SkyscraperCity banner

4501 - 4520 of 4618 Posts

·
Registered
Joined
·
57 Posts
Wiadomo, że utrzymanie DK 15 na moście im. Piłsudskiego leży w interesie miasta bo GDDKiA partycypuje w kosztach jego utrzymania (jeśli nie w całości), skoro przebiega po nim droga krajowa. Więc myśle, że ten stan się długo nie zmieni.

Co do drogowskazów na Placu Daszyńskiego, w pierwotnych planach, które akurat miałem okazję zobaczyć drogowskazy kierowały na Wrocław. Formalnie DK 15 nie biegnie przez Poznań tylko odbija w Gnieźnie w kierunku Wrocławia by skończyć się w Trzebnicy (kawałek przed Wrocławiem), więc i tak źle i tak niedobrze.

Pytanie, czy na na rondzie w Brzeźnie jest drogowskaz sugerowanej trasy na Poznań przez A1 i S10 (analogicznie jak wspomniany już wcześniej drogowskaz z zalecaną trasą na Olsztyn?
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
14,517 Posts
Jest już pełna zgoda na trasę wschodnią w Toruniu
Udało się! Planowana arteria zostanie połączona z ul. Rydygiera. Powstanie też kładka dla pieszych na wysokości ul. Kasztanowej.


Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska, które projektuje dalszy ciąg trasy wschodniej między pl. Daszyńskiego a Grudziądzką, w poniedziałek przedstawiło poprawki do przebiegu arterii. Spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji zorganizowano w klubie Rubin. Cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przybyło prawie sto osób. Przypomnijmy: w grudniu po kolejnym spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym projektu dalszego ciągu trasy wschodniej - od pl. Daszyńskiego do Grudziądzkiej - apelowaliśmy do władz Torunia o wydłużenie rozmów dotyczących tej inwestycji. Mieszkańcy mieli bowiem wciąż zastrzeżenia do proponowanej koncepcji. Jakie? Projektanci w pierwotnej wizji nie przewidywali połączenia ul. Rydygiera z trasą wschodnią i przejść dla pieszych od pl. Daszyńskiego do Skłodowskiej-Curie. Na apel odpowiedział radny Czasu Gospodarzy Jarosław Beszczyński. Właśnie m.in. z jego inicjatywy zostały zorganizowane poniedziałkowe rozmowy.Jak zatem prezentuje się trasa wschodnia po uwzględnieniu poprawek? Szczegółowe rozwiązania prezentuje powyższa infografika. - Po grudniowych konsultacjach uwzględniliśmy dodatkowo 22 propozycje - mówi Adam Sawicki z zespołu projektowego BPBK.


Najistotniejszą i najbardziej oczekiwaną jest wprowadzenie skrzyżowania trasy wschodniej z ul. Rydygiera. Będzie to możliwe dzięki zmianie przebiegu ul. Rydygiera, która pobiegnie przez teren obecnej pętli tramwajowej i włączy się do ul. Skłodowskiej-Curie. Dodatkowo ma też powstać łącznik, którym dotrzemy do trasy wschodniej. - Pozwoli to na wprowadzenie pełnego skrzyżowania - mówi Sawicki. - Będzie można bez żadnego problemu wyjechać z ul. Rydygiera w kierunku Grudziądzkiej i nowego mostu.

Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszy się ruch na Skłodowskiej-Curie, która ma zyskać dodatkową nitkę między trasą wschodnią a średnicową. A obsługa działek PZWANN? Mieszkańcy będą korzystać z drogi serwisowej - wzdłuż do trasy wschodniej - która będzie połączona z Rydygiera. Kładkę dla pieszych ze schodami i windami projektanci przewidzieli tuż przy skrzyżowaniu z ul. Rydygiera - na wysokości Kasztanowej, a nie Żwirowej, gdzie konstrukcja mogłaby być uciążliwa dla mieszkających tam osób.

Na trasie będzie sześć skrzyżowań z sygnalizacją świetlną - w pobliżu pl. Daszyńskiego, Rydygiera, średnicówki, Polnej, Kociewskiej i Grudziądzkiej. Wyznaczono też cztery prawoskręty - na wysokości Żwirowej i Mlecznej. Przewidziano budowę wielu obiektów inżynierskich np. tunelu pod Skłodowskiej-Curie i torami PKP, w nasypie średnicówki, estakadę nad Polną i wiadukty kolejowe na ul. Polnej i Kociewskiej (obie drogi pobiegną pod torami).

