SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1680 Posts

·
Banned
Joined
·
332 Posts
Discussion Starter #1
Na Strzybnickiej , jakies 50m od rynku stawiają biurowiec.
(przepraszam za słabą jakośc zdjęc , robione na szybko tel)

 
  • Like
Reactions: forum-inwestycje.pl

·
Registered
Joined
·
2,005 Posts
Moznaby wrzucic jakies fotki tarnogorskiej Castoramy ktora powstaje nieopodal aquaparku, plus do tego mozna dodac przebudowe drog w poblizu tej budowy.
 

·
Registered
Joined
·
1,996 Posts
TUP SA zawarcie umów kredytowych przez spółkę Tanis Investments Sp.z o.o.

Zarząd TUP S.A. przekazuje informację że spółka Tanis Investments Sp. z o.o. (Kredytobiorca) należąca do portfela inwestycyjnego TUP zawarła w dniu 23 października 2008 r. umowę o kredyt inwestycyjny oraz umowę o kredyt obrotowy z Bankiem Zachodnim WBK S.A. (Kredytodawca). Kredyty zostały udzielone z przeznaczeniem na sfinansowanie części nakładów na zakup nieruchomości o powierzchni 33 ha położonej w Tarnowskich Górach (Nieruchomość).

(...)

Na nieruchomości o powierzchni 33 ha znajdującej się w Tarnowskich Górach planowane jest stworzenie kolejowo - drogowego centrum logistycznego. Decyzja o zawarciu lub odstąpieniu od wyżej opisanej transakcji zostanie podjęta przez Zarząd Spółki do dnia 31 marca 2008 r.

Tanis Investments Sp. z o.o. należy do portfela inwestycyjnego TUP S.A. TUP Property S.A. posiada 100% kapitału i głosów spółki Tanis. TUP Property S.A. jest w 100% spółką zależną od TUP S.A.

Zawarte umowy spełniają kryterium uznania ich za znaczące, gdyż wartość przedmiotu umowy przekracza 10% kapitału własnego Emitenta.

kom espi amp/
Orientuje się ktoś czy tutaj może w którym to ma być miejscu?
 

·
Registered
Joined
·
17,730 Posts


Tarnowskie Góry: Kamienice odzyskają blask

W Tarnowskich Górach dużo mówiło się o rewitalizacji centrum. Istnieje już projekt przebudowy ulicy Krakowskiej. Mimo tego niewiele się dzieje. Ta sytuacja ma się jednak zmienić.


Centrum to wizytówka każdego miasta, powinno być piękne i przyciągać uwagę znajdujących się tam ludzi. To tutaj mieszczą się najważniejsze sklepy, cukiernie, restauracje, ale także najpiękniejsze budynki. Tarnowskie Góry nie mają się czego wstydzić. Wokół rynku oraz najważniejszych ulic miasta zlokalizowane jest całe mnóstwo historycznej zabudowy. Wspaniała architektura jest tutaj powodem do dumy i tworzy bardzo ciekawy klimat.

Wszystko byłoby piękne, gdyby nie zły stan wielu kamienic. Mimo doskonałych walorów architektonicznych budynki te nie zachwycają. Spora ich część jest przybrudzona, odrapana, nierzadko pozbawiona ozdobnych tynków. Nie ma co się czarować, dzisiaj w dużej mierze zabudowania te straciły już swój dawny blask.

Z problemem postanowił uporać się urząd miejski. Już dawno przygotowano projekt modernizacji ulicy Krakowskiej. Jednak z braku funduszy, jego realizacja jest w tym momencie wstrzymana. Miasto czeka na dofinansowanie z Unii Europejskiej. Mimo tego postanowiono działać. Wszystko ma się rozpocząć od remontów kamienic. Co ciekawe większość z nich znajduje się w prywatnych rękach, więc włodarze mają w tej sprawie niewiele do powiedzenia. Nie pozostają jednak bierni i postanowili wyremontować te, w których posiadaniu się znajdują. Dodatkowo, takim działaniem chcą zachęcić prywatnych właścicieli do ich naśladowania.

Dlatego też w najbliższym czasie rozpocznie się remont dwóch kamienic, znajdujących się przy ulicy Krakowskiej 18 i 20. Zakres robót w budynku o numerze 18 będzie obejmował: wymianę stolarki okiennej wraz z parapetami, remont konserwatorski elewacji frontowej, przemurowanie kominów, wymianę rynien, rur spustowych, obróbek blacharskich, pokrycia papowego oraz wykonanie rusztowań i daszków zabezpieczających. Dodatkowo zostanie pomalowana ściana szczytowa od strony Krakowskiej 20. Przetarg na wykonawcę projektu zostanie rozstrzygnięty 29 maja. Tak więc prace rozpoczną się najwcześniej w czerwcu. Przewidywany koszt renowacji to około 306 tys. zł.

