SkyscraperCity banner

7361 - 7380 of 7706 Posts

·
urodzony w Bydgoszczy
Joined
·
1,802 Posts
Basen MOSiR ul. Bażyńskich

06.11.2019


od ul. Bażyńskich

od ul. Kościuszki 

·
urodzony w Bydgoszczy
Joined
·
1,802 Posts
Dzięki za zwrócenie uwagi, nie wiedziałem o istnieniu takowego wątku.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,049 Posts
Na początku grudnia otwarcie Pasażu Zieleniec.


Nowa Biedronka w Toruniu. Kiedy otwarcie?Wiemy już kiedy nastąpi otwarcie nowej Biedronki, która wejdzie w skład rozbudowanego Pasażu Zieleniec przy Szosie Bydgoskiej.

Przy Szosie Bydgoskiej trwa rozbudowa Pasażu Zieleniec. O przebiegu inwestycji na bieżąco informujemy Was na portalu "Oto Toruń". W ramach tego zadania powstał kolejny obiekt podzielony na pięć odrębnych lokali o zróżnicowanej powierzchni. Znajdą się tam sklepy oferujące artykuły spożywcze i przemysłowe. Jednym z najemców ma być Biedronka.Jak informuje biuro prasowe Jeremino Martins Polska (właściciel Biedronki), otwarcie marketu zaplanowano na początek grudnia tego roku. Na parkingu przed nowym sklepem powstaną 62 miejsca postojowe.

Pasaż Zieleniec to, jak na razie, kilka punktów handlowo-usługowych, wśród nich między innymi market Piotr i Paweł, a także Drogeria Natura i Cukiernia Sowa. Już wkrótce oferta dla klientów będzie znacznie bogatsza.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,049 Posts
W tym roku szykuje się rekordowa iluminacja :)

Nowa iluminacja na starówce w Toruniu. Wiemy, ile zapłaci za nią miasto. Zobacz, jak będzie wyglądałaW tym roku przed Bożym Narodzeniem starówka w Toruniu rozbłyśnie rekordowo! Będą nowe dekoracje świetlne, także w nowych lokalizacjach. Już wiadomo, jakim kosztem.

Dokładnie 216 tysięcy 587 zł brutto zapłaci Urząd Miasta Torunia za dostawę i montaż dekoracji świątecznych na starówce w sezonie 2019/2020. Dodatkowe 39 tysięcy 855 zł brutto - za gotowość do usunięcia usterek i awarii w ciągu 6 godzin od zgłoszenia. Pieniądze zainkasuje spółka Energa Oświetlenie z siedzibą w Sopocie, która wygrała miejski przetarg.

Konkurentem Energi w rywalizacji o miejskie zlecenie była spółka CR Iluminacje z Bielska-Białej. Przegrała, bo była droższa. Za dostawę i montaż dekoracji oczekiwała 287 tysięcy 651 zł brutto, a za usuwanie awarii (w tym samym czasie 6 godzin) - 53 tysięcy 830 zł.

Jak będzie w tym roku wyglądała starówka w okresie świątecznym? - Ma w tym sezonie zachwycać iluminacjami. Piękniejsza będzie też choinka przed Urzędem Miasta. Wiadomo, że co roku rywalizuje z tą przed Urzędem Marszałkowskim. Plan jest taki, by w tym sezonie osiągnąć remis - zdradzał "Nowościom" niedawno Marek Szmytkowski, kierownik referatu ds. infrastrukturalnych i energetycznych w Wydziale Gospodarki Komunalnej.


Dekoracje pojawią się w następujących miejscach: przy ul. Mostowej (wymiana dekoracji na nowe), przy Alei Solidarności (wymiana), ul. Ducha Świętego (wymiana), ul. Podmurna i Prosta (nowa lokalizacja), ul. Św. Katarzyny (wymiana), ul. Sukiennicza (nowa lokalizacja), Rynek Nowomiejskie (nowa), ul. Św. Jakuba (nowa), ul. Wysoka (nowa), ul. Zaułek Prosowy (nowa), ul. Piekary (tu dwa nowe punkty), ul. Łazienna (nowa), ul. Św. Jana (nowa), ul. Kopernika (wymiana plus nowa lokalizacja), ul. Fosa Staromiejska (nowa), ul. Strumykowa (nowa), ul. Wielkie i Małe Garbary (nowe punkty) i ul. Szczytna (wymiana).

Wisienką na torcie świątecznej iluminacji ma być nowe oświetlenie choinki przed Urzędem Miasta Torunia przy Alei Solidarności. Z ogłoszenia przetargowego wynika, że urzędnicy widzą drzewko ozdobione dodatkowymi 40 białymi i niebieskimi światełkami ledowymi. Mają one zostać wpięte w już istniejącą dekoracje i ledowe łańcuchy.

Jaki konkretnie będą wyglądały nowe dekoracje na starówce? Urzędnicy do zamówienia przetargowego dołączyli wizualizacje. Najbardziej efektowne elementy świetlne, przypominające zdobione pierścienie, mają pojawić się przy Alei Solidarności i ul. Mostowej - będą okalały prawie wszystkie latarnie. Przy innych ulicach natomiast pojawią gwiazdy i gwiazdki w najróżniejszych wersjach. Jedne będą pierścieniami okalającymi lampy, inne - wiszącymi nad głowami przechodniów łańcuchami świetlnymi. Przy ul. Kopernika gwiezdnym motywom towarzyszyć mają anioły.

Oczywiście, jak co roku "Nowości" postarają się, by uzupełnieniem miejskich dekoracji świątecznych stała się żywa choinka na Rynku Staromiejskim. Tradycyjnie pomogą nam w tym leśnicy. O szczegółach pisać będziemy już niebawem.
źródło
 
7361 - 7380 of 7706 Posts
Top