SkyscraperCity banner

501 - 520 of 565 Posts

·
Registered
Joined
·
720 Posts
A'propos szpital na ul. Batorego:

W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim Izba Przyjęć zostanie przekształcona w SOR. Koszt utworzenia oddziału to 10 mln zł.

To będzie drugi SOR w Toruniu, jeden działa w szpitalu na Bielanach. Umowa na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na bazie istniejącej Izby Przyjęć zostanie podpisane w Ministerstwie Zdrowia 19 grudnia. Koszt inwestycji to 10 mln zł, z czego 8,5 mln zł otrzymamy z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w 2021 roku (realizacja projektu musi się zakończyć do połowy 2021)
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,841 Posts
Discussion Starter #503
Umowa podpisana :)

SOR w Szpitalu Miejskim


W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika powstanie SOR. Będzie to drugi szpitalny oddział ratunkowy w Toruniu.

19 grudnia 2019 r. dyrektor szpitala Krystyna Zaleska podpisała w Ministerstwie Zdrowia umowę w tej sprawie. Projekt o wartości 10 mln zł, w tym 8,5 mln zł dofinansowania ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, zrealizowany zostanie w okresie 1,5 roku.

Szpitalny oddział ratunkowy, tzw. SOR, to wyodrębniona komórka organizacyjna szpitala, w której personel medyczny udziela świadczeń zdrowotnych osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Każdy zgłaszający się na SOR powinien zostać przyjęty. O kolejności przyjęć pacjentów decyduje stan zdrowia weryfikowany przez personel medyczny.

SOR powstanie na bazie obecnej Izby Przyjęć. Umożliwi poprawę warunków pracy kadry, a tym samym zapewni pacjentom większe bezpieczeństwo zdrowotne. Ułatwi realizowanie bardziej specjalistycznych procedur, które wymagają odpowiedniego sprzętu oraz personelu, a przez to są droższe.

Oddział powiększy swój inwentarz o aparaturę specjalistyczną. Znajdzie się tam m.in. przyłóżkowe RTG czy przewoźne USG. Wyposażone zostaną dwa stanowiska resuscytacyjno-zabiegowe, sala zabiegowa i cztery stanowiska obserwacyjne. Zwiększy się również sama powierzchnia oddziału - będą to 941 m kw.

źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,841 Posts
Discussion Starter #505
Kończy się rozbudowa szpitala miejskiego w ToruniuNa parterze dwupiętrowego częściowo podpiwniczonego obiektu znajdzie się oddział udarowy z 16 łóżkami oraz przeniesiony z budynku głównego oddział neurologiczny z 12 łóżkami. Tam również mieścić się będzie pracownia VIDEO EEG. Nowością będzie oddział przeszczepowy, który zajmie większość drugiego piętra. W sąsiedztwie pracować będzie Zakład Mikrobiologii, przeniesiony ze starego budynku szpitala. Zostanie on poszerzony o nową pracownię badań molekularnych, niezbędnych w diagnostyce schorzeń onko-hematologicznych i związanych m. in. z procedurami przeszczepu szpiku.

W części podpiwniczonej nowego skrzydła zlokalizowano archiwum medyczne, szatnie dla pracowników i magazyny oddziałowe. Projekt obejmuje też zakup niezbędnego wyposażenia, m. in. 26 łóżek wraz z szafkami i materacami, w tym 14 przeciwodleżynowymi, oraz sprzętu medycznego i laboratoryjnego.

W ramach projektu "Zapewnienie obowiązujących standardów organizacji opieki zdrowotnej w zakresie leczenia pacjentów w Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej", szpital pozyskał 3,8 mln zł wsparcia unijnego (583 tys. zł wkładu własnego Gminy Miasta Toruń) na przeniesienie do nowego budynku i powiększenie z czterech do sześciu łóżek Oddziału Intensywnej Terapii Medycznej. W drugiej części kondygnacji I piętra powstaną też dwie kolejne sale operacyjne, co poprawi dostępność do świadczeń związanych z zabiegami operacyjnymi.

Łączny koszt projektu związanego z budową i organizacją nowego skrzydła szpitala to ponad 25 mln zł, w tym 8,7 mln zł to środki unijne zł, a 16,3 mln zł wkład własny Gminy Miasta Toruń.


Szpital Miejski wzbogacił się niedawno o nowoczesny aparat rentgenowski marki Agfa o wartości ok. 1,5 mln zł, który zostanie uruchomiony w połowie stycznia 2020 r.

19 grudnia 2019 r. dyrektor szpitala Krystyna Zaleska podpisała w Ministerstwie Zdrowia umowę na utworzenie SOR-u na bazie istniejącej Izby Przyjęć. Wartość projektu wynosi 10 mln zł, w tym 8,5 mln zł pochodzi ze Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Będzie to drugi szpitalny oddział ratunkowy w Toruniu – wyspecjalizowana jednostka udzielająca pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia. Na jej potrzeby oddział zostanie rozbudowany do 941 m kw. i wyposażony w specjalistyczną aparaturę, m.in. przyłóżkowe RTG i przewoźne USG. Urządzone też zostaną dwa stanowiska resuscytacyjno-zabiegowe, sala zabiegowa i cztery stanowiska obserwacyjne. Projekt obejmuje również szkolenie personelu medycznego obsługującego SOR.
źródło 

·
Registered
Joined
·
720 Posts
Coś się zaczyna dziać na działce za szpitalem Matopatu,
jest koparka, wywrotka, czyżby rozbudowa ?
tak. szpital Matopat ma być rozbudowywany. jeśli pojawi się baner TRASKO (stały partner większości budów TZMO), to znaczy, że się zaczęło.
 

·
Registered
Joined
·
720 Posts
skoro już to musi być, to mam nadzieję, że kasa wesprze utrzymanie szpitala

Toruń: szpital na Bielanach wprowadza opłaty za parkowanie! Tyle zapłacisz
Z dniem 10 lutego Szpital Wojewódzki w Toruniu wprowadza opłaty za korzystanie z wielopoziomowego parkingu na Bielanach.

Poniżej prezentujemy cennik:

pierwsze 30 min – bezpłatnie
pierwsza godzina 3 zł
druga godzina 3,50
trzecia godzina i następne 4 zł
postój powyżej 5 godzin 20 zł za dobę
Opłaty dokonuje się na podstawie pobranego przy wjeździe biletu w automatycznych kasach, na parterze parkingu. W okresie od 31.01.20 – 09,02.20 trwa test urządzeń - konieczne jest pobranie przy wjeździe darmowego biletu, który przy wyjeździe umożliwia otwarcie szlabanu.
za ddtorun.pl
 
501 - 520 of 565 Posts
Top