SkyscraperCity banner

vote!

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 20 Posts

·
Registered
192 Posts
Discussion Starter · #1 ·
1 - fotkano "idiotom"
2 - sunce vrlo nezgodno padalo pa ga nisam mogla fotkati od naprijed jer bi zid bio potpuno "spržen" no da sam čekala dvi ure da se sunce "pomakne", pamaknuo bi se bome i pasić pa od slike ne bi bilo ništ', a to bi bila prava šteta jer se ovakvog "uličnog svirača" ne viđa baš često...ae

·
Super Moderator
19,107 Posts
stavio sam ja ;)
ugl, motiv je odličan, mogla si puno više izvuć od ove slike ;) ovaj "sepia" filter je po meni višak, možda si mogla samo malo jače dodati zasićenost/saturation, a i oštrina je mogla biti malko bolja :)

no evo, neka bude 8-mica :cheers:

·
Registered
192 Posts
Discussion Starter · #4 ·
..pokušala sam pojačati kontrast - okoliš bude bolji, ali se onda potpuno izgube dlake na krznu psa jer je sunce bilo i na njemu...nešto slično se događa i kada pojačam situration
....zaguljeno skroz....
...a sepia?....dodala sam ju baš stoga da ublažim taj odsjaj na zidu i krznu...bez nje je fotka ovakva:

...a baš bi volila, ako vam nije problem, da se netko stručniji malo pozabavi i pokuša doraditi ovu upravo postanu, neobrađenu fotku bolje od mene te da mi objasni što je i kako radio pa da neki belaj i naučim

·
Powered by Jet-A1
34,476 Posts
Evo, ja dajem osmicu. :eek:kay:

Ovo je jedan od onih trenutaka kad jednostavno ne možeš mislit puno o tehnikalijama. Dok se ti namistiš, pas već pobigne iz torbe.. :D

Naravno, bilo bi bolje da je slikano više sa live pozicije...i malo niže. Ali kao što rekoh, zanimljiv trenutak je uhvaćen, pa se može preć preko tih nekih sitnica. Grad nije studio. :)

Btw. meni se sepia baš sviđa ovdi. :yes:

·
Registered
57 Posts
po mome skromnom mišljenju prva fotka je najbolja. naime, središnji lik oko koga se sve vrti je pas, pa mi onda on i treba biti malo naglašeniji od ostalih dijelova iliti stvari ako sam dobro ubrao.

ako gurui drugačije misle ok, je rekoh svoje :cheers:
od mene čista 8. a e

·
On Air
2,274 Posts
Zbilja nevjerojatno:nuts:...jel to Marmontova?
Bas me zanima kad je slikano, mozda sam i ja bio taj dan u Splitu.:lol:

·
Registered
57 Posts
pa jel onda ona plavojka z_lica

·
Registered
192 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Evo, ja dajem osmicu. :eek:kay:
Ovo je jedan od onih trenutaka kad jednostavno ne možeš mislit puno o tehnikalijama. Dok se ti namistiš, pas već pobigne iz torbe.. :D
...upravo to se i dogodilo...prvo je svirač dreknuo na mene:"no maney, no picture" pa ja bidna čeprkala po takuinu i našla siće pa ubacila u gitaru...kliknem jednom (fotka koju sam postavila), odmaknem se dva koraka da napravim još bar jednu kadli on opet drekne:"More pictures, more money"...opet ja u takuin kadli.......ode pasić

·
Registered
192 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Ima tisuću naćina da se naknadno obradi ova odlična fotka. Sve ovisi o tome što želiš. Ovo je jedan brzinski pokušaj da izgleda "normalno". Ali netko bi možda želio dočarati neku potpuno drugačiju atmosferu.

http://img169.imageshack.us/img169/7535/pa232492.jpg
..sviđaju mi se boje koje si uspio dobiti, ali se izgubilo nešto (po meni) bitno - pas više nije u središtu pažnje već pažnju, na sebe, skreću gitara i crvena kutija...no, to je već stvar ukusa...u svakom slučaju - puno hvala na trudu..

·
Registered
192 Posts
Discussion Starter · #17 ·
po mome skromnom mišljenju prva fotka je najbolja. naime, središnji lik oko koga se sve vrti je pas, pa mi onda on i treba biti malo naglašeniji od ostalih dijelova iliti stvari ako sam dobro ubrao.

ako gurui drugačije misle ok, je rekoh svoje :cheers:
od mene čista 8. a e
..da, to sam htjela postići....hvala na ocjeni

skroz okej fotka, slaže se s naslovom. evo 8 :D
..bilježim se sa štovanjem

Zbilja nevjerojatno:nuts:...jel to Marmontova?
Bas me zanima kad je slikano, mozda sam i ja bio taj dan u Splitu.:lol:
..slikano u Marmontovoj, u subotu oko podne....

8/10 od mene,

evo još nekome je zanimljiva tema
..hvala na ocjeni i da - scena očito nije bila zanimljiva samo meni, ali ovaj "fotograf" je imao više sreće - njemu je pasić spavao, a ja naletjela taman kada se probudio pa sam jedva jedvice uhvatila i jedan "klik"

pa jel onda ona plavojka z_lica
nisaaaam to ja, tako mi svih plavojki ovoga svita...

·
Banned
105 Posts
5
Kadriranje mi baš ne šmeka, fotka je pregoreta. Zakaj je mikrofon odrezan? Ako prikazuješ scenu, "uokviri" ju, distanciraj od ostatka prostora. Ili pređi na close-up, pes je ovde ko stvoren za to. I nemoj se bojat čučnuti dok fotkaš, da se dovedeš u ravnopravniji položaj s visinski zakinutim subjektima :)

·