SkyscraperCity banner

1 - 20 of 332 Posts

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,027 Posts
Discussion Starter #1
Toruń. Elana zatrudni ponad 5 tysięcy nowych pracowników!

Tak ma w przyszłości wyglądać ElanaToruńska firma rozpoczęła przygotowania do utworzenia parku technologicznego oraz centrum logistycznego. Może tam powstać nawet do 5,2 tys. nowych miejsc pracy.

- Mamy już opracowany harmonogram realizacji obu tych inwestycji - zaznacza Piotr Wiśniewski, dyrektor zarządzający toruńskiej Elany, która należy do Grupy Boryszew. - Nasze tereny mają ogromny potencjał. Mogłoby na nich powstać do 10 tys. nowych miejsc pracy. My mamy pomysł na przedsięwzięcia, które dałyby zatrudnienie dla 5,2 tys. osób. A to oznaczałoby, że bezrobocie w Toruniu praktycznie przestałoby istnieć.
Koniec z bezrobociem?


Plany budowy parku technologicznego i centrum logistycznego na swoich gruntach Elana ogłosiła w październiku ub.r. W ostatnich dniach rozpoczęła przygotowania do realizacji tych pomysłów. Wystąpiła do magistratu o wydanie decyzji środowiskowej dla obu przedsięwzięć. Teraz jej wniosek opiniuje toruński sanepid, a także Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Kolejnym krokiem będzie wydanie tzw. warunków zabudowy, które określają, co można zbudować na danej nieruchomości.

Procedury zakończą być może w połowie roku. Wtedy też ruszy projektowanie parku technologicznego Biznes Park Elana i centrum logistycznego. Pierwszy z kompleksów powstanie naprzeciw skrzyżowania ul. Skłodowskiej-Curie i Bukowej. Jego budowa została podzielona na pięć etapów. Ma się rozpocząć w przyszłym roku i potrwać do 2017 r. W skład 18-hektarowego parku wejdą tereny inwestycyjne, budynki biurowe i przemysłowe oraz magazyny. Najpierw powstaną dwa budynki: biurowy i usługowy. Fabryka chce, by kompleks stał się miejscem, gdzie nauka spotka się z ekonomią. Liczy na współpracę z firmami stawiającymi na innowacyjne technologie i wydziałami technicznymi wyższych uczelni. - Prowadzimy rozmowy z ewentualnymi partnerami, ale jest za wcześnie, by zdradzać, jakie to firmy i instytucje - mówi Wiśniewski. - W br. na projekt chcemy zdobyć fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Powalczą o unijne fundusze

W kwietniu Urząd Marszałkowski planuje ogłosić konkurs na projekty wzmacniające potencjał badań i rozwój technologii. Do podziału będzie ponad 104 mln zł. Elana ma szansę uzyskać 50-proc. dotację. - Jeśli nie dostaniemy wsparcia, projekt i tak ruszy - zapewnia Wiśniewski. - Wówczas jednak może zmniejszyć się tempo jego realizacji.
Jest szansa, że już za dwa lata w północnej części terenów zakładu ruszą pierwsze przeładunki towarów w centrum usług logistycznych. Są tam trzy bocznice kolejowe, które umożliwią przeniesienie kontenerów z pociągów na ciężarówki, a także potężne zbiorniki, które pomieszczą 15 tys. m sześc. paliwa. Fabryka jeszcze do niedawna była największym eksporterem i importerem w Toruniu. Ma własną kolej oraz pracowników. Chce się podzielić tymi umiejętnościami. Elana prowadzi już rozmowy z firmami z regionu. Część producentów wykazała zainteresowanie tego typu usługami.

Elana chce do strefy

Szefostwo fabryki nie zrezygnowało też ze starań o objęcie jej nieruchomości podstrefą ekonomiczną. Złożyło kolejny wniosek do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zarządza m.in. Crystal Parkiem w podtoruńskim Ostaszewie. Jeśli rząd zgodzi się na to rozwiązanie, firmy, które zdecydują się zainwestować przy Skłodowskiej-Curie, będą mogły liczyć m.in. na 50-proc. zwolnienie z podatku od wielkości inwestycji. Strefa to przede wszystkim szansa dla mieszkańców Torunia i okolicznych gmin. Pojawią się nowe miejsca pracy, a do kasy miasta wpłyną podatki.

