SkyscraperCity banner

1401 - 1416 of 1416 Posts

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,620 Posts
Głosujemy :)

7 Cudów Polski National Geographic. Jordanki jeszcze wyżej!Sala koncertowa na Jordankach w Toruniu awansowała na 5. miejsce w trwającym głosowaniu na 7 Cudów Polski National Geographic Traveler.

- Obok tego budynku trudno przejść obojętnie: zaprojektowana przez Hiszpana Fernanda Menisa połamana bryła gmachu w efektowny sposób łączy różne style. Jest tu nieco autorskich odniesień do typowego dla Torunia ceglanego gotyku, ale też sporo inspiracji naturą. W niesamowitych wnętrzach kryją się dwie sale koncertowe, scena plenerowa i zaplecze konferencyjne - pisze w uzasadnieniu wyboru naszej sali National Geographic Traveler.


Magazyn proponuje 32 obiekty, ale tylko 7 z nich zyska prestiżowy tytuł "cudu". Aby oddać głos wystarczy wejść na tę stronę http://7cudow.national-geographic.pl/ i kliknąć "zagłosuj". Następnie wypełniamy króciutki formularz i uzasadniamy swój wybór. Głosowanie trwa do końca sierpnia.

CKK Jordanki długo utrzymywało się na 8. miejscu. Dzięki Waszym głosom udało się wskoczyć wyżej, na 5. premiowaną pozycję! Prowadzą Planetarium w Łodzi, Hydropolis we Wrocławiu i rynek w Zamościu.

W zestawieniu znalazło się również Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Jest aktualnie na 24. miejscu.
źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,620 Posts
1 z 7 cudów Polski jest w Toruniu :)


JORDANKI NOWYM CUDEM POLSKI


Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zostało nagrodzone podczas gali konkursu "7 Nowych Cudów Polski", która odbyła się 14 października w Nadarzynie.

Konkurs "7 Nowych Cudów Polski" już po raz szósty zorganizował National Geographic Traveler Poland. Czasopismo zaproponowało tym razem 32 obiekty. Głosowanie odbywało się przez internet na stronie www.7cudow.national-geographic.pl. Trwało do 31 sierpnia 2016 r.

Okazało się, że toruńscy internauci nie zawiedli. Dzięki głosom swoich fanów, CKK Jordanki znalazły się wśród nowych cudów Polski.

Gala wręczenia nagród odbyła się 14 października w Nadarzynie. Tytuł dla Jordanek odebrał prezydent Torunia Michał Zaleski. Towarzyszył mu prezes CKK Jordanki Grzegorz Grabowski. W podziękowaniu prezydent zapraszał wszystkich do grodu Kopernika, a prowadzącej galę Martynie Wojciechowskiej wręczył kosz toruńskich pierników.

CKK Jordanki gratulujemy tytułu, a wszystkim, którzy głosowali na naszą salę, dziękujemy.
źródło
 

·
Nieruchomości/Inwestycje
ProjektInwestor
Joined
·
724 Posts
Polskie Perły Architektury. CKK Jordanki

W kolejnej odsłonie naszego cyklu po raz pierwszy wyróżniliśmy budynek z Torunia. Centrum Kulturalno-Kongresowe (CKK) Jordanki to właściwie rzeźba zaprojektowana przez uznanego, hiszpańskiego architekta Fernando Menisa. Oryginalny budynek z Torunia wyróżnia się nieregularnością, widoczną zarówno w bryle, jak i wewnątrz obiektu.https://projektinwestor.pl/publikacja/polskie-perly-architektury-ckk-jordanki
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,620 Posts
Moim zdaniem dość ciekawy pomysł, szkoda że na razie nie zostanie zrealizowany.

Zebry jednak nie będzie? Pomysł toruńskiego radnego odrzucony


Zebry jednak nie będzie? Pomysł toruńskiego radnego odrzucony


Kilka dni temu toruński radny Michał Jakubaszek proponował, aby w miejscu przejścia dla pieszych przy CKK Jordanki zaprojektować zebrę w kształcie pianina. Pomysł, który wdrożono w Warszawie nie spotkał się jednak z aprobatą prezydenta.

Radny Jakubaszek złożył do prezydenta wniosek o zaprojektowanie takiego przejścia, zainspirowany rozwiązaniami na placu Emilii Plater w Warszawie. Toruński urząd nie jest jednak na razie przychylny takiemu rozwiązaniu. Z naszych informacji wynika, że magistrat odrzucił projekt ze względu na pilotażowy i eksperymentalny charakter warszawskiego rozwiązania. Prezydent Michał Zaleski podkreśla, że na razie na instalację nie pozwalają przepisy ruchu drogowego.

Poprosiliśmy Michała Jakubaszka o komentarz do odpowiedzi prezydenta Zaleskiego.
źródło
 

·
wizja przyszłosci
Joined
·
13,620 Posts
CKK Jordanki wśród najlepszych


W zestawieniu wyjątkowych sal konferencyjnych serwisu Arch Daily znalazło się toruńskie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki.


Arch Daily to portal internetowy stworzony z myślą o fanach architektury - znajdą tam oni m.in. opisy interesujących obiektów z całego świata.

Dziennikarze serwisu opublikowali zestawienie 14 wyjątkowych sal konferencyjnych, w którym znalazła się sala CKK Jordanki. Twórcy rankingu wybrali te obiekty, które wyróżnia oidealne dopasowanie między akustyką a estetyką.

Wśród wyróżnionych są też m.in.: Harbin Opera House, National Sawdust, Foro Boca, Elbphilharmonie Hamburg, Palau de les Arts Reina Sofía, Filharmonia Szczecin, Walt Disney Concert Hall.

Artykuł (w języku angielskim) dostępny w serwisie www.archdaily.com.
źródło
 
1401 - 1416 of 1416 Posts
Top