Uczestnicy spotkania mieli wiele pytań np. o połączenie ul. Świerkowej z trasą. MZD planuje utrzymać obecny wyjazd poprzez łącznicę trasy wschodniej. Propozycje projektantów spotkały się w większości z aprobatą. Sylwia Kowalska, radna Czasu Mieszkańców: - Została uwzględniona większość postulatów mieszkańców.

Zdzisław Zakrzewski, prezes spółdzielni Rubinkowo: - Te rozwiązania nas satysfakcjonują, szczególnie druga nitka ul. Skłodowskiej-Curie i łącznik na Rydygiera. Te konsultacje bardzo wiele wniosły.
źródło
 

·
Registered
Joined
·
198 Posts
Nie wiem jak wy ale ja uważam że połączenie Rydygiera z trasą wschodnią to beznadziejny pomysł. Kolejna kolizja w ruchu tranzytowym. W zasadzie dojazd do trasy od ulicy Szosa Lubicka jest wystarczający dla rubinkowa. Widać w planach że połączenie będzie także poprzez trasę średnicową, także koleny absurd drogowy.
 

·
Registered
Joined
·
57 Posts
Sądziłem, że skrzyżowania w stylu "Przy Kaszowniku" nie mają już racji bytu a tu fundują nam kolejny taki twór. Zjazd od mostu w Rydygiera i wjazd tylko w stronę Grudziądzkiej jak najbardziej ale nie coś takiego, zapewne z kolejnymi światłami.
 

·
Sabeltandeekhoorn
Joined
·
471 Posts
^^Nie demonizujmy, tranzyt tranzytem, ale to nie autostrada lecz droga miejsko-tranzytowa i mieszkańcy powinni mieć do niej dobry dostęp. Nawet jeśli nie wszystko jest w tym rozwiązaniu idealne, to bazując na swoim doświadczeniu mieszkańca Rubinkowa uważam, że ten łącznik bardzo się przyda. Znacznie ułatwi wyjazd z tego jednak dużego osiedla w kierunku północnym. Nie zgadzam się, że Szosa Lubicka jest wystarczająca, bo sam często unikam jej jako rozwiązania delikatnie mówiąc niezbyt optymalnego. Objeżdżanie MSC i średnicówką też szału nie robi.

Cieszy również prawoskręt na Mlecznej, którego nie było w pierwotnym projekcie.
 

·
Registered
Joined
·
8 Posts
Sądziłem, że skrzyżowania w stylu "Przy Kaszowniku" nie mają już racji bytu a tu fundują nam kolejny taki twór. Zjazd od mostu w Rydygiera i wjazd tylko w stronę Grudziądzkiej jak najbardziej ale nie coś takiego, zapewne z kolejnymi światłami.
Jest dobrze. Byłem na wszystkich spotkaniach i nacisk na powstanie tego skrzyżowania był bardzo duży (relacja w każdym kierunku oczywiście). A że będą światła to i nie będzie problemu tak jak "przy Kaszowniku". Mi się ten wariant podoba, tym bardziej że relacja tranzytu węzeł Grudziądzka - rondo Łodzka, to tylko 3 światła !!! :)
 

·
Registered
Joined
·
126 Posts
Dziś przejeżdżałem przez plac Daszyńskiego i zauważyłem zmianę. W relacji Szosa Lubicka (od Warszawy) - nowy most zlikwidowano możliwośc skrętu z dwóch pasów w lewo. Teraz tylko lewy skrajny pas jest przeznaczony do skrętu w lewo. Chyba MZD wysłuchało SSC :)
 

·
Registered
Joined
·
299 Posts
A są tablice o zmianie organizacji ruchu? Jak nie ma to jeszcze parę miesięcy kierowcy będą skręcać "z przyzwyczajenia, na pamięć" :)
 

·
Registered
Joined
·
57 Posts
Wystarczyłoby przemalować pasy ruchu tuż przed torowiskiem, tzn. skręcając w lewo wjeżdżasz na prawy pas ruchu, chyba że chcesz zawrócić to wjeżdżasz na lewy, który pojawia się dopiero w tym momencie... I nie zastanawiasz się czy ktoś nagle nie wjedzie po staremu z pasa do jazdy na wprost.