Dostepne wizualizacje:
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,027 Posts
Discussion Starter #2
Artykuł z pazdziernika:Toruń. 5,2 tys. miejsc pracy może powstać na terenach Elany

Potężne tereny Elany znów ożyją. Przemysł zejdzie jednak na dalszy plan. Zakład chce utworzyć park technologiczny oraz centrum logistyczne, gdzie powstaną nowe miejsca pracy.

- Dawne budynki przemysłowe zastąpią biurowce oraz magazyny - mówi Mateusz Kurzawski, dyrektor rozwoju ds. Elany


Wizja rozwoju prawie 154-hektarowego kompleksu terenów, którą wczoraj przedstawiło szefostwo toruńskiej fabryki, sięga 2017 r. Wówczas ma się zakończyć piąty etap budowy parku technologicznego - Biznes Park Elana. Powstanie on na wysokości ul. Bukowej i zajmie ok. 18 ha. - To będzie platforma regionalnego rozwoju gospodarczego, gdzie nauka zetknie się z ekonomią - mówi Mateusz Kurzawski, dyrektor ds. rozwoju Elany. - Obejmie on m.in. tereny inwestycyjne, budynki biurowe oraz przemysłowe i magazyny.Park dla biznesu

Pierwszy etap tworzenia parku zakończy się w 2012 r. Firmy stawiające np. na innowacyjne technologie oraz wydziały techniczne wyższych uczelni skorzystają wówczas z dwóch nowych obiektów - biurowego i usługowego.

W ciągu dwóch lat w północnej części terenów zakładu mają ruszyć pierwsze przeładunki towarów w centrum usług logistycznych. Są tam trzy bocznice kolejowe, które umożliwią przeniesienie kontenerów z pociągów na ciężarówki, a także potężne zbiorniki, które pomieszczą 15 tys. m sześc. paliwa. Firma jest już po wstępnych rozmowach z firmami z naszego regionu.

- Wykazały one zainteresowanie naszym przedsięwzięciem - przyznaje Piotr Wiśniewski, dyrektor zarządzający Elany. - Jeszcze do niedawna byliśmy największym eksporterem i importerem w Toruniu. Mamy własną kolej i pracowników. Zamierzamy się podzielić naszymi umiejętnościami.

Autem, jak podkreśla Wiśniewski, jest dogodne położenie Torunia - na przecięciu szlaków drogowych (autostrady A1 i krajowa "dziesiątka”) oraz linii kolejowych. Firma chce zdobyć unijne fundusze m.in. z programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i Regionalnego Programu Operacyjnego. - W latach 2007-2013 wydatki na rozwój transportu wyniosą 19,4 mld euro - podkreśla Wiśniewski.


To na razie tylko plany

Oprócz tego zakład chce pozyskać inwestorów strategicznych. Jak na razie jego planów jeszcze nie zatwierdziła rada nadzorcza Grupy Boryszew, do której należy Elana. Do końca roku szefostwo fabryki przedstawi jej konkretne projekty, a także listy intencyjne lub umowy podpisane z partnerami. Fabryka nie chce jeszcze zdradzać, jakie będą koszty tych wszystkich inwestycji.

Jeśli uda się zrealizować te plany, na terenach Elany powstanie nawet 5,2 tys. nowych miejsc pracy. Teraz w zakładzie i spółkach należących do Boryszewa - Elana Energetyka, Elana PET i Torlen - jest zatrudnionych łącznie ok. tysiąca osób.

Poza tym Elana dalej będzie sprzedawać swoje tereny. Wystawi na licytację kilkadziesiąt hektarów terenów.
- Chcemy pozbyć się dziewięciu działek przy ul. Skłodowskiej-Curie - mówi Wiśniewski. - Będziemy szukać inwestora na potężny teren, na którym można postawić halę do 8 ha i rozpocząć dużą produkcję przemysłową. Mamy też działkę pod centrum logistyczne lub hurtownię.


Mieszkania na Elanie?

Jedną z działek - we wschodniej części kompleksu, przy hurtowni Makro - firma chce zainteresować deweloperów. Na 4 ha może powstać nowe osiedle mieszkaniowe z 420 lokalami.

- Nie ma już u nas produkcji, która mogłaby zaszkodzić mieszkańcom - podkreśla Wiśniewski. - Po przebudowie oraz wybudowaniu dodatkowej nitki na ul. Skłodowskiej-Curie będzie można stamtąd dojechać na Starówkę zaledwie w osiem minut.

