SkyscraperCity Forum banner

[Tabriz] General Projects and Developments

194484 Views 599 Replies 50 Participants Last post by  Batista12

‪ ۱۲‬پروژه مشاركتي در طرح جنگل كاري عينالي اجرا خواهد شد

تبريز ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۰۲/۱۴‬
داخلي.اجتماعي.شهري.گردشگري
‪ ۱۲‬پروژه مشاركتي با ‪ ۵۲‬ميليارد و ‪ ۶۹۰‬ميليون ريال سرمايه‌گذاري در طرح جنگل كاري عينالي تبريز اجرا خواهد شد.

اين تصميم سه‌شنبه‌شب در شوراي سازمان توسعه و عمران عينالي به تصويب رسيد و مقرر شد نحوه واگذاري و اداره كردن پروژه‌هاي فوق در نشست‌هاي بعدي بررسي شود.

ايجاد محورهاي گردشگري ( باغ رستوران و باغ ويلا )، ايجاد مجتمع‌هاي ورزشي روباز، هتل آپارتمان، باغ وحش، باغ پرندگان و رستوران سنتي به ترتيب با سرمايه‌گذاري‌هاي دو، يك، چهار، پنج و دو ميليارد ريالي از جمله پروژه‌هايي است كه به تصويب رسيد.

همچنين ساخت قهوه‌خانه سنتي با يك ميليارد ريال، مجتمع شهربازي با ‪۱۰‬ ميليارد ريال، مجتمع خدماتي با دو ميليارد ريال، هتل مرتفع شهر با ‪۱۲‬ ميليارد ريال و احداث تله كابين با مشاركت شركت‌هاي خارجي با ‪ ۲۰‬ميليارد ريال اعتبار از ديگر پروژه‌هاي مشاركتي در عينالي مي‌باشد.

استاندار آذربايجان شرقي در اين نشست با تاكيد بر لزوم تدوين و تصويب طرح تفصيلي پروژه عينالي گفت: با تدوين اين طرح كليه پروژه‌ها و برنامه‌هاي مورد نظر با طراحي مناسب و حساب شده اجرا خواهد شد.

محمدعلي سبحان‌الهي افزود: براي اجراي پروژه‌هاي مشاركتي بايد رايزني و مذاكرات مطلوبي با سرمايه‌گذاران بخش خصوصي صورت بگيرد.

سازمان عمران و توسعه عينالي و پارك طبيعت تبريز چندي پيش توسط وزارت كشور در چهار فصل، ‪ ۳۸‬ماده، ‪ ۳۵‬تبصره و‪ ۹۰‬بند تصويب شد كه حفاظت از منابع طبيعي و چشم‌اندازهاي طبيعت، مطالعه، طراحي و احداث و بهره‌برداري از گردش- گاه‌هاي كلان شهر تبريز را برعهده دارد.

پروژه ايجاد مجتمع تفريحي جنگل كاري عون بن علي در ارتفاعات يكهزار و ‪ ۸۰۰‬متري شمال تبريز شامل دو هزار هكتار جنگل كاري است.

همچنين در سطح ‪ ۶۰۰‬هكتار از اين اراضي عمليات تقويت پوشش مرتعي صورت گرفته و قرار است با شيوه آبياري قطره‌اي تحت پوشش كاشت درختان جنگلي قرار گيرد.

در ارتفاعات كوه‌هاي عون بن علي تبريز دو مقبره قرار دارد كه گفته مي‌شود از نوادگان و بازماندگان امام اول شيعيان هستند.

