SkyscraperCity banner

1 - 20 of 41 Posts

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam kochanych Rodaków :)
Jako żem tu kompletnie nowy i świeży wypadało by się krótko przedstawić.
Na imię mam Łukasz, pochodzę z Poznania. Od jakiegoś czasu zamieszkały w Azji - Tajwan - Kaohsiung (2 co do wielkości miasto na Tajwanie) i odbywający liczne podróże do Korei z takich lub innych powodów ;) Przeglądając forum postanowiłem, że podzielę się z Wami moimi wypocinami. A nóż kogoś zainteresuje daleki wschód w tym Tajwan lub Korea :)
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do pierwszej tury zdjęć :banana:

PS: Z góry uprzedzam pewnie parę pytań odnośnie jednego z tych krajów - Tajwanu.
Tajwan jest wolnym w pełni demokratycznym krajem ze swoim rządem, konstytucją i walutą (dolarem tajwańskim NTD$)
Nie występuje na nim żadnego rodzaju cenzura, nie jest zależny od Chin. Prężnie rozwijająca się gospodarka sprawia, że Tajwan plasuje się w czołówkach rankingów wyprzedzając Koreę i Japonię jak i również Francję i Hiszpanię (ale przy obecnej sytuacji w Europie to chyba nikogo to nie dziwi :) ) Architektura z dużym wpływem Amerykańskim oraz Japońskim

THSR (Taiwan High Speed Rail) Kolej Wysokich Prędkości rozpędzająca się do ponad 300km/h. Bardzo wygodna, cicha i przedewszystkim szybka :)

Zabudowa Lingya District

Widok na Love River za dnia

Jak i nocą :)

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Neony na Heping Road

Night Market (takie coś występuje praktycznie na całym dalekim wschodzie) Można tu zjeść bardzo dobre jedzonko jak i zakupić pamiątki i różne pierdoły. Otwarty nocą jak nazwa wskazuje :) Przyciąga wielu ludzi.

Jesteśmy przy Central Parku..

No i sam Central Park :)

Stacja przesiadkowa metra i piękne witraże ją zdobiące :)

Metro również wypełza na powierzchnie jeżdżąc estakadami .

Park obok mojego mieszkania :)

Mam nadzieję, ze choć trochę zainteresuje to drogich forumowiczów ;) Jeśli tak będę dodawać na bieżąco.
Pozdrawiam:)

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
Coś jak na pierwszy raz wydało mi się trochę za mało więc jeszcze pare ujęć wlatuje :)

Guanghua Road, Xiamen Street

Dosłownie na każdym rogu 7-11 czyli Amerykańska sieć sklepów z prawie 100 letnią historią (lata 20 XX wieku) każdy ze sklepów 24h.

Z racji tego, że ulice są długie a miasto jest zbudowanie na planie "siatki" od "street" odchodzą "lane" czyli boczne uliczki. W tym przypadku 1st Xiamen street 8 Lane . :)

Dzielnice poza centrum całkiem bogate w ciekawe budynki

czubek 85sky tower. 2 co do wielkości wieżowiec na Tajwanie. 14 na świecie. ponad 340m wysokości.

2 największe centra handlowe. W Kaohsiung istnieje również największe CH w tej części Azji. Większość z nich ma nawet do 17 pięter

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Witaj i proszę o więcej.
Przyjmę każdą ilość zdjęć :D
Mówisz masz :eat:

Dalsza część, CH tym razem z innej perspektywy :)

Dobijamy w końcu do 85 sky tower (po lewej)

Flaga Tajwanu dumnie powiewa na wietrze ;)

65 piętro, jeszcze 20 :) Winda ostro pnie się w górę, że aż w głowie się kręci :)

Parę zdjęć na górze i zmykamy na dół

85 sky tower znajduje się praktycznie zaraz przy porcie tak więc to jest nasz kolejny cel :)

Okolice portu są ładnie zazielenione a przestrzeń publiczna dobrze rozwinięta.