Przypomnijmy:

Elana pierwsze półrocze br. zakończyła zyskiem netto 11,2 mln zł. Rok temu w tym samym czasie straciła 33 mln zł. Firma chce rozwijać dotychczasową produkcję. Rozbuduje linię do wytwarzania swojego sztandarowego produktu, czyli włókien ciętych. Wciąż stara się też o utworzenie podstrefy ekonomicznej na swoich terenach. Ma to przyciągnąć m.in. zagranicznych inwestorów.
 

·
Registered
Joined
·
405 Posts
To jest inwestycja na miarę prężnie rozwijającego się miasta.
Trzeba jakąś podyplomówkę zrobić to może zatrudnią mnie w tym parku albo centrum:nuts:
Ciekawe kogo będą poszukiwać do pracy, z chęcią bym wrócił do Torunia.
Oby doszło do skutku,Toruń na to zasługuje :cheers:
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,027 Posts
Discussion Starter #4
Pierwsze porozumienie mamy za soba :)Izba pomoże stworzyć park

Elana podpisała pierwsze porozumienie w sprawie biznesowego zagospodarowania swoich wolnych terenówIzba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu i Boryszew SA Oddział Elana podpisały porozumienie w sprawie utworzenia Parku Przemysłowo-Technologicznego Biznes Park Elana.Przy makiecie Biznes Parku stoją (od lewej): Zygmunt Jaczkowski - prezes IPH w Toruniu, Ewaryst Schäfer - wiceprezes IPH, Piotr Wiśniewski - dyr. zarządzający Elaną / Fot. Nadesłana


- Ideą parku jest stworzenie zorganizowanego kompleksu gospodarczego, wspierającego rozwój lokalnej przedsiębiorczości i przyciąganie inwestorów zewnętrznych, działających w branżach innowacyjnych oraz oferujących zaawansowanie technologicznie w zakresie produkcji i usług – mówi Zygmunt Jaczkowski, prezes IPH w Toruniu.

Biznes Park Elana zostanie zlokalizowany na obszarze znajdującym się w użytkowaniu wieczystym spółki Boryszew SA Oddział w Toruniu, położonym przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73.

Obaj sygnatariusze porozumienia zobowiązują się do współpracy w działaniach zmierzających do utworzenia parku. Chodzi między innymi o współdziałanie w skutecznym pozyskaniu źródeł finansowania, w szczególności pochodzących z UE, a także o promocję projektu wśród przedsiębiorców lokalnych i zewnętrznych oraz pozyskiwanie partnerów wspierających realizację projektu.


Przypomnijmy, że Elana dysponuje aż 154 hektarami gruntu do zagospodarowania. Na części z nich chce wybudować wspomniany park technologiczny i centrum logistycznego. Park technologiczny powstałby na 18 ha i miałby być miejscem kontaktu biznesu z nauką. Centrum logistyczne ma zająć około 7,5 ha. W koncepcji zagospodarowania wolnych terenów nie wyklucza się też budowy niewielkiego osiedla mieszkaniowego. Mówi się, że mogłoby ono powstać w pobliżu Makro.

Niedawno dyrektor zarządzający Elaną dr Piotr Wiśniewski powiedział „Nowościom”, iż w sprawie koncepcji zagospodarowania wolnych elanowskich terenów podpisał już wiele listów intencyjnych o współpracy. Porozumienie z IPH jest kolejnym krokiem zmierzającym do realizacji tego ambitnego planu.
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,027 Posts
Discussion Starter #7
Dzisiaj przejezdzałem ul. Marii Skłodowskiej Curie, burza stary biurowiec? Elany koło biurowca urzedu Marszałkowskiego. Pracuja 3 koparki, ktore unicestwiły juz 1/2 budynku... a tyle lat budowano Elane:nuts:...


Jak ktos bedzie miał okazje moze zrobic kilka zdjec.
 

·
Registered
Joined
·
1,720 Posts
Złoty Stok w Elanie, a to nie koniec
Tomasz Ciechoński
2010-03-22, ostatnia aktualizacja 2010-03-21 21:07

Władze Elany ponownie starają się o utworzenie na jej terenie podstrefy ekonomicznej. To niejedyna wiadomość z zakładu - w jednej z hal zainwestuje firma Złoty Stok Tworzywa

Właściciel Elany - giełdowa spółka Boryszew kontrolowana przez Romana Karkosika - chce stworzyć w toruńskim zakładzie podstrefę ekonomiczną, która objęłaby ok. 7 ha terenów przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie (cała Elana zajmuje ok. 160 ha). Inna firma należąca do Boryszewa, Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina, zamierza zaadaptować istniejący już tam budynek na halę m.in. do produkcji przewodów napowietrznych i lin. Zapowiada inwestycje rzędu 71 mln zł i zatrudnienie ok. 100 osób.