I jeszcze temat rozstrząsany kilka stron wcześniej, tzn skręt z Żółkiewskiego we Wschodnią, też pojawiło się nowe oznakowanie poziome umożliwiające zmianę pasa ruchu
 

·
Registered
Joined
·
378 Posts
Trwa modernizacja ul. Łódzkiej. Po jej zakończenu uruchomioy zostanie pas ruchu pozwalający na bezkolizyjny zjazd z Trasy Mostowej w ul. Łódzką
 

·
kesi
Joined
·
509 Posts
Z ciekawostek, w Polskim Radiu wg IMGW w Toruniu zanotowano 15.08.2015 roku najniższy w historii pomiarów stan wody na Wiśle - z tego co pamiętam to 108 lub 109, w Bydgoszczy w Fordonie rekord też został ustanowiony.

Wie ktoś kiedy władze Torunia zrobią slip na niską wodę tj. zjazd do wody dla jachtów i łódek w okolicy przystani AZS. Z dwa dni temu widziałem jak zagraniczni turyści strasznie narzekali przy nieudanej próbie wciągnięcia jachtu na ląd przy bulwarze w okolicy AZS. Wydaje mi się że Toruń jako niemałe miasto nadwiślańskie powinno mieć odpowiednie miejsce do wodowania. Ktoś zdaje się z AZS powiedział i że ten problem istnieje już od 2 miesięcy.
Znajomy wodniak z Bydzi powiedział mi ze niestety i w Bydgoszczy/ Fordonie mają z tym podobny problem.
Co będzie jak ktoś wskoczy do wody z mostu i odpowiednie służby nie będą mogły pomóc bo nie będzie możliwości szybkiego zwodowania motorówki ratowniczej ?Poinformował ktoś o tych potrzebach władze Torunia, raczej np. Straży Pożarnej na tym zależy ?

Czy to odpowiednie miejsce na takie info? Jeśli ktoś zna lepsze proszę o podpowiedz.
 

·
Masomeria FPW
Joined
·
1,234 Posts
z nowego ogłoszenia na przetarg:

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla rozbudowy ul. Grudziądzkiej w Toruniu na odcinku od skrzyżowania z nowa ul. Polną do włączenia projektowanej Trasy Wschodniej

 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
14,517 Posts
^^ Dosyć skromne te propozycje... Najważniejsze aby jak najszybciej powstał łącznik z S10 i A1


Dotarliśmy do wariantów połączenia miasta z węzłem na S10
Projektanci wskazali sześć wariantów połączenia miasta z węzłem Toruń Południe. Który z nich ma największe szanse na realizację?

„Dzień Dobry Toruń” dotarł do „Koncepcji połączenia ul. Łódzkiej w Toruniu z drogą ekspresową S10/autostrada A1”. Na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg opracowała je Pracownia Projektowa Emdrog z Bydgoszczy.

Połączenie południowej części miasta z S10 i A1 to jedno z najważniejszych wyzwań na najbliższe lata. W tej chwili bowiem kierowcy jadący do Torunia lub wyjeżdżający z miasta są skazani na nakładanie drogi i włączenie się do układu szybkich dróg poprzez węzeł Nieszawka i Lubicz bądź też jazdę aż do węzła Ciechocinek. Południowy Toruń bowiem po uruchomieniu kolejnego odcinka A1 - między węzłem Toruń Południe a Łodzią - został odcięty od wjazdu na A1 i S10 w Czerniewicach. Tymczasowy zjazd został zamknięty.

Projektanci wskazali sześć wariantów połączenia miejskiego układu komunikacyjnego z węzłem Toruń Południe (do niedawna Czerniewice), czyli z drogą ekspresową S10 i autostradą A1. Każdy z wariantów przebiega przez tereny poligonu wojskowego i łączy się z S10.

