SkyscraperCity banner

1 - 20 of 63 Posts

·
Registered
Joined
·
62 Posts
Piękna jest kamienica, w której mieści się Sąd Okręgowy, taka czysta, dopracowana - bardzo lubię takie barwy. Podobnie narożna kamienica przy Warszawskiej.
 

·
Registered
Joined
·
939 Posts
Bardzo fajne są te kamienice na Warszawskiej, tylko przydałoby się odświeżyć co po niektórym elewację
 

·
Registered
Joined
·
1,726 Posts
No no, michuu... najbardziej wielkomiejski kwartal sobie wybrales do fotorelacji. Moze tylko tytul watku do poprawy, bo, jak ktos tu juz napisal, kamienic secesyjnych to tam raczej nie uswiadczysz. Ale prawda jest taka, ze rzeczywiscie, mocno niedoceniona jest na tym forum torunska architektura przelomu XIX/XX w. i warto ja przyblizyc. Torun to wiecej niz 'gotyk na dotyk'.

Tylko pamietaj, ze w sklad Wilhelmstadtu wchodzi tez Pl. Sw. Katarzyny i jego zabudowa;)
 

·
Registered
Joined
·
62 Posts
Zgadzam się, okolica fascynująca wg mnie na równi z Bydgoskim Przedmieściem - jest już watek Bydgoskiego ??? jakoś nie dotarłam :(
A tymczasem czekamy na najlepsze kąski tego wątku :)
 

·
Registered
Joined
·
62 Posts
Dzielnica rozplanowana w końcu XIX wieku na miejscu dawnych obwarowań miejskich i kwartału Św. Katarzyny wokół kaplicy o tej samej nazwie. W większości zajęta przez zabudowę związaną z Twierdzą Toruń (podwalnie, magazyny, koszary, szpital wojskowy), ale nie pozbawiona wielkomiejskich kamienic czynszowych z przełomu XIX i XX w. Do wezwania nieistniejącej kaplicy nawiązuje centralnie położony neogotycki kościół garnizonowy, zbudowany w latach 1894-1897.
Tyle znalazłam :)
 

·
Registered
Joined
·
67,652 Posts
^^
Brakuje / - żeby było widać :|.


Edytka: Hmmm... - ciągle NIC :?
 
1 - 20 of 63 Posts
Top