SkyscraperCity banner

81 - 91 of 91 Posts

·
Registered
Joined
·
208 Posts
Veel mõned pildid Peetri pargist, mis avatakse 20. septembril. Väga mõnus projekt :)
396213


396225

Tiskreoja:
396241


396245

Kogu arendus peaks valmima 2022:
396248

https://www.facebook.com/invego.ee/
Tiskreoja - loome tulevikustandardi

Saue kesklinnas valmib 2021. aasta IV kvartalil uus multifunktsionaalne B-energiamärgisega ärihoone “Tule Keskus", kus asuvad kaubandus/teenindus-, toitlustus- ja
büroopinnad:
Tule Keskus ärimaja | Saue
396251

Tabasalu kodu:
Esimesed majad valmivad 2021 suvel.
396260


Möldre lasteaed-põhikool:
Rohkem pilte: Ehitus5Eco

396269


Vahtramäe Laagris:
396296


396297
 

·
Registered
Joined
·
6,981 Posts
need koolimajad on küll päris õõvastavad...
Kahjuks jäid viimased head koolimajad nullindatesse. Selliseid valgusküllaseid ja avatud lahendusi nagu 2006. aastal valminud Viimsi kool või 2003. aastal valminud Tallinna 21. Kooli ümber- ja juurdeehitus enam ehitada ei saa.

Kindluse kool ja Möldre kool meenutavad tõesti pigem seda Soodevahe küla asutust:
 

·
Moderator
Joined
·
8,065 Posts
See "Vahtramäe" kehastab pea kõike mis on Eesti elamuplaneerimises valesti.

Samm 1 - võta oma arendusele lambist suvaline nimi,et inimesed ei teaks kus see tegelikult asub. Spoiler alert - Vahtramäe on umbes 100m kaugusel Urda jaamast.
Samm 2 - reklaami oma arendust rämedalt keskkonna ja inimsõbralikuna,samas pannes pea 50% krundist autoparkla alla.
Samm 3 - majad peavad asuma võimalikult ebamugavalt tagamaks kehva ligipääsu ja naabrite vastastikust aknast aknasse vahtimist. Perimetraalne planeering on sõna mida sa ei tohi tunda!
Samm 4 - naabruskonna olemasolevat hoonestust ei ole olemas ja sellega ei tule arvestada. Urdal olevad 80-90.aastate kortermajad oleks andnud kena võimaluse väikese urbanistliku südame sinna tekitada aga see ilmselgelt pole prioriteet.
Valikuline samm 5 - võta oma arendust tegema mõni läbikukkunud arhitekt ja promo teda igal võimalusel

Vahtramäe autoriks on küll vist Arhitekt 11,nii et wtf moment on veelgi suurem. Normaalne büroo ja sihuke käkk.
 

·
3:36
Joined
·
2,792 Posts
^ Kodukal on kirjas, et nende sisearhitektid tegid korterite paketid aint, aga majade autoreid pole mainitud. Tõenäoliselt AB Korrus või Nord Projekti vmt.

Edit: arendajal endal ka kama vist. Ühes kohas kirjas "Hinnatud Arhitect11 (NB! valesti kirjutatud - JK) sisekujundajad Tiiu Saal ja Birgit Jaanus on loonud valiku korteritesse sobivaid viimistluslahendusi..." ja teises "Sisekujunduste loomisel inspireeris sisearhitekt Mirja-Helen Järvel Vahtramäe imeline looduslähedane keskkond."
 

·
always on
Joined
·
4,762 Posts
Kahjuks jäid viimased head koolimajad nullindatesse. Selliseid valgusküllaseid ja avatud lahendusi nagu 2006. aastal valminud Viimsi kool või 2003. aastal valminud Tallinna 21. Kooli ümber- ja juurdeehitus enam ehitada ei saa.

Kindluse kool ja Möldre kool meenutavad tõesti pigem seda Soodevahe küla asutust:
a no ei, ma tean päris mitut head töös olevat lahendust.
 

·
Registered
Joined
·
6,981 Posts
Kas idee tasandil või sellist, mis päriselt ehitusse ka lähevad? Viimsi kool oli ka arhitektuurikonkursi tasandil lahe, aga välja tuli ikka täielik käkk.
 

·
Registered
Joined
·
2,440 Posts
Teisest teemast koorus välja, et RB depoo kõrvale Soodevahesse on alustatud Pakendikeskuse logistikakeskuse rajamist. Sinna tulevad lisaks Pakendikeskuse kontorile ka ladu-kontor tüüpi rendipinnad:
 

·
Registered
Joined
·
815 Posts
Prisma laieneb Tiskresse. Nad võiks ka kusagile Laagri-Saue-Keila kanti ühe poe teha, seal on täielik Prismatühjus.

Tiskresse kerkiva uue kaubanduskeskuse põhipoeks saab Prisma

494545


Septembris alustab kinnisvarainvesteeringutele keskendunud ettevõte Capital Mill uue kaubanduskeskuse rajamist Harku vallas Tiskre elamurajoonis. Ühekorruseline ja ligi 4800-ruutmeetrine kaubanduskeskus valmib 2021. aasta sügisel. Keskuse ankurrentnikuna hakkab 3600-ruutmeetrisel pinnal opereerima Prisma Peremarket.

Capital Milli esindaja Tanel Samueli sõnul on keskuse rajamise koguinvesteering ligi 4,5 miljonit eurot.

„Keskuse juurde rajatakse bensiinijaam ning selle kõrval asuvad 2 vaba krunti sobivad ideaalselt näiteks aianduskeskuse loomiseks,“ märkis Samuel.

Prisma Peremarketi tegevdirektor Ilkka Alarotu sõnul on uue supermarketi avamine Tiskres osa Prisma lähiaastate laienemisplaanidest Eestis. Kokku on Prismal lähitulevikus kavas enam kui kümne uue kaupluse avamine.

„Heameel on uue poe rajamisega pakkuda tööd nii ehitajatele kui seal töötama asuvatele inimestele. Prismal on lähiaastatel ambitsioonikad plaanid nii kaupluste arvu kasvatamisel kui klientidele pakutavate uute toodete ja kauplemislahenduste osas. Kuna peamiselt laieneme suurtest linnadest väljapoole, saame ühtlasi panustada ka Eesti regionaalsesse arengusse,“ märkis Alarotu.

Uus Prisma hakkab tegutsema Tiskres aadressil Liiva tee 61. Keskuse ette tuleb ringtee, mis ehitatakse välja koostöös Harku valla ja Maanteeametiga.
 
81 - 91 of 91 Posts
Top