SkyscraperCity banner

7881 - 7900 of 8003 Posts

·
Registered
Joined
·
6 Posts
Przebudowa Pasażu Zieleniec:

Szkoda że nie rozbudowali tego budynku aż do nowej części. Pozostanie tam nie wykorzystany kont. Stację transformatorową można by wkomponować w budynek, bądź przenieść w inne miejsce.

W zmodernizowanej części oprócz istniejącego już sklepu KiK znajdzie się też debiutujący w Toruniu market non food ACTION. Fajnie by było jakby pojawił się sklep TEDi.
 

·
Registered
Joined
·
777 Posts
Prawie pół miliona złotych wpłynie do miejskiej kasy ze sprzedaży kolejnej działki w strefie inwestycyjno-logistycznej Toruń-Wschód.

647716
Działkę o pow. 0,4779 ha na Świdnickiej 3 kupiła firma Maszynohurt z Sitna koło Rypina za 494 900 zł. Nieruchomość oznaczona jest numerem 132/36 (na grafikach nr 2).

- Strefa inwestycyjno-logistyczna Toruń-Wschód to jedna bardziej atrakcyjnych lokalizacji w aktualnej ofercie Torunia - mówi Bartosz Kalemba z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. - Zlokalizowana jest w północno-wschodniej części miasta. Charakteryzuje się doskonałym skomunikowaniem z drogami krajowymi nr 91, 15 i 10 oraz bliskością węzła autostrady A1. Została przygotowana z myślą o działalności usługowej, składach czy też magazynach. Jej potencjał dostrzegają kolejne firmy.
(za GW)
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
14,103 Posts
Altom przy Fortecznej planuje wiosna przyszłego roku wybudować nową halę produkcyjną :)


Rozpoczęła się rozbudowa w firmie "Altom" w Toruniu
Biurowiec i hale produkcyjne firmy „Altom”, wytwórcy okien i drzwi z PCV, w pobliżu skrzyżowania „nowej” ulicy Polnej z Forteczną, stoją od lat. Właśnie rozpoczęła się rozbudowa części produkcyjnej. Trwa projektowanie nowego obiektu. Prace budowlane powinny się rozpocząć najdalej wiosną przyszłego roku.
 

·
Registered
Joined
·
186 Posts

– Jak co roku sprawdziliśmy sprawność organów administracji architektoniczno-budowlanej w miastach wojewódzkich z uwzględnieniem Bydgoszczy i Torunia oraz Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry – tłumaczy Mateusz Stachewicz z PZFD.
Okazuje się, że tylko niespełna 11 proc. warunków zabudowy dla mieszkaniówki wydano w terminie. Jest to najgorszy wynik od 2016 r. Dla 42 proc. decyzji urzędnicy potrzebowali od 61 do 180 dni. A na co czwarte warunki zabudowy czekało się od 181 do 365 dni.
Nieco lepiej wyglądała sytuacja w wypadku biurowców i hoteli. W ub.r. dla biur wydano 25 proc. tych decyzji w terminie krótszym niż 60 dni. Na ponad połowę warunków magistraty potrzebowały od 61 do 180 dni, a dla 9 proc. – od 165 do 181 dni. Dla hoteli wydano 15 proc. decyzji w okresie nie dłuższym niż 60 dni, od 18 do 61 dni – 45 proc., a 29 proc. – od 181 dni do roku.
Gdy chodzi o mieszkaniówkę, najszybsza okazała się Bydgoszcz, gdzie prawie 43 proc. rozstrzygnięć wydano w terminie. Za nią plasują się Lublin i Łódź. W Katowicach, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Zielonej Górze i Krakowie żadnych warunków dla inwestycji mieszkaniowych nie udało się wydać w czasie do 60 dni. W Warszawie tylko 6,67 proc. warunków inwestorzy otrzymali w terminie.
W przypadku biurowców najsprawniejszym miastem został Białystok, gdzie wszystkie decyzje wydano w terminie. Najwolniejszy był Kraków, gdzie 77 proc. decyzji inwestorzy otrzymali po czasie dłuższym niż rok. Gdy chodzi o hotele, najszybsze były Kielce, a najdłużej czekało się w Krakowie i Gdańsku.

