SkyscraperCity banner

5361 - 5377 of 5377 Posts

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,049 Posts
Na Stawkach szykuje się kolejna inwestycja:

Do budowy osiedla na lewym brzegu Wisły szykuje się także firma Mrozowscy. – Osiedle powstanie przy ulicach Kormorana i Szuwarów. Będzie się składać z trzech budynków, w których znajdzie się 85 mieszkań. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania projektów – mówi specjalista ds. nieruchomości Adam Zaostrowcew.
pewnie chodzi o działki 742 i 739
 

·
Registered
Joined
·
72 Posts
JAR ma również niewykorzystany potencjał, jeśli chodzi o zabudowę jednorodzinną. – Zakładając podziały działek na areały po 1000 m kw., w północnej części osiedla będzie do dyspozycji od 300 do 400 działek – mówi Piotr Szulc. Kiedy miasto zamierza wystawić je na sprzedaż? Jak udało nam się dowiedzieć, ma to nastąpić w przyszłym roku. – Zależne jest to od tego, kiedy będzie przygotowana infrastruktura. Muszą zostać zbudowane drogi dojazdowe do działek. Przez koronawirusa wszystko trochę przyhamowało, ale prawdopodobnie na początku przyszłego roku działki pod zabudowę jednorodzinną będą wystawione na sprzedaż – mówi dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Wiktor Krawiec.

Warto przypomnieć, że mieszkania nie powstaną na razie na obszarze między ul. Polną, Szosą Chełmińską a Ugorami, choć początkowo były takie plany. – Nastąpiła zmiana stanowiska Ministerstwa Obrony. Suwerenność nad tym terenem nadal sprawuje wojsko – informuje Piotr Szulc z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

 

·
Registered
Joined
·
386 Posts
Na Stawkach szykuje się kolejna inwestycja:pewnie chodzi o działki 742 i 739
Na tych działkach jest placyk zabaw i bateria ziemna więc nietykalne.
Bardziej chyba chodzi o działkę 905 od strony Kormorana lub/i 894. No ale tam coś jest (dom mieszkalny).
Ma ktoś bliżej jakieś info gdzie to dokładnie (bo mi popsują widok z okna :D)?
 

·
Registered
Joined
·
585 Posts
bardzo estetycznie to wszystko wygląda. nawet ta żółta kostka na chodnikach fajnie się komponuje. szkoda, że cały JAR nie mógł zostać utrzymany w tym stylu.
 

·
Registered
Joined
·
585 Posts
no i quźwa można zrobić podziemne garaże? można! nie kumam dlaczego innym Murapolom pozwala się na robienie betonowych pustyń z 3 smętnymi krzaczkami dla picu. garaż pod ziemią to powinno być obligo dla nowo budowanych bloków (chyba, że jest jakaś woda gruntowa czy coś). ogromna szkoda, że cały JAR nie trzyma poziomu LEMBUDU i BUDLEXU i sadzi się kwiatki w stylu klocki TTBS czy "wychwalany" już wyżej deweloper z Bielska Biełej, który ma głęboko w rzyci co w takim Toruniu powstaje.
 
5361 - 5377 of 5377 Posts
Top