SkyscraperCity banner

1 - 20 of 202 Posts

·
Registered
Joined
·
1,135 Posts
Discussion Starter · #1 ·

·
Registered
Joined
·
1,135 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Unowocześnianie miejskiej komunikacji

Zintegrowanym Planem Rozwoju Transportu Publicznego dla Miasta Tarnowa na lata 2009–2013 zajmą się na najbliższej sesji tarnowscy radni. Przyjęcie planu jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia przez MPK w Tarnowie starań m.in. o dofinansowanie zakupu nowoczesnych niskopodłogowych autobusów o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń.

za temi.pl
 

·
Registered
Joined
·
7,865 Posts
SIWZ nie jest już dostępny.

Dwie oferty w przetargu MPK Tarnów

Tylko dwóch oferentów zdecydowało się złożyć swoje oferty w postępowaniu na dostawę 8 sztuk autobusów fabrycznie nowych niskopodłogowych zasilanych ON przeznaczonych do komunikacji miejskiej. Pierwszą ofertę złożył Autosan S.A. z modelem Sancity 12LF, natomiast drugą firma GRAN Sp. z o.o. która zaoferowała autobus Otokar Kent 290LF. Oba konkurencyjne modele dotychczas nie były eksploatowane przez żadnego z polskich przewoźników, dlatego zwycięstwo w tarnowskim przetargu może otworzyć drogę do dalszego podboju krajowego rynku. Ku zaskoczeniu wszystkich swoich ofert nie złożyli najwięksi faworyci przetargu MAN i Mercedes.

Nowe autobusy mają się pojawić w Tarnowie w dwóch partiach po 4 sztuki, z czego pierwsza do 30.04.2011 roku, a druga do 31.07.2011 r. Nowe autobusy dla MPK Tarnów mają posiadać całkowicie niską podłogę, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz system głosowej zapowiedzi. Oba zaoferowane modele autobusów są napędzane silnikami EURO 5 / EEV o mocy 213 kW, z czego Otokar posiada silnik Deutz, natomiast Autosan silnik Iveco. Pozostałe parametry techniczne obu autobusów SA bardzo do siebie zbliżone.

Jakie będą dalsze losy tego postępowania będzie wiadomo za kilka tygodni, ponieważ obecnie komisja przetargowa musi sprawdzić poprawność złożonych ofert. Na chwilę obecną wiadomo jedynie tyle, że oferta Otokara jest tańsza o kilkadziesiąt tysięcy złotych od oferty Autosana.
http://infobus.pl/text.php?id=37743]

Nie znam punktowanych warunków ale mam nadzieję, że Autosanowi w końcu uda się sprzedać niskopodłogowca.
 

·
Registered
Joined
·
5,588 Posts
T1 - moment obrotowy:
- 1100-1199 - 0 pkt
- powyżej 1200 - 25 pkt

T2 - pojemność:
- 9001-11000cc - 0 pkt
- 7000-9000cc - 25 pkt

T3 - zabezpieczenie antykorozyjne
- cynkowanie, kataforeza - 5 pkt
- stal nierdzewna - 10 pkt

T4 - układ smarowania
- centralne smarowanie - 10 pkt
- pojazd bezobsługowy - 20 pkt

T5 - sposób osiągnięcia Euro5
- SCR - 0 pkt
- EGR - 20 pkt
 

·
Nowy09
Joined
·
199 Posts
Przejeżdżałem wczoraj przez Tarnów i widziałem dwa autobusy przegubowe . W jakiej firmie one jeżdżą i w ogóle co to za marka ?
 

·
Registered
Joined
·
7,865 Posts
Z wątku lublińskiego:
No więc jedyną szansą dla Autosana w Tarnowie jest montaż Cumminsa, w co wątpię.
Cummins ma taki sam moment jak Iveco, ale przy wyższych obrotach. Poza tym Autosan już chyba zadeklarował w ofercie silnik Iveco.
 

·
Registered
Joined
·
5,588 Posts
Kierowcy tarnowskiego PKS dostają już wypłaty

Większość kierowców i pracowników tarnowskiego PKS-u otrzymuje już zaległe od kilku miesięcy pieniądze. Poślizg w wypłatach jest jeszcze miesięczny, dowiedziało się RDN Małopolska. Najbardziej odległe terminy w przelewie pieniędzy na konta dotyczą jeszcze pracowników kadry zarządzającej, powiedział nam Zdzisław Janik, prezes PKS-u w Tarnowie. Jak twierdzi, od kilkunastu miesięcy sam nie bierze wypłaty. Przyczyną opóźnień były i są problemy z dostawcami i kontrahentami, tłumaczy prezes PKS-u. Zarząd firmy musiał podjąć decyzję: praca dla pracowników albo likwidacja firmy, dodaje prezes.

http://www.rdn.pl/a_audio/egzekwujemy.mp3

Zdzisław Janik zapewnia, że zwolnienia w PKS, na razie nie są planowane...

http://www.rdn.pl/a_audio/16Janik.mp3

Do sprawy opóźnień w wypłatach w tarnowskim PKS-ie wrócimy, gdy zakończy się kontrola Inspekcji Pracy
http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php?rdn=rdn_int2011025474
 

·
Registered
Joined
·
5,588 Posts
Bez kierowcy w schody przed kościołem

Pędzący autobus miejski wbił się w schody przed jednym z kościołów w Tarnowie (woj. małopolskie). Pojazd stoczył się z zajezdni, bo kierowca prawdopodobnie nie zaciągnął hamulca ręcznego. W tym czasie w okolicy odbywało się nabożeństwo, gdzie zgromadzonych było kilkuset wiernych. "Kilka metrów dalej i mogło dojść do tragedii" - relacjonują Reporterzy 24, którzy przesyłają zdjęcia do redakcji Kontaktu 24.
http://kontakt24.tvn.pl/temat,bez-kierowcy-w-schody-przed-kosciolem,96805.html
 

·
Prawilnie kuhwa !
Joined
·
11,108 Posts
Nie żebym krakał, ale jeśli Gran nie dostarczy tych Otokarów, to zrobią sobie niezłą reklamę :nuts: W Polsce jeszcze ani razu się z tym nie spotkałem. Ale to pewnie mało realny scenariusz.
 
1 - 20 of 202 Posts
Top