SkyscraperCity Forum banner
601 - 620 of 920 Posts
Allasumit kasutavad ehk inimgeograafid või statistikud oma analüüside jaoks, aga reaalses elus ei kasuta neid küll mitte keegi, hea kui oma asumi nime teavad. Kuna Lilleküla asum on nii suur, siis ei saa seal ka mingit oma identiteeti välja kujuneda.
 
Asumiidentiteet? Mäh?
Jah. Linnaosa on liiga suur ja raskesti hoomatav ala, et tekiks mingi kodukandi tunnetus ainult linnaosa baasil. Ja see tunnetus ei pea väljenduma kogukonnaüritustes või ühistes festivalides nagu on Kalamajas või Uus-Maailmas, vaid kasvõi selles, et kui keegi küsib, kus sa elad, siis sa ütled oma asumi, mitte linnaosa nime ja teine inimene saab sellest selgelt aru. Ma pakun, et kui küsida, siis näiteks Kadrioru elanik elab ennekõike Kadriorus ja siis alles Kesklinnas. Lisaks Kalamajale ja Pelgulinnale on sellised kohanimed nagu Veerenni ja Kassisaba juba päris tihedalt kasutatavad ja arusaadavad, aga ka näiteks "vanad head" Pääsküla ja Merivälja on ju tegelikult asumid.

Elasin ise vahepeal paar aastat Kristiines Kotka staadioni kõrval ja siis oli alati tükk tegemist, et seletada inimestele, kus ma täpselt elan."Kristiines, seal raudtee lähedal, Lilleküla ja Tondi peatuste vahel" oli umbes see, kuidas asja pidi seletama. Asumi põhjal elasin ma Lillekülas, aga elukeskkonna mõttes nii füüsiliselt kui ka tunnetuslikult on Kotka staadioni piirkonnal väga vähe pistmist näiteks Marja poe ümbrusega, mis kuulub ometi samasse asumisse. Sellisel juhul kaotab asum asustusüksusena oma mõtte, sest see ei anna edasi oluliselt rohkem infot selle piirkonna kohta kui linnaosa.

Eks suur osa inimesi on loomulikult endiselt sellise suhtumisega, et "mul savi, mis seal väljas toimub, peaasi, et mul nelja seina vahel hea", aga kui vaadata, millised on kinnisvarahinnad nendes "oma identiteediga" paikades, siis ei teki eriti kahtlustki, et need väärtused loevad.
 
Lasnamäel on ka näiteks päris arusaadavad asumid. Laagna, Kärberi, Katleri, Majaka, Mustakivi jne.
Mustamäe seevastu aga vist ei ole niiväga asumistatud? Neid mikrorajoone keegi nagunii enam ei mäleta/kasuta :p
Mustamäel on bussipeatuste järgi - Szolnok, Lepistiku, Siili, Liivaku, Keemia.

Ja Kotka staadioni kõrval elades on "Kotka" ju päris täpne määratlus. Või ma ei tea - A.LeCoq arena juures vms :)

Ma arvan, et see "bränding teeb meid ägedaks" on suhtumine, mis minu jaoks määrib ära nt e-Eesti, TalTechi jms kampaaniad. Kui sisu ei ole, siis ei tee bränding ägedaks. Ehk kui panna nendele Kotka peatuse kandi hruštšovkadele nimeks Kuningaküla vms, siis see ei tõstaks kinnisvarahinda vms. Kalamaja, Kadrioru ja Kassisaba puhul võlub inimesi ikkagi see keskkond, mitte nimi.
 
Mustamäel on bussipeatuste järgi - Szolnok, Lepistiku, Siili, Liivaku, Keemia.