Od strony ul. Łódzkiej zostały wzięte pod uwagę cztery różne lokalizacje włączenia trasy:

Skrzyżowanie S1


Przy skrzyżowaniu z Włocławską z miejscu budowanego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Konieczne byłoby wydłużenie pasów do skrętu w prawo i w lewo w projektowaną trasę. Następnie trasa ma biec w śladzie trasy nowomostowej między Fortem XIV i cmentarzem przy Włocławskiej. Inwestycja wiązałaby się z wyburzeniem jednego domu mieszkalnego.

Skrzyżowanie S2Przy skrzyżowaniu z trasą wschodnią. „Konieczna przebudowa ronda z 3- na 4-wlotowe; ponadto wariant ten zakłada poprowadzenie drogi przez os. Piaski bez skomunikowania jej z ul. Włocławską. W związku z tym zachodzi konieczność obsługi wschodniej części osiedla poprez przebudowany i udrożniony przejazd kolejowy” - czytamy w koncepcji.

Skrzyżowanie S3


Przy os. Czerniewice, ok. 325 m na północ od ul. Miodowej. To rozwiązanie zakłada przebudowę ul. Łódzkiej i budowę nowego, 3-wlotowego, skanalizowanego skrzyżowania.

Skrzyżowanie S4


Przy małym rondzie na skrzyżowaniu ul. Łódzkiej i Włocławskiej. Ta lokalizacja zakłada przebudowę ronda z 3- na 4-wlotowe.

A jak wygląda włączenie trasy od strony S10? W tym przypadku projektanci wskazali trzy takie miejsca:

Węzeł W1
W odległości 3 km od węzła Toruń Południe. To „minimalna odległość pomiędzy węzłami, która jest zgodna z warunkami technicznymi i nie powoduje konieczności występowania (na etapie projektowania) o odstępstwo od warunków technicznych” - czytamy w dokumencie.

Węzeł W2


W odległości 2,54 km od węzła Toruń Południe. To rozwiązanie przewiduje wykorzystanie istniejącego wiaduktu nad drogą krajową S10. Konieczne będzie jednak wystąpienie na etapie projektowania o odstępstwo od warunków technicznych. „W związku z niewielką różnicą w stosunku do wymaganej odległości (2,54 zamiast 3 km) uzyskanie takiego odstępstwa w opinii autorów jest wysoce prawdopodobne” - wskazują projektanci.

Węzeł W3
W odległości 1,68 km od węzła Toruń Południe, co będzie wymagało uzyskania na etapie projektowania odstępstwa od warunków technicznych. Będzie to jednak mniej prawdopodobne niż w poprzednim przypadku.

Projektanci wskazali zatem następujące warianty:

1A: W1-S1,
1B: W2-S1,
2A: W1-S2,
2B: W2-S2,
3: W3-S3,
4: W2-S4.


Wariant 1A
Długość: 2,01 km
Obiekty inżynierskie: wiadukt nad bocznicą kolejową, wiadukt nad S10 na węźle W1 typu "trąbka"
Wartość kosztorysowa: 34,7 mln zł
Droga na terenie Torunia przebiega w pasie trasy nowomostowej. Poza granicami miasta dochodzi do węzła W1 typu „trąbka” znajdującego się 3 km od węzła Toruń Południe. Do ul. Łódzkiej trasa jest podłączona poprzez istniejące skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Trzeba na nim jednak wydłużyć pasy dla skręcających w lewo i prawo z ul. Łódzkiej.

Wariant 1B
Długość: 2 km
Obiekty inżynierskie: wiadukt nad bocznicą kolejową, wiadukt nad S10 na węźle W1 typu "trąbka"
Wartość kosztorysowa: 33,3 mln zł
Droga na terenie Torunia przebiega w pasie trasy nowomostowej. Poza granicami miasta dochodzi do węzła W2 typu „trąbka” w odległości ok. 2,54 km od węzła Toruń Południe - z wykorzystaniem po przebudowie i rozbudowie istniejącego wiaduktu. Do ul. Łódzkiej trasa jest podłączona poprzez istniejące skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Trzeba na nim jednak wydłużyć pasy dla skręcających w lewo i prawo z ul. Łódzkiej.

