SkyscraperCity Forum banner

TALLINN | Skyon | 95m | 26fl | Com

157K views 343 replies 60 participants last post by  Tin_Can 
#1 ·
#4 · (Edited)
Minu arust on äge, kuidas sinna tekib läbisegi kooslus kaunitest vanadest ja soliidsetest uutest hoonetest, iseäranis pilvelõhkujatest. Õnneks on suurem osa Maakri ja Lennuki tänava allesolevatest vanadest hoonetest muinsuskaitse all, seega tulnud, et jääda. Ning lõpptulemuseks järelikult suure maailma kontekstis suhteliselt haruldane linnapilt, kus kõrvuti kaasaegsed tornid koos kauni ajaloolise arhitektuuriga, aga sugugi mitte nii, et viimane on vaid ajutine nähtus enne lõplikku kadumist.

Loodan, et kunagi tulevikus Kuke tn nurgakrundile kerkiva hoone arhitektuur suudab kontekstitundlikult arvestada ajaloolise Elfriede Lenderi koolimaja mahuga ning et luteri kirik teeb Lennuki 26 korda enne, kui see hävib.

Mis Skyon'i torni ennast puudutab, siis ta küll meeldib mulle, aga nõustun eelkõnelejatega, et betooni või muid klaasist erinevaid materjale võiks kesklinna tornide fassaadilahendustel rohkem olla. Selles mõttes on mul lausa eriti kahju, et Juhkentali tn torni arhitektuurivõistlust ei pannud kinni KTA. Oleks olnud lahedalt brutalistlik vürts meie mageda klaasfassaadisupi sees.
 
#11 ·
Kui see torn reaalselt sellise fassaadi saab, siis oleks isegi päris äge täiendus Maakri kvartalile. Samas ei ole väga raske ette kujutada (küünilised nagu me oleme), kuidas sellest saab järjekordne igav klaaskarp.

Ise olen pikalt oodanud mingit huvitavat ümarama ristlõikega ehitist. Mulle meeldib White Magnolia Plaza Shanghais, mis on piisavalt lihtne, piisavalt eripärane ning pakub ilusat värvimängu ka (ei pruugi olla väga eestlase maitse järgi).
 
#12 ·
Mul on vist mingi isiklik probleem voolujooneliste hoonetega. Viidatud White Magnolia Plaza on tegelikult väga kena kujuga hoone ning vormikeele üle mul siin ilkuda ei ole (häirib vaid asjaolu, et tuledemäng ei ulatu maani välja, mistõttu mõjub see öösel, nagu oleks hoonele pimedas helendav kondoom peale tõmmatud). Aga eesti senistest voolujoonelistest majadest enamus mõjuvad kuidagi maitsetuna, nagu mingid USA kataloogimajad uusrikkuritele. A la Tallinna Hiltoni hotell. Fassaadilahenduse poolest klaasmaja nagu iga teinegi, ei midagi vaimustavat, aga silma ka ei kriibi. No ja siis see k*radi voolujooneline erektsioon tal küljes! Kust otsast see nüüd maitsekas või kaalutletud on? Kusjuures usun, et kui tegemist oleks kandiliste vormidega, ei tunduks see väljaulatuv osa ka nii häirivana.

Või siis teine näide, Nordea (nüüdne Luminori) torn. Iseenesest lihtsa mahuga hoone võiks mõjuda diskreetselt, aga pikkuse ja kõrguse suhe muudavad ta ebameeldivad matsakaks minu meelest just ümmarguse kuju tõttu. Nagu oleks Campbell'i üleelusuuruses konservipurk kesklinna maha unustatud ja siis klaasfassaad selle varjamiseks ümber mässitud.

Mis teised arvavad, on see mul mingi isiklik probleem või mõjuvad voolujoonelised majad meil siin alati pigem maitsetult? Kusjuures ümardatud nurkadega, aga muus osas selge joonega hooned mind nii väga ei häirigi (a la Novira Plaza või Rotermanni 18).
 
#15 ·
Nordea torn meeldib mulle juba selle tõttu, et selle puhul on palju rõhku pandud ümbritsevale maastikuarhitektuurile, mida praegu veel Eestis piisavalt tehtud ei ole.

Minu jaoks on pigem häirivaks see, et kõik ehitatavad kõrghooned on sama kõrged. Nagu keegi siin foorumis varem mainis, ei sooviks ma, et Tallinnasse tekiks ühtlase kõrgusega kõrghoonete kast. Linnavalitsus võiks kõrghoonete kõrgusega lasta rohkem mängida, et tekiks ilus liigendatud skyline.
 
#25 ·
Meh,nad on nagunii poole infost Skyscrapercityst,det.planeeringute registrist ja Arhitektide Liidu lehelt kokku kraapinud.

Midagi jalustrabavat ei ole. See "ootame ja vaatame" jutt oli juba siis kui esimesed Eesti teemad pea 15 aasta eest SSC-sse tekkisid. Skyon ja Olümpia ette plaanitud Merko kvartal on kaks potensiaalset projekti aga isegi nende puhul ei tasu enne rõõmustada kui kopp on maasse löödud. Elu on näidanud,et ärimeeste jutt ei maksa midagi.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top