SkyscraperCity banner

481 - 500 of 565 Posts

·
Registered
Joined
·
1,653 Posts
Parking:
Po protestach mieszkańców założono olbrzymią płachte z nadrukiem lasu w celu wygłuszenia hałasu oraz zakrycia światła. To jest rozwiązanie tymczasowe do momentu obrośnięcia kraty bluszczem.

"Kiedy wjechali na wyniosłość drogi, oczom ich ukazał się las ..." :lol:
Mogliby te suche sosny wyciąć co by widoku nie zasłaniały.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,824 Posts
Discussion Starter #485
Trwa rozbudowa Szpitala Miejskiego. Koniec: połowa stycznia
Bryła budynku jest już gotowa, obecnie prace toczą się głównie w środku. Obiekt ma być gotowy w połowie stycznia.


– Prowadzone są prace wewnątrz budynku, głównie przy różnego typy instalacjach. Niektóre pomieszczenia są już przygotowane do etapu wykończeniowego. Trwają przygotowania do montażu dźwigów osobowych – mówi Kamila Zaborska, kierowniczka Dział Eksploatacji Technicznej Miejskiego Szpitala.

Równolegle z pracami budowlanymi idą zakupy sprzętu. Wszystko wskazuje na to, że prace zakończą się do połowy stycznia.

W nowym skrzydle miejskiego szpital zaplanowano 16-łóżkowy oddział udarowy oraz 12-łóżkowy oddział neurologiczny (na parterze).
źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,824 Posts
Discussion Starter #487
Wygląda na to że w planach jest budowa oddziału ratunkowego w szpitalu miejskim przy ul. Batorego:


Kolejnym zadaniem w WPF jest projekt utworzenia w Szpitalu Miejskim Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na bazie obecnej izby przyjęć. Koszt tego zadania wynosi 10 mln zł, z czego 8,5 mln zł jest możliwe do pozyskania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – w tym celu został złożony wniosek o dofinansowanie. Dzięki utworzeniu tego oddziału szpital ma szanse uzyskać czterokrotnie wyższe finansowanie z NFZ.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,824 Posts
Discussion Starter #489
Budowa szpitala na toruńskich Bielanach na finiszu! Kiedy przenosiny?


W nowym kompleksie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, którego budowa właśnie finiszuje, trwa montaż robota aptecznego, który zrewolucjonizują system ordynowania i podawanie leków pacjentom placówki. Zautomatyzowana szpitalna apteka będzie jednym z punktów zwiedzania lecznicy w niedzielę 27 października.

Sterowana komputerowo zautomatyzowana apteka to nie tylko bardzo nowoczesny, ale też bardzo bezpieczny system wydawania leków. Jest szeroko stosowany między innymi w USA i Japonii, a obecnie powoli wkracza do polskich szpitali. - To kosztowne, ale opłacalne rozwiązanie. Eliminuje bowiem możliwość błędu człowieka. Uważa się też, że przynosi oszczędności – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Jak działa? Porcje leków dla poszczególnych chorych w całej lecznicy będą przygotowywane w jednym tylko miejscu – właśnie w centralnej aptece. Miejsce każdej tabletce wyznaczy komputer wspomagany przez zrobotyzowany system wyszukiwania, pakietowania i oznaczania. Oczywiście, najpierw lekarz wprowadzi do systemu zlecenia dotyczące podawania ordynowanych farmaceutyków. Potem prawie wszystko będzie się działo automatycznie.

W ruch pójdą urządzenia deblistrujące, czyli wyjmujące leki z blistrów, oraz pakujące i kontrolne. Bez udziału człowieka przygotowywane będą pojedyncze indywidualne dawki leków dla każdego z hospitalizowanych. Robot zapakuje je do torebek, na których znajdą się informacje dotyczące chorego, leku oraz kod kreskowy przypisany konkretnemu pacjentowi – ten sam, który znajdzie się też na opasce identyfikacyjnej zakładanej na rękę osobom przyjmowanym do szpitala. Po skompletowaniu zestawu leki w plastikowych tubach pomkną pocztą pneumatyczną na dany oddział.

