SkyscraperCity banner

7701 - 7720 of 7743 Posts

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,276 Posts
- Złożona została Karta Informacyjna Przedsięwzięcia, którą poparto badaniami przyrodniczymi. Obecnie czekamy na decyzję środowiskową wydawaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy – powiedział nam niedawno rzecznik prasowy NOT.
Od grudnia minęło trochę czasu wiadomo czy decyzja jest pozytywna? i na jakim etapie jest projekt kolejki gondolowej przez Wisłę?
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,276 Posts
Najważniejszy fragment artykułu :)

- Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że inwestycja powstanie. W tej chwili jesteśmy na etapie zbierania tej niezbędnej dokumentacji. Mamy na ukończeniu taki najważniejszy proces, czyli uzyskanie decyzji środowiskowej. Wielomiesięczna praca jest już za nami.Jednocześnie prowadzimy procedurę na uzyskanie zgody na używanie terenu, gdzie będą postawione słupy i stacje. Mamy w toku procedurę administracyjną.Wszystko jest pod znakiem żmudnym prac administracyjnych. Cała dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Jest szansa, żeby w przyszłym roku rozpocząć budowę. Ta potrwa około roku- powiedział nam Marcin Karasiński z Nadwiślańskiej Organizacji Turystycznej, odpowiedzialnej za tą inwestycją.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,276 Posts
Miasto chce wybudować dwie nowe sale gimnastych

Zespół Szkół Muzycznych na Wrzosach oraz „mechanik” przy ul. św. Józefa to placówki, które w niedalekiej przyszłości będą miały nowe obiekty sportowe. Sale gimnastyczne zamierza wybudować im miasto. Pod koniec maja ogłoszono przetarg na projekty dla obu planowanych inwestycji.


Zespół Szkół Muzycznych w budynku przy Szosie Chełmińskiej funkcjonuje od 2006 roku. Wcześniej działał w trzech różnych lokalizacjach, co było wyjątkowo uciążliwe zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Miasto długo szukało rozwiązania, aż wreszcie zdecydowano, by muzyczną umieścić na Wrzosach w obiektach zajmowanych wcześniej przez zlikwidowane liceum oraz pogotowie opiekuńcze. Trzy lata później rozpoczęto budowę sali koncertowej, którą oddano do użytku w 2010 roku.

Miasto dalej chce inwestować w Zespół Szkół Muzycznych, tym razem stawiając mu nową salę gimnastyczną. Od projektanta oczekuje, że stworzy on koncepcję nowoczesnej sali o wymiarach 31 na 19 m wraz z zapleczem socjalnym, czterema szatniami, pokojem nauczycieli oraz magazynem. Nowy budynek musi być architektonicznie i użytkowo powiązany z już istniejącymi gmachami, które mają jedną bądź dwie kondygnacje. Projekt powinien zawierać także plan zagospodarowania terenu wokół szkoły oraz wstępny kosztorys inwestycji wraz z wyposażeniem obiektu.

Nową salę gimnastyczną dostać ma także Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych z ul. św. Józefa. Powstać ma ona w miejsce istniejącej dziś tzw. małej sali gimnastycznej. Szkoła jest obiektem zbudowanym na planie litery C i składa się z pięciu modułów połączonych ze sobą (część administracyjna dwukondygnacyjna, część dydaktyczna parterowa, dwukondygnacyjna i trzykondygnacyjna z częściowym podpiwniczeniem, część sportowa parterowa). Projektowaną salę gimnastyczną z zapleczem należy przewidzieć w miejscu istniejącej hali sportowej wybudowanej w 1968 roku lub w innym z konkretnym uzasadnieniem. Nowa sala – tak samo jak w przypadku szkoły muzycznej ma mieć 31 na 19 m, cztery szatnie z węzłami sanitarnymi, pomieszczenia dla nauczycieli oraz magazyn sprzętu. Miasto chce także znać wstępny kosztorys całej inwestycji wraz z wyposażeniem.

Rodowód Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu sięga 1945 roku, kiedy w budynku przy ulicy Sienkiewicza powstało Państwowe Liceum i Gimnazjum Elektryczne - pierwsza szkoła techniczna w wyzwolonym Toruniu. W 1952 roku połączono ją z Technikum Mechanicznym tworząc Technikum Mechaniczno - Elektryczne. W obecnej siedzibie szkoła znalazła się w latach 1961 - 1963. Obecną nazwę Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu szkoła nosi od 1993 roku. Placówka należy do najbardziej obleganych szkół technicznych w mieście.

