SkyscraperCity banner

1 - 20 of 274 Posts

·
UserDario
2,073 Posts
Nio teraz to juz musza dzialac :)
To chyba te !!!

Pozdrawiam ;)

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
działają! Toruń jak zwykle...
Uwielbiam ten "downtown" ;)

·
Registered
2,843 Posts
Zdecydowanie piękne miasto....

Kiedyś na jakimś forum znalazłem pewne animozje bydgosko-toruńskie i ktoś z Bydgoszczy napisał że Toruń wcale nie jest ładny i jednocześnie wkleił te miejsca w Toruniu które uważał za brzydkie. A moim zdaniem te miejsca w Toruniu były piękne, więc co za tym idzie... nawet brzydkie elementy Torunia są Piekne :)

·
Ave Silesia
2,231 Posts
Toruń jest rzeczywiście piękny i przypomina mi , nie wiem czemu , Wrocław. Pomimo tego że jest prawie 2 razy mniejszy od Bydzi jest moim zdaniem o wiele bardziej wielkomiejski.

·
بيدغوشت&
7,073 Posts
raul said:
Toruń jest rzeczywiście piękny i przypomina mi , nie wiem czemu , Wrocław. Pomimo tego że jest prawie 2 razy mniejszy od Bydzi jest moim zdaniem o wiele bardziej wielkomiejski.
Tylko po co od razu nas porownywac? Mogles przeciez napisac, ze jest prawie tak wielkomiejski jak Wroclaw. To bylby juz wielki komplement, bo przeciez zadne inne miasto nie jest tak wielkomiejskie ;)
Potem sie dziwia naszym sporom, a na kazdym kroku porownanie...

·
Fortuna favet fortibus
3,020 Posts
Toruń jest BARDZO wielkomiejski. :)
Uwielbiam toruńską starówkę!
Bogactwo zdobień większości kamienic po prostu poraża.
Szeroka oczywiście wymiata, ale od głównych ulic wolę jednak te mniejsze, wąskie uliczki w głębi, są niesamowite!

·
Ave Silesia
2,231 Posts
schabzkoscia said:
Tylko po co od razu nas porownywac? Mogles przeciez napisac, ze jest prawie tak wielkomiejski jak Wroclaw. To bylby juz wielki komplement, bo przeciez zadne inne miasto nie jest tak wielkomiejskie ;)
Potem sie dziwia naszym sporom, a na kazdym kroku porownanie...
Tylko że Toruń i Bydgoszcz są przecież położone bardzo blisko siebie , chcecie tworzyć dwumiasto wiec moim zdaniem takie porównania sa naturalne i jak najbardziej na miejscu ( patrz Gdańsk i Gdynia ). A ze rzeczywistośc jest jaka jest to już nie moja wina. Na szczeście to jest tylko moje subiektywne zdanie i na pewno sa osoby ktore sie z nim nie zgodzą :)
pzdr

·
Registered
16,958 Posts
raul said:
no nie wiem, jesli chodzi o stare miasto to Torun jest niesamowity i do Bydgoszczy(ani do zadnego innego miasta polskiego) nie ma co porównywac jednak jesli chodzi o sródmieście to na odwrót bydgoskie miażdzy torunskie :)

·
Registered
1,200 Posts
Rafis said:
no nie wiem, jesli chodzi o stare miasto to Torun jest niesamowity i do Bydgoszczy(ani do zadnego innego miasta polskiego) nie ma co porównywac jednak jesli chodzi o sródmieście to na odwrót bydgoskie miażdzy torunskie :)
Powietm nawet więcej - Toruń nie ma śródmieścia z prawdziwego zdarzenia.
immortalz - coś nie wyszło z tymi zdjęciami, najlepiej załadować je na imageshack.

·
Ave Silesia
2,231 Posts
mam pytanie do zorientowanych:) jak sie ma sytuacja w Toruniu jezeli chodzi o ilosc i jakosc roznych pubow i klubów?? W Toruniu bylem ostatnio jakies 3 lata temu i wtedy jeszcze(mając 13-14 lat) nie interesowalem sie tym za bardzo ;]

·
Registered
815 Posts
raul said:
mam pytanie do zorientowanych:) jak sie ma sytuacja w Toruniu jezeli chodzi o ilosc i jakosc roznych pubow i klubów?? W Toruniu bylem ostatnio jakies 3 lata temu i wtedy jeszcze(mając 13-14 lat) nie interesowalem sie tym za bardzo ;]
Podobno pubów jest tam całkiem sporo, ale ok 2 w nocy prawie wszystko już zamykają i nie ma za bardzo gdzie dalej balować - od razu zaznaczam, że jest to opinia mojej przyjaciółki która spędziła tydzień w toruniu jakieś 3 lata temu - od tego czasu mogło się tam wiele zmienić:)

a juz z własnego doswiadczenia wiem, że piwo tam mają tanie :cheers1:

·
Banned
2,292 Posts
piotr_1079 said:
Powietm nawet więcej - Toruń nie ma śródmieścia z prawdziwego zdarzenia.
.
Faktycznie- mialem mocno do czynienia w ostatnich miesiacach z miastem i nie lubilem tego uczucia- ze jak opuszczam Stare i Nowe Miasto to mialem wrazenie jakbym juz byl na przedmiesciach.Pod tym wzgledem to wprost prowinconalnosc a nie wielkomiejskosc. Tyle ze oczywiscie Samo Stare i Nowe Miasto jest wielkomiejskie. Porownujac z bydgoskim wlasciwie wystarczy tylko wziazc pod uwage naszą ul. Dlugą i Waszą Szeroką.
Tyle ze to u nas jest jeszcze najbardziej wielkomiejska ulica wojewodztwa :) ale juz poza Starym Miastem.
A dla Torunia gratulacje ze ma wielkomiejskosc wlasnie na Starym Miescie- ale to juz duza zasluga zalozen przestrzennych z 1233 :)

·
Registered
1,200 Posts
JaCeK ! said:
Faktycznie- mialem mocno do czynienia w ostatnich miesiacach z miastem i nie lubilem tego uczucia- ze jak opuszczam Stare i Nowe Miasto to mialem wrazenie jakbym juz byl na przedmiesciach.Pod tym wzgledem to wprost prowinconalnosc a nie wielkomiejskosc.
Tyle ze oczywiscie Samo Stare i Nowe Miasto jest wielkomiejskie. Porownujac z bydgoskim wlasciwie wystarczy tylko wziazc pod uwage naszą ul. Dlugą i Waszą Szeroką.
Tyle ze to u nas jest jeszcze najbardziej wielkomiejska ulica wojewodztwa :) ale juz poza Starym Miastem.
Mi to strasznie przeszkadza. Jedyne poza starówką dzielnice o charakterze wielkomiejskim to Wilhelmstadt i Bydgoskie Przedmieście, ale pierwsza jest za mała (niecałe 2 kwartały kamienic), a druga za daleko od starówki.
A dla Torunia gratulacje ze ma wielkomiejskosc wlasnie na Starym Miescie- ale to juz duza zasluga zalozen przestrzennych z 1233 :)
Żeby być dokładnym - założenie przestrzenne Starego Miasta pochodzi z lat 1236 i 1250, Nowe Miasto zostało lokowane w 1264.

1 - 20 of 274 Posts