SkyscraperCity banner

5201 - 5220 of 6143 Posts

·
Registered
306 Posts
Pytanko kiedy w końcu ujrzymy nowe wozy na ulicach kiedy te ursusy przyjadą
Dzisiaj przyjechały: 10tki w południe, a po południu 12stki- z nowinek, m.in. terminal kierowcy Pixela (podobny do SRG-6000[monitoring+SIP]), szklana kabina, nowa deska rozdzielcza( podobna http://d.polskatimes.pl/k/r/1/e7/1b/518bbe297b462_p.jpg?1368163188 ). Bardzo podobne do krakowskich AMZetów, czyli skopany uśmiech i oczywiście przód i tył cały biały: jak będę miał czas to wrzucę film na yt. :banana:
https://youtu.be/2CodqI7mb-c

>>>
05.01.2016r
"Ciągniki" wróciły do producenta. :lol:

·
Registered
572 Posts
No właśnie szukałem ich dziś, wędrując wzdłuż płotu zajezdni. Zauważyłem przy okazji, że #434 i #35 (ex #400) stoją bez tablic rejestracyjnych w alei kasatów (wschodnia część zajki)...

·
Registered
306 Posts
No właśnie szukałem ich dziś, wędrując wzdłuż płotu zajezdni. Zauważyłem przy okazji, że #434 i #35 (ex #400) stoją bez tablic rejestracyjnych w alei kasatów (wschodnia część zajki)...
#434 i #450 przecież zostały wystawione na sprzedaż, a torowcy jeżdżą 2 renówkami: białym bez oznaczeń oraz czerwonym z oznaczeniami MZK, a #35 stał się zbędny i za stary już...

>>>
#520 został zakupiony przez firmę "PIXEL sp. z o.o." do Osielska w celu testowania wyświetlaczy.

·
Registered
306 Posts
Zdjęcia od informatora- wóz był wczoraj(10.01), ale nie nadawał się, więc został z powrotem odesłany(ma już tysiąc kilometrów) :D
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

·
Registered
306 Posts
Wiadomo co w nich nie grało ????? Wszystkie wróciły czy tylko wybrane ???
Reszta niby nawet nie przyjechała- ostatnio była ta 12stka i jedna 10tka. Wiem tylko tyle, że: na desce rozdzielczej choinka; był w wykonaniu technicznym niekompletny oraz ostatnio, np. podczas przejazdu przez myjnię jak został umyty po śnieżycy, to wszystko przeciekało, natomiast o tym, że osoba, która go przywoziła nie miała na paliwo na drogę powrotną, aby wrócić - nie wspomnę :lol:

"Skąpy dwa razy traci"

·
Registered
86 Posts
Czy coś wiadomo na temat konsultacji w sprawie budowy tramwaju przez Rubinkowo?? Miały być po wakacjach i co?
Co do Ursusów to widziałem dziś jednego na Grudziądzkiej , no nawet wygląda ;)

·
Registered
306 Posts
Z numerem taborowym?
Bez.

>>>
Czy coś wiadomo na temat konsultacji w sprawie budowy tramwaju przez Rubinkowo?? Miały być po wakacjach i co?
Co do Ursusów to widziałem dziś jednego na Grudziądzkiej , no nawet wygląda ;)
Urząd Miasta odpowiada, że powrót do konsultacji społecznych poświęconych inwestycji zaplanowany jest na przełom września i października. Pozostaje jednak pytanie, co urzędnicy będą chcieli skonsultować z torunianami. - Przedstawimy dwa nowe warianty z trasami zaproponowanymi przez uczestników wcześniejszych konsultacji oraz jeden wariant poprawiony - mówi Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prezydenta Torunia i wyjaśnia, co zajęło urzędnikom aż pięć miesięcy. - Trzeba było opracować wspomniane koncepcje - mówi rzeczniczka. - Drugi powód związany jest z okresem wakacyjnym, w którym nie chcieliśmy prowadzić konsultacji, ponieważ zależy nam, aby w spotkaniu wzięło udział jak najwięcej mieszkańców. Wakacje nie sprzyjają wysokiej frekwencji takich konsultacji.

Czytaj więcej: http://www.nowosci.com.pl/wiadomosci/a/torun-tramwaj-pojedzie-przez-rubinkowo-jaka-trasa,10799086/

Tak rzecznik mówiła... we wrześniu! :D

Minusem według mieszkańców jest budowa torowiska podobnego do tego z Szosy Lubickiej, czy ciasna zabudowa pomiędzy targowiskiem i wieżowcami.
Na miejscu UMT wybudowałbym targowisko nowoczesne, szerokie- jak na Podgórzu, ale większe, z parkingiem 2 poziomowym P+R(Skyway udowodnił, że parking tam był nie zbędny) na placu cyrkowym, obok przyszłej inwestycji w tym miejscu, a na miejscu targowiska wybudowałbym nową linię tramwajową, zaś między przystankami i przejściami dla pieszych dobry byłby, tzw. "tunel", czyli lubiany przez nas płotek dwustronny na zewnątrz torowiska, ze względu na duży ruch pieszy.

Osobiście uważam, że najlepszy jest wariant nr 1, jako rekompensata za ul.Wschodnią, natomiast wariant nr 2 wykluczam ze względu, takiego jak były dyrektor MZK - Andrzej Syczyło(Ponad 16 lat temu):
Zbyt „ciasno” zabudowane Rubinkowo nie pozwala także na wprowadzenie tramwaju w środek osiedla.- powiedzmy szczerze: Na tramwaj według propozycji nr 2 jest już za późno, a po za tym skrosowanie l1 i l2 jest nie zbędne.

http://uran.um.torun.pl/~gzm/GM71/GM71_4.html

>>>
W kwestii planowanej zajezdni przy straży na Olsztyńskiej nieformalnie projekt upadł...
http://ddtorun.pl/pl/11_wiadomosci/8327_dlaczego_ten_teren_stoi_i_stac_bedzie_odlogiem.html

Najlepszy teren na zajezdnię byłby na przeciwko straży, ze względu na spory teren, oraz na fakt, iż tramwaje wyjeżdżałyby z dwóch stron miasta, a nie jak teraz, że pierwsza trójka kilkanaście minut po 4 jedzie na Wschodnią pusta i ze Wschodniej zabiera ludzi, czy też wyjazdy/zjazdy pes planowanych z Olimpijskiej, a nie na nieuzasadnionym terenie na Polchemie- miejsce dobre, ale po wybudowaniu zajezdni tramwajowej na Olsztyńskiej, a później na Polchemie(wskazówka dla Towarzysza Zaleskiego co należy budować, a nie bunkier na Jordankach, czy zbędna linia do ojca Dyrektora :lol: ).

5201 - 5220 of 6143 Posts