 

·
Registered
Joined
·
2,167 Posts
FHP LUX Adolf Plewa przygotowuje się do kolejnej inwestycji magazynowo-usługowej. 28 kwietnia został złożony wniosek w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: "budynki magazynowo - usługowe przy ul. Kociewskiej 26 w Toruniu (dz. nr 142, 143, 131/14, 131/19, 131/20, 131/21, 131/22, 131/23, 131/27, 128/2 - obręb 40)"

Działki mają około 5,8 ha powierzchni i znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Fortu IV, pola golfowego oraz torów kolejowych. W pobliżu przy ul. Kociewskiej za około 2 lata zostanie oddana do użytku nowa stacja kolejowa Toruń-Mokre.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,276 Posts
Ścieżka sensoryczna przy ZS nr 26

Przy Zespole Szkół nr 26 przy ul. Fałata 89/90 powstała ścieżka sensoryczna, która wzbogaca teren wokół nowo wybudowanego basenu rehabilitacyjnego.
W 2020 roku ukończono budowę basenu rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół 26 – nowoczesnego obiektu w pełni przystosowanego dla osób niepełnosprawnych, z trzema nieckami – dwiema rehabilitacyjnymi, w tym jedną z ruchomym dnem oraz brodzikiem dla dzieci. Znajdują się tam także atrakcje basenowymi typu: parasol, wodny masaż i masaż powietrzny do masażu stóp.
Przy obiekcie powstała ścieżka sensoryczna złożona z sześciu sektorów wyposażonych w różne sprzęty i przedmioty oddziałujące na poszczególne zmysły. Każdy z nich wyposażony jest w tablicę informacyjną. I tak w sektorze dźwiękowym znalazł się telegraf akustyczny, w sektorze wodnym - ścieżka z bali układanych poprzecznie, a w sektorze smaków i zapachów – pergola, kolorowy ogród, krzewy. Bogato wyposażony został sektor iluzji optycznych. Są tam: wędrujące koło (kontrastowe odcienie bieli i czerni powodują, że podczas szybkiego obracania tarczy, biały kolor zmienia się w szary, poprzez zlewanie się z czarnym), małe-duże soczewki Fresnela (dzięki umieszczeniu soczewek powiększających i pomniejszających w skrzyni, do której wkładamy ręce, użytkownik ma możliwość obserwowania zmian, jakie zachodzą pod ich wpływem), lustro walcowate (tafla nietłukącego się tworzywa odpowiednio uformowana, pokazuje różnorodne zniekształcenia własnego odbicia), kolorowy krater (zawiera plamy barwne, które poprzez konkretne ich wyprofilowanie, stwarzają złudzenie, że obiekt jest trójwymiarowy), magiczna studnia. Sektor doznań równoważnych to inaczej plac zabaw wyposażony w tyrolkę, równoważnię, zjeżdżalnię, drabinki z linami do wspinaczki, różnego typu huśtawki, trampolinę naziemną, bocianie gniazdo, piaskownicę, pojazd na torach, ściankę-przytulankę. Dla zmęczonych zabawą stanęła altana. W sektorze orientacji przestrzennej znalazła się ścieżka fakturowa - podczas poruszania się po jej urozmaiconym podłożu, w różnych kierunkach osoby niepełnosprawne będą kształciły i utrwalały elementarne umiejętności matematyczne (m.in. ilościowe, wielkościowe) oraz orientacje w przestrzeni.
Ścieżka sensoryczna powstała w ramach zadania „Budowa basenu rehabilitacyjnego z łącznikiem wraz ze ścieżką sensoryczną oraz infrastrukturą techniczną i drogową przy Zespole Szkół nr 26, ul. Fałata 89/90 w Toruniu". Wykonawcą jest BUD-EKO R.S. Szymańscy Sp. j. z Torunia, a koszt całości to 10 550 500 zł.

 

·
Registered
Joined
·
2,167 Posts
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. złożyły wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji:

"budowa hali produkcyjnej wraz z instalacją do produkcji taśmy chłonnej i z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Przelot 37 w Toruniu (dz. 74/3, 74/4 - obręb 54)"

Działki uwzględnione we wniosku sąsiadują bezpośrednio z działką, na której znajduje się obecnie Centrum Logistyczne TZMO. Obie działki mają łącznie 4,3 ha powierzchni.
 

·
Registered
Joined
·
101 Posts
Firma Auto Reve (dealer Renault i Dacii) złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji:

"budowa hali przemysłowej przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 65 w Toruniu (dz. 123/49 - obręb 44)"

Jest to działka położona tuż obok salonu. Czyli szykuje się nam jego rozbudowa. :)
 
7701 - 7720 of 7743 Posts
Top