SkyscraperCity banner

561 - 571 of 571 Posts

·
Registered
Joined
·
897 Posts
Trwają odbiory techniczne budynku, w którym mieścić się ma nowy oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Bielanach w Toruniu.Bedzie on oddany jako pierwszy.Wyborcza.pl
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
14,069 Posts
Discussion Starter #563
Jeszcze trochę poczekamy...

Przeprowadzka szpitala zakaźnego w Toruniu to kwestia czasu?
13 października 2020 / 09:07

Przeprowadzka Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego Wojewódzkiej Lecznicy z Krasińskiego do nowych murów na toruńskich Bielanach to już kwestia czasu i formalności – tak możemy twierdzić po informacjach, które przekazuje nam placówka medyczna.
Nowy szpital na

Oficjalnej daty nie możemy podać, ale mamy nadzieję, że to nastąpi w jak najkrótszym terminie. W tej chwili dwie rzeczy warunkują przeniesienie oddziału i pacjentów: odbiory techniczne w związku z zakończeniem budowy, które jeszcze trwają i zamówienie sprzętu (dwudziestego mają być otwarte oferty) – jeśli tylko ten sprzęt w krótkim czasie pojawi się na tym oddziale, to już nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby tam pojawili się pacjenci
 

·
Registered
Joined
·
599 Posts
Raczej sprzedaż, ewentualnie po remoncie (ale to może kosztować sporo kasy) przeprowadzka jednostek i urzędów podległych pod marszałka, które wynajmują budynki np. Wojewódzkiego Urzędu Pracy czy departamentów UM z Elany. Mało prawdopodobne aby był tam nadal szpital, chociaż kto wie, w dobie pandemii wszystko jest mozliwe. Generalnie opróżnienie budynku szybko nie nastąpi, bo na Bielany przenoszą oddział stricte zakaźny, a mamy jeszcze dermatologię czy hepatologiczny oddział, no i chemioterapię i choroby płuc, które powrócą na Bielany dopiero po ukończeniu głównego budynku.
 

·
Registered
Joined
·
2,255 Posts
Lux Med podpisał umowę nabycia spółki Lecznice Citomed

Grupa Lux Med podpisała umowę nabycia toruńskiej spółki Lecznice Citomed. Po spełnieniu warunków umownych, do grupy dołączy 6 placówek ambulatoryjnych oraz wielospecjalistyczny szpital, podał Lux Med.
Lecznice Citomed Sp. z o.o. tworzy zespół poradni specjalistycznych, medycyny pracy i pracowni diagnostycznych. Pod opieką spółki jest blisko 90 tys. pacjentów, w tym ponad 40 tys. w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lecznice Citomed to 6 przychodni ambulatoryjnych z 54 gabinetami lekarskimi i 26 gabinetami zabiegowymi oraz wielospecjalistyczny szpital wyposażony w nowoczesne sale operacyjne. Firma świadczy szeroki zakres usług: POZ w ramach NFZ, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, usługi szpitalne, diagnostykę obrazową (MRI, tomografię komputerową, USG 3D i 4D) oraz opiekę stomatologiczną, podano.

Transakcja czeka jeszcze na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

"Inwestycja ta doskonale wpisuje się w model pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej, w którym działa Lux Med i jest uzupełnieniem naszej obecnej oferty opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. Znacząco poszerzymy ofertę usług zdrowotnych dla naszych pacjentów w województwie kujawsko-pomorskim. Dołączy też do nas zespół doświadczonych i uznanych specjalistów. To kolejny, ważny krok na drodze rozwoju Grupy" - powiedziała prezes Lux Medu Anna Rulkiewicz, cytowana w komunikacie.

Niespełna miesiąc temu Lux Med stał się też właścicielem warszawskiego szpitala św. Elżbiety, przypomniano.

