SkyscraperCity banner

1 - 20 of 95 Posts

·
Moderator
8,768 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Rocca Towers is upcoming residential and business complex on southeastern side of Haabersti interchange in Rocca Al Mare. Situated just off the Väike-Õismäe neighbourhood,it replaces last few 1-2 storey individual houses in that area with highrises. Biggest of them is 30 storeys high which is considerable contrast to existing 1970s highrises in neighbouring lots which top at 16 storeys. Project addresses are Ehitajate tee 147,147B and Päevalille tn.4.

Links:
http://www.metropoli.ee/development/rocca-towers/
https://endover.ee/endover/project/rocca-towers/?lang=en

Estimated deadlines are 2021 for first (15fl) tower and 2023 for last ones.

·
Moderator
8,768 Posts
Discussion Starter · #2 ·
See on Tallinna üldteemast ka läbi käinud aga kuna foorumi otsing ei tööta siis on võimatu algset postitust üles leida. Vabandust :(

Vahepealsega on niipalju muutunud,et pildil madalaimale 15-korruselisele tornile (vasakul) on väljastatud ehitusluba.

·
Moderator
8,768 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Ega siis pildile saa panna,et kõrval on terve linnaosa :D Looduslähedane asukoht keset metsa müüb paremini.

Selle nurga alt peaks keset pilti olema ka Circle K :D

·
Registered
487 Posts
See ei ole vist kokkusattumus et esimesena ehitatakse madalaim torn, ma arvatavasti küll eksin aga minu jaoks tundub see projekt Õismäe jaoks veits sobimatu ja pisut liiga ambitsioonikas. Samuti kas ma olen ainuke kellele need majad meenutasid Narva veetorni?

·
Registered
119 Posts
See Lenini pilt ja nõukogulik slogan on ilmselt suurimad argumendid selle disaini adopteerimise vastu. :D

Aga tõsisemalt rääkides on selline väline, pinnapeale sarnasus ikka olemas. Ei ole võimatu, et arhitektil on eelmainitu eeskujuks olnud, ka siis otseselt või kaudselt, alateadvuslikult.

·
The Eye In The Sky
621 Posts
See ei ole vist kokkusattumus et esimesena ehitatakse madalaim torn, ma arvatavasti küll eksin aga minu jaoks tundub see projekt Õismäe jaoks veits sobimatu ja pisut liiga ambitsioonikas. Samuti kas ma olen ainuke kellele need majad meenutasid Narva veetorni?
See tundub jah veits kohatu Õismäel aga samas pole Õismäel mitte midagi ehitatud 30 aastat (pole ruumi) seega natuke muutust ei teeks paha ja mulle kõrged hooned meeldivad. Kui need valmivad siis on Haabersti ringi kant tundmatuseni muutunud paari aastaga. Lisaks ehitatakse seal samas veel mingi 4 korruseline 'Rocca Villa'.

·
Registered
2,365 Posts
see polegi ju nii väga õismäe (IMHO siis võiks ju Pöörise hooneid ka õismäeks kutsuda :D ) , Samas arvan, et see hakkab koos Rocca/Suurhalli parklate arendustega midagi uut hoopis looma... :cheers:

·
Registered
2,692 Posts
No politics here, please...

see polegi ju nii väga õismäe (IMHO siis võiks ju Pöörise hooneid ka õismäeks kutsuda :D ) , Samas arvan, et see hakkab koos Rocca/Suurhalli parklate arendustega midagi uut hoopis looma... :cheers:
Pöörise asub Mustamäel, Õismäe (Haabersti) piir jookseb sealtsamast kergliiklusteed pidi.
Rocca tornid on aga täitsa Haaberstis veel, niiet täitsa Õismäe. Kusjuures võibolla paljud ei tea, et ka kõik Marja/Mustjõe asumi eramajad asuvad Haabersti linnaosas.

·
Registered
360 Posts
Pöörise asub Mustamäel, Õismäe (Haabersti) piir jookseb sealtsamast kergliiklusteed pidi.
Rocca tornid on aga täitsa Haaberstis veel, niiet täitsa Õismäe. Kusjuures võibolla paljud ei tea, et ka kõik Marja/Mustjõe asumi eramajad asuvad Haabersti linnaosas.
Rocca tornid asuvad siiski Väike-Õismäe asumis.

·
Citizen of heavenly city!
609 Posts
Kindlasti mitte. Vist unustad, et Õismäel on meri ikka täitsa kõrval. Pluss veel Roca al Mare keskus, Saku suurhall, Škoda jäähall, Väike Õismäe pallimängude saal. Seal on, mida müüa.

