SkyscraperCity banner

21 - 40 of 7746 Posts

·
Registered
192 Posts
sirCoolek said:
Co do wiekszosci inwestycji, to na pewno korzystanie wplyna na rozwoj sasiadow, tylko ta hala... Kiedys juz byl tu o niej watek. Mysle, ze wiekszosc forumowiczow sie zgodzi, ze cos z nia bylo nie tak :p
O co chodzi z tą halą ?

·
Registered
192 Posts
Rośnie nam matematyka

Za oknem śnieg, ale prace przy rozbudowie Wydziału Matematyki i Informatyki UMK trwają na dobre. Można już nawet zobaczyć jak będzie wyglądał nowy kompleks.

Od strony ul. Krasińskiego - na tyle gmachu wydziału pojawiła się tablica ze schematem nowego obiektu, który ma być gotowy jeszcze w tym roku. Po rozbudowie wydziału matematycy i informatycy będą wreszcie mogli pracować w przyzwoitych warunkach, ponieważ obecny budynek przy ul. Chopina przeznaczony był pod potrzeby Muzeum Ziemi Pomorskiej - ma wobec tego zbyt dużo małych pomieszczeń, brakuje sal do wykładów, więc zajęcia odbywają się od rana do wieczora. Po rozbudowie powierzchnia użytkowa gmachu wydziału będzie wynosić 11,5 tys. metrów kwadratowych. Nowe, budynki zostaną połączone z obecną siedzibą wydziału. W dobudowanej części znajdą się np. sale wykładowa na 350 osób i konferencyjna na 100 osób oraz 10 laboratoriów komputerowych. W nowym gmachu lepsze warunki do pracy będzie miało również Regionalne Studium Edukacji Informatycznej - jednostka wydziału, która dzięki temu rozszerzy działalność szkoleniową w zakresie nowoczesnych technologii informatycznych Inwestycja o wartości ponad 19 mln zł realizowana jest z unijnego programu ZPORR, przy wsparciu województwa kujawsko-pomorskiego MENiS i uczelni.

·
łowca hotdogów
4,933 Posts
sirCoolek said:
Sorki, moze jestem jakis przeczulony, ale przez oszolomow z forum wyborczej nie ufam zadnym Arkadiuszom z Torunia :p Mam nadzieje, ze nic Cie z tym kolesiem z gw nie laczy :)
Wydaje mi się, że trzeba mieć nadzieje, że Arek przejmie tu zwyczaje tego forum, nie znajdzie chętnych do przepychanek, a dzięki temu polubi też sąsiada zza miedzy. Bo to najprawdopodobniej ten sam pan Arkadiusz S.

·
marcel
125 Posts
czy wiadomo coś o apartamentowcu przy Grudziądzkiej. Buduje go Młodziezowa Spółdzielnia Mieszkaniowa. Na stronce spóldzielni nie ma żadnych info. Budynek wydaje sie całkiem wysoki jakieś 8-9 kondygnacji. Jak ktos cos wie to pisać! :)

·
Registered
192 Posts
Budynek MSM - u będzie już chyba w stanie surowym.Ma bodajże 9 kondygnacji.Wszystkie mieszkania już raczej sprzedane.Prawdopodobne jest iż obok będą budować kolejny budynek.

a_weirdo - A Tobie o co chodzi ?

·
Banned
2,292 Posts
To juz teraz moze do rzeczy:
ktos pisal o apatamentowcu na Grudziadzkiej- kiedys w swojej fotorelacji z Torunia dalem jego zdjecie w budowie, obecnie wyglada na to (zreszta od dluzszego czasu) ze jest w stanie surowym -chyba surowym otwartym, jak pamietam.

Co do Baja- to wyglada na to bedzie to bardzo ciekawy gmac
Co do budowanych budynkow UMK to zwlaszcza ten na Bielanach uwazam za kiepski- wyglada jak jakies liceum sprzed 10 lat. Zwlasza gdy sie porowna np. z nowymi budynkami UAM w Poznaniu. (zeby nie bylo ze sie czepiam- nowy gmach na bydgoskim ATR-ze tez uwazam za nieudany :) )

·
Banned
2,292 Posts
Dzis obszedlem pol miasta i zobaczylem troche budow na razie tylko pare zdjec :

To przebudowa hali wystawienniczej na Bydgoskim Przedmiesciu

Na poczatku mysalem ze to nowy budynek , wiec pomyslalem sobie ze nie ma najlepszych ksztaltow, ale jak przeczytalem na tablicy informacyjnej ze to przebudowa, moja ocena sie zmienila na lepsze.
Ktos wie cos wiecej o tym budynku ?
Czy nie powstal on czasem przed wojną ?

