SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 408 Posts

·
Registered
Joined
·
17,349 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Mógł tu powstać dyskont, a będzie nowy Teatr MuzycznyW dawnym budynku kinoteatru Grunwald rozpoczęła się gruntowna przebudowa. Zniszczony budynek ma zostać nowoczesną siedzibą Teatru Muzycznego. Całość pochłonie prawie 15,5 mln zł. Kiedy będziemy mogli zobaczyć spektakl na nowoczesnej scenie?

Dawny Grunwald przy ul. Warszawskiej ma być główną sceną teatru, niektóre spektakle będą grane także w Pałacu Dąmbskich, który właśnie przechodzi gruntowny remont.

- Grunwald nie nadaje się do użytku, czeka nas dużo pracy. To kultowe miejsce dla torunian, sam pierwszy raz widziałem tutaj filmy z Brucem Lee - wspomina marszałek Piotr Całbecki.

Losy budynku przy ul. Warszawskiej są bardzo burzliwe. Mało brakowało, a w miejscu dawnego teatru powstałby dyskont lub biurowiec.

- Firma Budlex, która była właścicielem obiektu, nie mogła dostać pozwoleń na budowę i dlatego ich plany spełzły na niczym. Odkupiliśmy go i próbujemy go uratować - dodaje marszałek.


Jak będzie wyglądać nowy Grunwald? Jakie projekty realizuje samorząd województwa w dziedzinie kultury? Plany są bardzo ambitne.

- Samorząd realizuje trzy projekty: remont Pałacu Dąmbskich, modernizację kinoteatru Grunwald oraz utworzenie Kujawskiego Centrum Muzyki w Wieńcu - wylicza Anna Wołek, dyrektor teatru. - Remont naszej siedziby realizowany jest w ramach projektu "Toruńska Starówka".
Co zmieni się w dotychczasowej siedzibie teatru? Powstanie scena z mobilną widownią na ponad 130 miejsc, teatr zyska także profesjonalne zaplecze techniczne, a aktorzy będą mogli korzystać z garderób. W piwnicy ma powstać jazzowy klub. Planowane są cykliczne koncerty młodych zespołów.

Skala zmian w Grunwaldzkie także jest ogromna. Odtworzony ma zostać balkon, który dobrze pamiętają starsi mieszkańcy miasta. Pełnowymiarowa scena z dużą, mobilną widownią ma być przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku pojawią się także pokoje gościnne, z których korzystać będą aktorzy spoza Torunia.
źródło
 

·
Registered
Joined
·
1,399 Posts
^^
Nie taki straszny . W latach 90 powstawaly wiele gorsze projekty udziwnione poprzez tandetne dodatki w postaci wiezyczek , kolek czy jakis tam malowidel na fasadzie typu kolka, prostokaty , trojkaty w sraczkowatych kolorach.
 

·
Registered
Joined
·
40 Posts
Takie wynalazki projektowaliśmy blisko 20 lat temu u prof. Kujawskiego, jeżeli ktoś pamięta. Idealnie pasuje do hotelu obok...Szykuje nam się coś, co za 15 lat będzie smutne i pozbawione wigoru. Natomiast pomysł umiejscowienia w tym miejscu takiej instytucji, genialny. Jest szansa, że miasto powoli przesunie się w tym kierunku.W tej chwili ta cześć starego jest zapomniana i można powalczyć o parę punktów architektonicznych więcej. Tak na marginesie, szkoda tylko że "generałówka" nie ruszy przez najbliższe lata.
 

·
Registered
Joined
·
2,650 Posts
Został ogłoszony przetarg na: "Wykonanie kompleksowych prac budowlanych na potrzeby realizacji robót budowlanych wraz z wykonaniem dokumentacji wykonawczej: Nadbudowa i rozbudowa dawnego budynku kinoteatru Grunwald usytuowanego przy ul. Warszawskiej 11 w Toruniu z przeznaczeniem na teatr - Utworzenie „DUŻEJ SCENY” Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu”.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu: 28.12.2017

Termin wykonania jest jednym z kryteriów przyznania dodatkowych punktów w przetargu i wynosi:

- do 305 dni – 10 pkt,
- do 335 dni – 5 pkt,
- od 335 do 365 dni – 0 pkt.

Link do pełnej dokumentacji przetargowej: http://teatrmuzyczny-torun.rbip.mojregion.info/wykonanie-kompleksowych-prac-budowlanych-na-potrzeby-realizacji-robot-budowlanych-wraz-z-wykonaniem-dokumentacji-wykonawczej-nadbudowa-i-rozbudowa-dawnego-budynku-kinoteatru-grunwald-usytuowanego-p/
 

·
Registered
Joined
·
2,650 Posts
Trochę cicho o tej inwestycji, a ostatnio sporo się działo jeśli chodzi o wybór wykonawcy.

1. przetarg, o którym pisałem w grudniu 2 posty wyżej zakończył się negatywnie w związku z brakiem złożonych ofert.

Po unieważnieniu 1. przetargu rozpisany został 2. przetarg, w którym złożona została jedna oferta przez konsorcjum firm PHU MEGA sp. z o.o. + BUD-EKO R.S. Szymańscy sp. j. z kwotą 32 718 000,00 zł.
Jednak zamawiający planował przeznaczyć na inwestycję 21 050 426,67 zł. W związku z tym przetarg został unieważniony.

