبقه در تبريز احداث شده و يا در حال ساخت هستند.​
Tabriz's New 56 Floor Tower Confirmed
 

· Registered
Joined
·
82 Posts

· Registered
Joined
·
3,149 Posts
Barış;63794999 said:
نخستين ساختمان 56 طبقه در تبريز مجوز دريافت كرد؛
نوين: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلندمرتبه سازي در كشور است
خبرگزاري فارس: شهردار تبريز با اشاره به اينكه نخستين ساختمان 56 طبقه در تبريز مجوز دريافت كرده است، گفت: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلندمرتبه *سازي در كشور پس از تهران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، عليرضا نوين ظهر امروز در مراسم افتتاحيه شصتمين نشست ادواري شهرداران كلان شهرهاي كشور با اشاره به برگزاري اين نشست در تبريز اظهار داشت: دو سال قبل نيز افتخار ميزباني اين نشست را در تبريز داشته*ايم.
وي همچنين با اشاره به پيوستن دو شهر رشت و اروميه به مجموعه كلان شهرهاي كشور تاكيد كرد: 10 شهر ايران اسلامي به عنوان كلان شهرها داراي مشكلاتي مشابه هستند كه اميدواريم در سايه اين نشست*ها به راه حل*هاي اساسي در راستاي خدمتگزاري و مسابقه خدمات*رساني به مردم دست پيدا كنيم.
نوين تاكيد كرد: شهرداري*ها نزديك*ترين لايه براي خدمت*رساني به جامعه است و بيش از 50 نوع خدمت*رساني را انجام مي*دهد.
.
وي با تاكيد بر اهميت همكاري كلان شهرهاي كشور در راستاي هم*افزايي فعاليت*ها و تجارب اظهار داشت: در مدت پنج سال گذشته شهرداران كلان شهرهاي كشور اقدامات متنوعي در اين شهرها انجام داده*اند و همكاري و خدمات متقابل بسيار خوبي با همديگر داشته*اند.
نوين اظهار داشت: در سايه همت و تلاش و استفاده از تجارب همديگر اقدامات بسياري در حوزه*هاي مختلف ميان كلان شهرها صورت گرفته است.
شهردار تبريز حوزه فعاليت*هاي فرهنگي را از بخش*هاي مهم و برجسته در كشور دانست و اظهار داشت: در بحث فرهنگي ارتباط و تعامل خوبي صورت گرفته است و كلان شهرها در جشنواره عكس فيروزه تبريز براي سومين سال پياپي و جشنواره شعر تبريز حضور خوبي داشته*اند.

* گسترش تعاملات فرهنگي ميان كلانشهرها
نوين از گسترش تعاملات فرهنگي ميان كلانشهرها خبر داد و تصريح كرد: در راستاي تقويت همكاري*ها موضوع هفته*هاي فرهنگي در كلانشهرها دنبال مي*شود.
شهردار تبريز همچنين با اشاره به وضعيت ساختمان*سازي در تبريز گفت: شهر تبريز داراي رتبه دوم بلند مرتبه*سازي در كشور پس از تهران بوده و نخستين ساختمان 56 طبقه در اين شهر مجوز دريافت كرده است.
وي افزود: برج سازي در تبريز با رعايت معماري اسلامي صورت مي*گيرد و در حال حاضر چندين ساختمان بالاي 30 طبقه در تبريز احداث شده و يا در حال ساخت هستند.​
tnx.But are you sure this is the most recent news?because once they said they don't allow it to be built since it is taller than tehran's tallest and etc


@ice man: tnx alot for the google map pics,zahmat chahdin :) so it is from the resturant to the enterance of eynali's mountain park
 
21 - 40 of 600 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top