SkyscraperCity banner

521 - 540 of 565 Posts

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,881 Posts
Discussion Starter #525
Dezynfektornia w budynku H – widoczne myjki do materaców:

Centralna sterylizatornia w budynku H – przygotowanie do montażu urządzeń

W drugiej połowie roku powinna zakończyć się rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. W nowych budynkach trwają prace wykończeniowe polegające m.in. na malowaniu ścian, układaniu wykładzin, montowaniu są mebli. W nowym budynku głównym montowany jest również duży sprzęt medyczny. Kamień węgielny pod nowe budynki wmurowano 11 kwietnia 2017 r.źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,881 Posts
Discussion Starter #528
Koronawirus. Otwarcie szpitala na Bielanach może się opóźnić przez epidemię
Trwa rozbudowa szpitala na Bielanach
11 ZDJĘĆ


Trwają prace wykończeniowe i montaż sprzętu w obiektach nowego miasteczka szpitalnego na toruńskich Bielanach. Ekipy wykonawcze montują m.in. wyposażenie centralnej sterylizatorni lecznicy.

Centralna sterylizatornia to miejsce, w którym są przygotowywane m.in. jałowe narzędzia i bielizna operacyjna, opatrunki, mające styczność z ciałem pacjenta elementy sprzętu diagnostycznego, części aparatury podtrzymującej życie. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, podobnie jak w innych nowocześnie wyposażonych placówkach na całym świecie, proces mycia, czyszczenia i wyjaławiania będzie w dużej mierze zautomatyzowany.

– Do finalnej sterylizacji zostaną tu zastosowane techniki dające stuprocentowe bezpieczeństwo mikrobiologiczne: gorąca para pod ciśnieniem i niskotemperaturowa plazma. Linia technologiczna i trakty, którymi będą transportowane materiały i sprzęt, zostały zaprojektowane tak, by to, co zostało już wysterylizowane, pozostało sterylne do momentu otwarcia pakietu w miejscu przeznaczenia – na sali operacyjnej, w gabinecie zabiegowym, gabinecie diagnostycznym, na oddziale intensywnej opieki medycznej i w karetce pogotowia – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.
Inwestycja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym jest kontynuowana mimo trudności wynikających z obostrzeń przeciwepidemicznych i problemów z dostawami materiałów. – Problemy wynikają też stąd, że absencja pracowników na jakimś odcinku powoduje, że do pracy nie mogą przystąpić kolejni podwykonawcy. Sytuacja jest taka, że liczymy się z opóźnieniami. Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że jesienny termin zakończenia inwestycji zostanie dotrzymany – informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego.


Od kilku dni na budowie na Bielanach pracuje codziennie ok. 120 osób. – Firmy skróciły czas pracy i zapewniły pracownikom środki ochrony osobistej. Wprowadzono limity pracujących na poszczególnych odcinkach budowy, powszechnie stosowane są preparaty dezynfekcyjne – mówi Krzemińska.
źródło


 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,881 Posts
Discussion Starter #531
Znamy koszt budowy SOR przy Szpitalu Miejskim.

Będzie drugi SOR w Toruniu! Do przetargu zgłosiło się 7 firm, z ofertami od 5,3 do 12 mln złToruń z powodu epidemii straci ok. 60 mln zł wpływów do budżetu i musi oszczędzać. Nie są jednak zagrożone dwie kluczowe inwestycje medyczne: stworzenie SOR i rozbudowa szpitala miejskiego przy ul. Batorego.

SOR czyli szpitalny oddział ratunkowy przy ul. Batorego będzie drugim w mieście. Od lat w 200-tysięcznym mieście działa tylko jeden taki oddział - przy szpitalu wojewódzkim na Bielanach. To ma się zmienić i nawet pandemia koronawirusowa planów w tym zakresie nie zmieni - zapewnia prezydent miasta Michał Zaleski.
Stworzenie SOR-u przy ul. Batorego współfinansowane będzie z pieniędzy z Unii Europejskiej. Całość inwestycji, według szacunków, kosztować może 8,5 mln zł. Miasto będzie w niej partycypować i nie rezygnuje z tego w kontekście konieczności oszczędzania wskutek koronawirusa. 27 kwietnia ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie nowego SOR-u.
Zgłosiło się 7 zainteresowanych firm. Rozstrzał finansowy ich ofert jest naprawdę spory. Najtańsza opiewa na 5 mln 300 tys. zł, a najdroższa na 12 mln zł. Obecnie trwa analiza wszystkich ofert, ale jeszcze w maju należy się spodziewać rozstrzygnięcia przetargu. Drugi w mieście SOR gotowy ma być w grudniu 2021 roku.

