SkyscraperCity banner

1 - 20 of 178 Posts

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,443 Posts
Discussion Starter #5
Tradycja i nowoczesność połączone w nowym biurowcu. Ruszyła budowa przy Grudziądzkiej
U zbiegu ul. Grudziądzkiej i Szosy Chełmińskiej ruszyły prace przy budowie nowoczesnego biurowca. Na placu budowy trwa wycinka drzew.

Ten trzypiętrowy budynek będzie nosił nazwę GC Skwer. Jego inwestorem jest firma General Services. Gmach będzie dysponował blisko 4,5 tysiącami mkw. powierzchni biurowej oraz podziemnym parkingiem i ma spełniać wymogi budynku klasy A.


Jak zapewniali niedawno na łamach „Nowości” przedstawiciele inwestora, stylistyka GC Skwer ma nawiązywać do gotyckiej zabudowy Torunia, ale jednocześnie zachować nowoczesny charakter. Oprócz tego nowy biurowiec powstaje na rogu ul. Dąbrowskiego i Gregorkiewicza, a na przełomie października i listopada otwarty zostanie Kościuszko Business Point przy ul. Kościuszki.
źrodło
 

·
Sabeltandeekhoorn
Joined
·
436 Posts
Jak mnie wkurza ciągłe nadużywanie przez dziennikarzy słowa gmach... A co do meritum, to nie przeceniałbym znaczenia tej wycinki, bo o ile moje informacje są aktualne, to budowa nie ruszy przed zimą. Po prostu oczyszczają teren. Zresztą dobrze jak by się jeszcze przeciągnęło parę miesięcy, bo jak zwiną parkingi sprzed ING i z Bawarczyków, to w okolicy będzie dramat z parkowaniem. A tak jakoś może uda się dokulać chociaż do otwarcia parkingu pod obiektem na Jordankach i może jakoś to będzie (lub nie).
 

·
Registered
Joined
·
2,615 Posts
michuu można wiedzieć po jaką cholerę znowu otwierasz wątek o jednym budyneczku?:bash: Był odpowiedni wątek to wymysliłeś kryterium powierzchni? Znów 3 lata 5 stron i wątek do zamknięcia?:eek:hno:
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,443 Posts
Discussion Starter #10
Potwierdzenie informacji :)


GC Skwer - tak będzie się nazywać nowy biurowiec


W drugim kwartale 2016 r. rozpocznie się budowa nowoczesnego biurowca GC Skwer na rogu Szosy Chełmińskiej i ul. Grudziądzkiej.

GC Skwer to kolejnej wysokiej klasy biurowiec - m.in. po Kościuszko Business Point, Marbud Office Center czy Calypso Office Center - który powstanie w naszym mieście. Jego inwestor - firma General Services - ogłosiła, że budowa obiektu na rogu Szosy Chełmińskiej i ul. Grudziądzkiej rozpocznie się w drugim kwartale 2016 r.

- Budowa zajmie półtora roku - mówi Wojciech Koronowski, szef General Services. - Chcemy otworzyć biurowiec przed Bożym Narodzeniem 2017. Prowadzimy rozmowy z najemcami. Na razie jest za wcześnie, aby o tym mówić. W tej chwili jesteśmy na etapie wybierania firmy, która zajmie się budową tego biurowca. Prowadzimy rozmowy z kilkoma wykonawcami.
O budowie biurowca na rogu Szosy Chełmińskiej i ul. Grudziądzkiej, gdzie od lat znajduje się parking, mówi się od kilku lat. Z myślą o tej inwestycji zmieniany był m.in. miejscowy plan zagospodarowania dla tej części miasta, która jest nazywana Nowym Centrum Torunia.

General Services działkę pod biurowiec kupił od miasta w 2010 r. za 2,2 mln zł. Warszawski deweloper zapowiada, że kompleks będzie się wyróżniać architekturą i nawiązywać do istniejących obiektów w centrum Torunia.

Na stronie poświęconej inwestycji czytamy: "Oferujemy do wynajęcia powierzchnię w budynku klasy A z parkingiem podziemnym z dogodnym dojazdem, w bardzo wyeksponowanej lokalizacji". W planach jest budowa parkingu podziemnego ze 45 stanowiskami dla aut. Obiekt ma liczyć cztery naziemne kondygnacje.
źródło
 

·
polska_powiatowa
Joined
·
1,206 Posts
Nazwa trochę myląca bo mi w pierwszym momencie skojarzyła się z pewnym miejscem w Warszawie przy styku Kondratowicza i Kanału Bródnowskiego upamiętniającym pewną postać związaną z Toruniem :)
 

·
Registered
Joined
·
791 Posts
Projekt dosc estetyczny , choc brakuje jeszcze conajmniej 1 pietra tej ceglanej elewacji by bryla biurowca nabrala lepszego ksztaltu . Bo teraz wyglada jakby byl nieco obciety.
 
1 - 20 of 178 Posts
Top