·
Registered
87 Posts
Õismäe on peale Lasnamäed kõige hullem koht Tallinnas. Kole ja isikupäratu kõle betoon džungel. Asukoha mõttes on Õismäe isegi kehvem kui Lasnamäe veel.

·
Registered
2,692 Posts
IMO Lasnamäe näeb palju viisakam välja. Suurem jagu maju on renoveeritud ja ka palju uusehitisi. Viimane kord Õismäel käies tuli neid vanu paneelfassaade vaadates ehe Nõuka fiiling peale. Varsti saame seal ka mingit "Chernobyl" ajastu hõnguga filmi vändata. Filmimeistrid ei peagi enam Vilniusesse Fabjonskasse sõitma :D

Elan praegu Mustamäel, enne Lasnas elades oli ausalt öeldes palju rohkem kohti kus lapsega jalutamas käia. Siin on praegu Männi park + muud pisemad rohealad ja juba kaugemal olevad metsatukad. Lasnas oli kohe mäest alla ilus Pirita oma maastikukaitsealaga, vastvalminud ring Tondirabas, kamaluga rohekoridore ja uusi mänguväljakuid, viisakad kergliiklusteed suuremate teede kõrval. Ka Pirita rand polnud kaugel. Kõnniteed olid igal pool olemas. Mustamäel on kõnniteed vahelduva eduga, enamasti pead kõndima kvartalivahelistel teedel koos autodega samas kohas...

See "õõõh õõõh, Lasnagorod on mingi vene russide geto" on paras bullshit. Seda levitavad vist need kes igasugu hirmujutte on kuulnud ja ise satuvad sinna vaid paar korda aastas. Käsi südamel võin öelda, et siin Mustamäel on igasugu joodikuid ja kahtlast elementi rohkem.

·
Registered
132 Posts
Valvejoodik - Lasnamäe on suur ja lai ja see Pirita poolne nurk on linnakeskkonna võimaluste osas kõige parem - Katleri, Kuuli ja Ussimäe tee uuselamud. Lasnamäel on ka see hästi, et jalgrattaga liiklemise võimalused on suhteliselt head ja kergliiklusteed viivad kesklinna välja.

Päris kogu Lasnamäel asjad nii hästi ei ole. Asjad muidugi paranevad - Pae park on muutunud päris suure linnaosa (Pallastist Punase tänavani) tõmbekeskuseks.
Kõige kehvem seis ongi vist selle osaga Lasnamäest, mis jääb Smuuli teest edasi sinna kanali ja Peterburi tee vahele - ligipääs normaalsele linnakeskkonnale kõige kehvem, südalinnast kaugel ja kõigele lisaks pead võitlema Väo karjäärist tulevate haisudega.

Mustamäel on samamoodi omad eelistatud nurgad. Näiteks Sütiste tee kõrval olevatest paneelikate ümbrus on vaiksem ja sealt on lihtne minna metsast läbi Nõmmele. Elad nagu Nõmme servas. Kusagil Vilde-Mustamäe tee vaheline ala on jah, Lasnamäest võib-olla isegi hullem.
Väike-Õismäe on Lasnamäe ja Mustamäega võrreldes ühetaolisem. Elukeskkond on ju kõigil sarnane, majad on kesksest tiigist kiviviske kaugusel.

·
Registered
510 Posts
Lasnamäel on ka see hästi, et jalgrattaga liiklemise võimalused on suhteliselt head ja kergliiklusteed viivad kesklinna välja.
Olles liigelnud aeg-ajalt mööda narva mnt-d lauluväljakust üles (mööda sõiduteed neljaralisel muidugi), suur-sõjamäed või peterburi mnt-d pidi töölt koju, siis minu arvates ei erine see midagi ei õismäest, mustamäest ega isegi kesklinnast.

Laagnat mööda olen sõitnud aastate jooksul ka paar korda, viimati oli see sõit esiteks mööda lasnamäe tänavat. So far so good. Siis läbi majataguste mudamülgaste, pae pargi mingi tee oli helge lootuskiir ja siis jälle bensujaama tagune mudamülgas. Siis polnud veel lumi maaski.

·
Moderator
8,768 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Lasnamäe on päris õudne. Ühistransport,infra,linnaruum...kõik on 40 aastat ehituse algusest hiljem ikka veel work in progress ja lõppu ei paista.

Mustamäe ja Õismäe on selle eest valmis ning toimivad. Kui millegi üle viriseda siis parkimine on ülikehv. Samas ega kommunismi viljastavates tingimustes ei osanud ükski planeerija ette näha,et mõne aja pärast on igal inimesel oma isiklik auto :D

Btw,Rocca tornide krundil on ikka veel vaikus. Samas paistavad olevat kõik ette jäävad eramud tühjad. Võib-olla läheb varsti lammutuseks.

1 - 20 of 95 Posts