SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1781 Posts

·
Registered
Joined
·
1,200 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
I. PROJEKTY W TRAKCIE REALIZACJI​
1. Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii


Wartość inwestycji: ok. 71,5 mln zł, budynek ok. 40 mln zł
Termin realizacji: 2009 -2012 r.
Projekt: Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe Inwestproj Wojciech Osak & Innova Consulting Paweł Szameta

Wizualizacja:

2. Studencki Klub "Od Nowa"


Wartość inwestycji: ok. 10 mln zł
Termin realizacji: uzależniony od pozyskania środków

Wizualizacje:3. Uniwersyteckie Centrum Sportowe


Wartość inwestycji: 27,8 mln zł
Termin realizacji: 2010-2012 r.
Wykonawca: Mostostal Warszawa S.A i ACCIONA INFRAESTRUCTURAS S.A. DB PROJEKT Spółka z o.o.

Wizualizacje:

II. INWESTYCJE W PRZYGOTOWANIU​


1. Toruńskie Centrum Konserwacji Zabytków UMK


Wartość inwestycji: ok. 58 mln zł
Termin realizacji: 2011 r. -

Wizualizacja:
III. ZREALIZOWANE​


1.Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UMK


Wartość inwestycji: ok. 39 mln zł
Data ukończenia: 2006 r.

Fotki by piotr_1079
2. Wydział Matematyki i Informatyki UMK


Wartość inwestycji: ok. 16 mln zł
Data ukończenia: 2006/2007 r.

Fotki by piotr_1079

3. Wydział Prawa i Administracji – rozbudowa


Wartość inwestycji: bd
Data ukończenia: 2008 r.

Zdjęcia zaczerpnięte z ms-profi.com.pl:

4. Laboratorium Instytutu Archeologii


Wartość inwestycji: 2,4 mln zł
Termin realizacji: 2010 r.


5. Budynek dydaktyczny wraz z wielopoziomowym parkingiem WSB


Wartość inwestycji: 20 mln zł
Termin realizacji: 2010 r.

Foto by michuu:
6. Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej


Wartość inwestycji: 24 mln zł
Data ukończenia: 2010 r.

Fotki by piotr_1079Zdjęcia wnętrz:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=56458813&postcount=508

7. Collegium Humanisticum – I etap


Wartość inwestycji: 69,78 mln zł
Termin realizacji: 2010 -2011 r.
Projekt: APA Kuryłowicz & Associates
Wykonawca: Mostostal Warszawa SA

Wizualizacje:
więcej:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=56458813&postcount=508

Z placu budowy by arktoz (23 listopada 2010):
8. Centrum Optyki Kwantowej


Wartość inwestycji: 25 mln zł
Termin realizacji: 2009 -2011 r.
Wykonawca: Mostostal Warszawa SA

Foto by michuu (29 wrzesienia 2010):
9. Centrum Dialogu


Wartość inwestycji: 16,8 mln zł
Termin realizacji: 2010 -2011 r.
Wykonawca: Ebud Przemysłowka Sp. z o.o.

Wizualizacja:

 

·
Registered
Joined
·
192 Posts
ten Wydział Biologii i Nauk o Ziemi to jakieś nieporozumienie. :scouserd:
Nie jest taki zły - trzeba zobaczyć na żywo. Największe wrażenie robią: kopuła w kształcie kuli ziemskiej, fontanna przed budynkiem, i wielkie akwarium - już w środku.
Obiekt celowo nawiązuje do architektury PRL-u. Chodziło o to, aby spróbować "wtopić" go w obecne zabudowania miasteczka uniwersyteckiego, tworząc z nimi pewną całosc, ale jednocześnie nadać mu dyskretny indywidualizm, tak aby już na pierwszy rzut oka można było rozpoznać, iż jest to nowy budynek.
Budynak ma 13,5 tys. m kw. znajdują się sale komputerowe, 6 sal wykładowych mieszczących od 40 do 200 osób, pracownie, laboratoria i sale ćwiczeniowe. Inwestycja pochłonęła prawie 33,4 mln zł.
 