Przed rokiem powstanie podstrefy było już niemal przesądzone. Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt rządowego rozporządzenia rozszerzającego Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną o tereny w Toruniu, Bydgoszczy i Rypinie. Ale w lipcu ub.r. nasze miasto nieoczekiwanie z niego wypadło. Resort finansów stwierdził bowiem, że nie można tworzyć podstrefy na obszarze użytkowanym wieczyście przez jedną firmę (Boryszew), jeśli miałaby tam zainwestować inna (NPA Skawina).

Teraz strefa ma się jednak rozszerzyć na podobnych warunkach. - W nowym wniosku zaakcentujemy, że spółka NPA Skawina należy w stu procentach do Grupy Boryszew - tłumaczy Teresa Kamińska, prezes PSSE. - W tej chwili kompletujemy dokumenty. Mamy już opinię naukową potwierdzającą innowacyjność produkcji planowanej w toruńskiej podstrefie. Boryszew musi nam dosłać jeszcze jedną opinię.

Kamińska wyjaśnia, że obie były gotowe przed rokiem, ale są już nieaktualne.

Piotr Wiśniewski, dyrektor zarządzający w Elanie, nie chce zdradzić, na jakim etapie są starania o strefę. - Jesteśmy spółką giełdową, wolałbym być ostrożny przy przekazywaniu takich informacji - wyjaśnia.

Aby podstrefa powstała, potrzebne jest rozporządzenie rządu. Wcześniej projekt musi przygotować Ministerstwo Gospodarki i przekazać go do konsultacji innym resortom.

Ale to nie wszystkie plany toruńskiej Elany. W październiku ub.r. firma ogłosiła, że część zakładu chce przerobić na Biznes Park Elana - park przemysłowy, w którym biura będą mogły otworzyć przedsiębiorstwa, uczelnie techniczne, instytucje otoczenia biznesu i ośrodki badawczo-rozwojowe. W Elanie może powstać także Centrum Usług Logistycznych, gdzie kontenery transportowane koleją będą przeładowywane na samochody. Inwestycje miałyby być realizowane etapami do 2017 r. Pierwszy budynek parku przemysłowego powinien być gotowy w przyszłym roku.

"Gazeta" dowiedziała się też, że jedną z hal na terenie Elany wynajęła ostatnio firma Złoty Stok Tworzywa, która produkuje m.in. opakowania i folie. W ciągu dwóch-trzech miesięcy ma ruszyć tam z produkcją. Docelowo ma zatrudnić 50-60 pracowników. Złoty Stok dawniej należał do Boryszewa, ale od maja ub.r. nie jest już w jego grupie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń
http://torun.gazeta.pl/torun/1,35576,7685941,Zloty_Stok_w_Elanie__a_to_nie_koniec.html
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,027 Posts
Discussion Starter #11
Roman Karkosik przejmie drużynę toruńskich hokeistów i przyłączy ją do istniejącego żużlowego klubu KST Unibax.

[..]
Ulga w podatkach


Udało nam się ustalić, że prezydent obiecał Karkosikowi ulgi podatkowe w powstających właśnie na terenach Elany „Biznes Parku Elana” oraz „Centrum Usług Logistycznych”. Warunek jest jeden - biznesmen ma postawić na nogi tym razem hokej - tak, by drużyna za kilka lat walczyła o medale mistrzostw Polski.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że przez chwilę brano pod uwagę przejęcie przez Unibax nie hokeja, a podupadającą toruńską piłkę (co miałoby sens o tyle, że klub nazywa się tak samo jak spółka Karkosika). Zrezygnowano jednak z tego pomysłu, bowiem obawiano się reakcji kibiców futbolu i żużla, którzy w naszym mieście toczą nieustanną wojnę.