(‪(۵۸۷/۲۵۴۳‬
See less See more
21 - 40 of 600 Posts
^^Chejoorie Tabriz hamishe avalin, behtarin va khoshgeltarin poroje ha ro too keshvar dare? :p ,jk
Ghashange, omidvaram hamoonjoor ke too tarhesh hast (axe avval), doro varesh fazaye sabz ro vaghean dorost konan.
alaki ke shahre avalinha nistke : D

daran fazaye sabz tu dehkade olampic dorost mikonan.hata zele gharbisham ye parke jangaliye kheili bozorg darhale ehdase
@ barish: untoriya ham nistke kari baraye fazaye sabz anjam nadade bashan,kolli derakhtkari shodeke chand sal baad motevajeheshun mishim

@soroush: gharare 30ta varzeshgahe mokhtalef sakhte beshe.basketball va footsal varzeshhaye rutin hastand(be ehtemale ghavi sakhte mishan)
the shahgoli telecabine is from shahgoli to saeb tabrizi's park.I like this project.the path is from inside the city and that's unique
tahala tabrizo mesle payize emsal khoshk nadide budam :(
9
شهرك نمايشگاهي خودرو و مبلمان در تبريز احداث مي*شود

تلاش برای آماده سازی فازهایی از شهرک مبل و خودرو تا پایان سال


شهردار تبريز از احداث شهرك نمايشگاهي خودرو و مبلمان با 200 ميليارد تومان سرمايه*گذاري در منطقه «مايان» اين شهر خبر داد.

گفتنی است پروژه الماس تبریز با هدف انتقال و تجمیع واحدهای تولیدی و فروش مبل و نیز نمایشگاه های خرید و فروش خودرو در شهرک تخصصی مبل و خودرو از دو سال قبل و با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری تبریز در منطقه مایان تبریز در حال اجراست.

عرصهاین پروزه مشارکتی 43 هکتار، زیربناء 270000 متر مربع

شامل ۳ سالن وسیع در مترازهای ۷-۱۰-۱۰ هکتار میباشد که

سالن۷هکتاری به امور رستوران و فست فود و مراکز تفریحی

سالن ۱۰ هکتاری به نمایشگاه و فروشگاه خودرو

و سالن۱۰ هکتاری دوم به نمایشگاه و فروشگاه مبلمان منزل و محیط اداری اختصاص دارند


این پروزه در ساختمانهای ۳ تا ۶ طبقه احداث میشوند و در فضای داخلی مابین مجتمع ها فضای سبز و آبنمایی با قدرت با توانایی رساندن آب به ارتفاع ۱۰۰ متر نصب خواهد شد

از امکانات جانبی مجتمع میتوان به کارتینگ-کارواش تمام اتوماتیک-ایجاد شعبه ای از مرکز تعویض پلاک خودرو و دفاتر اسناد رسمی در آنجا و... اشاره نمود


دفتر این پروزه در کوی منظریه و روبروی تالار کندو بنام شرکت الماس تبریز قرار دارد.


شهردار تبريز جذب سرمايه*گذاري 200 ميليارد توماني بخش خصوصي براي احداث شهرك*هاي نمايشگاهي خودرو و مبلمان در منطقه «مايان» را گامي در راستاي رونق اقتصادي منطقه ارزيابي و خاطر نشان كرد: مراحل اجرايي اين دو شهرك از ابتداي سال 88 آغاز شده است.
تصاویری از میزان پیشرفت پروزه در سه بلوک مجزا

شهردار تبریز در حاشیه بهره برداری از واحدهای صنفی شهرک صنفی صنعتی مایان از مراحل اجرایی پروژه عظیم سرمایه گذاری الماس تبریز ، شهرک نمایشگاهی مبل و خودرو بازدید کرد.


به گزارش خبرگزار دانشجويان ايران (ايسنا) واحد آذربايجان شرقي به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز در این بازدید که دکتر عابدزاده عضو شورای اسلامی شهر ، شهردار منطقه شش ، معاون فنی و عمرانی شهرداری و جمعی از مدیران ارشد شهرداری نیز حضور داشتند ، مهندس نوین از نزدیک در جریان روند احداث و آماده سازی شهرک نمایشگاهی مبل و خودرو تبریز قرار گرفت.

شهردار تبریز در بازدید خود از پروژه الماس تبریز در گفت و گو با مجری و سرمایه گذار پروژه خواستار تسریع مراحل اجرایی این طرح و آماده سازی فازهایی از شهرک مبل و خودرو تا پایان سال شد.