Ja Kotka staadioni kõrval elades on "Kotka" ju päris täpne määratlus. Või ma ei tea - A.LeCoq arena juures vms :)

Ma arvan, et see "bränding teeb meid ägedaks" on suhtumine, mis minu jaoks määrib ära nt e-Eesti, TalTechi jms kampaaniad. Kui sisu ei ole, siis ei tee bränding ägedaks. Ehk kui panna nendele Kotka peatuse kandi hruštšovkadele nimeks Kuningaküla vms, siis see ei tõstaks kinnisvarahinda vms. Kalamaja, Kadrioru ja Kassisaba puhul võlub inimesi ikkagi see keskkond, mitte nimi.
Selles osas vaidlen sulle küll vastu, et seal sisu pole. Ma ise elasin Spordi-Tedre-Kotka-Koovitaja vahel asuvas Stalinistlike majade kvartalis ja seal oli küll väga mõnus keskkond. Kui sa ainult autoga mööda Kotka tänavat oled vuranud, siis ilmselt näedki sellest piirkonnast ainult garaaže, raudteed ja hruštšovkasid. Astu kaks sammu Nõmme tee poole ja seal on vaiksed rohelised tänavad, segu eramajadest, ridaelamutest ning uutest ja vanadest kortermajadest, sekka paar paraja suurusega toidupoodi, samas on suur Kristiine keskus ka jalutuskäigu kaugusel. Huvitava mõõtme andis piirkonnale ka ühiselamute grupp Siidisaba kandis. Hea meelega oleksin sealkandis korteri ostnud, aga turul polnud midagi sobivat saada, millele ka rahakott peale hakkaks.
 
Teatri Maja Residents on uus luksuslik korterelamu otse linna südames. Estonia pst 7 / Teatri väljak 1 ehk endine Eesti Teaduste Akadeemia Instituutide hoone läbib põhjaliku uuenduskuuri, millega tuuakse äri- ja kultuurikvartalisse vahelduseks ka püsielanikud. Kodulehe andmetel on suur osa korteritest juba broneeritud ning hoone peaks valmima 2022 suvel.

Pildid ja info: https://teatrimaja.ee/

 
Kõige rohkem rõõmustab selle viimase projekti puhul see sisehoov, mille nad korda teevad. Tallinna kvartalisisesed sisehoovid on täiesti armetus seisus, üks jubedam kui teine. Ebaloogilised parkimisalad, suvaliselt kasvavad suured puud, veidrad mahajäetud garaažid ja majad. Ega üldiselt edasijõudnud linnades ka sisehoovid midagi erilist pole, aga kas see peab olema reegel, et sisehoov on igav parkimisplats kus on ebaühtlaselt kasvav taimestik jne. Ma usun küll, et kesklinna korterielanikule oleks ju meeldiv, kui ta saaks veeta aega mõnusas keskkonnas kodu lähedal ja mitte alati Kadriorgu ronida, et natukenegi rohelist värvi näha. Parkimise saaks viia kenasti maa alla ning maapealne osa oleks kauni maastiku ja pargikujundusega hoov. Potentsiaali Tallinnal justkui on selles osas, kõige suurem takistus on ilmselt see, et sisehoovide alla jääval maal on kümneid erinevaid omanikke ja paljude poodide laoruumid ja muu logistika käib just hoone tagumise poole kaudu.
 
no see hoov on ehitatud +1 korrusele. ehk maapinnal autod ja siis selle peal suletud ala lillekastidega. umbes nagu järvevana teel lelle 24 ärihoonel. parem kui mittemidagi, aga suuri puid, mis varju ja privaatsust pakuksid ei saa sinna istutada. vahest keegi istub seal kahekesi ja räägib juttu, aga kõigi akende all seal väljas mõnusalt aega veeta ei ole mõnus. parem kui mittemidagi, aga autokeskne lahendus sellegipoolest, sest selle hoovi kinnikatmine tähendab kogu hoovi parklaks muutmist, mille katus on võetud kasutusele. kui hoov oleks autode ja puhkeala vahel jagatud, siis mahuks 2x vähem autosid samale alale.
252184
252185


taanis nägin, kuidas kvartalisisesed hoovid on rohelised, mänguasju täis, liigutatav mööbel, grillid, rataste varjualused jne. esimene päev käisin peauksest majja, aga edasi käis liikumine hoovi kaudu. täiesti vau efekt - nii saab ka elada.

252188



252189
 
601 - 620 of 920 Posts
Top