SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1469 Posts

·
z ziemi polskiej do Włoski
Legnica-Firenze-Bonn
2,556 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
[Włochy]Toskania moimi oczyma widziana

Witam!

Nazywam się Mateusz i mieszkam w Toskanii od 10 lat. Niedawno naszła mnie chęć, by założyć swój (pierwszy) wątek i podzielić się moimi zdjęciami. Będę pokazywał zdjęcia z moich wypraw rowerowych i omijał raczej miejsca oklepane i zadeptane przez turystów.

·
Legnica-Firenze-Bonn
2,556 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Na początek kilkanaście zdjęć z wycieczki rowerowej po okolicach mojego miejsca zamieszkania. Mieszkam w rejonie Valdarno (Dolina Arno), w połowie drogi między Florencją i Arezzo. Zdjęcia z dnia 1 maja 2012

1. Pola (pszenicy?) koło Montevarchi, dolina Arno pomiędzy Florencją i Arezzo

2. Wehikuł którym się poruszam

3. Maki

4.Jeszcze raz maki

5. Winnice koło Pieve a Presciano, w oddali widać Apeniny

6.

·
Legnica-Firenze-Bonn
2,556 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
7. Pieve a Presciano

8.

9. Dachy blisssko

10.

11.

12. Fajna uliczka

13.

14.

15. Widoki z miasteczka. To był magiczny dzień. Pochmurno i trochę kropiło, ale ciepło

16. Jednak zdjęcie nie oddaje tego, jak bardzo było mglisto

17. Za tymi górami jest Chianti

18.

19. Gotyk?

20. Piękny budynek

21.

22.

23.

24.

25.

·
Legnica-Firenze-Bonn
2,556 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
26. Zachciało mi się pójść do jakiegoś sanktuarium, które miało być niedaleko na wzgórzu. Wtedy zaczęło padać i grzmić. Po kilku kilometrach w deszczu i błocie doszłem do nędznego kościółka, który był tym sanktuarium.
Jednak nie miałem czego żałować.

27. Widoki były nieziemskie

28. W oddali ukazało się miasto na wzgórzu.

29. W ramie z dębowych liści

30. Jak się później okazało, Civitella in Val di Chiana

31.

32.

·
Legnica-Firenze-Bonn
2,556 Posts
Discussion Starter #8
Witam! Zapowiada się świetny wątek. Fajne zdjęcia. Czekam na kontynuuację.
Widzę, że kolega też (tak jak ja) pochodzi z Legnicy.
Niestety we Francji (w regionie paryskim) jakoś wiosny nie widać. Jest za zimno.
Ach ta polska emigracja... nie ma miejsca gdzie nie znajdziesz Polaka. Długo to już na wygnaniu?

·
Legnica-Firenze-Bonn
2,556 Posts
Discussion Starter #9 (Edited)
36. San Giovanni Valdarno - Basilica di Santa Maria delle Grazie

37. Pod kolumnami takie cudo

38. Płaskorzeźba z terakoty, Giovanni della Robbia, rok 1513 (rodzina della Robbia prowadziła słynny warsztat - ich dzieła można zobaczyć w i na najważniejszych zabytkach Florencji, np. na Szpitalu Niewiniątek (Spedale degli Innocenti)

·
stvoreque
9,199 Posts
Ach ta polska emigracja... nie ma miejsca gdzie nie znajdziesz Polaka. Długo to już na wygnaniu?
W moim przypadku nie i nie jest to emigracja zarobkowa. Przeprowadzilem sie tutaj zeby po prostu zyc i mieszkac juz na stale. Skończyłem studia w PL. Popracowalem trochę i dzięki doświadczeniu i biegłej znajomosci francuskiego znalazłem dobra prace we Francji. Ja po prostu chciałem zmienić coś w swoim życiu. W Polsce mnóstwo rzeczy mnie denerwowalo.
Sorry, ze odbieglem od tematu.

·
Legnica-Firenze-Bonn
2,556 Posts
Discussion Starter #11
W moim przypadku nie i nie jest to emigracja zarobkowa. Przeprowadzilem sie tutaj zeby po prostu zyc i mieszkac juz na stale. Skończyłem studia w PL. Popracowalem trochę i dzięki doświadczeniu i biegłej znajomosci francuskiego znalazłem dobra prace we Francji. Ja po prostu chciałem zmienić coś w swoim życiu. W Polsce mnóstwo rzeczy mnie denerwowalo.
Sorry, ze odbieglem od tematu.
Spoko, istnieją różne powody wyjazdu. Jest emigracja zarobkowa, polityczna itd.:)
Mnie też wiele rzeczy w Polsce denerwuje

·
Bayern Polaken
1,277 Posts
Fajnie się zapowiada. Te klimaty od razu kojarzą mi się ze Stealing Beauty i młodą Liv Tyler :cheers:

·
Amore infinito
2,504 Posts
Super zdjęcia- w następnym secie poproszę o słońce. Za dużo mamy w PL dni pochmurnych w tym roku, aby i słoneczną Italię podziwiać w niesprzyjającej aurze ;)

·
Registered
2,237 Posts
Fajne, bo nie typowe miejsca turystyczne.
A propos pogody w Pl patrzę teraz przez okno i widzę śnieżyce:)
A propos zagranicy, pomieszkiwałem i pracowałem przez pewien czas we Francji, i wiele rzeczy mnie tam denerwowało:) Ale kraj piękny:)

·
Amore infinito
2,504 Posts
no nie jest tak słonecznie. U nas też zima długa i choć nie tak jak w Polsce, to też dokuczliwa. No ale śniegu w marcu nie mamy:lol:
No u nas dzisiaj akurat pada śnieg, więc każdy promyk słońca się przyda ;)

Kolega z Turynu dwa tyg. temu mi się żalił, że nocą jest chłodno i do wiosny dalej daleko. Z tym, że w ciągu dnia temp. jest tam teraz na poziomie 8- 10 C a na Wielkanoc ma być 15 C. ;)

1 - 20 of 1469 Posts