SkyscraperCity banner

1 - 20 of 41 Posts

·
Moderator
Joined
·
8,768 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Hippodrome Quarter is controversial real estate development in Northwestern Tallinn. Originally planned as residential quarter,it now has focus on businesses and office space. It's controversy lies in its location and forced relocation of Tallinn's horse race track. While the concerns over permanently shutting race track down have been dismissed and new race track is under construction,it still is somewhat hard pill to swallow for locals as Tallinn's Hippodrome has been in same location since 1923.

Development wise,it forms larger business quarter with nearby Telia and WoHo midrises. Real estate owner EKE has been remarkably able to secure large office space tenants - Elisa and Swedbank both relocate their Estonian offices to new quarter in near future. Plans foresee construction start as soon as possible,but currently project is stuck in dispute between developer and city over sewer system construction.

Main area design is by Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur.

Project website: Hipodroomi Kvartal – Sinu äri ja elu uus algus

Visuals.


 

·
Registered
Joined
·
145 Posts
Esimestel renderitel on rahvast vaat et tihedamalt kui suvisel Viru tänaval. Mõned jalutavad rahumeeli lausa sõiduteel. :D
 

·
Registered
Joined
·
119 Posts
See on päris kena puumaja sealt 30-ndate pildilt. Keegi teab midagi lähemalt ka rääkida selle kohta, näiteks millal ehitati, mis otstarbeks konkreetselt kasutati ja millal lammutati?
 

·
Registered
Joined
·
360 Posts
See ala oligi kuidagi... elutühi ennem. Tore, et selliseid mikrokeskuseid juurde tuleb. Kõike ei ole vaja südalinna pressida.
Tallinn on niivõrd hõredalt ja ebaratsionaalselt ehitatud, rohkete alakasutatud kinnistutega, et mitte mingit vajadust pole ühiskondlike- või rekreatsioonialade kallale minna uute "mikrokeskuste" tekitamiseks. Kesklinna tuleks just võimalikult palju pressida, et linnainimene saaks tühjust nautida ilma linnast välja sõitmata. Hipodroomi ja ka Paevälja panga täisehitamisega jäi Tallinn mingitest dimensioonidest vaesemaks.
 

·
Registered
Joined
·
7,414 Posts
Just...tänu nõukogude võimule on Tallinn niikuinii selline värdlinn, kus kesklinn on linnaosadest üks hõredamini asustatuid. Teiste väikeste keskuste ehitamist saavad lubada endale linnad, millel on väga tugev keskus, aga Tallinnal seda pole. Ja kuidas need Viimsi ja Pirita inimesed Elisasse, Teliasse või Swedbanki tööle lähevad? Ikka autoga ja läbi kesklinna.
 

·
Registered
Joined
·
7,414 Posts
Hipodroomi ja Paevälja täis ehitamisega kaotatakse linnapildist kasutud tühermaad. Raske on näha, kuidas need alad varasemalt Tallinnat rikastasid.
Kõiki tühermaid ei jõuta Tallinnas niikuinii täis ehitada, selleks peaks Tallinna rahvaarv ilmselt 50% kasvama, kui mitte rohkem. Ja kui mul on valida, kas täis ehitatakse kesklinnas ja eriti mere ääres asuvad kasutamata alad või kuskil kaugemal olevad alad, siis ma valiksin kindlasti esimese.

Paevälja oleks väga lahe ala olnud poolloodusliku pargina! Oleks saanud sinna teha jalgrajad, pingid, ametlikud grillimis- ja puhkealad, paekalda servale väikse vaatorni/platvormi, väga lahe koht oleks olnud. Praegune magala seal ei rikasta piirkonda küll mitte kuidagi. Arhitektuur on mannetu ning monofunktsionaalsus tähendab, et mitteelanikel pole sinna üldse asja. Samal ajal on Lasnamäel nõudlust korralike rohealade järgi küll ja veel.

Hipodroomi tühermaaks nimetada on natuke kummaline, kui see oli pidevalt kasutusel selleks, mille jaoks see ehitati...ning puhtalt äripindadele orienteeritud magistraalide kõrval asuv autokeskne arendus on töötundide välisel ajal ilmselt sama tühi kui Ülemiste City.
 

·
Registered
Joined
·
487 Posts
Hipodroomi oleks minu arvates sobinud Kalevi staadioni asenduseks või muudeks avalikeks ehitisteks. Igavad büroohooned tundub selle ajaloolise koha ja asukoha raiskamisega.
 

·
Registered
Joined
·
573 Posts
Mereääre ja kesklinna täisehitamine eeldab, et Eestis toimub enneolematu majanduskasv mitu aastakümmet järjest. Seda ei ole kuskil näha: pole eestlastele kuuluvaid teadmistemahukaid ja suuri, tuhandete töötajatega rahvusvahelisi ettevõtteid. Kõik, kes omavad mereäärset krunti, tahavad sinna ehitada miljonäridele kortereid, mille eest ise miljonäriks saada. Keegi ei hakka ehitama enam-vähem kättesaadavaid kortereid mere äärde (noh, võib-olla ainult Koplisse). Seega pigem jääb mereäär veel pikalt välja ehitamata ja sinna rajatakse igasugu parke ja meelelahutust.

