Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 171 Posts

·
wizja przyszłosci
Joined
·
16,059 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Największa inwestycja biurowa w Toruniu:

Biurowiec klasy A / B+

Inwestor: Martinigue Investment Sp. z o.o.
Budowa: 06.2018 - 23.12.2019
Powierzchnia użytkowa: 18946,85m2
Kubatura: 89479 m3
Kondygnacje: 4
Wysokość całkowita: 19,7 m
Główny wykonawca: Erbud
Koszt: 90,8 mln złotych
Miejsc pracy: 1500 osób + 450 os. w Centrum LogistycznymBiurowiec powstanie koło Centrum Dystrybucyjnego (widoczny zarys od ul. Fortecznej i Grudziądzkiej): 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
16,059 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Erbud podpisał umowę wartą 90,8 mln zł na roboty budowlane dla Neuki

Warszawa, 05.06.2018 (ISBnews) - Erbud podpisał umowę z Martinique Investment na roboty budowlane o wartości 90 797 000 mln zł, poinformowała spółka. Umowa dotyczy wybudowania nowego biurowca i siedziby dla Grupy Neuca.
Przedmiotem kontraktu jest "budowa w systemie generalnego wykonawstwa obiektu biurowego wraz z pozostałymi uzupełniającymi obiektami, budynkami i budowlami, łącznikiem z budynkiem centrum dystrybucyjnego, infrastrukturą zewnętrzną (sieci, przyłącza i drogi) i mała architekturą, zielenią oraz pozostałymi elementami zagospodarowania terenu w ramach etapu III budowy Centrum Dystrybucji i Nowej Centrali Neuca przy ul. Fortecznej w Toruniu" - czytamy w komunikacie.

Zakończenie prac przewiduje się do 23 grudnia 2019 r., podano również.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży (razem) sięgnęły 1 805,46 mln zł w 2017 r.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2017 r. wyniósł 29,3%.
źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
16,059 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Neuca wybuduje biurowiec na swoją nową siedzibęinwestycje Toruń, Toruń, NeucaBiurowiec spółki farmaceutycznej powstanie przy ul. Fortecznej, w przemysłowej części toruńskiego JAR-u. Na sąsiedniej działce trwa właśnie budowa jej nowego centrum logistycznego.Biurowiec spółki Neuca przy granicy Torunia z gminą Łysomice ma być gotowy na przełomie 2019 i 2020 r. Magistrackie Centrum Wsparcia Biznesu poinformowało, że prezydent Michał Zaleski wydał właśnie pozwolenie na jego budowę. Przekazało też, że w budynku będzie mogło pracować do 1500 osób.

Przeniosą się z czterech lokalizacji

Neuca, największa firma w Toruniu pod względem osiąganych przychodów i największy w Polsce hurtowy dystrybutor leków potwierdza, że ma takie plany. Obecna siedziba spółki mieści się przy Szosie Bydgoskiej, pracownicy administracji są też zatrudnieni w trzech innych punktach Torunia. Wszyscy mają przenieść się do nowego biura.


Nim to jednak nastąpi, w przyszłym roku w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanego biurowca powstanie nowe centrum dystrybucji leków. Będzie w nim pracować ma ok. 400 osób – z czego 100 przeniesie się ze starego magazynu, a 300 firma zamierza dopiero zatrudnić.

– Inwestycja w nową siedzibę oraz centrum dystrybucyjne służą podniesieniu efektywności grupy i zwiększenia jakości naszych usług – mówi wiceprezes Neuki Witold Ziobrowski. – Dzięki temu projektowi zatrudnienie znajdą nowe osoby z Torunia i okolic, a cały zespół odczuje istotną poprawę komfortu pracy.
źródło
 

·
O_o
Joined
·
2,458 Posts
Zdecydowanie popieram Hekus. Mamy już taki wątek dla Elany i stworzyłby się tematyczny porządek, choć wątek ten nie będzie miał aż takiego potencjału jak Elana.

Może powinniśmy wywołać taką dyskusję w hydeparku? Może powinniśmy uporządkować tematy w przykładowy sposób:

Inwestycje mieszkaniowe
Inwestycje biurowe
Inwestycje handlowo-usługowe
Inwestycje w służbie zdrowia
Inwestycje oświatowe
itd.

Duży potencjał na najbliższe lata mają inwestycje w magazyny, może zastanowić się nad takim wątkiem?

Osobne wątki rezerwowałbym wyłącznie dla inwestycji kluczowych i bardzo dużych jak np budowa szpitala czy sądu rejonowego.

To są oczywiście luźne propozycje i wymagające dyskusji. Podział wątków musi być tak stworzony by zapewnić maksymalną czytelność.
 
1 - 20 of 171 Posts
Top