SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 50 Posts

·
Registered
Joined
·
19 Posts
na początku czerwca będe najprawdopodobniej wyjeżdżał do Tallina do pracy więc cyfrówka pójdzie w ruch i zdjęcia będą aktualne:)

pzdr
 

·
UrbanLifeStyle
Joined
·
6,099 Posts
Gatsby said:
Ryga jest bardziej imponująca. może dlatego, ze ma bardzie rozbudowaną XIX w. część, która nie kończy się zaraz za sredniowiecznym murem:
ryga to chyba zupełnie inny kaliber. przede wszystkim wielkości:
Liczba mieszkańców: miasto 695 tys., aglomeracja miejska 890 tys. (2006).
dla porównania Tallin ma chyba ze 300-400. warto też przypomnieć sobie historię: podczas gdy ryga przez cały wiek XIX była jednym z ważniejszych portów rosji, tallin (rewel) "skończył się" po założeniu petersburga.
 

·
Fortuna favet fortibus
Joined
·
3,018 Posts
Bardzo ładne miasto. :)
 

·
Registered
Joined
·
190 Posts
Można to tak nazwać. Dojechaliśmy wszyscy razem rano, przez godzine zwiedzaliśmy z przewodnikiem a potem do wieczora każdy sobie poszedł w swoją stronę :)

To znaczy ze Tallin ma conajmniej tyle stron ilu bylo uczestnikow wycieczki
 

·
Registered
Joined
·
3,149 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Mnie jakoś na kolana nie powala Talin. Szkoda, że nie dałeś fotek innych niż tylko zabytkowa część miasta :(.
Bo tam nie ma nic innego poza Starym Miastem. Nie ma czewgoś takiego jak XIX wieczne dzielnice. Poza Starym Miastem są jeszcze tylko ciekawe wieżowce, a tak to luźna zabudowa :)
 

·
Registered
Joined
·
692 Posts
Tallin chyba nie jest az tak zadbany jak sie wydaje ze zdjec? Jak bylo to zamieszanie o pomniki, to w rosyjskich stacjach czesto pokazywali to miasto - wdiac bylo czarne od brudu samochody (jak w Moskwie) i ogolny lekki syfek na ulicach. No ale to tylko wrazenie z tv.
 

·
Registered
Joined
·
3,149 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Nie bardzo. Tallin jest przepięknie odremontowany. Inna sprawa że poza Starym Miastem jest to miasto bardzo chaotyczne. Miasto praktycznie zatrzymało swój rozwój w XVII wieku (czy jakośw tych okolicach) z powodu budowy Petersburga, co spowodowało brak XIX wiecznych dzielnic. Przez to wjeżdza się sposród bloków od razu na gotyckie stare miasto. To może powodować wrażenie brudu, ale tak nie jest. Plus tego taki, że miasto zachowało swój gotycki charakter i kamienice które są gotycki na prawdę na gotyckie wyglądają :)
 
1 - 20 of 50 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top