خاطرنشان می شود در بازدید شهردار تبریز از این شهرک ، مدیر اجرایی و سرمایه گذار پروژه الماس تبریز گزارشی از روند آماده سازی و اجرای طرح در اختیار مهندس نوین قرار داد.

گفتنی است پروژه الماس تبریز با هدف انتقال و تجمیع واحدهای تولیدی و فروش مبل و نیز نمایشگاه های خرید و فروش خودرو در شهرک تخصصی مبل و خودرو از دو سال قبل و با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری تبریز در منطقه مایان تبریز در حال اجراست.

www.tabrizemodern.blogfa.com
See less See more
Guys.today me and my friends went mountain climbing.on the way back we used the telecabine.It totally worths! only 3000 toman per passenger
Be nazare man bayad ye Topic mostagel baraye Telecabine Tabriz dashte bashim.
cherake na?mituni doros koni..
نماينده تبريز در مجلس خبر داد:
اختصاص 20 ميليارد ريال اعتبار براي آبدارسازي مهرانه*رود
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912030535
2
افتتاح فاز دوم تبادل شمال به جنوب

افتتاح فاز دوم طرح تبادل امام علی


همزمان با میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و با حضور شهردار تبریز ، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر ، دکتر منادی نماینده مردم تبریز در مجلس و جمعی از مدیران و مسوولان استانی و شهری بهره برداری از فاز دوم طرح تبادل امام علی (ع) به عنوان بزرگ ترین طرح عمرانی شهرداری تبریز آغاز شد.

خبرگزاري شهريار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، در این مراسم مهندس علیلو شهردار منطقه پنج تبریز طی سخنانی با اشاره به اهداف اجرایی این طرح بزرگ عمرانی ترافیکی گفت: اتصال کمربندی های شمالی و جنوبی به یکدیگر ، تقسیم ترافیک مابین کمربندی شمالی و جنوبی و جاده تبریز به تهران ، ایجاد 16 مسیر دسترسی مختلف رفت و برگشت ، دو بانده کردن مسیر دسترسی به باسمنج و شهرک خاوران و تلاش برای زیباسازی ورودی شهر از جمله اهداف مورد نظر شهرداری در اجرای این طرح بزرگ به شمار می رود.


شهردار منطقه پنج در ادامه به هزینه های اجرایی این طرح اشاره و خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح تبادل امام علی (ع) در فازهای اول و دوم در مجموع 190 میلیارد ریال از سوی شهرداری تبریز هزینه شده که سهم فاز دوم این طرح 100 میلیارد ریال می باشد.مهندس علیلو در پایان با اعلام این که تلاش می شود فاز سوم و تکمیلی این طرح در سه ماهه اول سال 90 به مرحله بهره برداری برسد از تلاش ها و زحمات موسسه عاشورای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به عنوان مجری طرح تبادل امام علی (ع) در اجرای به موقع این طرح قدردانی کرد


نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تلاش های شهرداری تبریز در افتتاح پی در پی طرح ها و پروژه های عمرانی خدماتی را زمینه ساز توسعه پایدار تبریز دانست.

خبرگزاري شهريار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، دکتر منادی که در آئین بهره برداری از فاز دوم طرح تبادل امام (ع) سخن می گفت با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: شهر تبریز در سایه تلاش های شهرداری و نیز افتتاح های پی در پی طرح ها و پرو ه های عمرانی به شهری توسعه یافته و شاخص در کشور تبدیل شده و این سطح از خدمات رسانی از سوی شهرداری تبریز قابل تقدیر است.

نماینده مردم تبریز همچنین با قدردانی از تلاش شهرداری تبریز در اجرای طرح تبادل امام (ع) افزود: ورودی هر شهر به منزله ویترین و نشان دهنده فرهنگ و هویت کالبدی همان شهر است و اقدام شهرداری در ساماندهی ورودی اصلی شهر نشان می دهد که مدیران شهری توجه ویژه ای به زیباسازی شهر دارند.

وی در پایان از زحمات شهرداری تبریز در توسعه و عمران شهری قدردانی کرد و این حجم از خدمات رسانی را نمونه بارز همت مضاعف دانست.

