SkyscraperCity banner

:)

1 - 20 of 20 Posts

·
Registered
67,618 Posts
Szału ni ma. Niby jakiś pomysł jest - te białe pasy, oczerwienione okna, ale mnie to nie urzeka... Dosyć przeciętnie - zwłaszcza wobec tego natłoku akademickich inwestycji ostatnio. Źle też nie jest - także szósteczka - 6/10.

·
Kolejorz fan
871 Posts
Jak na collegium humanisticum to ta kopuła w połączeniu z wzorkiem na posadzce wygląda karykaturalnie. Jakby ktoś renesansowej archietkturze splunął w twarz (potworny regres z tym pomo). Nie podoba mi się, daję 4.

·
Registered
Underground out of Voland.
8,410 Posts
Na pierwszym zdjęciu wygląda jak akademik z lat siedemdziesiątych. Głównie przez siermiężne okna. Nie podobają mi się też białe/czerwone dodatki do ścian. Gdyby wszystkie zrobić czerwone, to byłoby bardziej przekonująco. Wnętrze ładne. Generalnie jednak słabo w porywach do przeciętnie. 5.

·
Registered
2,819 Posts
Najbardziej nie podoba mi się nazwa ;)

Takie trochę wyblakłe i bez wyrazu, więc... poczekam na zdjęcia przy fajniejszym świetle? :)

·
Registered
1,796 Posts
Szału może i nie ma, ale to jedyny z nowopowstałych obiektów UMK, który w jakimś stopniu nawiązuje do pierwotnej architektury (bud. biol-chem). Dużo lepsze np. niż maszkaron geografii.
Fajnie byłoby cały kampus zmodernizować, tak by tworzył (chociaż z zewnątrz) jakiś ład. Obecnie to jeden wielki misz - masz.
Za CH dają 6.5

·
Civil engineer
2,849 Posts
Architektura przeciętna, miejscami czuć woń lat 90. Trudno uwierzyć, że to Kuryłowicz. Pięć.

SPOSÓB OCENIANIA:

10 - arcydzieło architektury na skalę światową
9 - dzieło ponadczasowe, wybitne na skalę ogólnokrajową
8 - twór szczególnie udany, pomysłowy, wybitny na skalę regionu
7 - twór wysokiej jakości bez cech wyjątkowości
6 - część tła powyżej przeciętnej
5 - przeciętna część tła
4 - część tła z pewnymi mankamentami
3 - twór z poważnymi wadami
2 - twór szczególnie nieudany pod względem architektury lub urbanistyki
1 - dewastacja przestrzeni publicznej

Nie uznaję ocen połówkowych. Ponieważ zastosowano je tylko od 5 w górę, wprowadzają one oceniających w błąd, sugerując, że oceną średnią jest 6,5.

·
Poland/France/Denmark
1,522 Posts
Jako codzienny użytkownik znający jego maknamenty i perypetie - 5; choć to i tak naciągane patrząc na to, jak on wygląda i fakt, że to jedynie I etap.
Za kilka(naście) lat pobudują kolejne skrzydła i albo będą takie jak te i w przyszłości mocno przestarzałe (już teraz są!) albo będą inne i powstanie jakiś niespójny krzak.

·
Richelieu znad zapory
7,122 Posts
Szkoda, że wnętrze budynku jest wykonane raczej przeciętnie - większych rewelacji zastosowanych materiałów czy stylu tam nie ma. Jest też ciasnawo (odniosłem takie wrażenie jak byłem). Ale już elewacje są bardzo fajne i z zewnątrz prezentuje się bardzo przyjemnie :)

·
Registered
2,126 Posts
Mam bardzo ambiwalentne wrażenia, jakiś zamysł był, jakiś potencjał, coś co miałoby podkreślać "nowoczesność i tradycję" jednocześnie, ale efekt końcowy niezbyt ciekawy: 5/10

1 - 20 of 20 Posts