Znów widok na 85sky tower

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #8 ·
No i świetnie. Rób codzienne wrzuty i będzie git :).
Wolno spytać, co konkretnie robisz w Taiwanie? Studia, praca?

THSR to dostosowana wersja 700tki shinkansena. Mam nadzieję, że dane mi będzie się przejechać ;)

Widzę, że kolega oblatany w temacie :cheers1: Zgadza się, to są Japońskie wagony :D A piękna trasa robiona przez Filipińczyków, odwalili kawał dobrej roboty. Zapraszam, podróż nie jest tak tragicznie droga (1330NT$ max - ze stacji początkowej do końcowej - północ -> południe wyspy) a wrażenia całkiem przyjemne :)
A na miejscu studiuję i pracuję, tak to można określić :yes: Przyszłość wiążę z Azją a dokładniej właśnie tym fyrtlem :)

·
and we flew away
9,647 Posts
Zapraszam, podróż nie jest tak tragicznie droga (1330NT$ max - ze stacji początkowej do końcowej - północ -> południe wyspy) a wrażenia całkiem przyjemne :)
No nie jest tak drogi, ale samo dostanie się na Tajwan już jednak droższe, niż do Jpn czy Korei ;).

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #11 ·
No nie jest tak drogi, ale samo dostanie się na Tajwan już jednak droższe, niż do Jpn czy Korei ;).
Ja za lot z Poznania płaciłem 3700zł w 2 strony z czego zrezygnowałem z biletu powrotnego. Z tego co później się dowiedziałem (zresztą to było oczywiste) dało się polecieć taniej (przepłaciłem m.in. za lot prosto z Poznania). Taniej jest przy lotach z Wawy lub z Niemiec - nawet 2300zł w 2 strony. :(

Jeśli przebywasz obecnie w Azji (zaczynam oglądać właśnie Twoje zdjątka - zauważyłem wątek z moją ukochaną Koreą :cheers: :) ) to loty z tych miejsc na Tajwan są do 1000zł w 2 strony. Z Japoni na pewno zdecydowanie taniej niż z Korei.

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #13 ·
^^ niestety nie przebywam ;). Loty w miarę tanie można znaleźć, ale inny sojusz niż Star i wylot z głównych lotnisk, niestety. Najtaniej jest chyba z HKG, tam też można się w miarę tanie dostać.
No to za 3700 właśnie był Star Alliance Poznań -> Monachium -> Seul -> Tajpej.
A jeśli tak lubisz Azję to Ci właśnie bardzo polecam Tajwan :) Ceny Polskie a nawet czasem taniej (paliwo, jedzenie). Przykładowe ceny lotów z TPE - HKG 200zł w 2 strony, Manila 140zł w 2 strony. Seul można czasem ogarnąć poniżej 1000 ale wychodzi najdrożej w tym zestawieniu. Tak więc Tajwan to dobre miejsce na zwiedzanie Azji bo jest tanie, wszędzie blisko i loty w przyzwoitych cenach :cheers: Zresztą będąc w Jap dobrze na pewno wiesz, że wyższych cen w Azji nie można sobie wyobrazić :eek:hno:

·
Registered
5,400 Posts
DaeHyun bedzie moze Taipei? Który miesiąc w roku polecasz jako najlepszy na wizytę na Tajwanie? - nie musi byc ciepło oby mało opadów i bez huraganów, wiesz moze jaka linia lotnicza oferuje najlepsze połaczenia Tajwanu z Szanghajem? z góry dzięki

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #15 ·
DaeHyun bedzie moze Taipei? Który miesiąc w roku polecasz jako najlepszy na wizytę na Tajwanie? - nie musi byc ciepło oby mało opadów i bez huraganów, wiesz moze jaka linia lotnicza oferuje najlepsze połaczenia Tajwanu z Szanghajem? z góry dzięki
A więc tak:
Lipiec = częste opady tropikalne, czasami leje wręcz co dzień. Zaczyna padać zupełnie niespodziewanie. Tak czy siak, nie przeszkadza to bardzo. Dość duszno, temp. to nawet 40*C i więcej. Tak czy siak, szybko się przyzwyczaiłem. TAJFUNY (często)

