SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 95 Posts

·
woźny
1,363 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam wszystkich zaglądających tutaj.
Dłuższy czas przymierzałem się żeby założyć coś autorskiego. Z różną częstotliwością pstrykam plenery i budynki, a żeby zdjęcia się nie kurzyły w zakamarkach twardego dysku postanowiłem co nieco "upublicznić".
Zdecydowana większość to będą zdjęcia z Tarnowa, a w miarę katalogowania dojdą też zdjęcia z okolic bliższych i dalszych.
Wszelkie uwagi i opinie mile widziane ;)
Zapraszam

Na początek:

1. Władysław Łokietek - 7 marca 1330 roku wydał przywilej, na którego podstawie Spycymir Leliwita lokował miasto.

2. Bazylika Katedralna NMP - wzniesiona na początku XIV wieku

3. Góra św. Marcina ponad dachami starówki - tam powstał zamek, z którego początkowo zarządzane były okolice miasta

·
Optimist trotzdem
3,471 Posts
obiecujący początek, proszę o kontynuację od czasu do czasu :)

·
woźny
1,363 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Dzięki za komentarze.
@filosss Szansa jest spora zwłaszcza, że mieszkam kilkanaście metrów od miejsca, z którego robiłem zdjęcie. Jest tylko mały problem, nie mam jeszcze własnego teleobiektywu, a ciężko przewidzieć taką przejrzystość powietrza żeby odpowiednio wcześnie coś pożyczyć. Spróbuję z 10 piętra, może złapię mniej betonu.
Plamka... wiem, tylko ona chyba siedzi gdzieś w obiektywie albo na matrycy bo lusterko jest czyste, szkło na zewnątrz też... :dunno:
Kiedyś muszę się udać do specjalisty z tym problemem.
@harthausen Obiecuję się postarać o regularność ;)

·
Optimist trotzdem
3,471 Posts
w żadnym wypadku nie zmuszaj się do jakiejkolwiek regularności, dobrze wiem, jak mało człowiek ma czasu w normalnym kieracie dnia. Po prostu od czasu do czasu coś wrzuć, jeśli uznasz, że to co masz jest ciekawe.
Mnie tam Tarnów i okolice (podobnie jak Kraków) zawsze się podoba, tak człowiek reaguje na swoje miejsca :)

·
Registered
253 Posts
A ja tak zapytam Cię Baxon.
Ponieważ jest to Twój autorski wątek i zapowiada się jako bardzo fajny, czy można będzie go zasilić swoimi może mniej udanymi fotkami z tarnowskich dzielnic.
Zaznaczam, ze troszkę pstrykam podczas przejażdżek rowerowych w dzielnicy Mościce.

Ps.
Próbki mojej "twórczości" fotograficznej były w temacie "Tarnoska infrastruktura drogowa", a sciślej droga do SAG.

·
woźny
1,363 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Tym razem nieco strzeliście

7. Od kilkunastu lat straszą tu ruiny, w całości uchował się jedynie komin, w tle kościół oo. Misjonarzy

8. "Falklandy" czyli osiedle Jasna i kościół Chrystusa Dobrego Pasterza

9. Katedra dominuje niemal z każdej strony, a w szczególności gdy spojrzy się z pewnej wysokości

·
woźny
1,363 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Tego niestety nie wiem, bo słyszałem kilka teorii, ale brzmiały jak wymyślone na poczekaniu.
Postaram się sprawdzić w wiarygodnym źródle.
Według mnie nazwa pojawiła się na początku lat 80 XX wieku, gdy to osiedle intensywnie budowano w znacznym oddaleniu od centrum miasta (nawiązanie do znacznej odległości Falkalndów od Wlk. Brytanii). Przy okazji trwał w najlepsze spór o Falkalndy-Malwiny pomiędzy Argentyną, a Wielką Brytanią co było dość głośne w owym czasie. To tyle mojej teorii ;)

·
Registered
1,257 Posts
bardzo smaczne zdjecia:) czekam mna więcej
ja od zawsze mowie Falklandy a nie os. Jasna i mysle, ze pochodzenie tej nazwy jest dokladnie takie jak wyjasniles. kiedys wydawaly sie daleko polozone od centrum "prawie" tak jak wyspy Falklandzkie od Wlk. Brytanii

·
Registered
28,542 Posts
bardzo smaczne zdjecia:) czekam mna więcej
ja od zawsze mowie Falklandy a nie os. Jasna i mysle, ze pochodzenie tej nazwy jest dokladnie takie jak wyjasniles. kiedys wydawaly sie daleko polozone od centrum "prawie" tak jak wyspy Falklandzkie od Wlk. Brytanii
Zróbcie referendum (jak ostatnio na Falklandach) - jeśli "odpowiednio" wybierzecie to Królowa Elżbieta się ucieszy:)

To finał 2012?

1 - 20 of 95 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.