Postanowiono więc postawić na hokej na lodzie. Nieoficjalnie wiemy, że powstał już zarys planu działania
[..]
http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1379&NrSection=2&NrArticle=166954&IdTag=238
 

·
Registered
Joined
·
1,720 Posts
Toruński magistrat wesprze Elanę
Tomasz Ciechoński

Miasto i Elana będą wspólnie starać się o stworzenie parku technologicznego i centrum logistycznego. Efekty mogą być widoczne już pod koniec przyszłego roku

W czwartek porozumienie o współpracy przy tworzeniu parku przemysłowo-technologicznego Biznes Park Elana oraz Centrum Usług Logistycznych podpisali: dyrektor zarządzający Elany Piotr Wiśniewski, dyrektor finansowy firmy Krzysztof Rudak oraz prezydent Torunia Michał Zaleski.

Obie inwestycje powstaną na terenach Elany, która ma do zagospodarowania w sumie 154 ha. Biznes Park Elana ma być zespołem budynków biurowych i usługowych, z kompleksowym uzbrojeniem i wyposażeniem. Swoje biura i laboratoria będą mogli w nich zakładać przedsiębiorcy, uczelnie techniczne, instytucje otoczenia biznesu i ośrodki badawczo-rozwojowe. Elana będzie zarabiać m.in. sprzedając im energię i wodę. Centrum Usług Logistycznych ma zaś służyć okolicznym firmom - kontenery transportowane koleją będzie można przeładować tam na samochody.

Strony umowy mają m.in. współdziałać w pozyskiwaniu inwestorów zainteresowanych działalnością w parku oraz pieniędzy unijnych na oba przedsięwzięcia. Zobowiązały się też do racjonalnego wykorzystania nieruchomości Elany, aby uwzględnić potrzeby i firmy, i miasta. Za tym kryją się m.in. zapowiadane przez urzędników zmiany planistyczne, zmiana sposobu użytkowania terenu i przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie zakładu. Prezydent Zaleski zapowiada też, że firmy inwestujące na terenach Biznes Parku Elana będą mogły liczyć na ulgi w podatkach i opłatach pobieranych przez miasto.

- Elana to kilkudziesięcioletni symbol Torunia, pracowało tam kilka tysięcy mieszkańców, w tym całe rodziny - powiedział przy podpisywaniu umowy Zaleski. - W moim odczuciu zmiany w Elanie idą w dobrą stronę. Te plany oznaczają wzrost miejsc pracy i wzbogacenie oferty inwestycyjnej Torunia.

Centrum Usług Logistycznych ma być gotowe w 2013 r. Biznes Park Elana będzie budowany etapami do 2017 r. Firma stara się obecnie o środki na budowę i kompletuje dokumentację. Pierwsze budynki mogą powstać pod koniec 2011 r. Według szacunków, w parku technologicznym docelowo będą zatrudnione 3 tys. pracowników. W ciągu ośmiu-dziesięciu lat na całym terenie Elany zajęcie może znaleźć nawet 10 tys. osób.

W czasach świetności przy produkcji włókien i polimerów w Elanie pracowało ponad 7 tys. osób. Dziś budynki zakładowe są systematycznie wyburzane. Produkująca już tylko włókna Elana jest obecnie oddziałem giełdowej spółki Boryszew, którą kontroluje Roman Karkosik. Na terenie zakładu działają jeszcze trzy spółki córki Boryszewa: Elana Pet, Elana Energetyka i Torlen. Łącznie cztery firmy zatrudniają ok. tysiąca osób. Według szacunków kierownictwa Elany, drugie tyle może pracować w 96 firmach, które dzierżawią nieruchomości toruńskiego zakładu.

- Makroekonomia i gospodarka światowa zmusiły Elanę do zmienienia swojego podejścia do biznesu - mówi Wiśniewski.

Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń
http://torun.gazeta.pl/torun/1,35576,7804365,Torunski_magistrat_wesprze_Elane.html
 

·
Banned
Joined
·
962 Posts
^^ Dobrze, że w Elanie ktoś pomyślał w ten sposób o posiadanych aktywach. Wraz ze zbliżającą się autostradą takich informacji powinno pojawiać się więcej...
 

·
Registered
Joined
·
1,463 Posts
I jeszcze info z Inwestportalu ;)

Toruń chce utworzyć Park Przemysłowo-Technologiczny

Miasto będzie współdziałać z firmą Boryszew SA Oddział Elana w Toruniu w dążeniach do utworzenia parku przemysłowo-technologicznego Biznes Park Elana oraz Centrum Usług Logistycznych. 22 kwietnia 2010 r., w Urzędzie Miasta Torunia, zostało podpisane porozumienie w tej sprawie.