System jest obecnie instalowany, wkrótce przejdzie testy rozruchowe. Odbiór inwestorski – w imieniu samorządu województwa inwestorem rozbudowy i modernizacji lecznicy na Bielanach jest marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne – w listopadzie.

Budowa nowego miasteczka szpitalnego na toruńskich Bielanach finiszuje. Trwają prace wykończeniowe, procedury odbiorowe, instalacja wyposażenia, w tym sprzętu i aparatury medycznej najnowszej generacji, oraz roboty drogowe dotyczące wewnętrznego układu komunikacyjnego. Przenosiny oddziałów i pozostałych jednostek lecznicy do nowych budynków w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Udział w zwiedzaniu, ostatnim w tym roku, jest, jak zwykle, bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Zapisy pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej [email protected]. Poprosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku. Na zwiedzanie trzeba wybrać się w odpowiednim obuwiu, najlepiej trekkingowym. Zwiedzający tradycyjnie dostaną upominki – dorośli apteczki samochodowe, a dzieci gadżety, które na pewno sprawią im przyjemność.
źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,824 Posts
Discussion Starter #490
Budowa nowego szpitala na Bielanach za 560 mln zł finiszuje

Szpitalna inwestycja jest najważniejszym takim przedsięwzięciem w Kujawsko-Pomorskiem. Całościowy koszt wyniesie 560 mln zł, z czego około 200 mln zł pójdzie na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Budowa szpitala realizowane jest w ramach tzw. medycznego pakietu stulecia, czyli samorządowego wojewódzkiego programu modernizacji najważniejszych w woj. kujawsko-pomorskim placówek służby zdrowia. W lecznicy na Bielanach trwają obecnie prace wykończeniowe, procedury odbiorowe, instalacja wyposażenia, w tym sprzętu i aparatury medycznej najnowszej generacji, oraz roboty drogowe dotyczące wewnętrznego układu komunikacyjnego. Przenosiny oddziałów i pozostałych jednostek lecznicy do nowych budynków zaplanowano w pierwszym kwartale 2022 roku. 27 października zaplanowano ostatnie w tym roku zwiedzanie budowy szpitala na Bielanach. Trzeba się tylko wcześniej zapisać pod nr. telefonu 56 656 21 22 lub e-mailem: [email protected]. Zwiedzający tradycyjnie dostaną upominki - dorośli apteczki samochodowe, a dzieci gadżety.

źródło


 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,824 Posts
Discussion Starter #494
Willa na Rybakach ma nowego właściciela
Nieruchomość przy ul. Rybaki 35a znalazła nabywcę. Położoną 600 m od starówki działkę z willą kupił za 1 313 000 zł przedsiębiorca, który planuje otworzyć tam przychodnię kardiologiczno-rehabilitacyjną.

Działka na Rybakach ma powierzchnię 0,2986 ha. Znajduje się na niej budynek mieszkalno-usługowy „Willa” wielkości 217,55 m², mieszkalno-gospodarczy – 138,25 m² oraz budynek usługowy o powierzchni 31,20 m². Budynki pochodzą z XX wieku i są częściowo wyremontowane.

Nieruchomość pełniła dotychczas funkcję mieszkaniową oraz gospodarczo-usługową. Willa jest wyposażona w niezbędne media, z racji wartości historycznej i architektonicznej podlega ochronie konserwatorskiej.
źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,824 Posts
Discussion Starter #497
W maju otwarcie nowego szpitala :)


Główny gmach szpitala na Bielanach będzie nowy, ale najpierw wielkie wyburzanie!


Główny budynek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu będzie zburzony, a w jego miejsce wyrośnie nowy – takie są plany władz województwa kujawsko - pomorskiego.

- W maju przyszłego roku planujemy przecięcie wstęgi w nowych budynkach wojewódzkiego szpitala i przygotowanie do znacznie skomplikowanej operacji zburzenia starej części lecznicy i wybudowania nowego budynku – zdradza „Nowościom” kujawsko - pomorski marszałek, Piotr Całbecki.