Senikaua otsib selline vaesusest välja rabelenud keskklass just võrdlemisi kättesaadavaid moodsaid eluasemeid. Nende ehitamiseks kõlbavad Paevälja sugused tühermaad suurepäraselt. Alternatiiv on kuskil linna ääres või linnast väljas, mis tähendab lihtsalt Tallinna veelgi laiemaid magistraale. Jah, elanike arv Tallinnas ei suurene, aga see tähendabki seda, et Lasnamäe ja Õismäe sugused vanad ja lagunevad commie-blockid hakkavad vaikselt tühjaks jääma. Nt Kiviõlis on ajalehe Põhjarannik hiljutise artikli andmetel viimase 20 aasta jooksul lammutatud 22 neljakordset hruštšovkat. Sama saatus ootab nt Kärberi või Astangu kanti.

EDIT: ja Hipodroomi kohta: viimased aastakümned oli see suur ala keset linna pühendatud surevale spordialale, kuhu tavainimesel polnud asja. Seda ei tasu küll taga nutta.
 

·
Moderator
Joined
·
8,768 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Ei tasu loota,et Hipodroomi alale tavainimesel rohkem asja on,kui see büroohooneid täis ehitatakse ;)

Kardetavasti saab kvartali puhul olema tegu uue Liivalaia tänavaga piltlikult öeldes. Kõik need tuhanded kvartalis töötavad inimesed hakkavad isiklike autodega Endla ja Sõle ristmikke ummistama igapäevaselt ning kohalikele elanikele jäävad tühjad pihud ja ummikutes ning täis pargitud tänavad.
 

·
Registered
Joined
·
573 Posts
Noh, ma olen ikka vahel Tornimäele sattunud. Resturaani või konverentsile vms. Ma usun, et ju see piirkond tuleb Tornimäega sarnane, aga madalam. Hipodroomile tema endises kasutuses küll ei olnud asja.

Eks autoomanike lisandumine sõltub sellest, kui palju sinna parkimiskohti ehitatakse. Kui ikkagi parkimiskohti on tunduvalt vähem kui töökohti, siis ei kipu keegi sinna väga autoga.

Samas oleks päris peen, kui need tagumised majad tuleksid elumajad. Päris hea potentsiaal jala tööl käia.
 

·
Registered
Joined
·
2,365 Posts
..//..
Eks autoomanike lisandumine sõltub sellest, kui palju sinna parkimiskohti ehitatakse. Kui ikkagi parkimiskohti on tunduvalt vähem kui töökohti, siis ei kipu keegi sinna väga autoga.
..//..
Uute nõuete järgi võib oodata vähemalt 1 parkimiskoht 60m2 kohta... ja ma eeldan mingil põhjusel, et neid rajatakse rohkem. Seega IMHO väga vähe neid ei tule.
 

·
3:36
Joined
·
2,836 Posts
Soovitan hipodroomil ära käia, kes pole käinud. Suht huvitav, kuigi veidi nõutuks võttev kogemus - tõsi on, nagu seal võistluspäeval ilmekalt näha, et tegu reliktse alaga, mil pole enam pistmist selle kultuuriga, mis alaga kaasnes siis, kui hipodroom 1920ndatel rajati, ainuüksi toonane uhke väravaehitis (arh Karl Burman) ja ülipidulik pitside-satsidega tribüünihoone (arh Artur Perna) kõnelevad sellest, millises staatuses traavivõistlused toona olid (kahjuks mõlemad hävisid sõjas). Meie lähiajaloo katkestused on palju ära lõhkunud, järel vaid riismed.

Võistluskava siin: Hipodroom.ee
 

·
Registered
Joined
·
132 Posts
Selle asemel, et hipodroom kaotada, oleks võinud ju hobuste võiduajamise tagasi tuua. Miks sellest loobuda otsustati?
Sellest ka kusagil kirjutati - tänapäeval on ootused keskkonnale ka ratsaspordi osas veidi teistsugused. Võistlus- ja treeningkeskus peaks olema lähestikku, et oleks hobustele lihtsam ja samas piisav hulk erinevaid tegevusi, et oleks mõistlik hoida kohapeal ka teenuseid (nagu veterinaar jm.). Selle kõige välja ehitamiseks ei ole Paldiski maantee servas lihtsalt ruumi. Selline monofunktsionaalne võistluskeskus, kuhu tuuakse hobused lihtsalt võistluspäevaks kohale, ei suuda ennast majanduslikult üleval pidada ja ei oma kriitilist massi kasutajaid.
Sellest ka ettepanek tekitada traavivõistluste rada kuhugi linna serva või linnast veidi väljas oleva ratsaspordikeskuse kõrvale ja proovida seal niipidi sünergiat tekitada.
 
1 - 20 of 41 Posts
Top