SkyscraperCity banner

1 - 20 of 41 Posts

·
Registered
1,164 Posts
Discussion Starter #1
This is a new thread for Fahle Park development.

The project consists of new high-rise commercial and residential buildings mixed with old Zelluloosi factory buildings - all connected via a glass roof gallery.

First building (Tartu mnt. 80a/80b - Eesti Meedia new HQ) will be completed in summer 2019.

http://fahle.ee/

Developer is Fausto: http://fausto.ee/et/referentsid

·
3:36
2,793 Posts
This is huge. In addition to this, there will be so many 11-15 story buildings in this area.

For example, these are currently in det pl stage:

Tartu mnt 87 - 2 x 11 fl (one annexed to Sikupilli keskus, the other one right next to that)

Tartu mnt 85 - 2 x 13 fl (that's the old prison building next to Sikupilli)

Tartu mnt 86 a - 14 fl (wedged between the gas station and Peterburi tee; next to that, at Tartu mnt 86b, there will be two 8 fl buildings)

Tartu mnt 87d - 14 fl (replacing the car dealership next to Sikupilli)

Tartu mnt 87e and Peterburi tee 1 - 2 x 14 fl + 12 fl (replacing the two other car dealerships)

... not to mention Tartu mnt 84b and 84c, the plots right next to Fahle Maja, of which a terraced 8 fl building is in works (at 84b)...

So... how many years will all of this take?

·
Registered
2,194 Posts
mingi tunneli teema oli ka kunagi seal kandis? ehk arendused siis aitaksid kaasa sellele tulevikus
Mõtled Laagna-Järvevana tee ühendust? IMHO vaevalt seda ehitatakse ja vaevalt arendused sellele kaasa aitaks :lol:

·
Registered
23 Posts
kuidas käiks ühendus nõmme poolt sõitjatele? tobe oleks tartu maantee kaudu (hommikul ja õhtul), kas oleks võimalik kuidagi läheneda ka ilma ringita? kummaliselt eraldatud kant - justkui nagu kõige keskel, aga rongi ja trammiga tulles ka ikka kuidagi ebamugav sinna jõuda üle igasugu magistraalide

·
Registered
18 Posts
kuidas käiks ühendus nõmme poolt sõitjatele? tobe oleks tartu maantee kaudu (hommikul ja õhtul), kas oleks võimalik kuidagi läheneda ka ilma ringita? kummaliselt eraldatud kant - justkui nagu kõige keskel, aga rongi ja trammiga tulles ka ikka kuidagi ebamugav sinna jõuda üle igasugu magistraalide
Mööda Järvevana teed saab ilusti Pärnu maanteele ja sealt edasi Nõmmele

·
Registered
23 Posts
Mööda Järvevana teed saab ilusti Pärnu maanteele ja sealt edasi Nõmmele
ma pidasin silmas pigem vist neid, kes sinna näiteks hommikul tööle lähevad ja tulevad järvevana teed mööda. tundub praegu nagu peaksid nad sõitma ülemiste ristmikule, siis trügima 100 meetrit tartu maanteele, et siis teha vasakpööre uuesti üle tartu mnt

·
Registered
401 Posts
ma pidasin silmas pigem vist neid, kes sinna näiteks hommikul tööle lähevad ja tulevad järvevana teed mööda. tundub praegu nagu peaksid nad sõitma ülemiste ristmikule, siis trügima 100 meetrit tartu maanteele, et siis teha vasakpööre uuesti üle tartu mnt
Võimalus on pärast tunnelit keerata paremale rambile ja bussijaama kaudu sõita (Masina tn).

·
Registered
2,443 Posts
Huvi pärast mõõtsin kaardil üle ja need kaks marsruuti on pikkuse mõttes pea samad. Eks ajalises mõttes võib muidugi viimane kiirem olla.

·
Registered
26 Posts
^^ Ma ise ei sõidaks mitte ülemiste ristmikule, vaid läbi tunneli ja siis võtta teine paremale mahasõit et teha vasakpööre Peterburi mnt viadukti alt läbi. Väga kiire läbivusega fooritsükkel ja saab kohe hoida vasakule et Circle K juurest ära pöörata. Minu meelest igati OK. :nuts:

·
Registered
122 Posts
^^ Ma ise ei sõidaks mitte ülemiste ristmikule, vaid läbi tunneli ja siis võtta teine paremale mahasõit et teha vasakpööre Peterburi mnt viadukti alt läbi. Väga kiire läbivusega fooritsükkel ja saab kohe hoida vasakule et Circle K juurest ära pöörata. Minu meelest igati OK. :nuts:
Hommikuti on seal tihti päris pikk autode saba. Aga võibolla tõesti läheb kiiresti - ise olen vaid mööda sõitnud sealt.

·
Registered
99 Posts
Sõlmiti Fahle Pargi esimese büroohoone ehitusleping

Teisipäeval sõlmis Tallinnas Tendisest Zelluloosi keskusest Fahle Pargi äri- ja elukvartalit arendav Fausto Capital ehituslepingu Tartu maantee 80 büroohoone esimese etapi ehitustööde teostamiseks Merko Ehitus Eestiga.

Lepingu maksumus on ligikaudu 3,8 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Tööd algavad 2018. aasta aprillis ja lõppevad 2019. aasta juulis, teatas Merko Ehitus.
http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2018/04/13/solmiti-fahle-pargi-esimese-buroohoone-ehitusleping

·
Moderator
8,082 Posts
Kvartali Ülemiste tunnel poolses küljes on juba mitmendat nädalat käimas ulatuslikud lammutustööd. Ei tea kas näeme lõpuks ometi mõne tselluloosi kvartalisse plaanitud kõrghoone ehituse algust?

1 - 20 of 41 Posts