شهردار تبريز نیز با اشاره به اجراي طرح تبادل دروازه تهران موسوم به طرح تبادل امام علي (ع) از اين پروژه به عنوان بزرگ*ترين و عظيم*ترين طرح عمراني سال*هاي اخير شهرداري ياد كرد و افزود: با اجراي طرح تبادل امام علي (ع) بخش عمده*اي از بار ترافيكي ورودي شرق شهر تبريز به ويژه در مسيرهاي اتوبان پاسداران، اتوبان شهيد كسايي و مركز شهر كاهش خواهد يافت.
شهردار تبريز همچنين گفت: طرح تبادل امام علي (ع) داراي 16 ورودي و خروجي است كه در تقسيم ترافيك ورودي تبريز به اتوبان*هاي كسايي و پاسداران و در كنار آن مركز شهر موثر خواهد بود و علاوه بر آن امكان دسترسي آسان به شهرك خاوران را فراهم خواهد كرد.
نوين در عين حال با قدرداني از تلاش*هاي موسسه عاشوراي قرارگاه خاتم*الانبيا در اجراي اين پروژه بزرگ، از همكاري 500 ميليارد ريالي شهرداري تبريز با قرارگاه خاتم*الانبيا در اجراي طرح*ها و پروژه*هاي عمران شهري خبر داد.
شهردار تبريز در ادامه از تلاش شهرداري تبريز براي افتتاح فاز سوم و تكميلي طرح تبادل امام علي (ع) همزمان با سوم خرداد سال 90 ، سالروز آزادسازي خرمشهر خبر داد.


http://tabrizemodern.blogfa.com/post-232.aspx
See less See more
2
برج مراقبت پرواز و تكنيكال بلاك فرودگاه ب&#161برج مراقبت پرواز و تكنيكال بلاك فرودگاه بين*المللي تبريز صبح امروز با حضور سرپرست وزارت راه و ترابري، استاندار و جمعي از مسوولان محلي افتتاح شد.به گزارش نصر نیوز به نقل از ایسنا، اين پروژه با مساحت *٢٢٧٤ هزار متر مربع در *٨ طبقه سازه اي با تفکيک طبقات به ترتيب *٨٠٥ متر مربع طبقه همکف، *١١٤٥متر مربع طبقه اول و دوم ، *٨٩ متر مربع طبقه هفتم است.
همچنين برج مراقبت پرواز با *٦٨ متر مربع و به ارتفاع نهايي *٥/٣٣متر کليه بخش*هاي عمليات هوانوردي شامل برج مراقبت پرواز اپروج مهندسي الکترونيک شبکه پيام هاي هوانوردي را در خود جاي داده است.
برج مراقبت پرواز و ساختمان تکنيکال بلاک فرودگاه تبريز در طول مدت چهار سال با امکانات و تجهيزات مدرن و سازه اصلي از نوع بتن آرمه و با آخرين تکنولوژي و آيين نامه هاي استاندارد روز جهان و سازمان بين المللي هواپيمايي کشوري ساخته شده است.

محوطه بيروني اين پروژه به مساحت *٤ هزار متر مربع است و با هزينه اي بالغ بر ٣٥ ميليارد ريال در برداشته است.
این گزارش حاکی است، همزمان با اين افتتاح ، ترمينال *١٤هزار متر مربع فرودگاه بين المللي تبريز کلنگ زني شد

See less See more
2
well Tabriz's international airport is getting more international everyday.

در ايام عيد صورت مي*گيرد؛

70 پرواز فوق*العاده به خارج كشور از تبريز

فرودگاه بين*المللي تبريز بدون در نظر گرفتن فرودگاه امام(ره) در رده سوم كشوري ترافيك پروازي قرار دارد.

