SkyscraperCity banner

:)

1 - 7 of 7 Posts

·
wizja przyszłosci
15,050 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Ciekawy jestem jak ocenicie jedno z ciekawszych osiedli, które powstaje w Toruniu :)

Osiedle Winnica

Teren skarpy wiślanej - przepiękny widok na Wisłę.

Nowoczesny kompleks 8 budynków mieszkalnych zlokalizowany w niedalekiej odległości od centrum, na przepięknej wiślanej skarpie. O wyjątkowości tego miejsca świadczy nie tylko położenie z widokiem na zakole Wisły, ale także ciekawa architektura, niepowtarzalna aranżacja części wspólnych, staranne zagospodarowanie terenów zielonych wokół budynków.

Budynek Osiedla Winnica przy Szosie Lubickiej 6 otrzymał tytuł Obiektu Roku w najbardziej prestiżowym konkursie architektonicznym Prezydenta Miasta Torunia, natomiast budynek przy Szosie Lubickiej 12 otrzymał Grand Prix w konkursie "Budowa na medal Pomorza i Kujaw".

Bloki od strony skarpy:

Budynek od stony ul. Lubicka:

Widok na doline Wisły:

źródło

·
Registered
3,994 Posts
Ode mnie 7. Jest dość schludnie, lecz bez przesadnych fajerwerków. Wyjściową ocenę daję 8, obniżam -0,5 punktu za miejscami brak rozwiązań dla niepełnosprawnych ("bezschodowy" dostęp jedynie poprzez parking podziemny, przynajmniej w jednym z budynków) oraz kolejne -0,5 za grodzenie - przychodząc pieszo trzeba zadzwonić domofonem, żeby wejść za ogrodzenie, a za 5 m po raz kolejny, żeby wejść do samego budynku. Razem 7/10.

·
fanatyczny antykibic
3,976 Posts
Dla mnie za dużo się tam dzieje z materiałami i detalem: nierdzewne, kręcone schody, szare wykusze i przeszklenia, klinkier, tynk, drewniane kurtyny/osłony (nie wiem jak to się fachowo nazywa) przy balkonach. Widzę też jakieś pseudo pilastry, gzymsiki. Białe barierki są zbyt widoczne i mi przeszkadzają (a w niektórych miejscach wyglądają wręcz idiotycznie: na szarych wykuszach, na tle klinkieru przy tych wysokich oknach). Nie cierpię też białej fugi w ceglanych elewacjach (w nowym budownictwie), mimo, że tutaj jakoś łączy się to z bielą ścian. Raczej typowy szeregowiec jeśli chodzi o układ i bryłę, tyle że bogaty w materiały - zbyt bogaty i to w chaotyczny sposób. Ode mnie 5/10.

·
Registered
Underground out of Voland.
8,420 Posts
Przyjemne, chociaż cud architektury to nie jest. Kręcone schody mi nie pasują. Ogólnie 7.

·
.
5,007 Posts
Nie wrzucajmy może takich budynków. Są kompletnie nijakie. Poza tym powstaje takich bardzo dużo w większych miastach.
Jeżeli miałbym ocenić to 4-5/10.

1 - 7 of 7 Posts