Wkrotce duzo wiecej zdjec , ktore juz sa zreszta zrobione

·
marcel
125 Posts
Budowlańcy skończyli prace modernizacyjne w Centrum Targowym Park na Bydgoskim Przedmieściu. Tam, gdzie kiedyś była największa dyskoteka w Toruniu, wkrótce pojawią się handlowcy

Centrum powstało w budynku przy Szosie Bydgoskiej 3, gdzie jeszcze niedawno działał klub Imperium Dźwięku, a wcześniej Central Park. Rok temu miasto przekazało gmach spółce komunalnej Miasto-Handel (dziś Targi Toruńskie). Prace adaptacyjne zaczęły się w lipcu. - W tej chwili trwa odbiór techniczny obiektu - mówi Kazimierz Zawal, prezes TT.

Budowlańcy gruntownie przebudowali okazały gmach i wymienili wszystkie instalacje. Hala główna budynku, który wzniesiono w 1928 r. jako największe w kraju pomieszczenie wystawowe - po wielokrotnych przeróbkach - wróciła do pierwotnego wyglądu. To nie koniec zmian. Do ścian szczytowych dobudowano dodatkowe pomieszczenia, w których powstaną: restauracja, sala konferencyjna i pomieszczenia biurowe. Dzięki temu budynek, którym miał 3,3 tys. mkw., powiększył się o dodatkowe 900 mkw. Cała inwestycja pochłonęła około 5,5 mln zł.

Dzięki niej obiekt odzyskał dawną funkcję wystawienniczo-targową. - Chcemy, by powstało w nim regionalne centrum targowe, które będzie przyciągało przedsiębiorców z całego województwa - mówi Zawal.

Pierwsze targi odbędą się w nowym centrum na skraju parku miejskiego na początku marca. W 2006 r. zaplanowano w nim sześć imprez wystawienniczych. Docelowo ma ich być 8-10 rocznie. - Ponadto chcemy organizować konferencje, seminaria, koncerty i inne imprezy, np. studniówki - zapowiada Zawal. - W naszej hali mieści się nawet tysiąc osób.

Jeśli Centrum Park okaże się strzałem w dziesiątkę, Targi Toruńskie zbudują przy Szosie Bydgoskiej cały kompleks wystawienniczy. Jego wizja jest już gotowa.

·
marcel
125 Posts
powstał powstał ale moderator wyrzucił. Tak tak działy tam sie różne rzeczy łącznie ze strzelaninami(Central Park) No na paru tez sie było na szczescie w zadymach nie brałem udzialu. Ale cosie wypiło to sie wypiło :drunk:

·
Banned
2,292 Posts
Wkontekscie tych czesciowo juz zrealizowanych ambitnych planow , przypomina sie bydgoskie targi, ktore mialy miec swoje centrum wystawiennicze, ale niestety na planach sie skonczyly i targi zamiast sie rozwijac podupadly :(

Ale co tam, teraz kolej na nowy gmach UMK w Miasteczku Studenckim:

To oczywiscie nie wszystko bo jak mowilem wycieczka byla na pol miasta :)

·
Banned
2,292 Posts
...tak wiec szedlem i szedlem az zaszedlem na skraj osiedla sw. Jozefa.
Bylem tam juz wczesniej i teraz chcialem zrobic zdjecia budowy nowego osiedla. Jednak wczesniej widzialem budowe tylko powierzchownie (kolo Netto), a teraz wszedlem w głąb i dopiero zobaczylem cale miniosiedle i szczeka mi opadla na widok az tylu budynkow budowanych naraz. 5 dzwigow, blokow wiecej, ale trudno bylo mi je dokladnie policzyc.

·
Banned
2,292 Posts
... potem idac bardzo dluga droga z obkrążeniami ulic doszedlem na budowe kolejnego nowgo gmachu UMK

uwaga do tego projektu : podluzny gmach z tylu to juz istniejacy (zreszta stary juz) budynek

Nie bylo prawie jak zrobic zdjec, te zostaly zrobione przez jedyna większą szparę w ogrodzeniu jaką znalazlem:

·
Banned
2,292 Posts
... nastepnie doszedlem do Baja Pomorskiego

Gmach bedzie jak widac na renderach wspanialy ale na razie moznaby sie chyba pokusic o stwierdzenie ze to najbrzydszy budynek teatralny w Polsce:

To tyle a wiecej zdjec niezwiazanych z budowami w moim watku o Toruniu w innym dziale :)

·
Registered
1,162 Posts
Jacek ty mieszkasz w Toruniu czy jak :D ? az wstyd sie przyznac mam cyfrowke, czasami nawet czas a nie chce mi sie dupy ruszyc zeby porobic gdzies zdjecia i dac jakas relacje z tego co sie dzieje w Toruniu .. moze po sesji sie zmobilizuje

·
Registered
571 Posts
Discussion Starter #40
JaCeK ! said:
Na poczatku mysalem ze to nowy budynek , wiec pomyslalem sobie ze nie ma najlepszych ksztaltow, ale jak przeczytalem na tablicy informacyjnej ze to przebudowa, moja ocena sie zmienila na lepsze.
Ktos wie cos wiecej o tym budynku ?
Czy nie powstal on czasem przed wojną ?

Centrum Wystawiennicze zostało otwarte w 1928 roku. Piękny przykład polskiego modernizmu!

21 - 40 of 7746 Posts