خبرگزاري فارس: مديركل فرودگاه*هاي آذربايجان شرقي گفت: در ايام عيد 70 پرواز فوق*العاده از طرف شركت*هاي هواپيمايي خارجي به خارج از كشور از فرودگاه بين*المللي تبريز صورت مي*گيرد.به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، علي رستمي پيش از ظهر امروز در حاشيه مراسم افتتاح پروژه ساختمان تكنيكال بلاك و برج مراقبت پرواز و كلنگ*زني ترمينال بين*المللي فرودگاه تبريز و در جمع مسئولان به تشريح ظرفيت فرودگاه بين*المللي تبريز پرداخت.
وي تصريح كرد: فرودگاه بين*المللي تبريز بدون در نظر گرفتن فرودگاه امام(ره) در رده سوم كشوري ترافيك پروازي قرار دارد.
رستمي تاكيد كرد: باتوجه به همين ظرفيت احداث ترمينال بين*المللي فرودگاه تبريز تا سال 92 مورد تاكيد قراردارد و بايد عمليات بهره*برداري از اين ترمينال در زمان مقرر صورت گيرد.

* افزايش 33 درصدي پروازهاي فرودگاه تبريز
مدير كل فرودگاه*هاي آذربايجان شرقي گفت: در سه سال گذشته سالانه 33 درصد افزايش پروازي را در فرودگاه تبريز شاهد بوده*ايم و بايد متناسب با اين مسئله افزايش خدمات*دهي نيز صورت گيرد.
وي خاطرنشان كرد: در بخش سرمايه*گذاري نيز دو پروژه توسط بخش خصوصي و يكي از صندوق*هاي سرمايه*گذاري استان در حال انجام است.
مدير كل فرودگاه*هاي آذربايجان شرقي افزود: در حال حاضر بيش از پنج شركت هواپيمايي داخلي در فرودگاه تبريز فعال هستند و به هشت مقصد داخلي و چهار مقصد خارجي پرواز صورت مي*گيرد.

* پرواز مستقيم به تركيه، امرات، سوريه و عربستان
رستمي يادآور شد: پرواز مستقيم به كشورهاي تركيه، امارت متحده عربي، سوريه و نيز پروازهاي حج عمره و تمتع از فرودگاه تبريز صورت مي*گيرد.
مدير كل فرودگاه*هاي آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد: از آغاز اعزام مرحله جديد حج عمره نيز تاكنون سه پرواز صورت گرفته است.
وي گفت: در زمان عيد نيز70 پرواز ازطرف شركت*هاي هواپيمايي خارجي درخواست شده كه اين تعداد پرواز به غير از برنامه زمان*بندي فرودگاه تبريز در زمان عيد است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912080557
See less See more
2
ایجاد مسیرهای دوچرخه در داخل شهر و قرار دادن ۱۰۰۰ دوچرخه در اخنیار شهروندان برای رفت و آمد درون شهریمسیر دوچرخه بلوار شاه گلی

شهردار تبریز گفت: امسال 100 دستگاه دوچرخه بصورت رایگان در مسیر میدان ساعت تا دانشگاه تبریز در اختیار شهروندان قرار می گیردو در سال آینده نیز 900 دستگاه دوچرخه دیگر در 10 ایستگاه بصورت رایگان در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.مهندس نوین در مراسم بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه 2 با اعلام این مطلب افزود: در راستای اجرای موفق قانون هدفمندی یارانه ها باید بسترهای لازم برای کاهش و بهبود وضعیت ترافیک و نیز کاهش مصرف انرژی و آلودگی هوا فراهم گردد و در این راستا ایجاد و توسعه خطوط دوچرخه در نقاط مختلف شهر و در کنار آن ترغیب شهروندان برای استفاده از این وسیله نقلیه پاک در کنار تلاش برای توسعه و افزایش سرانه فضای سبز شهری در دستور کار شهرداری تبریز قرار دارد.

http://tabrizemodern.blogfa.com/post-235.aspxbe in migan kare farhangi !! =)
See less See more
doroste freddie jan.bayad tablighate farhangiye ziadi beshe(tu shabakeye ostani gahi migan val kafi nist).vali haminke 2charkheye raygan midan khodesh kheili fogholadast.man maamulan ya ba eskeyt miraftam madrese,ya 2charkhe,vali vaghti baazi jaha miraftam chon bayad yeja park konamo gahi vaghta bar misheo ... tanbali kardam.vali age ye masiri ro daram miramo mibinam 2charkhe hasto mitunam vase ye modati estefade konamo tahvil bedam omran mennate taxiaro bekesham :D


khubeke shirazam az ghabl in karo karde,kare farhangiye khassi ham karde?
فاز اول شهرک امن با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

