SkyscraperCity banner

141 - 160 of 568 Posts

·
W wolnym czasie surfuję.
1,278 Posts

I na koniec garść info. Rozmawiałem z operatorem dźwigu wspomagającego (żółtego). Bardzo sympatyczny gość i wypytałem o kilka rzeczy. Co do montażu to przewidziany jest tryb 1kratownica/dzień - oczywiście o ile warunki pozwolą. Koniec prac przy konstrukcji dachu do końca listopada. Podnoszenie kratownicy trwa jakieś 10 minut. Waga jednej kratownicy to 22 tony. Po zamontowaniu odciągów do zrównoważenia zostaje jeszcze 5 ton. Do tego potrzebne będzie dospawanie elementów widocznych na ostatnim zdjęciu we wcześniejszym poście. Praca właśnie trwa by zwolnić dźwig i konstrukcja oparła się na trybunie. Konstrukcja stalowa jest z Ostrowca, podobnie jak pracownicy montujący dach. Dźwig główny może podnieść maksymalnie 300 ton. (tu są jego szczegóły techniczne http://zurawie.home.pl/userfiles1/file/hydrauliczne/GROVE6300.pdf ). Ustawianie kratownicy kontrolowane jest przez geodetę z poziomu przeciwnej trybuny. Byłem przy ustawianiu i kratownica wciąż jest odchylona o 1 cm za mało od strony hali ale będzie to korygowane przez naciąg linami by spawania kolejnych elementów były równe i całość uzyskała sztywność i nie bujała się na boki. To chyba tyle... :D

ps. operator nie wiedział co będzie pokrywało dach, tj. blacha czy membrana taka jak na Legii czy w Poznaniu.
ps. bonus numer 2: tapeta na pulpit zrobiona ze zdjęcia z budowy. rozdzielczość 1152x864:
http://img693.imageshack.us/img693/4466/tapetayd.jpg

·
Registered
82 Posts
A ja myślałem że zapodam fotki,bo bylem w okolicy akurat i zrobiłem parę telefonem,a tu kolega odwalił taki post że klapa opada. :eek:kay:
Ta konstrukcja jest dość duża i dziwnie wygląda w połączeniu z trybunami.No ale jakiś inż to obliczył :lol:
No i ten dźwig też robi wrażenie bo mały nie jest. :shocked:

·
W wolnym czasie surfuję.
1,278 Posts

ps. Sorry za jakość, ale dopiero wróciłem ze szkoły, a przy takim oświetleniu trzeba ustawić długie czasy a nie mam statywu. Z pomocą przyszło mi ogrodzenie i murek posesji ;) Zaglądajcie tu codziennie bo przewiduję dużo fotorelacji. Jutro postaram się rano uchwycić sam fakt podnoszenia. :)

·
W wolnym czasie surfuję.
1,278 Posts

No to dziś, spawacze działają i przygotowują do kolejnego podniesienia, nie wiem czy dziś ale sprawdzę to po 15. Ale chyba nie bo spawy muszą odczekać, chociaż wyglądało na to, że kończą i kolejna pójdzie w górę. Kolejna kratownica była przenoszona na miejsce kolejnego montażu. Kilka zdjęć z boiska + stopnice. Mam nadzieję, że dziś będzie się jeszcze więcej działo. Widać, że im się spieszy przed zimą bo dziś na placu budowy wyraźnie więcej robotników. :)

ps. jak macie pytania to zadajcie, będę próbował się dowiadywać różnych rzeczy z pierwszej ręki.

·
W wolnym czasie surfuję.
1,278 Posts

Kolejna kratownica(trzecia) pójdzie do góry jutro o ile warunki będą takie jak dziś. Właśnie szykowane są elementy do spawania, do kratownicy czwartej. Kratownica trzecia została zespawana, spawy zabezpieczone przed korozją i jest gotowa do pójścia w górę około godziny 9-10. Jak dobrze pójdzie to jutro po południu zostanie położona ostatnia stopnica :cheers:

·
Registered
1,014 Posts
Robisz tu wspaniałą robotę Citizen. Dzisiaj jak przechodziłem koło stadionu, to jest taki kontrast że aż prosi się o to aby powiększyć i zadaszyć trybunę C. Może kiedyś? melodia przyszłości.

·
W wolnym czasie surfuję.
1,278 Posts
^^ miejmy nadzieję. Ja wierzę w zabranie szkole terenu i dobudowanie tam podobnej konstrukcji. Myślę, że do kolejnych wyborów będziemy mieć oświetlenie (wszak to obiekt miejski i będą nie tylko mecze), podgrzewaną murawę (liczę na pomoc PZPN w postaci zwiększenia wymogów by przekładanie wiosennych meczy nie było tradycją) i właśnie drugą dużą trybunę. Jednak najbardziej zależy to od kondycji Siarki jako Klubu (więcej sponsorów, wyższa liga) oraz od samych mieszkańców/kibiców którzy sprawią, że ten obiekt stanie się zwyczajnie za mały.

ps. a co do obszerności materiałów jakie dostarczam to nie problem bo mieszkam 3 minuty drogi od AN2.

·
W wolnym czasie surfuję.
1,278 Posts

Miałem pecha do dzisiejszych fotek... bo później się wypogodziło i było dość przyjemnie do fotografowania, a ja byłem w szkole :nuts:

+bonus, stopnice, i miejsce gdzie będzie przyszły wjazd na sektor gości.

·
Registered
1,425 Posts
Discussion Starter #160
Dopiero dzisiaj zobaczyłem je na żywo i muszę przyznać że zapiera dech w piersiach ^^ oczywiście będąc tam nie mogłem nie zrobić fotek :cheers:

Podoba mi się to że dach sięga dość daleko, więc nawet pierwszy rząd krzesełek może się czuć dość dobrze zabezpieczone przed opadami.

141 - 160 of 568 Posts