SkyscraperCity banner
1 - 20 of 21 Posts

·
serbus!
39 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Decki s foruma su me “nagovorili” da ovdje objavim par mojih fotki od Edmontona. Ja sam inace nase gore list, roden u Zagrebu I “zaljubljen” u svoj rodni grad! Trbuhom za kruhom, otisao sam u Kanadu prije nekih 20 godina, ali srce mi je jos uvijek u mojem zabregu… evo par slika od grada u kojem sada zivim I radim: Edmonton, Alberta.

Panorama Edmontona (zimi)

Zime u Edmontonu traju od pocetka Studenoga, pa sve do kraja Ozujka mjeseca. Temperature mogu ici i do - 30 stupnjeva, kada naide hladni period.

Nas provincial parlament building.

Edmontonski "Pantovcak" - elitni kraj sa jako lijepim kucama..

jedna zanimljiva zgrada u centru grada.

Prekrasna crkva u centru..

Glavni gradski trg: Churchill square

Centar grada: pjesacka zona sa restoranima

Zanimljivi neboderi u centru grada..

"Canada Place" - zgrada od Kanadske "Uprave" gdje se izdaju pasosi i svi ostali imigrantski papiri..

Kai i svaki drugi americki grad, i mi imamo China town!

Muzej skola - prva "public" skola u Edmontonu

Most "High level bridge" preko rijeke North Saskatchewan

Jedna lijepa crkva u gradu

Financial district..

Konacno proljece (krajem Svibnja)

Moja firma gdje radim... Workers' Compensation Board (insurance company)

Nadam se da vam se svidio moj izbor slika...:)

·
Registered
4,920 Posts
Super slike! Grad mi se čini zanimljiv, iako možda djeluje kao malo bez duše, a možda je to zato što je na većini slika zima i nema ljudi... A ja se palim na gužvu :)

·
Registered
7,716 Posts
Neno , tnx na prekrasnim fotkama :master: :master: :bow:
Grad mi se jako svidja!
Koliko ljudi zivi u Edmontonu ? Ima li kakvo Hrvatsko drustvo? Imas li kakve fotke i Calgarya i opcenito tog dijela Alberte?
...
p.s. samo nastavi sa fotkama i ovom dretvom, prava je uzivancija gledati radove nase gore lista iz daleke Canade :master: :bow: :eek:kay:

·
Master Planner
2,154 Posts
Grad mi se jako svidja!
Koliko ljudi zivi u Edmontonu ? Ima li kakvo Hrvatsko drustvo? Imas li kakve fotke i Calgarya i opcenito tog dijela Alberte?
...
p.s. samo nastavi sa fotkama i ovom dretvom, prava je uzivancija gledati radove nase gore lista iz daleke Canade :master: :bow: :eek:kay:
Znam da neide mene ali da i ja dam svoje misljenje.
Ima stanovnika ko Zagreb i jako je sveucilino srediste. Zadnjih godina se navodno grad jako poceo razvijati zbog povecanja energenata jer je ed ''oil capital'' u kanadi. Takoder je tamo kao sto sam vec rekao valjda najveci mall na svijetu wem, koji je stvarno ogroman i super sredjen! U njemu postoje razno trgovi, igraliste za hokej, lunapark, ogormni kompleks sa bazenima, show sa dupinima, europa street... Meni se jako dopala klima(naravno po ljeti msilim, jer je zima enormno hladna), bio sam dva tjenda gore i skoro nisam vidio oblaka a temp oko 25-30. Savrseno!! Po zimi je hladnica li ni to nije veliki problem jer je prakticki pola downtowna povezano ''skybridevima'' preko avenija. Pa opcve nema potrebe za izlazenjem na otvoreno u dosta slucajeva. Kuca-garaza-auto-garaza-nesto u centru.

Hrvata ima ali ne puno. Postoji Hrvatska Crkva blizu downtowna.

·
serbus!
39 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Znam da neide mene ali da i ja dam svoje misljenje.
Ima stanovnika ko Zagreb i jako je sveucilino srediste. Zadnjih godina se navodno grad jako poceo razvijati zbog povecanja energenata jer je ed ''oil capital'' u kanadi. Takoder je tamo kao sto sam vec rekao valjda najveci mall na svijetu wem, koji je stvarno ogroman i super sredjen! U njemu postoje razno trgovi, igraliste za hokej, lunapark, ogormni kompleks sa bazenima, show sa dupinima, europa street... Meni se jako dopala klima(naravno po ljeti msilim, jer je zima enormno hladna), bio sam dva tjenda gore i skoro nisam vidio oblaka a temp oko 25-30. Savrseno!! Po zimi je hladnica li ni to nije veliki problem jer je prakticki pola downtowna povezano ''skybridevima'' preko avenija. Pa opcve nema potrebe za izlazenjem na otvoreno u dosta slucajeva. Kuca-garaza-auto-garaza-nesto u centru.

Hrvata ima ali ne puno. Postoji Hrvatska Crkva blizu downtowna.
Decki sve je onak kak Zabonz veli... budem dodal jos slika kad dojdem doma...

Ovo sam ja po zimi... (not!):nocrook:

·
serbus!
39 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Grad mi se jako svidja!
...
Tony jako mi godi dobiti pohvale od tebe, jer stalno pratim sve kaj ti postavis tu na forumu... prekrasne su ti slike! Mogu samo uciti od tebe!

Ovdje imas link za slike od Calgary-ja.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=548928

·
serbus!
39 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Hrvati u Edmontonu

Ovdje u Edmontonu, zajednica Hrvata je dosta mala. Ima nas svega negdje oko 3,000. Medutim imamo svoju crkvu oko koje se uglavnom svi okupljamo, upoznajemo, pa onda i druzimo. Nas nogometni klub takoder ima svoje prostorije u predgradu, pa i tamo cesto odrzavamo veselice...

Nasa crkva u centru grada...

Ustvari jedna mala zanimljivost je da se hrvatska crkva nalazi u samom centru China town-a, dakle okruzeni smo samim kinezima, njihovim ducanima i restoranima...

A evo dokaza da tu ima i nasim frendova srba, koji drze ovaj restoran:

·
Streetwalker
7,028 Posts
Thanks Neno, Edmonton looks like a nice place. :cheers2: :eek:kay:

·
Registered
7,716 Posts
I also went to Calgary for a day. here are my pictures taken on a glummy, snowy day at the end of April...

Tnx Neno ...odlicne fotke :eek:kay: ....Calgary sam isto prebacio tu, nadam se da se ne ljutis :)
Ja sam ovih dana malo u defanzivnom raspolozenju sto se tice fotografiranja...cekam da me obuzme novi val :D trazenja novih kadrova i forme :yes:
BTW...jako lijepa HR crkva ;)

·
serbus!
39 Posts
Discussion Starter · #16 ·
West Edmonton Mall

Par slika od poznatog West Edmonton Mall-a. U 90-tima to je bio najveci mall na svijetu. Mislim da su ameri sada izgradili nekoliko novih mall-ova, koji su dosta veci. Ipak, WEM je jos uvijek najveca atrakcija Edmontona..

·
serbus!
39 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Whyte Avenue, Edmonton

evo jos malo slika od Edmontona. Whyte Avenue je jedna od glavnih "promenada" u Edmontonu. Ovdje na vecer izlazi svatko tko zeli biti "zapazen" u ovom gradu. Ima dosta nocnih lokala i restorana. Naravno uz dosta butika i malih privatnih trgovina.

sve ovo sam slikal kad je bio jedan od pravih ljetnih dana ovdje: +31 stupnjeva

1 - 20 of 21 Posts