SkyscraperCity banner

1 - 20 of 286 Posts

·
Moderator
9,343 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Tashkent is the capital of Uzbekistan and of the Tashkent Province. The officially registered population of the city in 2008 was about 2.2 million. Unofficial sources estimate the actual population may be as much as 4.45 million. Tashkent - largest city of the Central Asia

Tashkent - financial center of Uzbekistan

International Business center

In the International business center located the main offices of the World Bank, International Monetary Fund, Asian Development Bank, Tashkent Plaza
Investment Bank NBU (One of the largest in Central Asia), Intercontinental Tashkent

Tennis courts Yunus-Abad (Main tennis courts of the region)

Tashkent Open -Sony Ericksson WTA TOUR

High speed trains Afrosiyab (route Tashkent - Samarkand) The first high-speed railway in Central Asia

photos: flickr.com (Group Modern Tashkent)

http://www.flickr.com/search/?q=Modern+Tashkent&f=hp

·
Moderator
9,343 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Tashkent Business District - Największy z regionu Azji Centralnej

Tashkent business district

Business district - a large number of office buildings for small, medium and large businesses

In Business district located offices of foreign companies, local banks, oil and gas and telecommunications companies

Tashkent business district is located in the prestigious district of the capital at the metro station "Oybek". In the business district located world's leading companies as PriceWaterHouseCoopers, Deloitte, (Tashkent located BIG 4 Big Four auditors - PRICEWATERHOUSECCOPERS, KPMG, Deloitte, Ernst & Young and the global auditor of the second level - Grant thornton international) Maxam, ZTE, Huawei, KDB and local banks.

photos: flickr.com (Group Modern Tashkent)

http://www.flickr.com/search/?q=Modern+Tashkent&f=hp

·
d. marian1989
2,240 Posts
Bardzo ciekawy wątek :). W ogóle nie znam tego kraju, ani miasta, więc każda ilość zdjęć jest tutaj pożądana :).
Tylko jedna uwaga, postaraj się wrzucać maksymalnie 10 zdjęć na jeden post, żeby nam się komputery nie przeładowały :).

·
Registered
18,970 Posts
Króluje pomo. I to niepodzielnie.

Ciekawa sprawa z tym szybkim pociągiem. Możesz podać więcej szczegółów?

·
Moderator
9,343 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Króluje pomo. I to niepodzielnie.

Ciekawa sprawa z tym szybkim pociągiem. Możesz podać więcej szczegółów?
Uzbekistan uruchomiona w 2011 roku, najpierw w Azji Środkowej prędkości pociągu i drugim po Rosji na obszarze WNP:)

·
Registered
3,256 Posts
Poza niektórymi budynkami, no i przede wszystkim tymi pociągami, wygląda to mniej więcej tak jak to sobie wyobrażałem :)

·
A fe Silesia!
4,964 Posts
Urbanistycznie czy architektonicznie to miasto-koszmar, które mnie niestety nie zdołało pozytywnie zaskoczyć choć ostatecznie nie łudziłem się obecnością solidnego standardu europejskiego. Jak na razie nie widać zdjęć zwartego, starego śródmieścia chociaż chyba sporo tłumaczy duże trzęsienie ziemi, które nawiedziło miasto w 1966 r.

·
Moderator
9,343 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Nigdy nie słyszałem o tym mieście. Na razie na twoich zdjęciach wygląda na fajne i nowoczesne.
Tutejszy aquapark wymiata! :cheers:

Nigdy też słyszałem o twoich polskich miast. Słyszałem o rozwijających się miast Azji, ale nie słyszałem o pliku.Przyszłość należy do Azji!

·
Registered
13,643 Posts
Żal patrzeć na miejsca których nie odwiedziłem przez panią Zytę Gilowską, mając już (za ciężkie pieniądze) wizy w paszporcie swoim i żony :/

Obecnie Taszkent kojarzy mi się głównie z chipsami Lays, bo tam jeżdżą duże transporty Tirów z Grodziska.

Uzbekistan uruchomiona w 2011 roku, najpierw w Azji Środkowej prędkości pociągu i drugim po Rosji na obszarze WNP:)
Wcześniej było Talgo Ałma-Ata - Astana w Kazachstanie :) Co prawda Taszkent - Samarkanda obecnie ma wyższą prędkość (372 km 2:30h), ale Talgo jeździ już trochę lat i ma prawie 4-krotnie dłuższy dystans (1327 km w 12:31h).

Przyszłość należy do Azji!
Zgadzam się w 100%. Liczę głęboko na rozwój Azji Centralnej bo to ambitny i niesamowicie atrakcyjny turystycznie region świata.

·
Registered
477 Posts
Patrząc na te zdjęcia widzę Polskę sprzed dwudziestu lat. To całe centrum biznesu zmieściłoby się na krótkim odcinku ulicy Domaniewskiej ze trzy razy. Ale to bardzo dobrze, że Uzbekistan się rozwija. Życzę im jak najlepiej, lepsza architekura przyjdzie z czasem

·
Registered
3,256 Posts
^^
Myślę, że właściciel tego wątku po prostu korzysta z translatora i nie posługuje się na co dzień językiem polskim :)

·
Registered
3,225 Posts

·
noras
11,993 Posts
witam Cie - citi :cheers:

bylem w Tashkencie w 1993 - widze, ze sporo sie zmienilo:)
najbardziej pamietam okolice dworca kolejowego i hotelu Uzbekistan, przed hotelem byl remontowany duzy skwer itd. - jak masz aktualne zdjecia tych rejonow, to bardzo bym prosil, zebys tu wrzucil...pozdrawiam z Polski

·
Moderator
9,343 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Hmm, jak widać na zdjęciach, to całkiem nieźle można się dorobić na pracy dzieci na polach bawełny ;)
I think here on the construction site and not on politics. In Poland, all right? and in Europe, everything is fine? I see every day in the news .... the threat of default

No offense. I just replied to your messages while driving.

1 - 20 of 286 Posts