SkyscraperCity banner

1 - 20 of 81 Posts

·
Registered
Joined
·
195 Posts
Discussion Starter #1
This is the thread to discuss anything and everything related to public space and landscape projects in Tallinn. I see that Estonian section has an uncovered discussion of public space projects. Many plans doesn't fit into infrastructure nor archictectural threads so this one would be filling a gap. Plus in the near future there are a many big projects going to be built and some constructions have already started.

A list of bigger and more important projects that came to my mind first, which include Tallinn city centre developements and other plans:

1) Tallinn Main street / Tallinna Peatänav: Narva mnt-Pärnu mnt, Viru square + links towards seaside (2 competions completed: main street competition held in 2016 and seaside links competition held in 2017)
Main page: http://www.peatanav.ee/et
vol 1: https://www.dropbox.com/sh/vg85vm2xgd9bhey/AAAx29yHsYc4Q1GgxwW8xjfAa?dl=0

vol 2: http://stuudiotallinn.ee/aul/


2) Tammsaare park (Under construction)
http://kta.ee/tammsaare-park


3) Old town streets / Vanalinna tänavate ühele tasapinnale viimine (Completed: Viru st, Vana turu st, Kuninga st, Harju st; Planned: Raekoja square, Voorimehe st, Nunne st, Pikk jalg st and Lühike jalg st)
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1I2mINbcJwvMVLXmE48nyJrKInVL6cG56&ll=59.43740553305296%2C24.746717126983867&z=16


4) Vana-Kalamaja street public space (Competition held in 2018)
http://www.kavakava.ee/vana-kalamaja-tanva-tulevik/


5) Parks in Lasnamäe (Planned and under construction)
https://lasnaidee.ee/2016/02/03/tule-utle-oma-sona-uue-priisle-pargi-loomisse/
Priisle park:

Pae park:
 

·
Registered
Joined
·
195 Posts
Discussion Starter #2
Second post:

Something that i have though on before and saw today, they have finally started making this little green corner in the Old town open for pedestrians: tearing down this high limestone wall and making some stairs ^^

Greenery at the Nunne street / ("Metskitse" skulptuur) "Deer" sculpture 

·
Registered
Joined
·
2,484 Posts
Tjah, täitsa võimalik. Samas oli kirjas, et kuju ümber saab olema "rahulik oaas" vms. Tööd pidid samuti ka juba juuliks valmis olema :D
 

·
Registered
Joined
·
195 Posts
Discussion Starter #8
Kaks etappi tundub, et on alles ees: paviljoni ehitus endise turuhoone vundamendile ja siis viru hotelli poolne parginurk :)
 

·
Registered
Joined
·
2,484 Posts
Kommentaaridest selgus, et ei olnud otseselt kopajuht vaid lammutusroboti operaator. Ehk et seisis oma puldiga eemal ja juhtis läbi selle oma ekskavaatorit. See selgitaks ka miks nii kaua otsiti.
 

·
Moderator
Joined
·
8,212 Posts
Spetsialisti pilguga vaadates...parajalt räigelt rikuti ohutusreegleid. Muudel objektidel näritakse iga väiksema eksimuse kallal aga linna enda objektil on kõik lubatud?
 

·
Registered
Joined
·
428 Posts
Käisin jalutamas pimedal ajal seal kommunismiohvrite memoriaali juures. Muidu kaunis ja muljetavaldav koht, aga valguskunstnik on mõnes kohad veits pange pannud. Nt maasse süvistatud valgustid, mis ei valgusta mälrstusmärki, kuid samas paistavad silma ja pimestavad - kui laskuda sealt ohvitseride mälestusmärgi juurest mööda treppi Pirita teele, siis on trepi kõrval maas üles suunatud ribavalgusti, mis pimestab inimese ja jätab astmestiku täiesti pimedaks. Päris ohtlik, arvestades kui palju meil pimedat aega on. Samuti olid uhked puutetundlikud displeid häälestatud päikselise päeva peal ning pimedas oli neid peaaegu valus vaadata.
 

·
Registered
Joined
·
195 Posts
Discussion Starter #15
Visake pilte kah Memoriaalist ja Tammsaare pargist veel. praegu nagu kõik värskelt avatud ja puhas, pole endal hetkel võimalust külastada, lähiajal kindlasti
 

·
Moderator
Joined
·
8,212 Posts
Tammsaare Park

Sai siis pühapäeval seal pikemalt ringi uudistatud. Lõpptulemus on päris kena. Mis jäi silma - ümberehitatud park on vanaga võrreldes tunnetuslikult oluliselt väiksem. Oma osa selleks annab madalhaljastus ning pargi segmentideks jagamine. Kohvikupavilioni ilmselt veel mitu aastat kestev ehitus ei aita ka just palju kaasa. Pea viiendik pargist on selle ehituse all kinni.
Pooleli olev on ka Pärnu mnt-Viru Väljaku serv mille lõplikku ilmet tuleb samuti paar aastat oodata seoses Peatänava projektiga.Jätkub...
 

·
Algaja
Joined
·
133 Posts
Hävitatud juudi kalmistu ala tehakse lõpuks korda

Tallinna võim mõtleb Magasini tänava äärde jääva nõukogude võimu poolt hävitatud kunagise juudi kalmistu ala korrastamisele.

Praeguse aadressiga Magasini 27 kunagisest kalmistust on säilinud vaid mõned müürid ja lage plats. Kalmistu rajati 18. sajandi lõpus, 19. sajandi teisel poolel ehitati kalmistu ümber paekivimüür, väravad, valvurimajake ja kabel. 1910. aastal lõpetati kalmistule uute hauaplatside väljaandmine seoses läheduses alanud elamuehitusega. 1911. avati uus juudi kalmistu Rahumäel.

Vana juudi kalmistu hävitati 1960. aastatel, 1967. aastal rajati sinna autobaas. Mõne aasta eest lammutati seal tühjalt seisnud ja ära lagastatud ehitised ning Kesklinna valitsus tegeleb ala korrashoiuga.

Kesklinna vanema Vladimir Sveti sõnul on praegu käimas muinsuskaitse ekspertiis ja pärast selle valmimist tellib linnaosavalitsus projekti.

«Ekspertiis on tellitud sellepärast, et muinsuskaitsel on praegu plaan see ala mälestisena kaitse alla võtta, nii nagu on tehtud paljude endiste ja praeguste kalmistutega. Muinsuskaitse osakond on saatnud ka erinevatele maastikuarhitektidele lähteülesande, et saada hinnapakkumisi ala heakorrastamisprojekti koostamiseks,» selgitas Kesklinna valitsuse linnakeskkonna osakonna juhataja Aigar Palsner.

«See osa, kuhu olid inimesed maetud, ilmselt piiratakse aia või müüriga. Aga teine ala, see väike kolmnurk, mis jääb kahe tänava ristumiskohale ja kus vanasti oli valvurimajake ja väike aed, kus ta endale midagi kasvatas, see ala tehakse ilmselt rekreatsioonialaks, kus saab jalutada või istuda,» lisas Svet.

Säilinud müüridel on kõige rohkem kannatada saanud kohad neoonvärviga markeeritud. Palsneri sõnul on kõige rohkem lagunenud müüriosad tähistatud sellepärast, et kui projekti ja selle teostamisega peaks plaanitust rohkem aega minema, siis tuleks vana müür kõigepealt konserveerida. Praeguse seisuga on plaanis ka kalmistu hävitatud massiivne looduskivist väravaportaal uuesti ehitada.

Postimees
 
1 - 20 of 81 Posts
Top