Lecznice Citomed świadczą opiekę medyczną od blisko 30 lat. Ich zespół tworzy blisko 500 pracowników, w tym 190 lekarzy i 113 pielęgniarek i higienistek.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest blisko 250 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
14,069 Posts
Discussion Starter #567
W Toruniu powstaje nowa siedziba Hospicjum Światło za ponad 11 mln zł

Inwestycje, Toruniu powstaje siedziba Hospicjum Światło ponad - zdjęcie, fotografia


W bezpośrednim sąsiedztwie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na toruńskich Bielanach powstaje nowy pawilon na potrzeby Hospicjum Światło – zespołu opieki paliatywnej prowadzonego przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych. Obecnie trwają tu intensywne prace instalacyjne i wykończeniowe, zakończenie robót w połowie marca. Inwestorem jest marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne (KPIM).

- Obecne pomieszczenia hospicjum nie spełniają wymaganych standardów, stąd konieczność poprawy bazy lokalowej tej bardzo potrzebnej instytucji, świadczącej wsparcie osobom w ostatniej fazie życia i ich rodzinom – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Reklama

Dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony budynek o eleganckiej sylwecie pomieści m.in. 16 jedno- i dwuosobowych pokoi pacjentów (łącznie 24 łóżka), poradnię opieki paliatywnej, salę rehabilitacyjną, pokój przyjęć psychologa, kaplicę i ogród zimowy. Powierzchnia użytkowa wynosi 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Dzięki lepszym warunkom lokalowym Hospicjum Światło będzie mogło wypełniać swoją misję na rzecz chorych terminalnie i ich rodzin jeszcze lepiej niż dotychczas. Planuje organizować tu m.in. wsparcie psychologiczne dla opiekunów rodzinnych i szkolenia dotyczące opieki nad chorym w domu. Ośrodek będzie też zapleczem i miejscem spotkań dla zespołów wyjazdowych opieki domowej i wolontariuszy.
Sąsiedztwo lecznicy oznacza możliwość korzystania z posiłków przygotowywanych przez szpitalną kuchnię i szpitalnej infrastruktury, w tym parkingów.

Częścią inwestycji są remont prezydentówki, czyli sąsiadującej ze szpitalem dawnej rezydencji prezydentów Torunia, z przeznaczeniem na administrację hospicjum, oraz rewaloryzacja tutejszego parku. Ten ostatni będzie w przyszłości służył nie tylko pacjentom obu placówek i ich rodzinom, ale wszystkim torunianom.
Zakończenie robót w połowie marca 2021. Według oceny KPIM, termin ten jest na razie niezagrożony. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, koszt wynosi ponad 11,5 miliona złotych. Partnerem inwestora jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu.


 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
14,069 Posts
Discussion Starter #570
Zbliża się otwarcie nowego skrzydła Szpitala Miejskiego w Toruniu

Inwestycje, Zbliża otwarcie nowego skrzydła Szpitala Miejskiego Toruniu - zdjęcie, fotografia

Finiszuje rozbudowa Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. W nowym skrzydle zostaną umieszczone m.in. oddział udarowy, oddział neurologiczny, odział przeszczepowy i pracownia bibliologii molekularnej.

- Szpitale miejskie i powiatowe są ważnym elementem systemu opieki medycznej, stąd regularne wsparcie samorządu województwa dla ich projektów rozwojowych i modernizacyjnych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Nowy budynek ma dwa piętra i jest częściowo podpiwniczony. Poziom minus jeden jest przeznaczony m.in. na archiwum i szatnie personelu oraz magazyny oddziałów. Parter pomieści nowy szesnastołóżkowy oddział udarowy i przeniesiony z budynku głównego oddział neurologiczny, a także pracownię elektroencefalografii.
Oddział przeszczepowy i pracownia biologii molekularnej zajmą większą część drugiego piętra, co związane jest z planowanym rozwojem tego segmentu działalności placówki. W nowym skrzydle będzie też miejsce dla oddziału intensywnej opieki medycznej i dwóch sal operacyjnych.Elementem przedsięwzięcia jest także zakup wyposażenia, w tym nowoczesnej aparatury medycznej, które stanie w nowych szpitalnych przestrzeniach. Wcześniej lecznica zakupiła specjalistyczny sprzęt dla pracowni badań endoskopowych – gastroskop, kolonoskop i diatermię.
Łączna wartość inwestycji wynosi 30 milionów złotych, wsparcie środkami Unii Europejskiej, którymi w ramach RPO dysponuje samorząd województwa, to jedna trzecia tej sumy. 
561 - 571 of 571 Posts
Top