SkyscraperCity banner

1 - 20 of 189 Posts

·
wizja przyszłosci
13,075 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Jedna najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Toruniu ostatnich lat, blisko 1000 mieszkań na Jakubskim. Osiedle zlokalizowane na terenach po byłym Tormiesie w okolicy ulic Targowa i Lubicka.

Inwestor: Willa Developer
Realizacja: 2018 - 2023

Dodatkowo Lembud realizuje projekt Avangarda:

·
Registered
116 Posts
Na wizkach widać dość wysoki standard (w szczególności Avangarda) i przy każdej tego typu inwestycji zastanawia mnie - kto to kupuje?
Przecież Toruń nie stoi żadnym sensownym przemysłem, większość moich znajomych już dawno stąd wyjechała za sensowną pracą. Nawet liczba prezesów jest skończona :p

·
Registered
116 Posts
"a) rodzaj zabudowy – szeregowa (klatkowa), nie dotyczy obiektów podziemnych"

Jak należy rozumieć zapis "szeregowa (klatkowa)"? Chodzi o zwykłe szeregowce z możliwością zmiany na zwykłego klatkowca?

·
wizja przyszłosci
13,075 Posts
Discussion Starter #6
Na wizkach widać dość wysoki standard (w szczególności Avangarda) i przy każdej tego typu inwestycji zastanawia mnie - kto to kupuje?
Przecież Toruń nie stoi żadnym sensownym przemysłem, większość moich znajomych już dawno stąd wyjechała za sensowną pracą. Nawet liczba prezesów jest skończona :p
Raczej widzę odwrotny trend, więcej wraca i osiedla się na stałe co pokazuje np. rynek mieszkaniowy. W Toruniu mieszkania schodzą jak bardzo szybko, porostu ludzie mają pieniądze :)

Co do przemysłu to w Toruniu taka średnia krajowa :)

·
Registered
1 Posts
Raczej widzę odwrotny trend, więcej wraca i osiedla się na stałe co pokazuje np. rynek mieszkaniowy. W Toruniu mieszkania schodzą jak bardzo szybko, porostu ludzie mają pieniądze :)

Co do przemysłu to w Toruniu taka średnia krajowa :)
Ale chyba wracając wydają te pieniądze zarobione gdzie indziej i wtedy muszą zdać się na toruński rynek pracy z naszymi stawkami? :nuts:
Zdaje mi się ,że Toruń nie ma za dużej siły przyciągania. Mamy duży nacisk na turystykę i to raczej z sukcesami,ale chyba niestety przydałoby się więcej miejsc pracy by co najmniej wprowadzić trochę konkurencji pomiędzy lokalnymi pracodawcami. Myślę,że mieszkania się sprzedają z tego względu ,że jednak standardy idą do góry i ludzie wybierają nowe budownictwo, mamy też niezależnych singli ;). Ludzie chcą mieć osobny salon i sypialnie, a nie kanapo-tapczan:) Będzie też coraz więcej mieszkań po umierających emerytach z wyżów demograficznych z ich roczników i zwalnianie się mieszkań na toruńskich blokowiskach. Mimo wszystko skoro jest potrzeba to i jest produkt i ciszę się ,że mieszkania się budują i ktoś to kupuje :)

·
wizja przyszłosci
13,075 Posts
Discussion Starter #8 (Edited)
^^ Mamy wysoki współczynniki budowy mieszkań na 1000 mieszkańców ponieważ jest popyt, więc ludzie mają pieniądze co mogę potwierdzić. Też nie wszyscy dobrze zarabiają ale miejsce zamieszkania tu ni ma znaczenia.

Przy tak niskim bezrobociu proponuję poszukać nowej pracy :)

·
Registered
116 Posts
Ale chyba wracając wydają te pieniądze zarobione gdzie indziej i wtedy muszą zdać się na toruński rynek pracy z naszymi stawkami?
O, dziękuję właśnie o to mi chodziło. Ceny mieszkań w Toruniu i Bydgoszczy równają do stolic innych województw, przy czym nie czarujmy się - rynek pracy w np. Poznaniu ma więcej do zaoferowania niż zapyziały Toruń :)
Stąd też moja mocna ciekawość kto kupuje te nowe budownictwo. Liczba prezesów jest skończona, robotnicy bez zdolności kredytowej i środków własnych też odpadają ;)

Raczej widzę odwrotny trend, więcej wraca i osiedla się na stałe co pokazuje np. rynek mieszkaniowy.
Byłbym wdzięczny gdybyś podlinkował tu jakieś dane, z naciskiem na demografię tych powracających :)

Przy tak niskim bezrobociu proponuję poszukać nowej pracy
Ah, cynizm - piękna rzecz ;)))

·
O_o
2,163 Posts
Niskie stopy procentowe od lat, lokaty nie opłacalne. Giełda ryzykowna. Sporo ludzi kupuje inwestycyjnie za gotówkę.

Do tego niskie oprocentowanie= niezła zdolność tych średnio zarabiających. Patrząc na łączne kwoty kredytów jakie rocznie udzielają banki to jesteśmy blisko rekordu z lat 2007-2008.

No i się kręci.

·
wizja przyszłosci
13,075 Posts
Discussion Starter #13
Klinker dlaczego się nie wyprowadzisz skoro tak tu źle?
Współpracuję z wieloma firmami, ogólnie jest straszny brak pracowników do tego stopnia że obecnie jest to główny powód odmówień przystąpienia do inwestycji lub opóźnień np. przy produkcji.

W wątku o danych statystycznych jest opracowanie Hekus który pokazuje że obecnie przybywa mieszkańców w Toruniu i tym bardziej w powiecie.

·
Registered
116 Posts
Klinker dlaczego się nie wyprowadzisz skoro tak tu źle?
Po pierwsze, po co personalne wycieczki? Po drugie, skąd założenie, że tu mieszkam? :)

ogólnie jest straszny brak pracowników
Ale pracownik pracownikowi nierówny. A może brak pracowników wynika właśnie przez to, że systematycznie uciekają za wyższymi wynagrodzeniami? ;)

W wątku o danych statystycznych
Dziękuję za wskazanie, gdzie szukać. Być może zamiast próbować mnie atakować następnym razem po prostu rzucisz sam link :)

1 - 20 of 189 Posts