W Kamienicy z numerem 20 również zostanie wymieniona stolarka okienna wraz z parapetami. Tak samo, przeprowadzi się tutaj renowację elewacji frontowych oraz parteru od strony podwórka. Reszta tylnej ściany, a więc od pierwszego piętra wzwyż zostanie ocieplona. Prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu. Przetarg na nie wygrała firma Szklinbud z Tarnowskich Gór. Za wykonanie zamówienia zaproponowała najniższą cenę, która wynosi 185.505,97zł. Obie kamienice zostaną jeszcze podświetlone.

To nie koniec, całkiem niedawno rozpoczął się remont secesyjnej kamienicy, znajdującej się przy ulicy Piłsudskiego 10. Tej samej, w której przed II wojną światową mieściła się luksusowa kawiarnia o nazwie „Kaiserkrone” (Korona Cesarza) . Trzeba tutaj wspomnieć, że budynek znajduje się w prywatnych rękach.

Bardzo cieszy fakt, iż kamienice odzyskują swój dawny blask. Możemy być też zadowoleni, że nie zostaną przysłonięte szpecącym styropianem, tylko ich fasady będą w pełni odrestaurowane. Tym bardziej, że kamienica znajdująca się przy ulicy Krakowskiej 20 wcale nie jest taka stara. Została wybudowana tuż po drugiej wojnie światowej. Budynek, który istniał wcześniej w tym miejscu, spłonął podczas wejścia Armii Czerwonej do miasta w 1945 roku.

Niestety, obecne działanie to tylko kropla w morzu potrzeb. W Tarnowskich Górach istnieje ogromna liczba budynków, które także bardzo potrzebują prac konserwatorskich. Miejmy jednak nadzieję, że jest to tylko początek czegoś większego, a inni właściciele zabytkowej zabudowy pójdą w ślady za inicjatywą Urzędu Miejskiego.

http://www.mmsilesia.pl/5447/2009/5/13/tarnowskie-gory-kamienice-odzyskaja-blask?category=gospodarka
 

·
Registered
Joined
·
17,730 Posts


Powstaje największe centrum hurtowe

W Tarnowskich Górach rozpoczyna się budowa ogromnego centrum hurtowego. W przyszłym roku ruszy sprzedaż w pierwszych 250 boksach
Na centrum zostaną zaadaptowane potężne hale, w których miała się mieścić największa rzeźnia w kraju. Na 45 tys. m kw. przy ul. Zagórskiej docelowo powstanie 400 boksów dla hurtowników z branży odzieżowej, obuwniczej i tekstylnej. Pierwsze 250 stoisk rozpocznie sprzedaż w kwietniu przyszłego roku. - Takiego centrum handlowego brakuje na południu Polski, dlatego chcemy wypełnić tę lukę. Do tej pory nasi sklepikarze musieli jeździć do Tuszyna czy Wólki Kosowskiej. Już teraz podpisaliśmy 100 umów na wynajęcie stoisk - mówi Andrzej Dyląg, zarządca Śląskiego Centrum Hurtu "Gwarek".

Oprócz boksów handlowych w halach powstanie też zaplecze socjalno-gastronomiczne z kilkoma barami i urzędem pocztowym. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 1500 miejsc.

- Dzięki tej inwestycji powstanie 500 nowych miejsc pracy. Ale to dopiero początek. Mamy 22 ha gruntów, na których planujemy zbudować kolejne hale - zapowiada Dyląg.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,7105817,Powstaje_najwieksze_centrum_hurtowe.html
 

·
dumny Hanys
Joined
·
87 Posts
W Bobrownikach, dzielnicy Tarnowskich Gór, powstaje 3gwiazdkowy Hotel Aslan.
Hotel znajdować się będzie w budynku starej szkoły podstawowej, przebudowanej i wyremontowanej na potrzeby nowego hotelu.

Poza pokojami noclegowymi hotel oferuje również salę na wszelakie imprezy okolicznościowe, salę konferencyjną oraz restaurację/bar.

kilka fotek Aslana, póki co tylko z zewnątrz bo w środku praca wre
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
34,526 Posts
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7640622,Najwieksze_centrum_handlu_hurtowego_na_poludniu_Polski.html

W Tarnowskich Górach trwają ostatnie przygotowania do otwarcia największego centrum handlu hurtowego na południu Polski. W halach znajdzie pracę ponad 1,5 tys. osób, a ich zarządcy liczą, że staną się konkurencją dla popularnych galerii handlowych.

