SkyscraperCity banner

1 - 20 of 82 Posts

·
Moderator
7,925 Posts
Discussion Starter #1
Two residential towers are planned at Järve tn.2 in Kristiine (to be more precise - it's actually very southern edge of Downtown in spite of legally being in another district). Site is bordered by Tallinn-Keila railway and major arterial roads A.H.Tammsaare tee & Pärnu maantee.
Tower closest to Pärnu mnt. will have 18-storeys and will be connected to 19-storey tower with 2-storey commercial building section and 2-storey underground parking house levels. In combined,two towers will have 201 apartments.

Architects: Martin Aunin,Marti Kahu & Martin Melioranski from EA Reng
Building size: 27385,7m²
Estimated deadline: N/A
Cost of project: N/A
Main contractor: N/A

Current project status: construction permit granted,site preparation.

Building website: http://www.ttp.ee/projektid/jarve/

Plans:

Renders:

·
Moderator
7,925 Posts
Discussion Starter #2
Juhtusin täna sealt mööduma - krundil on puid maha võetud ja tundub,et seal on mingit mõõdistamist tehtud. Ehitusluba annab lootust,et ehitus võib juba sel aastal alata. Juhul kui see peaks juhtuma siis saab tegu olema ühe Tallinna aktiivseima ehituspiirkonnaga - selle sama Tammsaare/Järvevana & Pärnu mnt. liiklussõlme ümber ehitatakse juba praegu Järvavana Kvartalit sealsete kõrghoonetega ning Tallinna Ehituskooli.

Ma soovitan muide projekti visuaalidesse kriitikaga suhtuda - tegu on ligemale 10 aasta vanuse kujundusega ja tõenäoliselt erineb tornide reaalne välisilme olulisel määral nendest piltidest.

·
Registered
104 Posts
Kuidas Sa, Tin Can, nendele piltidele sattusid? s.t ma olen neid pilte varem näinud, aga huvitab see, et kas need on äsja kodulehele lisatud?
Puid on seal maha võetud, aga on see lihtsalt ennetav tegutsemine või midagi konkreetsemat. Tallinna Planeeringute lehel on igatahes ehitusluba aastast 2012 ehk siis nõuaks uuendamist juba. Kas uuendamine registris avaldub?
Endale jääb mulje (võhik nagu olen), et turg on hakanud kokku kuivama taas ja väga suuri projekte ei alustada. Üks suurimaid projekte mis lähiajal vist töösse läheb on Merko Tartu mnt 52

·
Moderator
7,925 Posts
Discussion Starter #5
Ei oska öelda. Viimati sattusin TTP kodukale aasta-kaks tagasi ja siis ei olnud minu mäletamist mööda seal midagi muud peale Pirita projektide lühikirjelduse.

Muide EA Rengi lehel on osad pildid juba sellest ajast üleval kui kavand Masu-eelsel ajal valmis sai.

·
Registered
53 Posts
Liiklusskeem saab huvitav olema - kuidas näiteks kesklinnast, Järvevanast või ka Vabaduse pst poolt tulles sinna majade juurde saab?

·
Registered
53 Posts
Eks see ongi ainus võimalus, lubada linnast tulijatele parempööret üle Tammsaare mahasõidu tekitaks väga ohtlikke olukordi, sest 2 liikumissuunda läheks risti üksteisest üle

Laine tänava elanikud on kindlasti väga õnnelikud selle kõige üle.

·
Registered
111 Posts
Eks see ongi ainus võimalus, lubada linnast tulijatele parempööret üle Tammsaare mahasõidu tekitaks väga ohtlikke olukordi, sest 2 liikumissuunda läheks risti üksteisest üle

Laine tänava elanikud on kindlasti väga õnnelikud selle kõige üle.
Vasakpööre Järve tänavale Pärnu mnt-lt suunaga linna poole natuke maad enne praegust Circle K-Neste ristmikku. Täiendav foor Tammsaare teelt ülesse Pärnu mnt-le suubujatele.

·
3:36
2,781 Posts
Mööda sõites näib, et toimuks justkui vaiade maasse raiumine. Kas läheb tõesti töösse?
12.01.2012 Ehitusluba ehitise püstitamiseks
11.12.2013 Ehitamise alustamise teatis

... pärast seda on EHR-is vaikus olnud. Kaua ehitusluba kehtib üldse, Vaimel, ehk oskad sa öelda?

Oleks tore küll kui need kaksikud lõpuks kerkima hakkaks.

1 - 20 of 82 Posts