Dokument podpisali prezydent Torunia Michał Zaleski oraz Piotr Wiśniewski - dyrektor zarządzający toruńskim oddziałem Elany i jej dyrektor finansowy Krzysztof Rudak.

Ideą Biznes Park Elana (BP ELANA) oraz Centrum Usług Logistycznych (CUL) jest stworzenie zorganizowanego kompleksu gospodarczego wspierającego rozwój lokalnej przedsiębiorczości i przyciąganie inwestorów zewnętrznych działających w branżach innowacyjnych, oferujących zaawansowane technologie w zakresie produkcji i usług.

Powstanie obu instytucji biznesowych przyczyni się do wzrostu potencjału społeczno-gospodarczego miasta i regionu, napływu inwestorów strategicznych, wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw i stworzenia atrakcyjnych warunków umożliwiających rozwój przedsiębiorczości lokalnej i regionalnej. Skutkować będzie także stworzeniem nowych miejsc pracy, wzrostem atrakcyjności Torunia jako ośrodka usług logistycznych, stworzeniem platformy transferu wiedzy i innowacji do biznesu oraz rewitalizacją terenów poprzemysłowych.

- Elana to kilkudziesięcioletni symbol Torunia, to losy wielu rodzin związanych od pokoleń z tym zakładem - powiedział podczas podpisywania porozumienia prezydent Torunia Michał Zaleski. - Obecnie to firma Boryszew, z nowymi pomysłami na rozwój. Życie, nie znosząc próżni, kieruje zmiany z zła lub dobrą stronę. W moim odczuciu zmiany w Elanie wiodą nas ku lepszemu - dodał prezydent. - Cieszy mnie kierunek zmian, który firma przyjęła. Stwarza on perspektywy do rozwoju tego obszaru i całego miasta, a także do aktywizacji zawodowej wielu torunian. Życzę więc wszelkiej pomyślności w realizacji wytyczonych celów.

- Dziękuję bardzo za wsparcie ze strony miasta. Mam nadzieję, że ten teren, tak rozległy i stwarzający tak wielkie możliwości zarówno pod względem rozwoju przedsiębiorczości, jak i rynku pracy, uda nam się wspólnie ożywić - powiedział dyrektor zarządzający Elany Piotr Wiśniewski, który wręczył prezydentowi Zaleskiemu upominek - wizualizację nowej Elany.

Strony porozumienia deklarują:

* udostępniać swoją wiedzę i doświadczenie potrzebne na rzecz utworzenia oraz funkcjonowania BP ELANA i CUL
* zabiegać o pozyskanie inwestorów strategicznych
* współdziałać w skutecznym pozyskaniu odpowiednich źródeł finansowania,
w szczególności pochodzących z Unii Europejskiej, w tym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
* podejmować działania zapewniające racjonalne wykorzystanie nieruchomości pozostających w dyspozycji Elany w sposób uwzględniający plany rozwoju miasta oraz Elany.

Władze Torunia zapewniają, iż - w sprawnej realizacji BP ELANA oraz CUL - dołożą starań, aby wszelkie wymagane przez prawo opinie, uzgodnienia i rozstrzygnięcia administracyjne w ramach kompetencji samorządu gminnego wydawane były bez zbędnej zwłoki pod warunkiem składania przez Elanę lub podmioty działające w BP ELANA oraz CUL kompletnych wniosków zgodnie z przepisami prawa.

http://www.inwestportal.pl/czytaj/2303/torun-chce-utworzyc-park-przemyslowo-technologiczny
 

·
Registered
Joined
·
463 Posts
"Władze Torunia zapewniają, iż - w sprawnej realizacji BP ELANA oraz CUL - dołożą starań, aby wszelkie wymagane przez prawo opinie, uzgodnienia i rozstrzygnięcia administracyjne w ramach kompetencji samorządu gminnego wydawane były bez zbędnej zwłoki pod warunkiem składania przez Elanę lub podmioty działające w BP ELANA oraz CUL kompletnych wniosków zgodnie z przepisami prawa."

Hehe, niefortunny ten zapis. Czy to oznacza że normalnie sprawy są rozstrzygane ze zbędna zwłoką?

Śmieszne, zważywszy na zapis Art. 35. § 1. KPA: " Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki."
 
1 - 20 of 332 Posts
Top