Wariant 2A
Długość: 2,29 km
Obiekty inżynierskie: wiadukt nad bocznicą kolejową, wiadukt nad S10 na węźle W1 typu "trąbka"
Wartość kosztorysowa: 42,2 mln zł
Droga na terenie Torunia biegnie przez Osiedle Piaski. Są to w większości grunty prywatne (działki budowlane). Oś drogi przy połączeniu z ul. Łódzką pokrywa się i stanowi przedłużenie trasy wschodniej. „Wariant z uwagi na bliskie sąsiedztwo zabudowy, głównie jednorodzinnej najbardziej ingeruje w istniejące i planowane zagospodarowanie terenu”. Zakłada obniżenie trasy w stosunku do przylegającego terenu o metr i wybudowanie tzw. zielonych ekranów akustycznych po obu stronach drogi. „Na wysokości ul. Włocławskiej na linii wschód-zachód zapewniony zostałby tylko ruch pieszych i rowerzystów. Część wschodnia Osiedla byłaby skomunikowana przez przebudowany przejazd kolejowy” - czytamy w opracowaniu. Do Łódzkiej droga jest włączona poprzez rondo, do którego trzeba dobudować czwarty wlot. Poza granicami miasta trasa łączy się z S10 węzłem typu „trąbką” (W1) zlokalizowanym 3 km od węzła Toruń Południe.

Wariant 2B
Długość: 2,23 km
Obiekty inżynierskie: wiadukt nad bocznicą kolejową, wiadukt nad S10 na węźle W1 typu „trąbka”
Wartość kosztorysowa: 40,5 mln zł
Droga na terenie Torunia przebiega tak jak w przypadku wariantu 2A. Poza granicami miasta dochodzi do węzła W2 typu „trąbka” w odległości 2,54 od węzła Toruń Południe. W planach jest wykorzystanie istniejącego wiaduktu.

Wariant 3
Długość: 1,51 km
Obiekty inżynierskie: tunel pod linią kolejową nr 18 Kutno-Piła, wiadukt nad bocznicą kolejową, wiadukt nad S10 na węźle W1 typu „trąbka”
Wartość kosztorysowa: 38,5 mln zł
Najkrótszy spośród wariantów - o długości 1,5 km. Na terenie Torunia trasa łączy się z ul. Łódzką za pomocą nowego skrzyżowania z trzema wlotami. Konieczna jest budowa tunelu pod linią kolejową Kutno-Piła. Trasa łączy się z S10 węzłem typu „trąbka” najbliżej węzła Czerniewice - ok. 1,68 km. Ten wariant w całości przebiega przez tereny niezurbanizowane.

Wariant 4
Długość: 2,46 km
Obiekty inżynierskie: tunel pod linią kolejową nr 18 Kutno-Piła, wiadukt nad bocznicą kolejową
Wartość kosztorysowa: 36,8 mln zł
Droga na terenie Torunia włącza się w zaprojektowane małe rondo na wysokości ul. Włocławskiej. Z S10 ma się łączyć węzłem W2 typu „trąbka” w odległości 2,54 km od węzła Toruń Południe. Linia kolejowa nr 18 Kutno-Piła powoduje konieczność budowy tunelu. Trasa w całości przebiega przez tereny niezurbanizowane.

Według wyliczeń projektantów natężenie ruchu dla wariantów 1 i 2 wyniesie ok. 9,3 tys. aut na dobę, a w przypadku wariantów 3 i 4 - 6,4 tys.

1A i 2A przebiegają w pasie trasy nowomostowej. Korytarz pod tę drogę jest zarezerowany od wielu lat. Jego wykorzystanie wiąże się z wyburzeniem tylko jednej posesji. Warianty 1B i 2B są wytyczone przez os. Piaski i są "pod względem społecznym najmniej korzystne z analizowanych". Budowa trasy spowodowałaby rozcięcie "osiedla na dwie części".

Projektanci wskazują, że warianty 3 i 4 są równie nieuciążliwe jak 1A i 1B, bo najbliższa, rozproszona zabudowa znajduje się w odległości ponad 100 m od budynków i „to tylko kilku”.

Jakie wnioski płynąć z koncepcji firmy Emdrog? Analizy wskazują, że najkorzystniejszym ekonomicznie jest wariant 1B. Zakłada bowiem wykorzystanie istniejącego wiaduktu nad S10 prowadzącego na poligon.