Sierpień = wygląda w sumie podobnie z tym, że jego druga połowa już jest mniej deszczowa. Mi te deszcze jakoś bardzo nie przeszkadzały, ale takiego natężenia to nigdy nie widziałem TAJFUNY (często)

Wrzesień = Temperatury nadal mogą sięgać granicy 40*C. Raczej bez opadów
TAJFUNY (sporadycznie)

Październik = Dość mocny spadek temperatury, od tego momentu około 30*C, raczej bez deszczu. W nocy 25*C W tym też miesiącu przeżyłem swoje pierwsze trzęsienie ziemii co było dość drastycznym przeżyciem :eek:hno:

Listopad = temperatury po 25*C, chociaż ostatnio było 30. Trochę popadało ale to na prawdę nic strasznego ;).

Tak na prawdę jak dla mnie każda pora jest dobra na przyjazd. Lipiec i sierpień pomimo temperatur (lubię ciepło) był dla mnie chyba jednak najpiękniejszy. Wrzesień też nie jest złą opcją.

Przedstawiłem Ci własnie pogodę dla Kaohsiung, południa wyspy. O dziwo, na północy wygląda to zupełnie inaczej. Temperatura tam wynosi teraz około 15 stopni (Taipei). Są też takie miejsca wyspy (bliżej gór) gdzie temperatury wynoszą kilka stopni C :)).

Jeśli chodzi o połączenia szukaj u Dragon Air, Cathay Pacific, China Airlines, EVA Air (Evergreen). Siatka połaczeń z Chinami wygląda coraz lepiej patrząc na lata wstecz tak więc tych połączeń jest dość dużo. Mówiąc "najlepsze" nie wiem o co Ci dokładnie chodzi - komfort, bezpieczeństwo?

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
Lekki dziwoląg. Fontanna przy porcie.

Europejski Pub = Europejskie ceny ???
Piwo - 200$ = ponad 20zł

Wieżowce na dzielnicy:)

Platform, w oczekiwaniu na metro.

Hello Kitty Palace :D

Tego typu lampiony były obecne na ulicach podczas Nowego Roku (rok 101)
Tajwan liczy czas od utworzenia państwa (oficjalnie Republika Chińska)

Tajwan jak i Korea baseballem stoją :)

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Eee jaka linia? Jest coś tańszego od HKAirlines?
Z tego co pamiętam były to rodzime Tajwańskie linie, mogę niedługo zobaczyć by to potwierdzić jak to wygląda w grudniu z połączeniami. Zakładam, że będzie trochę drożej. Ze względu na posługiwanie się mandaryńskim, szukam na stronach w krzaczkach bo one są tańsze :)

·
歡迎光臨~
136 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Dzisiejsza wrzuta z racji otwarcia wątku troszkę obszerniejsza ;)
Ostatnie 5 ujęć na dziś.

Sizihwan - najdalej wysunięty punkt Kaohsiung na zachód. Na HongKong :D !!
Musiałem przeskoczyć płotek i nielegalnie wejść na taki zamknięty cypelek :) Białej twarzy dużo jest wybaczane :D
Pierwsze zdjęcie - na horyzoncie widzimy kolejkę statków do portu (wszystkie jasne punkty)

Upatrzyłem sobie ujęcie na miasto i to był mój główny powód. :)

cypelek był wciąż zalewany falami od wielkich kontenerowców i bardzo śliski przez glony, oops :)

Jeszcze raz nocny widok z 85 sky tower na port.

Klimatycznie, staro mandaryńsko :) Polecam

http://www.youtube.com/watch?v=jJBI4ckmB2M&list=FLE3silYd9K4-cNRh66G5I6Q&index=6&feature=plpp_video

·
Prymas Aprilis
8,919 Posts
Fajne i bardzo ciekawe zdjęcia ;) I jak Ci się tam mieszka i żyje, nie brak czasem Poznania i ogólnie Pl? ;)

1 - 20 of 41 Posts