SkyscraperCity banner

1 - 20 of 5379 Posts

·
Registered
192 Posts
Discussion Starter #1
Wzorując się na podobnym wątku z tego forum otwieram nowy temat dotyczący inwestycji mieszkaniowych w Toruniu. Jest tego sporo, więc jeśli ktoś ma możliwośc porobić trochę fotek, to niech tu je wrzuca.
Na początek trochę zdjęć ze stron toruńskich developerów

Ze strony firmy Budlex:

Ulica Bartkiewiczówny - Chełmińskie Przedmieście :

Ulica Chabrowa - Wrzosy I (Niesamowite są te wielkie tarasy) :

Ulica Czarlińskiego (chyba też Chełmińskie Przedmieście) :

Ulica Kameralna na Podgórzu:

Ulica Kozacka - Koniuchy :

Ulica Krasińskiego - Bydgoskie Przedmieście :

Ulica Mickiewicza - Bydgoskie Przedmieście :

·
Registered
192 Posts
Discussion Starter #2
Dalszy ciąg zdjęć ze stronu "Budlexu".

Ulica Sienkiewicza - Bydgoskie Przedmieście :

Rezydencja Panorama - Osiedle "Na Skarpie" :

Rybaki :

·
Registered
192 Posts
Discussion Starter #3
Poniżej wizualizacja nowego toruńskiego osiedla "Winnica", które wybuduje firma "Budlex".
Osiedle będzie składało się z ośmiu budynków wielorodzinnych w których znajdzie się 320 mieszkań.
Pierwsi mieszkańcy pojawią się na "Winnicy" na przełomie 2007/2008 roku.

Wizualizacja pochodzi ze stronu Budleksu.

·
Registered
1,200 Posts
^^Albo do Architektura i Urbanistyka. Chociaż z drugiej strony co to za architektura... Mi się też nie podobają, chociaż dałbym plus tym blokom na Rybakach za rezygnację z udziwnionych balkonów i nawiązanie do architektury szkieletowej.

·
بيدغوشت&
7,073 Posts
Wczesniej tylko pobieznie przejrzalem.

Rybaki i Panorama zdecydowanie mi sie podobaja, ale prosze torunian, zeby dali odpor Babbikowi i wrzucili jakies zdjecia z budow albo plany na nowe bloki, jest przeciez tego pelno w Toruniu. Powiem nawet, ze wiecej niz w Bydgoszczy, wiec macie co wklejac, niech tylko ktos ruszy w miasto :)

·
Registered
1,200 Posts
Postaram się, jeśli będę miał czas i pogoda będzie sprzyjać ;) Ale żeby było tego więcej niż Bydgoszczy to nie wierzę...

·
Registered
2,629 Posts

^^ mieszkam nie daleko tego bloku (od czasu do czasu, bo mój dom to zawsze będzie Włocławek) :). Związku z tym mam pytanie, gdzie do cholery na Koniuchach jest 24h monopolowy :lol:? Masz może więcej fotek z tej okolicy?

sorry, ale te budynki sa tragiczne.. :/
Pokaż mi lepsze w naszym regionie :).

^^ tego nie widać na zdjęciu, ale "Skarpa" to dawne Rubinkowo III czyt. bloki, bloki, bloki :).

·
Banned
2,292 Posts
Postaram się, jeśli będę miał czas i pogoda będzie sprzyjać ;) Ale żeby było tego więcej niż Bydgoszczy to nie wierzę...
To przypomnij sobie os. Św. Józefa i uwierz ;)

Ostatnie dane- za rok 2005 :
Bydgoszcz 505 mieszkań
Toruń 781 mieszkań
Tzn.- nie że Toruń ma jakiś fantastyczny w skali kraju poziom- to po prostu Bydgoszcz ma beznadziejny :(

Jesteśmy w niewielkim stopniu usprawiedliwieni tym, że przynajmniej w powiecie bydgoskim powstaje więcej mieszkań niż w toruńskim.

·
Registered
2,629 Posts
^^ nie zapominaj też o niżu demograficznym, który oddziałuje skutecznie. W Toruniu tak dynamicznie nie ubywa mieszkańców, a do tego dochodzi UMK, które wręcz generuje popyt na mieszkanie (wynajmowanie studentom ).

·
made in Poland
963 Posts
Osiedle 'Na skarpie' i 'Rybaki' - bardzo mi sie podobają :)

większość pozostałych też jest ok

Bardzo ładny przykład jak można budować osiedla nie nawiązując do bloków z wielkiej płyty.

ech.. tylko czemu niektóre osiedla ciągle są budowane przez ludzi nie mających nic wspólnego z architekturą.. czyżby to ci sami co budowali 30 lat temu? ;)

·
Registered
1,200 Posts
Czyli jednak babbik* ma rację! Toruń liderem regionu! :hahaha:
@JaCeK - czy masz na myśli Koniuchy?

*)vel nautile vel wilman vel qq110 vel wiele innych :D

Zdjęcia nowych bloków być może będą w weekend, na razie próbka tego, jak dzieła Budlexu na Bydgoskim Przedmieściu "pasują" do otaczającej zabudowy.

Żeby było ciekawiej dodam jeszcze, że powyższa realizacja otrzymała niegdyś nagrodę "Obiekt Roku"...

·
made in Poland
963 Posts
^^
architektura w stylu galerii handlowych

Ciagle nie rozumiem jak można pozwolić na budowę takich "budowli" w takim otoczeniu.
kurcze co to za moda? bo nie styl architektoniczny... zapomniano o detalu a jesli jest to jak powiedzialem 'w stylu plastikowych galerii handlowych'
Kiedyś czytałem o nowej fali w architekturze, gdzie cegła jest najważniejszym elementem.
OPTUJĘ ZA CEGŁĄ !!!
A to co widzę tutaj i nie tylko tutaj to kontynuacja przemysłu budowlanego stworzonego przez socjalizm ! <-- choć już nie tak nieludzka i mniej wyobcowująca, ale to ciągle kontynuacja.

·
Banned
2,292 Posts
Czyli jednak babbik* ma rację! Toruń liderem regionu! :hahaha:
@JaCeK - czy masz na myśli Koniuchy?
Przy supermarkecie, chyba Netto, wielka budowa bloków, częsciowo wzdłuż jakiś nieużywanych torów, widoczna od jednej z wylotówek. Jeśli plan miasta się nie myli to to os. Św. Józefa :), zresztą raz zaszedłem tam nawet z aparatem. Gdzieś to jest chyba na forum głęboko ukryte.

·
Registered
1,349 Posts

o ja pier...dziele...
kiedy ten blok postawili..? jesli po 95 to niezla beka !! :nuts: :bash: :eek:hno:
No i co to ma za sens wstawianie zdjęć wybudowanych kilka lat temu budynków w temacie "inwestycje mieszkaniowe" ?:runaway:

PS: ciekawe czy babbik jest na tym forum,jesli tak to jaki ma nick.. ?;)jesli tak to jaki ma nick.. ?;)

1 - 20 of 5379 Posts