Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Moderator
Joined
·
9,075 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Two residential towers are planned at Järve tn.2 in Kristiine (to be more precise - it's actually very southern edge of Downtown in spite of legally being in another district). Site is bordered by Tallinn-Keila railway and major arterial roads A.H.Tammsaare tee & Pärnu maantee.
Tower closest to Pärnu mnt. will have 18-storeys and will be connected to 19-storey tower with 2-storey commercial building section and 2-storey underground parking house levels. In combined,two towers will have 201 apartments.

Architects: Martin Aunin,Marti Kahu & Martin Melioranski from EA Reng
Building size: 27385,7m²
Estimated deadline: N/A
Cost of project: N/A
Main contractor: N/A

Current project status: completed

Building website: http://www.ttp.ee/projektid/jarve/

Plans:
Renders:
 

·
Moderator
Joined
·
9,075 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Juhtusin täna sealt mööduma - krundil on puid maha võetud ja tundub,et seal on mingit mõõdistamist tehtud. Ehitusluba annab lootust,et ehitus võib juba sel aastal alata. Juhul kui see peaks juhtuma siis saab tegu olema ühe Tallinna aktiivseima ehituspiirkonnaga - selle sama Tammsaare/Järvevana & Pärnu mnt. liiklussõlme ümber ehitatakse juba praegu Järvavana Kvartalit sealsete kõrghoonetega ning Tallinna Ehituskooli.


Ma soovitan muide projekti visuaalidesse kriitikaga suhtuda - tegu on ligemale 10 aasta vanuse kujundusega ja tõenäoliselt erineb tornide reaalne välisilme olulisel määral nendest piltidest.
 

·
Moderator
Joined
·
9,075 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Ei oska öelda. Viimati sattusin TTP kodukale aasta-kaks tagasi ja siis ei olnud minu mäletamist mööda seal midagi muud peale Pirita projektide lühikirjelduse.

Muide EA Rengi lehel on osad pildid juba sellest ajast üleval kui kavand Masu-eelsel ajal valmis sai.
 

·
Moderator
Joined
·
9,075 Posts
Discussion Starter · #66 ·
Autokaupluste kohale plaanitud kvartal on juba Masu eelsest ajast töös olnud. Kusagil internetiavarustes on isegi ühel arhitektuuribürool kodukal mahueskiisid üleval. Mälu järgi vist kõrgused viit korrust ei ületanud.
Järve Keskuse Aatriumi juurde plaaniti kunagi ammu kõrghoonet mis läbi ei läinud,nii et kahtlane et kummalegi poole Viljandi mnt pikendust midagi kõrget tekiks.

Järve Keskuse enda rek venib vist seetõttu,et Silikaadil on mitu uut arendust töös. Lähedal asuv Järve Ärimaja on üks neist. Kes veel ei teadnud siis Järve Keskus ja osa ümbritsevaid krunte kuulub siiani Silikaat Grupile. Järvel asus vanasti nende ehitusplokkide tehas mis praegu tegutseb Männikul.
 
1 - 20 of 24 Posts
Top