SkyscraperCity Forum banner
1 - 6 of 6 Posts

·
Registered
Joined
·
7,961 Posts
Jumal tänatud et pole klaastorn, selle klaastornide hüsteeria jama peaks üldse ära lõpetama.
Üks väheseid instantse, kus ma kodanik Skizo91-ga nõustun. Tallinnas on palju soliidse kõrgusega hooneid, aga praktiliselt eranditult on tegemist klaaskarpidega, mis siluetist lähemale jõudes muutuvad igavaks ja mõneti isegi depressiivseks. Minu arvates päris vinks-vonks tornid
Ega väidagi, et klaastornid väljastpoolt tingimata kuidagi paremad vaadata oleksid. Pigem mõtlesin seda, et hea vaade on tavaliselt peamiseks müügiargumendiks nende kõrghoonete puhul, mis ei asu kesklinnas ja isegi kesklinnas on Tallinnas tegelikult müügiargumentideks vaade ja prestiiž. Kui aga aknad moodustavad fassaadist väiksema osa kui tüüpilisel paneelmajal, siis tekib küsimus, millega neid torne müüa.
 

·
Registered
Joined
·
7,961 Posts
Regarding the Järve area... Information from the Union of Architects:

Järve keskus and the car dealerships are to be (*allegedely*) completely levelled and replaced by "a proper city" with some high-rise buildings, and Tallinn's "small ring road" running through, connecting Viljandi mnt and Tervise street.

Too early to make any conclusions though, the planning of the competition is ongoing.
A proposal for the redevelopment of the car dealership area (here) was made already in 2017. Here's the drawing for the proposal. Is it the same development you're talking about?
 
1 - 6 of 6 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top