SkyscraperCity banner

1 - 20 of 152 Posts

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,443 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Rozpoczeła się budowa nowego biurowca Marbud - City Center

Powierzchnia 5tys. m2
Inwestor: Marbud
Rozpoczęcie budowy: 2011

Troche informcji o inwestycji:

Zielone światło już blisko

Tymczasem w najbliższych dniach pozwolenie na budowę otrzyma toruński Marbud, który chce zmodernizować swój biurowiec na rogu Grudziądzkiej i Jagiellońskiej. Dobuduje tam nową część. W obiekcie będzie pięć kondygnacji i 5 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Ma być gotowy wiosną 2012 r.
- Podpisaliśmy już umowy na wynajem połowy obiektu - zaznacza Marian Bartosiński, szef rady nadzorczej Marbudu.

Opłaty za m kw. w biurowcu toruńskiej spółki wyniosą ok. 30 zł. Firmy będą mieć do dyspozycji 80 postojów. - Toruń ma bardzo duży potencjał. Nie są to ostatnie tego typu inwestycje - mówi Adam Zakrzewski, szef miejskiego biura obsługi inwestora i wskazuje na nasze atuty: dogodne położenie przy ważnych szlakach komunikacyjnych czy sąsiedztwo strefy ekonomicznej.

Biuro właśnie prowadzi negocjacje z międzynarodową firmą, która jest zainteresowana utworzeniem call center w jednej z części Młynów Toruńskich - od strony ul. Kościuszki. Jeśli nie uda się jej sprzedać do momentu rozpoczęcia prac w zabytkowym kompleksie, magistrat zagospodaruje ją na własny użytek.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110125/TORUN01/536259614
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,443 Posts
Discussion Starter #2
:cheers:

Ok. Pytałem czysto informacyjne, zajrzałem do spisu treści, ale chciałem się upewnić. Zaczęto burzyć skrzydło od ul. Czarneckiego.

Ten biurowiec to żadne cudo (delikatnie mówiąc) nie będzie, a nadęte i tupeciarskie hasło "Zmieniamy na piękniejsze" Marbud mógłby sobie podarować, tym bardziej że dotyczy całkiem niezłego budynku z międzywojnia. 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,443 Posts
Discussion Starter #3
Niestety poprzednie wersje zostały oprotestowane przez władze miasta i mieszkańców....


Małe zestawienie jak zmieniała się wizualizacja biurowca Marbudu na rogu ul. Grudziądzkiej i ul. Jagiellońskiej:

17 kondygnacji:


11 kondygnacji:


5 kondygnacji:


5 kondygnacji (aktualna wizualizacja):
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,443 Posts
Discussion Starter #6
Nie wytrzymałeś?
Tak. ulżyło?
Poprostu jak dla mnie to ważna inwestycja, którą warto zaprezentować na forum. Toruń jest miastem średniej wielkości wiec inwestycje biurowe miedzy 5-12tys to nasz poziom. Niespodziewam się dużo wiekszych po 20-30tys gdyż nie jesteśmy miastem 500tys.

Więc biurowiec proporcjonalny do wielkości miasta:)

Prosze też o wstrzymanie się ze złośliwymi komentarzami dotyczącymi mojej osoby.
 

·
Registered
Joined
·
61 Posts
Wg mnie w obecnej formie to nie jest inwestycja którą chciałbym się chwalić na forum:p Poza tym chyba za dużo do pisania na temat tego biurowca nie będziemy mieli. Budynek jak najbardziej potrzebny Toruniowi, ale mało reprezentacyjny niestety.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,443 Posts
Discussion Starter #10
Prace przy biurowcu „Marbudu” idą pełną parą. Wyburzono już dwukondygnacyjną część budynku od ulicy Czarnieckiego. Finalnie pozostanie jedynie część murów zewnętrznych. Praca mają potrwać dokładnie rok. - W podziemiach zaplanowaliśmy miejsca parkingowe. W sumie 80 stanowisk przeznaczonych dla pracowników firm, które będą miały tu swoją siedzibę - mówi Marian Bartosiński, szef rady nadzorczej „Marbudu”. - Budynek podwyższymy o jedną kondygnację.
http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1697&NrSection=1&NrArticle=201071&IdTag=238
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,443 Posts
Discussion Starter #11
Marbud rozpoczął już przebudo- wę budynku przy placu Zwycięs- twa. Inny inwestor zamierza zabudować pustą parcelę na rogu Kościuszki i Grudziądzkiej. Jakie będzie Mokre za kilka lat?


- Wygląd się zmieni, ale moim zdaniem na pewno nie będzie to budynek, którego będzie trzeba się wstydzić - ocenia plan przebudowy biurowca przy placu Zwycięstwa Adam Popielewski, dyrektor magistrackiego Wydziału Architektury i Budownictwa. Przebudowa jednego z ciekawszych budynków modernistycznych w Toruniu trwa już w najlepsze, pochłonęła m.in. jego skrzydło od strony ul. Czarnieckiego, w którym kiedyś mieściła się restauracja.


Budynek, noszący jeszcze ślady po dawnej trakcji tramwajowej, będzie nowoczesnym biurowcem. Pierwotnie miał konkurować wysokością ze stojącym po przeciwnej stronie ulicy Grudziądzkiej apartamentowcem, ostatecznie jednak urośnie tylko o jedną kondygnację, w swojej środkowej części. Ściany zewnętrzne zachowają obecną wysokość, a także ślady stylu, jaki nadali mu przedwojenni architekci.Rewolucji nie będzie

W tej chwili jest to jedyna rewolucja planowana w tej części Mokrego. Zmienić miał się również plac Zwycięstwa, który czasy swojej świetności ma już daleko za sobą i dziś, zamiast artylerzystów, gromadzą się na nim przede wszystkim samochody. Na zmiany w tym miejscu będzie trzeba poczekać, miasto nie ma bowiem pomysłu, co z tym placem zrobić. Koncepcji jest kilka, jedna zakłada zabudowę całości, inna tylko części. Różne też są wizje przyszłości wystawionego w tym miejscu pod koniec lat 70. ubiegłego wieku pomnika artylerzystów. Być może zostanie on przeniesiony w inne miejsce, na przykład na skwer przy ulicy PCK, być może jednak zostanie na ograniczonym placu. Coś na pewno dobrze by było z nim zrobić, bo dziś, szczególnie w soboty i niedziele, wielogłowy żołnierz spogląda na dachy parkujących tu w wielkich ilościach samochodów, a sam plac jest dość zaniedbany.
http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1699&NrSection=1&NrArticle=201292&IdTag=238
 

·
Registered
Joined
·
30 Posts
Uważam, że miasto nie mając pomysłu na zagospodarowanie w/w miejsca szybko się go pozbędzie w drodze przetargu ,a nabywcą zostanie inwestor typu Jeronimo Martins i będziemy mieli kolejny reprezentacyjny Shopping Mall ... Zdziwiony nie będę ...
 

·
Registered
Joined
·
3,981 Posts
^^Trudno cokolwiek w tej sytuacji zrobić, jeśli gabaryty budynku (poza dodatkową kondygnacją) w gruncie rzeczy się nie zmienią.
 
1 - 20 of 152 Posts
Top