Pogarszająca się sytuacja finansowa Torunia nie zagraża też innej medycznej inwestycji, która dobiega już końca. Chodzi o rozbudowę miejskiego szpitala przy ul. Batorego, która trwa od 2018 roku. To potężne i kosztowne zadanie, bo zamykające się kwotą 25 mln zł (ponad 8,5 mln zł pochodzi ze środków unijnych) zakończone zostanie planowo - na przełomie czerwca i lipca br. Szpitalowi przy ul. Batorego przybędzie m.in. oddział intensywnej opieki medycznej, oddział udarowy i dwie kolejne sale operacyjne.
źródło
 

·
Registered
Joined
·
732 Posts
^^ czy nowy SOR na Batorego wiąże się z kolejną rozbudową szpitala czy raczej z adaptacją jakiś pomieszczeń? zdaje się, że jednym z wymogów jest lądowisko dla helikopterów.
 

·
Registered
Joined
·
592 Posts
Nie będzie rozbudowy, adaptacja budynku najstarszej części od ulicy Wojska Polskiego tego ze spadzistym czerwonym dachem. No właśnie przepisy dot. Lądowiska bezwzględnie mają obowiązywać od 1 stycznia 2021, ale nie muszą mieć w szpitalu z tym, że podróż od lądowiska do sor nie może trwać dłużej niż 5 minut więc zupełnie nie wiem jak mają to rozwiązać. Może wybudują na tym klepisku po parkingu na przeciwko szpitala?
 

·
Registered
Joined
·
732 Posts
^^ to by rozwiązało problem. może planowany jest też jakiś łącznik, żeby w razie czego nie musiano dygać z noszami przez ulicę? budżet chyba na to pozwala.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,881 Posts
Discussion Starter #537
Na budowie szpitala na Bielanach trwa montaż ostatniej wielkiej konstrukcji [FOTO]


Inwestycje, budowie szpitala Bielanach montaż ostatniej wielkiej konstrukcji [FOTO] - zdjęcie, fotografiaNa budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu trwa montaż ostatniej wielkiej konstrukcji – napowietrznego łącznika komunikującego nowy gmach główny i pawilon psychiatrii. Pracownia cytostatyków znajdzie już wkrótce swoje miejsce w nowo oddanym do użytku budynku administracyjnym. Mimo trudności związanych z epidemią Covid-19 trwają prace wykończeniowe i montaż sprzętu w obiektach medycznego miasteczka.

Stalowy szkielet składającej się z 122 elementów prefabrykowanych konstrukcji zostatał zmontowany na ziemi, a następnie podniesiony na wysokość pierwszego piętra i położony na betonowych dźwigarach. Trwają dalsze prace montażowe. Łącznik powinien być gotowy w lipcu.


Jeszcze w maju rozpoczną się przeprowadzki do budynku administracyjnego, w którym oprócz szpitalnych biur znajdą miejsce pracownia cytostatyków i pracownia patomorfologii. Zaawansowane prace nad ulokowanym także tutaj robotem aptecznym zostały na razie wstrzymane ze względy na obostrzenia związane z pandemią.
Gotowy jest już też pawilon dla oddziałów zakaźnych i przychodni przyszpitalnych. Inwestor, którym jest marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, oczekuje na pozwolenie na użytkowanie, które wydaje właściwy organ nadzoru budowlanego.
- Inwestycja na Bielanach jest kontynuowana mimo trudności kadrowych firm wykonawczych, wynikających z obostrzeń przeciwepidemicznych, oraz problemów z dostawami materiałów i podzespołów. Niestety, absencja pracowników na jakimś odcinku powoduje, że do pracy nie mogą przystąpić kolejni podwykonawcy. Liczymy się z opóźnieniami, ale mam nadzieję, że tegoroczny termin zakończenia inwestycji zostanie dotrzymany – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na budowie pracuje obecnie ok. 130 osób. Firmy skróciły czas pracy i zapewniły pracownikom środki ochrony osobistej. Wprowadzono limity pracujących na poszczególnych odcinkach budowy, powszechnie stosowane są preparaty dezynfekcyjne.
Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Jej koszt to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł pochłania najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach medycznego pakietu stulecia, czyli samorządowego wojewódzkiego programu modernizacji najważniejszych w Kujawsko-Pomorskiem placówek służby zdrowia. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane na późną jesień 2020.


 
521 - 540 of 565 Posts
Top