·
cognosce te ipsum
Joined
·
1,845 Posts
Arek1 said:
Nie jest taki zły - trzeba zobaczyć na żywo. Największe wrażenie robią: kopuła w kształcie kuli ziemskiej, fontanna przed budynkiem, i wielkie akwarium - już w środku.
'na żywo' wygląda jeszcze gorzej. :doh:

naprawdę ta kopuła czy 'fontanna' robią na Tobie "wielkie wrażenie"?

no cóż, jeśli tak - de gustibus...
 

·
Registered
Joined
·
1,162 Posts
'na żywo' wygląda jeszcze gorzej. :doh:
Zgadzam sie, UMK po prostu sie nie popisalo, wydzial ktory jest na widoku i powinien byc reprezentatywny wyglada zwyczajnie .. zle a np wydzial prawa i administracji wybudowany jakis czas temu "wewnatrz" miasteczka uniwersyteckiego w porownaniu do Wydzialu Biologii jest o niebo lepszy .. z ta roznica ze go nie widac .. :(
 

·
Registered
Joined
·
561 Posts
Mimo, iż nowy budynek miał nawiązywać do koncepcji urbanistycznej miasteczka UMK, to raczej się to nie udało. Bryła jest ciężka, nawet kopuła nie ratuje całości. Uważam, że obiekty z przełomu lat 60/70-tych nawet dziś lepiej się prezentują.
Co do "nowej Harmonijki" - nie uważam tego budynku, jako bardzo udanego z zewnątrz. Prezentuje się dość przeciętnie. Inna sprawa to wykończenie wnętrz, zastosowane materiały i przede wszystkim funkcjonalność. Tu muszę wystawić wysoką ocenę.
A nowa geografia - no cóż, przynajmniej studenci mają teraz wszystko w jednym budynku. Ja tego nie doczekałem ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,200 Posts
Discussion Starter #15
Dla porównania trochę starych i nowych budynków UMK na Bielanach. Wydział Prawa:


Po prawej Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, dalej biblioteka.


Po prawej nowa część biblioteki w tle stary budynek z lat 70.


Biblioteka.


Rektorat


i aula


Dla schabuzkością - otoczenie nowego Wydziału Mat. i Inf
 

·
cognosce te ipsum
Joined
·
1,845 Posts
Dominique79 said:
Co do "nowej Harmonijki" - nie uważam tego budynku, jako bardzo udanego z zewnątrz. Prezentuje się dość przeciętnie. Inna sprawa to wykończenie wnętrz, zastosowane materiały i przede wszystkim funkcjonalność. Tu muszę wystawić wysoką ocenę.
a mnie się budynek Wydziału Prawa i Administracji podoba. moim zdaniem trzyma poziom. prezentuje się dobrze - bez przepychu, ale porządnie. co do funkcjonalności - generalnie się zgadzam, ale miałbym kilka zastrzeżeń. np. na korytarzach jest często bardzo duszno i klaustrofobicznie (niskie sufity), a siedziska na audytoriach są wręcz fatalne (kręgosłup dostaje popalić). z tego co słyszałem, w planach jest rozbudowa Wydziału.

kilka moich zdjęć:

 

·
Banned
Joined
·
68 Posts
Miasto dołożyło uniwersytetowi 4 mln
z GAZETY WYBORCZEJ
2006-07-16, ostatnia aktualizacja 2006-07-16 19:19
4 mln zł dał toruński magistrat na remont miasteczka akademickiego na Bielanach.


Do kapitalnego remontu nadaje się zarówno trakt biegnący od wydziału prawa i administracji do rektoratu UMK, jak również droga łącząca rektorat z klubem Od Nowa. Obydwie ścieżki są podziurawione. W dodatku zrujnowana jest też leżąca w ich sąsiedztwie tzw. mała architektura. Wyremontować trzeba łącznie ok. kilometrowy odcinek liczący sobie blisko 30 lat.

