SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1785 Posts

·
Registered
7,155 Posts
şu anda sarı yelekli adamlar ölçüm yapıyorlar,
Taksim Gezi Parkının bir kısmını da panoyla kapatacaklar sanırım :(

·
Not Aragorn, it's Artagun
3,664 Posts
yikilmas o kadar kocaman binalar istanbulun gobeende, saglam irade ister, para ister... o da kimsede yok... Onun yerine aslinda the marmarayi restore edip cok iddiali bi dis dizayn ile sanat eserine donusturmek daha mantikli. Boylece mimari bi eser olarak oraya deger katar...

·
Left of the field forever
1,082 Posts
yikilmas o kadar kocaman binalar istanbulun gobeende, saglam irade ister, para ister... o da kimsede yok... Onun yerine aslinda the marmarayi restore edip cok iddiali bi dis dizayn ile sanat eserine donusturmek daha mantikli. Boylece mimari bi eser olarak oraya deger katar...
Aynen.. Belki Ataşehir'deki Rönesans Tower benzeri bir dış giydirme o binayı inanılmaz dikkat çekici hale getirir.

·
Moderator
28,090 Posts
Gerci o iki kule Meydan icinde bir landmark oldu.
Yani Taksim nerde uzaktan bile belli oluyor

·
Registered
837 Posts
günümüzde olsa bu kazuletten, rezillikten nasıl kurtuluruz deriz...hazır zamanında yıkılmış o kışla... ver ehil uzman ellere yapsınlar dünya çapında meydan projesi... hangi akla hizmet o askeri rejim kışlası yeniden canlandırılmaya çalışılır... anlamış değilim demiyeceğim... çünkü anlıyorum... bir yerden rant elde etmen için işin içine ihale, inşaat, kira geliri gibi şeylerin girmesi lazım...

·
Doğuş
1,368 Posts
askeri rejimle ne alakasi var ya? hem zaten bakarsaniz alan yine yesillik. sadece meydandan gorunmeyecek. ne bileyim. kotu fikir degil ama bence ona harcanacak parayla cok daha iyi isler yapilabilir.

·
roads & airports
2,549 Posts

TAKSİM MEYDANI YAYALAŞTIRMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI..

Taksim'deki çalışmalar; 05 Kasım'dan itibaren Cumhuriyet Caddesi’nde başlayacak.
Çalışmalar kapsamında, Tarlabaşı Bulvarı'ndaki mevcut otopark ile Divan Oteli önüne kadar olan 400 m’lik kısım trafiğe kapatılacak.

TAKSİM'DE ALTERNATİF GÜZERGAHLAR HAZIR..
240 gün sürecek çalışmalar sırasında trafiğin aksamaması için trafik sirkülasyon planları hazırlandı.

Trafik;
Tarlabaşı-Harbiye yönünde; Taksim Meydanı üzerinden, Mete Caddesi-Asker Ocağı Caddesi- Cumhuriyet Caddesi (Divan Oteli önünden),

Harbiye-Tarlabaşı yönünde ise; Cumhuriyet Caddesi (Divan Oteli önünden), Abdulhakhamit Caddesi ve Tarlabaşı’ndan verilecek.
http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=20709#

·
Registered
7,155 Posts
Topçu Alışveriş Merkezi'nin de bulunduğu yeni renderlar yayınlandı,

Lâleler unutulmamış!!!

Ağaçlar yok olmuş...

U dönüşleri...

Trafiği kısıtlı olan bazı ara sokaklar aktifleştirilmiş.

Yine ağaçlar kesilmiş...
Hernasılsa burada trafik açısından çok güzel bir düzenleme yapılmış: araç parkı imkânsız hâle getirilmiş.

ibb.gov.tr

·
Not Aragorn, it's Artagun
3,664 Posts
the marmara ve ataturk kultur merkezinin onu de hani trafige kapanip, trafik yer altina inecekti? yine araba ve gurultu olacak meydanda... anlamsiz geldi bana... kisla da gercegine uygun yapilcaksa yapilsin, ama kislaya benzer bisi yapip dukkan haline getirirlerse hic yapmasinlar daha iyi... bence kisla orjinali gibi yapilip bi kismi otel, bi kismi kafeler, bi kismi kultur merkezi, bi kismi sergi ve muze alani falan olarak kullanilmali.

·
Design&Construction
728 Posts
bence kisla orjinali gibi yapilip bi kismi otel, bi kismi kafeler, bi kismi kultur merkezi, bi kismi sergi ve muze alani falan olarak kullanilmali.
Ben öyle olacağını düşünüyorum. AVM'ye dönüşecek düşüncesinin (Kafe ve restaurant tarzı ticari alanlar dışında) yanlış olduğunu kanısındayım. Bence kafelerin olması orayı daha canlı ve renkli hale getirecektir. Ortada bir inşaat söz konusu olduğuna göre kesilen ağaç her zaman olur..umalım ki gereğinden fazla yok olmasınlar..Meydan güzel olacak ..Bir sürü lale olabilir :) sorun değil. Güzel çiçektir.
Kocaman meydanda gözüm ufakta olsa bir mescit aradı. Heralde onuda yer altına alacaklar. (Şaka olduğunu belirteyim de :) nolmaz..nolmaz..)

·
Registered
837 Posts
gehry, hadid, calatrava v.b. birine ver o alanı kültür sanat merkezini yapsın ferah ferah... akm yi de yık yerine otel yapacaksan oraya yap...
çok sentetik duracak o kışla... meydan da çok boş ve kel olacak... şimdiden söylüyorum... adım gibi biliyorum... çağlayan adliyesinin önündeki meydandan hallice olur... bu taksim projesinde kaldırım taşı ihalesini alan ihya oldu beyler... sadece bununla da kalmayacak... 3 senede bir söküp yenilemeside var bu işin... iyi takip edin... eğer topbaş ın söylediği ve istiklalede yapmayı düşündükleri, o asfalt karışımlı taşlardan yapmazlarsa anlayın ki başka niyetler var...

·
Banned
10,088 Posts
Lale lale lale... Lan biri cikipda "acaba bu lale olayini tadinda mi biraksak" demiyor mu?

1 - 20 of 1785 Posts