Chodzi o główny budynek szpitala przy ul. św. Józefa, w którym obecnie znajduje się Szpitalny Oddział Ratunkowy, najważniejsze oddziały i kliniki - chirurgia, kardiologia, ortopedia, interna, nefrologia oraz ginekologia i położnictwo, a także specjalistyczne poradnie przyszpitalne oraz pracownie diagnostyczne.

Przez wiele ostatnich miesięcy ważyły się losy tego budynku. Pod uwagę brano dwa scenariusze – modernizację starych murów lub budowę nowych, od podstaw. O losach starej części lecznicy przesądziły koszty. - Z finansowego punktu widzenia nie ma sensu adaptacja do współczesnych standardów – przekonuje marszałek Całbecki.


- Część konstrukcyjna to według wyliczeń przeszło 20 tys. metrów kwadratowych – szacuje marszałek.


Pewne jest, że w nowej części znajdzie się miejsce dla oddziałów kobiecych - położnictwa i ginekologii. W podziemiach powstać ma kuchnia, której po rozbudowie brakować będzie w tym miejscu jeszcze bardziej. Posiłki dla pacjentów dowożone są ze Szpitala Dziecięcego na Skarpie, gdzie od kilku miesięcy z powodzeniem działa szpitalna kuchnia.

W nowej części znaleźć mają się poradnie przyszpitalne (obecnie ulokowane na parterze budynku), nowe laboratorium apteczne oraz pracownie diagnostyczne.Żeby sfinansować rozbudowę szpitala na Bielanach potrzeba było ponad 500 mln zł, wycena nowego budynku opiewa na 240-280 mln złotych. - Z wyposażeniem potrzebne jest co najmniej 300 mln złotych - szacuje marszałek Piotr Całbecki, którego pytamy skąd środki pieniężne na kolejną, dużą inwestycję? - Budowę planujemy w kolejnej unijnej perspektywie, a więc po 2020 roku. Liczymy, że Unia Europejska pozwoli na dokończenie tej inwestycji w ramach Medycznego Pakietu Stulecia, czyli programu modernizacji wszystkich szpitali wojewódzkich w naszym regionie – mówi Piotr Całbecki.

Przetarg na dokumentację budowlaną i projekt dla tego budynku szpitala urząd chce ogłosić już na początku przyszłego roku.
źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,824 Posts
Discussion Starter #499
Rentgen dla Szpitala Miejskiego

4 grudnia 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy podpisano umowę na dofinansowanie zakupu aparatu rentgenowskiego dla Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika.

Za dostawę i montaż nowoczesnego aparatu odpowiada firma Agfa. Sprzęt kosztował 1 447 951,51 zł brutto, a koszt adaptacji pomieszczeń oszacowano na 57 004,17 zł.

Zakup został dofinansowany z budżetu Państwa kwotą 1,2 mln złotych - prezydent Michał Zaleski podpisał umowę na dotację w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Prawdopodobnie z nowej aparatury będzie można skorzystać w połowie stycznia – po zakończeniu montowania sprzętu w szpitalu odbędą się testy akceptacyjne wymagane przepisami „Prawa Atomowego” a następnie szkolenie personelu.

W tym samym czasie do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy złoży zostanie wniosek o zgodę na użytkowanie aparatu, wykonywanie badań.
źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,824 Posts
Discussion Starter #500
Robot apteczny już w toruńskim szpitalu! Jak działa i wygląda?

Budowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu jest już na finiszu - trwają prace wykończeniowe, procedury odbiorowe i instalacja wyposażenia. Do szpitala trafił już także robot apteczny. Dzięki niemu leki - w gotowych, imiennych pakietach dla każdego pacjenta - trafią na oddziały za pomocą systemu poczty pneumatycznej. Zobaczcie, jak wygląda!Czytaj też:Sylwester w Toruniu. Czy będą fajerwerki?Jak doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął Janusz Dzięcioł? Grzegorz OlkowskiBudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu jest już na finiszu - trwają prace wykończeniowe, procedury odbiorowe i instalacja wyposażenia. Do szpitala trafił już także robot apteczny, który będzie wydawał pacjentom leki. Zobaczcie, jak wygląda!
źródło
 
481 - 500 of 565 Posts
Top