„Z analiz czasu przejazdu na relacji węzeł Nieszawka - Trasa Wschodnia najmniej korzystnie prezentują się warianty 3 i 4. Pozostałe posiadają większy potencjał przeniesienia ruchu na osi zachód-północ jednocześnie odciążając układ dróg lokalnych” - wskazują projektanci. „Pod względem uwarunkowań środowiskowych wszystkie warianty są porównywalne; bezpośrednie zbliżenie do form ochrony przyrody występuje w rejonie podłączenia do istniejącej drogi S-10 (wydmy Kotliny Toruńskiej)”.

Który z tych sześciu wariantów został wskazany przez miasto jako optymalny? Który ma szanse na realizacje? O tym napiszemy już wkrótce.
 

·
O_o
Joined
·
2,295 Posts
Fragment wywiadu z Zaleskim dot. ubiegania się o pieniądze z UE na II etap Wschodniej:

Jakie będą najważniejsze sprawy, które będzie Pan miał do załatwienia w Warszawie?
Spraw jest sporo. Kończymy dokumentację, uzyskujemy wszystkie dokumenty dla przedłużenia Trasy Wschodniej na północ. Jeśli chodzi o pieniądze na tę inwestycję, to pozostaje nam droga konkursowa. Pierwszy konkurs jest ogłoszony, ale w nim nie zdążymy wziąć udziału. Trwa do końca kwietnia. Będziemy w nim startowali z dokończeniem ul. Olsztyńskiej od ul. Czekoladowej do granic miasta oraz z przebudową placu bp. Chrapka

http://nowosci.com.pl/347937,Torun-n...-TYGODNIA.html
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
14,517 Posts
Trasa wschodnia. Inwestycja na papierze czy realny plan?
Na jakim etapie są teraz przygotowania do największej inwestycji drogowej planowanej w najbliższych latach w naszym mieście? Sprawdzamy!

Rok temu wizja przedłużenia trasy wschodniej w kierunku ul. Grudziądzkiej nie schodziła z ust. Wówczas udało się wypracować taką koncepcję traktu, która pogodziła oczekiwania mieszkańców okolicznych osiedli.

Po wypracowaniu tego porozumienia projektanci z gdańskiego Biura Projektów Budownictwa Komunalnego wzięli się do pracy. A wokół budowy dalszego ciągu trasy wschodniej zrobiło się cicho.

Na jakim etapie są w tej chwili prace projektowe i procedury związane z uzyskaniem kluczowych decyzji dla przedsięwzięcia, czyli decyzji środowiskowej oraz zezwolenia na realizację inwestycji drogowej?

- Obecnie projektant uzyskuje decyzje środowiskową dla tego zadania - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Jednocześnie są prowadzone uzgodnienia z właścicielami sieci kolidujących z budową dalszego ciągu trasy i przygotowywany jest projekt budowlany, a także wszystkie niezbędne dokumenty do uzyskania zezwolenia na realizacji inwestycji drogowej (ZRID).
Jak ustaliliśmy, w grudniu została wznowiona procedura związana z uzyskaniem decyzji środowiskowej, która jest prowadzona przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

Wniosek o ZRID ma zostać złożony do wojewody jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Przynajmniej takie są aktualne plany drogowców. Zezwolenie to kluczowa decyzja dla budowy drogi, która umożliwia rozpoczęcie procedury wywłaszczenia terenów pod nią.

Na dalszym ciągu trasy wschodniej znajdzie się sześć skrzyżowań z sygnalizacją sygnalizacją świetlną: w pobliżu pl. Daszyńskiego, Rydygiera, średnicówki, Polnej, Kociewskiej i Grudziądzkiej. Przewidziano cztery prawoskręty - na wysokości Żwirowej i Mlecznej, budowę obiektów inżynierskich np. tunelu pod ul. Skłodowskiej-Curie i torami kolejowymi, w nasypie trasy średnicowej, estakadę nad ul. Polną, a także wiadukty kolejowe na ul. Polnej i Kociewskiej (te dwie drogi pobiegną pod torami).