Śląskie Centrum Hurtu "Gwarek" to zaadaptowane potężne hale, w których miała mieścić się największa rzeźnia w kraju. Zakłady przy ulicy Zagórskiej nigdy nie rozpoczęły produkcji, zamiast tego przez lata działało tu centrum logistyczno-magazynowe. Teraz na prawie 40 tys. m kw. powierzchni trwają ostatnie prace wykończeniowe.

W halach wytyczono alejki, wzdłuż których stanęły boksy. Będą w nich handlować producenci i importerzy odzieży, butów, kosmetyków i biżuterii. - Chętnych nie brakuje, bo takiego centrum sprzedaży hurtowej nie ma nie tylko w naszym regionie, ale i na południu Polski. Teraz kupcy i właściciele sklepów muszą jeździć aż pod Warszawę albo Łódź, do Wólki Kosowskiej czy Nadarzyna - podkreśla Robert Dąbrowski, dyrektor ds. inwestycji Gwarka. Dodaje, że już teraz umowy na wynajęcie stoisk podpisało ponad 200 przedsiębiorców.

Według zarządców Gwarka skusiła ich nie tylko dobra lokalizacja - przy drodze do Poznania i niedaleko mającej wkrótce powstać autostrady A1 - ale też atrakcyjna cena wynajmu: 8 euro za m kw. - To dużo niższa stawka niż w innych tego typu centrach. Mogliśmy sobie na to pozwolić, bo nie musimy budować hal; wystarczyło je tylko zaadaptować na potrzeby centrum - mówi Dąbrowski - Rozpoczęliśmy też współpracę z tarnogórskim urzędem pracy i pomagamy naszym kontrahentom w załatwieniu wszystkich formalności w otrzymaniu dotacji na stworzenie nowych miejsc pracy. W mieście grupowe zwolnienia rozpoczęły ostatnio trzy duże zakłady, więc taka dotacja może sięgać nawet 40 tys. zł - dodaje.

Anna Piwowarska, właścicielka firmy Amex, która pod Łodzią szyje damską odzież, już szuka obsługi do swojego stoiska. - Do tej pory w tej branży cała sprzedaż hurtowa koncentrowała się pod Łodzią. W Gwarku liczymy na klientów nie tylko z południa Polski, ale też z Czech, Słowacji i Węgier - mówi Piwowarska.

Jak zastrzegają handlowcy, ich oferta nie będzie tylko skierowana do hurtowników, ale też detalistów, skuszonych niższą ceną. - Będziemy czekać też na zwykłych klientów, na pewno nikogo nie odeślemy z kwitkiem - podkreśla Stanisław Korczak z nowotarskiego Cechu Rzemieślników, który skupia miejscowych kuśnierzy.

W centrum już w maju pracę rozpocznie około 800 osób przy obsłudze 250 stoisk. W kolejnych miesiącach będą oddawane następne, a do końca roku w Gwarku ma pracować ponad 1,5 tys osób.

Oprócz boksów handlowych w halach powstanie też zaplecze socjalno-gastronomiczne z kilkoma barami, punktem pocztowym, bankowym i placem zabaw dla dzieci. - Całość nie będzie na pewno tak "ekskluzywna" jak galerie handlowe, ale mamy nadzieję, że dzięki niskim cenom i dużemu wyborowi towaru przyciągniemy stamtąd część klientów - zapowiada Dąbrowski.
 

·
Quasimodo
Joined
·
4,643 Posts
I.1) NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE:

Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach.

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Opracowanie projektu budowlanego - wykonawczego inwestycji budowa dworca autobusowego w Tarnowskich Górach.

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów):
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlanego - wykonawczego dworca autobusowego w Tarnowskich Górach o powierzchni 1677m2 i kubaturą 6000m3 wraz z infrastrukturą.

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 157 999,00 EUR.

II.3) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI:
Okres w miesiącach: 7 (od udzielenia zmówienia).
źródło: TED
 

·
Registered
Joined
·
3,929 Posts
Straszny ten kloc, który mają stawiać niedaleko rynku (Read Investmenst). Najpierw ten wieśniacki budynek w samym rynku, który zdewastował go w stopniu wołającym o pomstę do nieba, a teraz takie g. ...

Ale wracając do tematu - trwają prace w związku z budową kanalizacji Sanitarnej i Deszczowej w dzielnicach Lasowice i Sowice, ruszyła także druga część kontraktu w Bobrownikach Śląskich.

