SkyscraperCity banner

61 - 71 of 71 Posts

·
Registered
Joined
·
2,178 Posts
..//..
Torn on väga efektne ja tugeva ideega, aga tahaks väga näha, kuidas need pikalt üleulatuvad ilma postideta rõdud ja ülespoole järk-järgult taanduvad välisseinad reaalselt Eestis valmis ehitatakse. Paekivi kasutamine kõrghoone fassaadil on ka huvitav idee.

Võistlustöö PDF asub siin:
KONTUUR.pdf
Esimesel pilgul midagi väga keerulist ei tundu olevat. Kui vaadata PDF'is olevat lõiget ja plaani on kõik väga selgesti näha kuidas see valmis tehakse ja proovin lahti ka seletada mis sealt välja võib lugeda. Põrandaplaadid on kõikidel korrustel sama mõõduga ja tundub, et umbes 4m konsooliga (mitte midagi keerulist.). Fassaadisüsteemil pole vahet kas ta paikneb korruse servas või mõni meeter sees pool, koormusi ta ju ei kanna :) Korruste vahleine effekt tuleb rõdu? piirete ette paigaldatud paneelidest. Ehk siis ülemistel "avatud" korrustele tuleb lihtsalt kirka klaasiga piire. Huvitavaks läheb külmasildadega, et kui tavaliselt läheb soojustus ümber selle põrandaplaadi, siis sellise lahenduse puhul väga seda vist ei tee odavalt ja lihtsalt. Kaastunne sellele kes selle sõlme peab välja mõtlema 😅
 

·
Registered
Joined
·
6,892 Posts
Renderi pealt ei saanudki alguses aru, et torn kõrguse kasvades kõigist külgedest kitsamaks muutub, nii et tegelikult on torn kergelt püramiidikujuline. Rõdud nii kõrgel hoonel on ka vist Eestis esmakordselt.
 

·
DoM
Joined
·
928 Posts
Maybe they are measuring it from sea level? It's a bit unusual for me that school is building high-rises. Anyways, the tower looks great.
 

·
Registered
Joined
·
369 Posts
It's a private school, the founder is Estonian Business School Group OÜ (Limited Liability Company). I guess their aim is to make money for the owners, as all enterprises. And if the Lutheran church can build high-rises, why not a school :)
 

·
Registered
Joined
·
6,892 Posts
^ Isn't that then 104 meters from the ground level? Or you have your own way of measuring?
The 0-point for any construction project is pretty arbitrary. The real height looks indeed to be 104 metres from the ground.

Maybe they are measuring it from sea level? It's a bit unusual for me that school is building high-rises. Anyways, the tower looks great.
It's a higher education establishment as well as a high school. The tower will host space for the school, the acommodation of students but also separate apartments that will be sold and help pay for the investment.
 

·
Registered
Joined
·
2,391 Posts
From the PDF it seems that actual school will just operate on floors 1-5 (plus maybe offices on 6-11), while everything above is dormitory/residential.
 

·
Citizen of heavenly city!
Joined
·
494 Posts
Ühe korruse kõrgus on toodud joonisel 3,4m. 3,4x30=102m
 
61 - 71 of 71 Posts
Top