Lepiej miasta radzą sobie z pozwoleniami na budowę. W ub.r. 57 proc. tych decyzji dla mieszkaniówki wydano w terminie. Ale również wystąpił spadek w stosunku do poprzedniego roku o ponad 10 pkt proc. Prawie jedna trzecia decyzji została wydana w terminie od 66 do 180 dni, 7 proc. – od 181 do 365 dni, a 3 proc. w okresie dłuższym niż rok.
Dla biurowców wydano w terminie 56 proc. pozwoleń. 32 proc. – w okresie między 65 a 180 dni, 7 proc. w terminie od 181 do 365 dni. Jeśli chodzi o hotele, to czas oczekiwania w 61 proc. przypadków był nie dłuższy niż 65 dni, 23 proc. – od 66 do 180 dni, 15 proc. – od 181 do 365 dni.
Najszybciej pozwolenia na budowę dla mieszkaniówki uzyskuje się w Bydgoszczy i Poznaniu. Wszystkie wydano do 65 dni. We Wrocławiu dotyczyło to aż 99 proc. decyzji. Największy poślizg był w Krakowie – niespełna 6 proc. wydano w terminie. Stolica też nie wypada najlepiej. W terminie wydano 38,4 proc. pozwoleń.
W przypadku biurowców najsprawniejsze były Gorzów Wielkopolski, Opole, Poznań, Wrocław i Zielona Góra. Żadnej decyzji terminowo nie wydały Kielce, Szczecin i Toruń. Gdy chodzi o hotele, najlepiej wypadły: Łódź, Poznań, Rzeszów oraz Wrocław. Ani jednej decyzji nie wydano w terminie w Białymstoku, Kielcach, Krakowie, Szczecinie i Zielonej Górze.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
14,103 Posts
Toruń chce przyciągnąć nowych przedsiębiorców. Mogą liczyć na ulgi podatkowe


Programy pomocowe dla przedsiębiorców zostały w czwartek przyjęte przez Radę Miasta Torunia na zdalnej sesji. Wejdą w życie już na początku 2021 r. i będą obowiązywać do końca 2023 r. Ulgi podatkowe mogą przyciągnąć do miasta nowych przedsiębiorców, ale spowodują zmniejszenie wpływów do budżetu o nawet 4,5 mln zł.

Efektem wdrożenia w życie nowych programów pomocowych ma być przyciągnięcie do Torunia nowych inwestorów i przedsiębiorców oraz stworzenie dodatkowych miejsc pracy. Miastu zależy przede wszystkim, aby przedsiębiorcy rozpoczynali swoją działalność na terenie staromiejskim. Mogą oni liczyć na zwolnienia z podatku od nieruchomości, jeśli prowadzą działalność w zakresie branż chronionych i wygasających, m.in. w branży krawieckiej, antykwarycznej, szewskiej czy ślusarskiej. Z ulg podatkowych będą mogli też skorzystać przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy otwierają działalność na toruńskiej starówce.
Miasto proponuje także zwolnienia z podatku od nieruchomości tym przedsiębiorcom, którzy kupią grunt na terenie Torunia i zaczną na nim inwestować oraz tym, którzy będą tworzyć nowe miejsca pracy. Ulgi będą także obowiązywać w przypadku osób, które przeprowadziły się do Torunia i kupiły tu nieruchomość. Dodatkowo, z podatku od nieruchomości zwolnione będą place zabaw, baseny, boiska sportowe i stadiony.
Ulgi spowodują ubytek wpływów do budżetu o ok. 4 – 4,5 mln zł.

 

·
Registered
Joined
·
777 Posts
Czy ktoś wie co buduje się na rogu Szubińskiej i Krętej? Jakieś fundamenty są murowane, ale nie wygląda mi to na mieszkaniówkę. 😕
 
7881 - 7900 of 8003 Posts
Top