Strona inwestycji.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
34,526 Posts
http://www.mmsilesia.pl/10630/2010/6/6/tarnowskie-gory-jakie-beda-drogi-po-budowie-kanalizacji?districtChanged=true

W Tarnowskich Górach trwa największa inwestycja ostatnich lat - budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na miarę XXI wieku, która wiążę się z utrudnieniami dla mieszkańców miasta.

W dzielnicach Tarnowskich Gór objętych budową kanalizacji trwają intensywne działania związane z odtworzeniem nawierzchni dróg. Przy tej okazji pojawiają się pytania o zakres prac. Budowa kanalizacji w Tarnowskich Górach trwa od roku, w ostatnich miesiącach rozpoczęły się prace odtworzeniowe dróg w miejscach, gdzie wcześniej zakończono już prace pod ziemią.

Mieszkańcy zwracają się do wykonawców i Zespołu ds. Realizacji Projektu (Urzędu Miejskiego) z pytaniami o zakres prac. Część osób oczekuje, że w miejsce nie zawsze dobrej jakości nawierzchni, która była na jezdni przed rozpoczęciem prac kanalizacyjnych, zostanie położona zupełnie nowa droga o wiele lepszych parametrach.

Obecnie realizowany projekt to największa i najdroższa inwestycja w mieście, która realizowana jest dzięki środkom z Unii Europejskiej. Jednak celem budowy kanalizacji jest przede wszystkim poprawa standardu odprowadzania i oczyszczania ścieków, a nie modernizacja infrastruktury drogowej.

Nie oznacza to, że drogi będą w gorszym stanie. Miasto, w umowach z wykonawcami wprowadziło zapisy gwarantujące odtworzenie dróg do stanu niepogorszonego. To oznacza, że zostanie położona nawierzchnia asfaltowa bądź gruntowa – w zależności od tego, jaka była w danym miejscu wcześniej. Nawierzchnie bitumiczne odtwarzane będą na całej szerokości jezdni, nie tylko w pasie robót. Takie rozwiązanie zapewni dłuższy okres użytkowania, bardzo ważnym zabezpieczeniem jest wymóg udzielenia przez wykonawców co najmniej 36-miesięcznej gwarancji na roboty przywracające naruszone elementy pasa drogowego.

Odtworzenie nawierzchni drogi na całej szerokości pasa drogowego, zabezpiecza przed wystąpieniem ewentualnych napraw, których koszt może przekroczyć koszt przewidzianej odbudowy. W efekcie, dzięki takim rozwiązaniom, tam gdzie budowana jest kanalizacja dobry stan dróg będzie zagwarantowany na okres co najmniej trzech lat.

Prace odtworzeniowe trwają w:
>> Lasowicach na ulicach: Mokrej, Św. Wojciecha, Reymonta, 3-go Maja, Korfantego i Źródlanej, gdzie odtwarzana jest nawierzchnia asfaltowa oraz na Fabrycznej i Letniej, gdzie odtwarzana jest nawierzchnia gruntowa,
>> Sowicach: na Grzybowej (nawierzchnia asfaltowa),
>> Bobrownikach Śląskich na Grunwaldzkiej, bocznej Grunwaldzkiej, Przedwiośnia i Głogowej (nawierzchnia gruntowa),
>> Osadzie Jana na Kopernika i św. Jana (nawierzchnia asfaltowa)

Prace odtworzeniowe nawierzchni dróg prowadzone są wg odpowiednich i uzgodnionych w tym zakresie wytycznych z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w Tarnowskich Górach i Zarządem Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
34,526 Posts
http://www.mmsilesia.pl/11229/2010/7/31/kolejne-kamienice-w-centrum-tarnowskich-gor-odzyskuja-blask?districtChanged=true

W Tarnowskich Górach trwa remont kilku kamienic w centrum miasta, dzięki czemu zabytkowa starówka miasta powoli odzyskuje dawny blask. Remontowane są budynki m.in. na ulicy Krakowskiej i rynku.

Obecnie remontowane są kamienicy pod adresami Rynek 8 i Rynek 9, a prace renowacyjne objęły także kamienicę przy ul. Krakowskiej 14. - Elewacje tych budynków nie tylko będą odświeżone. Odtworzone detale architektoniczne pozwolą przywrócić kamienicom dawną świetność. Dzięki temu w centrum miasta będzie nie tylko piękniej, ale i zabytkowo - zapewnia Marian Nowak, kierownik Referatu Remontu Budynków.