Następnie został ogłoszony 3. przetarg, w którym złożone zostały 2 oferty:
- konsorcjum firm: JPD sp. zo.o. sp. k. + Zakład Budowalny „Krupiński” Jan Krupiński + Clima Komfort sp. z o.o. o wartości 28 714 350,00 zł
- konsorcjum firm: PHU MEGA sp. z o.o. + BUD-EKO R.S. Szymańscy sp. j. o wartości 31 889 000,00 zł

Zamawiający nie zmienił kwoty jaką planował przeznaczyć na zamówienie, więc i tym razem przetarg został unieważniony.

Po tym ogłoszony został 4. przetarg, w którym w trakcie jego trwania przesuwany był termin otwarcia ofert i ostatecznie jutro tj. 10. kwietnia zostaną otwarte oferty. Może tym razem uda się pozytywnie rozstrzygnąć postępowanie.
 

·
Registered
Joined
·
17,349 Posts
Discussion Starter · #15 ·
To już czwarty przetarg na siedzibę Teatru Muzycznego


W kolejnym, już czwartym przetargu na rozbudowę dawnego kinoteatru Grunwald i przystosowanie go na potrzeby Teatru Muzycznego wpłynęły oferty, które przekraczają pulę zaplanowaną na to zadanie. Co dalej?

Plany rozbudowy dawnego kinoteatru Grunwald zostały zaprezentowane w połowie 2017 r. Pierwotnie zakładano, że obiekt zostanie przebudowany do końca tego roku i powstanie tam główna scena Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego. Instytucja zderzyła się dość brutalnie z rzeczywistością. Trzy przetargi na to zadanie zakończyły się fiaskiem.

Pierwszy konkurs na wykonawcę został unieważniony, bo nie zgłosiła się ani jedna firma. W drugim podejściu chętny był jeden - konsorcjum firm Mega i Bud-Eko. Zaproponowali jednak zaporową cenę 32,7 mln zł. A teatr chciał przeznaczyć na ten cel nieco ponad 21 mln zł. Przetarg więc unieważniono.

Przy trzecim podejściu pula na inwestycję nie drgnęła. I znów propozycje oferentów okazały się zbyt wysokie. Jeden z nich zaproponował 28,7 mln zł, a drugi 31,8 mln zł.

Teraz możemy obserwować czwartą odsłonę. Urzędnicy nie zwiększyli kwoty, jaką chcą przeznaczyć na inwestycję. Zgłosiły się jednak cztery firmy. Najniższą propozycję przedstawiła Grupa Szymbud - 23,4 mln zł. Kolejne oferty zostały wycenione na 25,8 mln zł (Wiksbud), 26,3 mln zł (konsorcjum trzech firm budowlanych z Grudziądza) i 26,7 mln zł (konsorcjum firm Mega i Bud-Eko).

Obecnie oferty są analizowane przez urzędników. Rozwiązania są dwa: unieważnienie przetargu i rozpisanie kolejnego bądź zwiększenie puli na zadanie. Co takiego znajdzie się w dawnym Grunwaldzie? Zaplanowano tam dużą scenę Teatru Muzycznego. Plany zakładają rozbudowę i nadbudowę budynku. W środku znajdzie się nowoczesna sceny obrotowa, z zapadnią i mobilną widownią.

Sala na co dzień ma mieścić 200-300-osobową widownię, ale będzie można ją także modyfikować na potrzeby większych widowisk - wtedy pomieści do 500 osób. W dawnym kinoteatrze powstanie też kawiarnia i restauracja. Na dachu znajdzie się zielony ogród, gdzie latem będą wyświetlane filmy. Przewidziano też pomieszczenia na rekwizyty i dla aktorów, a także pokoje gościnne.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, będzie mieć 395 dni na realizację zadania.
źródło
 

·
Registered
Joined
·
189 Posts
[Toruń] Teatr Muzyczny

300 osób !!!!! To tam będzie można wieczorki poezji śpiewanej organizować. Współczesny Teatr Muzyczny to bardzo droga forma sztuki. To musi się jakoś bilansować. Może ktoś powinien pomyśleć o tym ze jak zbuduje teatr na 300 albo 500 osób to nie ma szans żeby spektakl na siebie zarobił a wtedy????? Zagadka Będzie trzeba pieniążki z miasta ciągnąć. A nie można tak większą widownię zaprojektować to i organizatorom będzie łatwiej zarobić i Teatr będzie mniej obciążał przez wiele wiele lat budżet miasta. Powiedzcie to tym urzędnikom co o tym decydują bo ich już nie będzie a problem zostanie.
 

·
Registered
Joined
·
716 Posts
No nie martw sie, budżetu miasta to nie bedzie obciążać 😛 to instytucja wojewódzka wiec niech sie martwi Marszałek. Nie przesadzaj jesli chodzi o liczbę miejsc na widowni, większość teatrów w Polsce ma ok. 300-400 miejsc (np. Teatr Polski w Bydgoszczy czy Horzycy w Toruniu). Jesli bedzie spektakl na większą liczbę widzow to zawsze mogą go wystawić na Jordankach, w Operze Nova w Bydgoszczy czy choćby Auli UMK. Na razie maja malutkie sale w pałacu dabskich, a teraz grają w tumulcie, gdzie jest ok. 100 miejsc. A zgodnie ze sprawozdaniem finansowym z 2017 roku nie trzeba pokrywać straty, a nawet sa lekkie zyski za działalność wiec jest dobrze jak na warunki spartanskie 😉
 

·
Registered
Joined
·
377 Posts
Pojedź na jakieś spektakle musicalowe do porządnych teatrów a zrozumiesz o czym mówię
Niestety przedmówca ma rację. Duża scena w Teatrze Muzycznym w Gdyni to prawie 1100 miejsc. 400 miejsc ma nowa scena, wykorzystywana na przedstawienia kameralne... Teatr Muzyczny to inna skala...
 
1 - 20 of 408 Posts
Top