Ale przedsięwzięcie obejmie nie tylko trasę wschodnią, ale także układ drogowy w pobliżu tej arterii. Chodzi o rozbudowę oraz modernizację ul. Polnej i Skłodowskiej-Curie (od Wschodniej do trasy średnicowej).

Przedłużenie trasy mostowej do trasy wylotowej w kierunku Grudziądza i Gdańska będzie największą inwestycją w latach 2014-2022. Najtańszy wariant nowej drogi w 2014 r. był wyceniany na ok. 500 mln zł, a najdroższy - nawet 900 mln zł.

Miasto będzie walczyć o pieniądze unijne na tę inwestycję. Weźmie udział w konkursie o dofinansowanie. Według optymistycznych zapowiedzi sprzed kilku lat inwestycja miała ruszyć w połowie 2016 r., a kierowcy mieli wjechać na trasę w 2018 r. Już wiadomo, że te terminy są nieaktualne.
źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
14,517 Posts
C.d. Trasy Wschodnie :cheers:j:

Zobacz, jak będzie wyglądać trasa wschodnia [dużo wizualizacji]


Tunel, estakady, ślimaki oraz nowe skrzyżowania - trasa wschodnia na wizualizacjach przygotowanych przez Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska prezentuje się imponująco.

Z projektem i postępem prac nad dokumentacją dla trasy wschodniej w czwartek zapoznali się radni z komisji rozwoju, strategii miasta i gospodarki przestrzennej.

Efekty prac projektantów na swoim Facebooku dzisiaj rano zaprezentował Paweł Gulewski, radny PO i przewodniczący komisji rozwoju.

- Po wczorajszym posiedzeniu Komisji Strategii wiemy nieco więcej o planowanym odcinku - pisze Gulewski na Facebooku. - To obecnie najważniejsze zadanie drogowe, które wraz z uruchomieniem Węzła Południe (dawny Węzeł Czerniewice) na trwale powinno udrożnić Toruń. Zdjęcia zaczynają się od wizualizacji skrzyżowania Wschodniej, Skłodowskiej-Curie oraz połączenia z Rydygiera. Podoba się Państwu?
W tej chwili trwa procedura uzyskiwania decyzji środowiskowej dla inwestycji. Tę ma wydać Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że może stać się to pod koniec kwietnia. Oprócz tego w pierwszej połowie tego roku projektanci trasy mają również złożyć wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej do wojewody. Ten dokument da zielone światło do budowy trasy.

Co nowego pojawiło się w projekcie trasy wschodniej? Na jakim etapie są przygotowania do jej realizacji? Te kwestie poruszymy wkrótce.

Poniżej prezentujemy wizualizacje trasy wschodniej przygotowane przez Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska:Odcinek pomiędzy ul. Rydygiera a Skłodowskiej-Curie (po prawej stronie skrzyżowanie z ul. Rydygiera, po lewej tunel pod ul. Skłodowskiej-Curie)(Trasa wschodnia - widok w kierunku północnym. Po prawej stronie skrzyżowanie z ul. Rydygiera)(Tunel trasy wschodniej pod ul. Skłodowskiej-Curie - na pierwszym planie - i torami kolejowymi)(Trasa wschodnia na linii północ-południe, na linii wschód-zachód - trasa średnicowa. Po prawej stronie ślimaki umożliwiające zjazd z trasy średnicowej na wschodnią i na odwrót)(Trasa wschodnia biednie dołem, trasa średnicowa - górą)(Ślimaki łączące bezkolizyjnie trasę wschodnia ze średnicówką)(Skrzyżowanie trasy wschodniej z ul. Polną)(Skrzyżowanie trasy wschodniej z ul. Polną)(Skrzyżowanie trasy wschodniej z ul. Grudziądzką)(Skrzyżowanie trasy wschodniej z ul. Grudziądzką)
źródło
 

·
Registered
Joined
·
86 Posts
Wizualizacje bardzo mi się podobają :)
Ciekawe jak dalej się wszystko potoczy i jak szybko ruszy realizacja całego projektu. Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa, czy zostanie poszerzony wyjazd z tunelu na Wschodniej przy ZDZ-tach, przy okazji budowy dalszej części trasy wschodniej?
Nic tylko czekać na końcowy efekt :cheers:
 
4501 - 4520 of 4618 Posts
Top