Uniwersytetu na to nie stać, dlatego na początku tego roku jego władze poprosiły magistrat o współfinansowanie robót. Tłumaczyły, że chodzi o teren, z którego korzysta nie tylko społeczność akademicka, ale również mieszkańcy. Latem jest to niezwykle atrakcyjne miejsce dla spacerowiczów. Do tego chętnie odwiedzają je przyjeżdżający do Torunia oficjele.

Miasto zgodziło się pomóc. Na czwartkowej sesji rajcy zadecydowali o przekazaniu uczelni 4 mln zł na dofinansowanie remontu. Całkowity koszt inwestycji sięga ok. 8,8 mln zł. Roboty ruszą już w tym roku i potrwają do 2009 r. Obejmą kilka etapów: najpierw będą rozebrane, a potem odtworzone zniszczone nawierzchnie betonowe w pobliżu rektoratu, sąsiadującego z nim basenu, auli i Biblioteki UMK. Następnie fachowcy przywrócą blask zdewastowanym obecnie terenom: odnowią małą architekturę i zadbają, by w miasteczku pojawiło się więcej zieleni. Możliwa jest także likwidacja basenu i zastąpienie go efektowną fontanną.
 

·
Registered
Joined
·
561 Posts
Humaniści pójdą na Bielany

GW AC, 2007-04-26

UMK stawia na inwestycje. Budowa pierwszej części Collegium Humanisticum w Toruniu ma zostać ukończona do 2010 r., dwa lata później skończy się modernizacja szpitala akademickiego w Bydgoszczy.
Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zdecydował na ostatnim posiedzeniu o dwóch wielkich inwestycjach: w Toruniu i w Bydgoszczy. W miasteczku akademickim na toruńskich Bielanach powstanie Collegium Humanisticum, które skupi w sobie wszystkie jednostki nauk humanistycznych UMK.

Nowe budynki staną naprzeciwko wydziału prawa i administracji (na działce między Szosą Okrężną a ul. Lwowską). - Nie ma jeszcze projektu, ale są plany, żeby wyglądało to tak jak w nowoczesnych kampusach na Zachodzie - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK. - Najpierw zostanie zbudowany główny moduł dydaktyczny, w którym będą się odbywały zajęcia. Później, w zależności od napływu pieniędzy, dobudowywane będą do niego kolejne, w których znajdą się sale dla wykładowców.

Budowa Collegium Humanisticum została podzielona na kilka etapów. W pierwszym, w latach 2007-2010 powstanie gmach dydaktyczny o powierzchni ok. 9 tys. mkw. i dwa mniejsze budynki - każdy po ok. 5 tys. mkw. - Przeznaczone zostaną przede wszystkim dla wydziału nauk historycznych - mówi Czyżniewski. - W pierwszej kolejności przeniesiony zostanie tam Instytut Historii, który obecnie ma swoją siedzibę w budynku Urzędu Marszałkowskiego.

Całe CH ma mieć łącznie 30 tys. mkw. powierzchni. Zajęcia mają się tam zacząć w 2010 r. Collegium Humanisticum będzie pączkowało, jednostki rozrzucone po mieście - politologia, stosunki międzynarodowe, a także socjologia, filologia i pedagogika powinny w końcu znaleźć się w kampusie bielańskim. Koszt budowy to ok. 50 mln zł. Uczelnia chce na to zdobyć fundusze unijne.

Senat przyjął także uchwałę w sprawie rozbudowy i modernizacji Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy. Inwestycja ma być realizowana w latach 2007-2012. Obejmie budowę i wyposażenie Zespołu Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci, Kliniki Dermatologii, Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Paliatywnej i Opieki Długoterminowej, Kliniki Geriatrii, Kliniki Internistycznej, Kliniki Chirurgii Plastycznej oraz budowę Centrum Zdrowia Psychicznego. Całość ma mieć 43 tys. mkw. i kosztować ok. 310 mln zł, które uczelnia dostała z budżetu państwa.

UMK planuje także stworzenie Centrum Nowoczesnych Technologii i Centrum Optyki Kwantowej.
 
1 - 20 of 1781 Posts
Top