SkyscraperCity Forum banner
1 - 9 of 9 Posts

·
Registered
Joined
·
16,884 Posts
Discussion Starter · #3 ·


هتل اسپیناس سعادت آباد در انتظار 91 میلیارد تومان اعتبار بانکی
این هتل با 53 هزار متر مربع بنا با 12 سالن برای گردهمایی های 50 نفره، یک سالن آفتی تئاتر 1200 نفره و 500 پارکینگ، و ارائه استاندارد 5 ستاره، در مجموع 600 اتاق دارد که در دو طبقه بالایی هتل بیزنس کلاس داریم و 42 واحد مجزای 130 تا 140 مترمربعی و یک واحد 700 متری...
کد خبر: ۲۱۵۹تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۹
خبراقتصادی- محسن شمشیری: مهندس امیری مدیر شرکت اسپیناس، روز چهارشنبه 21 تیرماه 91 به هنگام بازدید رئیس و معاونان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از کارگاه هتل اسپیناس بهرود در محل سعادت آّباد تهران، اعلام کرد: این پروژه به 91 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد...وی افزود: شرکت اسپیناس، باهمکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و 91 میلیارد تومان تسهیلات بانکی و پیش بینی فعلی 140 میلیارد تومان سرمایه گذاری مورد نیاز، سومین هتل خود را با نام هتل اسپیناس بهرود درمنطقه سعادت آباد تهران و با استانداردهای بالا و به روز دنیا تا سال 92 به بهره برداری می رساند.

وی ادامه داد: قبلا قرار بود که یکی از شرکت های خارجی در این محل هتل بسازد اما بعد از گذشت 15 سال به نتیجه نرسید اما ما تلاش داریم که تا سال 92 این پروژه به سرانجام برسد و براساس برآوردهایی که فعلا داریم حدود 130 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد.

امیری گفت: مرکزآموزش هتلداری و گردشگری در مجموعه خود ایجاد کردیم و واحد نجاری و سازنده های دیگر را داریم تا نیاز خود را تامین کنیم. حدود 1000 نفر در این مجموعه آموزش خواهند دید تا ستانداردهای بالا را در ارائه خدمات هتل داری به مشتریان و مسافران و گردشگران داشته باشند.

وی افزود: مردم ایران قبلا شنیده اند که قرار است در منطقه سعادت آباد هتل 7 ستاره ایجاد شود. این هتل تمام استانداردهای روز در کشورهای پیشرفته را رعایت خواهد کرد. در مجموعه هتل اسپیناس بهرود سعادت آباد، 53 هزار متر مربع بنا با 12 سالن برای گردهمایی های 50 نفره، یک سالن آفتی تئاتر 1200 نفره خواهیم داشت و تلاش می کنیم که تمام امکانات حداقل استاندارد 5 ستاره را داشته باشد و تلاش می کنیم که استانداردهای بالاتر از 5 ستاره را داشته باشیم.
وی با قدردانی از همکاری سازمان میراث فرهنگی گفت: آقای موسوی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مرد کار و تلاش است و اگر کار عقب بیافتد عصبانی می شوند و دائم به ما روحیه می دهند و پیگیر کارها هستند.
وی گفت: در مجموع 600 اتاق در هتل خواهیم داشت که در دو طبقه بالایی هتل بیزنس کلاس داریم و 42 اتاق مختص امور قراردادها و امور تجاری وجلسات خواهیم داشت. واحدها بین 130 تا 140 مترمربع مساحت دارد و یک واحد 700 متری نیز خواهیم داشت. تلاش داریم که از فرش و هنر و ذوق ایرانی که یادآور تاریخ و تمدن و فرهنگ ایران است بهره ببریم تا گردشگر خارجی و ایرانی که روی این فرش قدم می گذارد و هنر ایرانی را تماشا می کند، به عمق هنر و ذوق و خلاقیت ایرانی پی ببرد.
وقتی گردشگر خارجی فرش 40 میلیون تومانی را زیر پای خود می بیند وشبی 200 تا 300 هزار تومان هزینه می کند احساس خواهد کرد که توان و قدرت فرهنگ و تمدن ایرانی تا چه حد بالا و با عظمت است.

امیری در پاسخ به پرسش خبرنگار ما که معنای اسپیناس چیست گفت: اسپیناس به معنای اسکان یافتن در منطقه خوش آب و هوا است و یک کلمه فارسی است.
وی در مورد مراحل ساخت هتل گفت: از اردیبهشت 90 شروع به کار کرده ایم و 40 درصد پیشرفت کار داریم که پیش بینی ها نشان می دهد در سال 92 و شاید هم زودتر این پروژه تکمیل شودو با استفاده از توان 35 ساله ساخت و ساز، اکنون بهترین هتل خود را در حال ساخت داریم.

500 پارکینگ را در نظر گرفته ایم تا مردم محل احساس کنند که این هتل باعث رشد منطقه شده و مزاحمتی برای مردم محل ندارد.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما، که نیاز کل طرح چقدر پیش بینی شده گفت: قیمت ها دائما تغییر می کند و چون بخش خصوصی سازنده است و مجموعه همکاران در اسپیناس به هزینه ها توجه دارند، این رقم دائم تغییر می کند واضافه می شود. اما فعلا برآورد 130 میلیارد تومان هزینه را داریم.
وی افزود: درخواست تامین اعتبار را داده ایم و در حال حاضر 91 میلیارد تومان اعتبار تصویب شده است.

وی ادامه داد: درخواست تاکسی هوایی و استفاده ازهلیکوپتر را داده ایم تا از فرودگاه امام و مهرآباد مسافران و گردشگران را به هتل اسپیناس انتقال دهد ودر حال حاضر در حال معرفی خلبان مربوطه هستیم.
دکتر ایرانخواه رئیس اتحادیه هتل داران کشور، در این جلسه خواستار آن شد که دولت و مجموعه سازمان میراث فرهنگی، به مسائلی مانند استعلام ها، تامین اعتبار و تسهیلات بانکی و بودجه در اختیار هتل داران توجه کند و همچنین به افراد غیر حرفه ای مجوز ساخت هتل و ... ندهد زیرا آنها باعث ایجاد مشکل در بازار خواهند شد.
وی گفت: حدود 200 مجوز به افراد غیر حرفه ای داده شده که باعث اخلال در بازار و ساخت و ساز شده اند.
وی ادامه داد: بعد از هدفمندی یارانه ها، هتل داران نرخ ها را رعایت کردند اما موضوع سوخت، آب و برق و گاز و... باید رسیدگی شود و نرخ گذاری ها بهتر شود تا امکان توسعه هتل داری فراهم شود....http://khabareghtesadi.com/fa/news/2159
 
1 - 9 of 9 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top