Od ponad już dwóch miesięcy remontowany jest także budynek ratusza - jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków Tarnowskich Gór. Wyłoniona w przetargu firma oczyszcza i zabezpiecza cegły oraz elementy piaskowca. - Przy okazji zostaną wymienione okna na poddaszu i duże okno w sali sesyjnej. Remontowane budynki znajdują się w układzie urbanistycznym będącym pod ochroną, dlatego projekty były uzgadniane z konserwatorem zabytków - możemy przeczytać na stronie internetowej tarnogórskiego magistratu.

W tym roku miasto przeznacza również pieniądze na remonty prywatnych kamienic, m.in. 50 000 złotych na remont elewacji prywatnej kamienicy przy ulicy Krakowskiej 16.
 

·
Registered
Joined
·
10 Posts
http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/artykul/557080,szanse-na-nowy-dworzec-autobusowy,id,t.html
Autobusy marki man, które kupi PKM Świerklaniec, to nie jedyna rewolucja, która szykuje nam się w najbliższym czasie w komunikacji publicznej.

MZKP, główny organizator połączeń autobusowych w powiecie, chce przebudować dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach. Złożono nawet wniosek o przyznanie dotacji unijnej, ale został sklasyfikowany na drugim miejscu listy rezerwowej. To oznacza, że na projekt MZKP dostanie pieniądze, jeśli będą oszczędności po przetargach na inne projekty w konkursie transport w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Henryk Szudy, szef MZKP obserwuje rozstrzygnięcia tych przetargów. - Już teraz są duże oszczędności, rzędu około 25 milionów złotych. Musiałaby się chyba zdarzyć jakaś katastrofa, żebyśmy nie dostali dofinansowania unijnego na dworzec - mówi.

Koszt budowy nowego dworca szacowany jest na około 18 mln zł, związek liczy na dotację rzędu ponad 11 mln zł.

MZKP rozstrzygnęło już przetarg na wykonanie projektu nowego dworca. Powinien być gotowy wraz z pozwoleniem na budowę w grudniu. Później trzeba będzie ogłosić przetarg na wykonawcę robót. - Pierwszą łopatę na placu budowy dworca można byłoby wbić wiosną przyszłego roku - mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór. Prace mogłyby potrwać około pół roku.

W nowym budynku dworca oprócz części komercyjnej, dyspozytorni, poczekalni i kas biletowych swoją siedzibę będzie miał także MZKP. Stary biurowiec w Starych Tarnowicach związek chce sprzedać i w ten sposób pozyskać pieniądze na wkład własny do projektu przebudowy dworca.
 

·
Registered
Joined
·
774 Posts
Co do autobusów, dziś na pochodzie Gwarkowym był jeden zaprezentowany :) będzie łącznie 25 sztuk 12-metrowych i 18 sztuk przeubowych 18-metrowców. Wszystkie to MAN Lion's City, niskopodłogowe.
 

·
Registered
Joined
·
919 Posts
Apartamenty będą rozbudowywane o kolejne budynki w następnych latach. Byłem ostatnio tam (ktoś w rodzinie sobie sprawił:) ) musze przyznać, że genialnie to wygląda... INNY ŚWIAT! Stoi już sprzęt cały do budowy, bodajże nawet fundamenty i garaż podziemny już jest(? nie jestem tego pewien czy garaż, ale już jest tam poziom 0 osiągnięty więc garaż raczej jest;) ).

Apropo autobusów, rzeczywiście na pochodzie gwarkowskim jechał dziś czerwony MAN (ale na obcych blachach) z napisem "Nareszcie nowocześnie" oraz innymi, gdzie były przedstawione dane o nowym zakupie... Ktoś wie dlaczego akurat MANy? Dlaczego nie Solaris? Był organizowany przetarg?
Dworzec autobusowy też się przyda:) Tylko kurcze, akurat wyszedłem z liceum w TG (z Bytomia dojeżdżałem), a oni w ILO wymienili okna, mniejsze remonty, nowe kompy, nowe autobusy, dworzec i zanosi się, że za Krakowską się w końcu wezmą... JA PROTESTUJĘ:D! Za każdym razem, co wyjdę z jakieś szkoły, to salę zbudują, orlika, szkołę wyremontują... No skandal!:)
 

·
Registered
Joined
·
55 Posts
co masz na myli mówiąc [cały sprzęt stoi] budynek czy sprzęt ?
ten 2 budynek ma parking bo miały byc takie same ale przez kryzys zrobilismy tylko 1 bodobno ma tam byc teraz normalna mieszkaniwka.
lidl już otwarty? i jak sie prezentuje?
 
1 - 20 of 1680 Posts
Top