مهندس نوین در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت*ها و الزامات احداث شهرك امن تبريز ، اين امر را در راستاي ايجاد بستري امن و مناسب براي اسكان موقت شهروندان در مواقع بحران و حتي ايجاد شهري امن در جوار تبريز ارزيابي و خاطرنشان كرد: زلزله به عنوان یک بلای طبیعی غیرقابل پیش بینی همواره در کمین شهرهایی نظیر تبریز است و به دلیل آسیب پذیری تبریز در برابر اين بلاي طبيعي و با توجه به این که در صورت وقوع زلزله در این شهر بسیاری از مناطق شهری در معرض آسیب جدی قرار خواهند گرفت ، احداث شهرک 10 هزار نفری اسکان موقت موسوم به شهرک امن در دستور کار شهرداری قرار گرفته و ما تلاش می کنیم با تسریع در روند احداث این شهرک و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز آن ، محلی امن و مطمئن جهت اسکان شهروندان در مواقع بحران ایجاد شود .

شهردار تبریز افزود: امروز شاهد بهره برداری از فاز اول شهرک امن با اسکان موقت هزارنفر هستیم و تاپایان سال 90 شاهد بهره برداری از این شهرک خواهیم بود.

مهندس نوین در ادامه به نقش آموزش در مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: مدیریت بحران شهرداری تبریز در چند سال گذشته به طور مستمر کلاس های آموزشی و توجیهی در سطح کارخانه ها ، مدارس استان و حتی در سطح محلات برگزار کرده که در آن به آموزش مقابله با بلایای طبیعی می پردازد.
وی همچنین گفت: انتشار و توزیع بیش از 150 هزار جلد نشریات در بخش مدیریت بحران و توزیع درمدارس، آموزش بیش از 80 هزار نفر و ارتباط تنگاتنگ با NGO ها و برگزاری کارگاه های مختلف از مهمترین اقدامات شهرداری تبریز در سالهای اخیر است.

شهردار تبریز خاطر نشان کرد: شهرداري تبريز علاوه بر اين با ساخت و احداث ساخت 20 سالن چند منظوره بحران و ورزشي در نقاط مختلف شهر ، توسعه و تجهيز ايستگاه*هاي آتش*نشاني از 5 ايستگاه به 18 ايستگاه ، خريد و راه*اندازي ماشين*آلات و تجهيزات آتش نشاني و اقدامات ديگر گام*هاي بلندي در راستاي افزايش سطح آمادگي و ضريب ايمني شهر و شهروندان برداشته است.

مهندس نوین در بخش دیگری از سخنان خود توجه به احداث مناطق امن برای استفاده در مواقع بحران را مهم دانسته و گفت: شهرداری تبریز در کنار اجرای پروژه های مهم شهری به ایجاد شهری امن و ایمن توجه جدی دارد، تا هنگام بروز حوادث شهروندان بتوانند در این مکان ها مستقر شوند.

در این مراسم، مهندس تقی پور مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز نیز در سخنانی با اشاره به اجرای پروژه های مختلف شهرداری تبریز در سالهای اخیر تاکید کرد: شهرداری تبریز طی سال های اخیر تلاش مضاعفی در راستای افزایش سرانه فضای سبز انجام داده و توانسته است در سایه این اقدامات، سرانه فضای سبز تبریز را از 8 متر مربع در سال 84 به 15 متر مربع در حال حاضر افزایش دهد.

گفتنی است، در شهرک امن ، مسایل زیر بنایی ، آبرسانی ، سکو های برپایی چادر ، سرویس های بهداشتی و خدماتی در نظر گرفته شده است

http://tabrizemodern.blogfa.com/post-237.aspx
See less See more
khabare khassi hanuz montasher nashode darmorede un ^^
21 - 40 of 600 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top